Molba

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Posto vidim da ovde ima dosta ljudi koji poznaju web dizajn, zanima me:
Koliko bi kostalo da se uradi sajt, na koje ce moci da se igra fantazy fudbal, kosarka, tenis, rukomet, prema potrebi?
Da bude prost za koriscenje, tipa da prosecan administrator moze sam da ubaci podatke i pravila za fantazi koji zeli, da bude sa mogucnoscu da ga igra neogranicen broj igraca(sa svojim nikovima i lozinkama)?
Ponude mi mozete polsati i na pp.....
Hvala unapred.
 
Ja ne radim MySQL koji je verovatno neophodan za taj projekat, ali sam u toku dovoljno da znam da niko ozbiljan neće da kreće bez 1000 ili verovatno više.
 
Ne dovodim u pitanje cenu izrade.
To je vas bransa i vi najbolje znate koliko to kosta.
Ono sto me dodatno zanima je, sta ulazi u tu cenu?
Posto je u pitanju neogranicen broj ucesnika, to je evidentno da ce se testiranje morati izvesti u hodu uzivo, za vreme neke igre(prilicno dugo bi trajalo da sam otvorim nekoliko hiljada naloga da bi mogao da igram, posebno sto bi mozda postojalo ogranicenje o dva naloga po mail adresi).
Dakle, u tu cenu ulazi i odrzavanje i testiranje, ispravljanje, popravljanje sajta u trajanju od........koliko vremena?
Dalje......Kako da resimo problem sigurnosti?
Ja svakako necu dati novce unapred za izradu sajta, ali onda vi niste sigurni da ce vam rad biti placen.
Ja sam vec imao prilike da dam novce za izradu sajta(nesto sasvim drugo), i da dobijem nesto sasvim deseto od onoga sto sam trazio, pa sam morao ponovo raditi sve ispocetka.
Cena ukljucuje uplatu preko racuna vase firme( u nekoliko rata kako napreduje projekat), sto ipak daje odredjenu sigurnost, jer pre toga potpisemo ugovor?
Placanjem sajta ja kupujem i vlasnicka prava na proizvod programiranja za fantazi?

Ovo su neka od addhock pitnaja koja su mu usput pala na pamet.
 
Vidi ovako, najbolje ti je da nadjes na internetu neki dobar free lancer ili neku web agenciju pa sa njima da lepo porazgovaras o tome. Sada ti svako od nas prica sta i kako je kod njega, a ti verovatno na kraju neces ni napraviti taj web sajt.
Po mom misljenju trebalo bi u tu cenu da ti udje i odrzavanje i testiranje, ali sve zavisi od web agencije koja ce ti raditi.

Sto se placanja tice, najbolje resenje je neki ugovor (jer ipak to nije bas tako mala suma novca), ali i to takodje zavisi od onoga ko ti bude radio.

Ono sto je sigurno jeste da za takav web sajt ces morati da izdvojis puno novca (najminimalnije je 800e po mom misljenju) i vremena, jer nije ni malo lako odraditi tako nesto i u taj projekat treba ukljuciti par ljudi, jer pojedinac bi se mucio, a pitanje je kakav bi rezultat bio.
Narvno, mozes dobiti i za 200e takav sajt, ali nece biti ni nalik onome sto si ti zamislio.


Pozdrav!
 
pa prvo, budući da su pravila fudbala, košarke, rukometa itd vrlo različiti - bilo bi vrlo bitno definisati koji se tačno sportovi igraju
takođe nije isto da li si ti već popisao moguća pravila i slučajeve ili to neko radi umesto tebe tj da li je osmišljena već pozadinska logika ili ponovo neko radi istraživanje umesto tebe

drugo, hiljadu evra je verovatno malo za taj projekat, sem ako firma ima već gotovo nešto slično što može da ti preproda. možda i nije premalo za projekat kod nekog kvalitetnog programera početnika, ali se tu igraš sa rezultatom i imaš mogućnost da ne dobiješ ono što si hteo na kraju

treće nije ista cena da li neko radi grafiku umesto tebe ili već imaš rešeno grafičko rešenje

četvrto, odakle se uzimaju podaci o odigranim utakmicama? (pricamo o necemu sto lici na yahoo fantasy lige ukoliko dobro razumem)

mislim da niko ozbiljan neće raditi projekat bez detaljnog klijentskog zahteva i jednog dela avansne uplate
 
Ne razumem tacno sta hoce ovaj cika :D, sajt sa igrama za fudbal, kosarku itd.. ili livescore rezultati pravih utakmica?

