Da li dijaspora treba da ima pravo glasa?

Da li dijaspora treba da ima pravo glasa na izborima?

  • Da

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Pošto mislim da nije logično, navešću primer:

to je kao neki rođak, koji vam povremeno dolazi u kuću ima pravo da se pita kako će te vi urediti tu svoju kuću, a vi nemate ama baš nikakvo pravo da uređujete njegovu, niti se išta pitate?
Eventualno bih dozvolio glasanje samo vlasnicima nekretnina u Srbiji, koji žive u inostranstvu, jer dešavanja u zemlji utiču i na njih.
 
Pošto mislim da nije logično, navešću primer:

to je kao neki rođak, koji vam povremeno dolazi u kuću ima pravo da se pita kako će te vi urediti tu svoju kuću, a vi nemate ama baš nikakvo pravo da uređujete njegovu, niti se išta pitate?
Eventualno bih dozvolio glasanje samo vlasnicima nekretnina u Srbiji, koji žive u inostranstvu, jer dešavanja u zemlji utiču i na njih.

Треба да гласају сви који су рођени овде. Знаш колико има наших у иностранству што шаљу паре родитељима који би једва преживели са пензијом?
 
I Šiptari su rođeni ovde.

Pa sta?
Svako ko je rodjen ovdje, ima nekretnine, placa nesto ili je na neki drugi nacin vezan za Srbiju ima pravo glasa.
I ovi sto su otisli otisli su zbog politicke situacije, malih plata, nisu vidjeli perspektivu pa valjda i oni imaju prava da uticu na bolji zivot u Srbiji.
U Hrvatskoj pravo glasa imaju i Hrvati koji zive u BiH, Srbiji i svim drugim zemljama gdje zive.
 
Pošto mislim da nije logično, navešću primer:

to je kao neki rođak, koji vam povremeno dolazi u kuću ima pravo da se pita kako će te vi urediti tu svoju kuću, a vi nemate ama baš nikakvo pravo da uređujete njegovu, niti se išta pitate?
Eventualno bih dozvolio glasanje samo vlasnicima nekretnina u Srbiji, koji žive u inostranstvu, jer dešavanja u zemlji utiču i na njih.


Posto znam ...vidim da sve pratis i da si upucen u stvari......ne razumem tvoj stav EVENTUALNO
Ti znas koje milijarde evra iz dijaspore prolaze kroz nase banke te milijarde su od nasih blokova i peska sto pravimo vile po selima...to znam da znas ....a znam da znas isto da smo 99% dijasporaca vlasnici svog imanja i svojih kuca i stanova.....i kad ja znam da ti sve ovo znas ja tebe ne razumem a ne razumem ni ove sto su glasali u anketi protiv glasa iz dijaspore ...

Bas ste me zbunili za ovaj 1maj :(
 
I Šiptari su rođeni ovde.

Шиптари са Косова? Хм, нисам правник али због догађаја последњих 10-15 година нормално да би њима одузео сва права. Мислио сам на нормалне грађане, држављане Републике Србије..
 
Ti znas koje milijarde evra iz dijaspore prolaze kroz nase banke te milijarde su od nasih blokova i peska sto pravimo vile po selima...to znam da znas ....a znam da znas isto da smo 99% dijasporaca vlasnici svog imanja i svojih kuca i stanova.....i kad ja znam da ti sve ovo znas ja tebe ne razumem a ne razumem ni ove sto su glasali u anketi protiv glasa iz dijaspore ...

Rekoh oni koji su vlasnici nekretnina ok, jer na njih utiču porezi i sl.
 
Шиптари са Косова? Хм, нисам правник али због догађаја последњих 10-15 година нормално да би њима одузео сва права. Мислио сам на нормалне грађане, држављане Републике Србије..

Ne žive Šiptari samo na Kosovu. Imaš masu gastarbajtera iz Bujanovca, Preševa, Medveđe.
 
Треба да гласају сви који су рођени овде. Знаш колико има наших у иностранству што шаљу паре родитељима који би једва преживели са пензијом?

upravo,ovde se neki ponose sa " placanjem"poreza kao nekim vrhunskim dostignucem,dok gastosi tokom godine posalju ili ostave rodbini gotovo celu godisnju zaradu jednog prosecnog zaposlenog u privredi Srbije
 
Poslednja izmena:
upravo,ovde se neki ponose sa " placanjem"poreza kao nekim vrhunskim dostignucem,dok gastosi tokom godine posalju ili ostave rodbini gotovo celu godisnju zaradu jednog prosecnog zaposlenog u privredi Srbije

Знам неколико примера али њих гласање ни не занима.

Kod vas dijaspora nema pravo glasa. Ko bi rekao...

Има, али се њиховим гласовима манипулише.
 
ne bih im dao pravo glasa, iz prostor razloga sto nisu dovoljno upuceni u ovdasnju politicku situaciju, a i sve da prate desavanja na politickoj margini, opet nisu, niti ce kad oni tamo biti u toku sa izakulisnim radnjama koje se ovde zbijaju... opet, vecina i nije toliko mocna da bi bili neki finansijeri, pa da budu upleteni u to kolo na taj nacin, tako da... ne vidim kako bi oni mogli svojim glasom ikako doprineti, kad smo i mi ovde vec u predubokom jazu...
 
imaju i britanci kapital ovde, placaju poreze, ostavljaju brdo love, i mnoge druge nacije, pa nemaju pravo glasa... to da neko van Srbije moze znati vise je apsolutan debilizam, sem ako nije na neki nacin upleten u te politicke vode, ovako nema sanse... pravo na glas se nikome ne osporava, ko ga je ustavom stekao, al' misljenje je nesto sto se postuje, bilo moje ili tudje, predstavlja razlicitost, a ne odluku ili zakon koji stupa na snagu...
 
imaju i britanci kapital ovde, placaju poreze, ostavljaju brdo love, i mnoge druge nacije, pa nemaju pravo glasa... to da neko van Srbije moze znati vise je apsolutan debilizam, sem ako nije na neki nacin upleten u te politicke vode, ovako nema sanse... pravo na glas se nikome ne osporava, ko ga je ustavom stekao, al' misljenje je nesto sto se postuje, bilo moje ili tudje, predstavlja razlicitost, a ne odluku ili zakon koji stupa na snagu...

Glupost nije prelazna bolest,dzaba se trudis...
 

Као да није доста грађана другог реда хоћемо их још. Сутра ће бити ко има плаву косу не може да гласа а прекосутра они који пишу ћирилицом неће моћи гласати , данас ја већ морам да пишем молбу да би ми документа била писана ћириличним писмом. Куда ли воде ове идеје , добро је само како ја размишљам а они други су лоши.... опасно опасно
 
imaju i britanci kapital ovde, placaju poreze, ostavljaju brdo love, i mnoge druge nacije, pa nemaju pravo glasa... to da neko van Srbije moze znati vise je apsolutan debilizam, sem ako nije na neki nacin upleten u te politicke vode, ovako nema sanse... pravo na glas se nikome ne osporava, ko ga je ustavom stekao, al' misljenje je nesto sto se postuje, bilo moje ili tudje, predstavlja razlicitost, a ne odluku ili zakon koji stupa na snagu...

Kakve veze imaju Britanci? Ovde je rec da u uslovima mora da postoji dokaz o poreklu iz Srbije?! I o istovremenom doprinosu budzetu Srbije kao i gradjani koji zive ovde?!
 

Back
Top