Uglavnom ispod 1000 evra tesko da moze da se odradi, a da valja.
 
Ne dovodim u pitanje cenu izrade.
To je vas bransa i vi najbolje znate koliko to kosta.
Ono sto me dodatno zanima je, sta ulazi u tu cenu?
Posto je u pitanju neogranicen broj ucesnika, to je evidentno da ce se testiranje morati izvesti u hodu uzivo, za vreme neke igre(prilicno dugo bi trajalo da sam otvorim nekoliko hiljada naloga da bi mogao da igram, posebno sto bi mozda postojalo ogranicenje o dva naloga po mail adresi).
Dakle, u tu cenu ulazi i odrzavanje i testiranje, ispravljanje, popravljanje sajta u trajanju od........koliko vremena?
Dalje......Kako da resimo problem sigurnosti?
Ja svakako necu dati novce unapred za izradu sajta, ali onda vi niste sigurni da ce vam rad biti placen.
Ja sam vec imao prilike da dam novce za izradu sajta(nesto sasvim drugo), i da dobijem nesto sasvim deseto od onoga sto sam trazio, pa sam morao ponovo raditi sve ispocetka.
Cena ukljucuje uplatu preko racuna vase firme( u nekoliko rata kako napreduje projekat), sto ipak daje odredjenu sigurnost, jer pre toga potpisemo ugovor?
Placanjem sajta ja kupujem i vlasnicka prava na proizvod programiranja za fantazi?

Ovo su neka od addhock pitnaja koja su mu usput pala na pamet.

u principu ključno je - dobija se ono što se dogovori ... ako je kod dogovoren da bude tvoje vlasnistvo onda je tako, ako je dogovoreno da ga oni zadrzavaju kao vlasnistvo onda nije itd itd

cena održavanja može da bude uključena u cenu ili može da bude posebno definisana
 
pa prvo, budući da su pravila fudbala, košarke, rukometa itd vrlo različiti - bilo bi vrlo bitno definisati koji se tačno sportovi igraju
takođe nije isto da li si ti već popisao moguća pravila i slučajeve ili to neko radi umesto tebe tj da li je osmišljena već pozadinska logika ili ponovo neko radi istraživanje umesto tebe

drugo, hiljadu evra je verovatno malo za taj projekat, sem ako firma ima već gotovo nešto slično što može da ti preproda. možda i nije premalo za projekat kod nekog kvalitetnog programera početnika, ali se tu igraš sa rezultatom i imaš mogućnost da ne dobiješ ono što si hteo na kraju

treće nije ista cena da li neko radi grafiku umesto tebe ili već imaš rešeno grafičko rešenje

četvrto, odakle se uzimaju podaci o odigranim utakmicama? (pricamo o necemu sto lici na yahoo fantasy lige ukoliko dobro razumem)

mislim da niko ozbiljan neće raditi projekat bez detaljnog klijentskog zahteva i jednog dela avansne uplate


Naravno da ce kompletan klijentski zahtev biti "popunjen", s tim sto naravno moze da se dogodi da od prvog zahteva treba nesto nadograditi(sto svakako nece biti krucijalno nego zasigurno periferni dodatak).
Drugo, i veoma vazno je da program bude prost za koriscenje, za unos novih timova, njihovo klasifikovnaje prema rezultatu i naravno unos rezultata i parametara koji vrednuju svakog igraca ili tim.
Graficko resenje nema veliku ulogu u izradi samog sajta..bitno je da bude pregledno naravno, ali nema potrebe za nekim teskim ili skupim resenjima.
Podaci o utakmicama bi bili unoseni rucno, za svaku utakmicu posebno, i taj jedan unos bi dodeljivao igracima tih ekipa poene ili vrednosti za sve korisnike odjednom(igrace u njihovim timovima).
Verovatno je realnost da se fantazy svede na tri sporta: fudbal, kosarku i tenis..............
 
u principu ključno je - dobija se ono što se dogovori ... ako je kod dogovoren da bude tvoje vlasnistvo onda je tako, ako je dogovoreno da ga oni zadrzavaju kao vlasnistvo onda nije itd itd

cena održavanja može da bude uključena u cenu ili može da bude posebno definisana

Poenta price oko vlasnistva je u tome sto ne zelim da firma koja odradi meni sajt za neku cenu to isto resenje posle proda jos 10 puta po nekoj bagatelnoj ceni, time meni praveci probleme
 
Ne, mene ne zanima livescore...........Mene zanima samo sajt na kojem ce moci da se igra fantazy fudbal.
Nesto slicno, mozda cak i isto kao sto vec postoji na b92, za fudbal i tenis(postojalo je i za kosarku ranije).
 
Naravno da ce kompletan klijentski zahtev biti "popunjen", s tim sto naravno moze da se dogodi da od prvog zahteva treba nesto nadograditi(sto svakako nece biti krucijalno nego zasigurno periferni dodatak).
Drugo, i veoma vazno je da program bude prost za koriscenje, za unos novih timova, njihovo klasifikovnaje prema rezultatu i naravno unos rezultata i parametara koji vrednuju svakog igraca ili tim.
Graficko resenje nema veliku ulogu u izradi samog sajta..bitno je da bude pregledno naravno, ali nema potrebe za nekim teskim ili skupim resenjima.
Podaci o utakmicama bi bili unoseni rucno, za svaku utakmicu posebno, i taj jedan unos bi dodeljivao igracima tih ekipa poene ili vrednosti za sve korisnike odjednom(igrace u njihovim timovima).
Verovatno je realnost da se fantazy svede na tri sporta: fudbal, kosarku i tenis..............

u principu zavisno od toga koliko spomenuti periferni dodatak uzima vremena, neko bi ti ga verovatno uračunao u cenu i gratisovao ili naplatio dodatno (tipa - pomeri logo desno, neka se trojka množi sa koeficijentom dva umesto jedan i po ... ne bi verovatno bilo naplaćeno, a "napravi da mogu da kačim i vesti, dodaj stranicu sa unosom sastava timova" bi verovatno bilo naplaćeno)

ako se podaci o utakmicama unose ručno onda sa 3 sporta verovatno možeš da se provučeš sa 1000 - 1500 EUR kod neke firme (ukoliko im ugovorom ne bi bilo zabranjeno da sutra iskoriste deo koda za drugi sličan sajt) ili možda i nešto niže sa freelancerom. ukoliko postoji neko gotovo rešenje koje bi se moglo modifikovati možda bi oni koji ga prodaju bili voljni da ga prilagode tebi za manji novac.

mislim da bi ti grafika i najviše odgovarala takva - minimalistička - obzirom na očekivani veći broj posetilaca i samu logiku sajta
 
Poenta price oko vlasnistva je u tome sto ne zelim da firma koja odradi meni sajt za neku cenu to isto resenje posle proda jos 10 puta po nekoj bagatelnoj ceni, time meni praveci probleme

tu imaš 2 poente

1. treba da insistiraš na uvidu u kod - dakle ako nisi zadovoljan saradnjom sa nekim ko ti je uradio aplikaciju, raskineš saradnju i započneš je sa nekim drugim

2. šta znači bagatelna cena? ako je poenta da bi neko tebi nešto naplatio 1500 EUR a posle ga prodavao za 100 EUR to bi bilo vrlo nepošteno prema nekom ko je platio razvoj. a šta ako bi ga ponovo prodavao za 1000-2000 EUR zavisno od modifikacija?

većina firmi koje rade u ovoj priči nešto ozbiljnije gledaju da ili uzimaju novac od održavanja na duže staze ili da rešenje koje su razvili prodaju više puta uz određene modifikacije.
to je realnost

ukoliko zadrzis mogucnost da nastavis saradnju sa nekim drugim, a pri tom im ne dozvolis da sami koriste kod dalje mislim da bi za firmu sa kojom radiš to bio loš biznis i da bi ti to dosta podiglo cenu

plata junior programera je oko 400 eur neto, dodaj utrošak radnog mesta, poreze (oko 65% od prijave) itd itd dolaziš do toga da bi samo junior koji bi možda pisao i većinu koda, koštao za 2 meseca otprilike koliko i razvoj
 

Back
Top