Brak-On ne prihvata njene muske prijatelje?

Tina*Tina

Početnik
Poruka
40
Sta uraditi kada vas muskarac nema nista protiv da se druzite i izlazite sa drugaricama,
ali kada su u pitanju muski prijatelji-nece ni da cuje?
Nikakav razgovor ne pomaze.:koto:, spreman je da nadje kompromis u raznim stvarima (cak mu ne smeta sto ona ne zeli da kuva iako mu to vrlo znaci), ali kod ovog pitanja ne popusta.

Slaze se da ih zajedno posecuju i da se ona cuje sa njima telefonom,
ali ne pristaje da se sa njima nasamo vidja na kafi, cak i kada bi to bilo vrlo retko-mozda samo
kad neko od njih ima neki problem i trazi savet.

Cula sam da dosta muskaraca tesko da moze da prihati da zena ima
muskarca za prijatelja, ali bi mi znacilo da cujem vasa iskustva i misljenje.
 
To samo znaci da je doticni muskarac imao negativno iskustvo sa nekom od svojih devojaka i njenih "prijatelja".
Ja recimo imam vise muskih prijatelja i drugova nego zenskih (splet okolnosti, odrasla sam u muskom drustvu u mom kraju je bilo jako malo devojcica) i lakse sklapam prijateljstva sa muskarcima nego sa zenama. Sa sadasnjim gospodinom nemam taj problem, ali mislim da je to stoga sto on moje najblize muske prijatelje zna licno i provodi vreme sa njima (sa ili bez mene jer igrom slucaja sa nekima ima dodirne tacke preko posla). Prosli mi jeste bio problem i cak me je optuzivao da ga varam sa svojim najboljim drugom (sto nije bilo tacno) ali kada je protokom vremena uvideo da nema cega da se plasi prestao je da paranoise (ne do kraja ali je smanjio dozivljaj).
Da se vratim na uvodni post - s obzirom da se doticni slaze da se ti drugovi posecuju zajedno kada skapira da tu nicega nema olabavice, ne do kraja ali popustice. Mada mozda se samo radi o klasicnoj posesivnosti. Treba imati drugove oba pola i ja nemam nista protiv drugarica mog cenjenog gospodina, a neke cak ni ne znam licno nego samo iz price. Ne pada mi na pamet da mu bilo sta branim, i jako bi mi smetalo da mi on odredjuje sa kim cu da se vidjam, kada i u kom obliku (mislim na to da moramo da budemo zajedno kada se vidjam sa svojim muskim drustvom).
 
Po mom iskustvu, sa devojkama koje imaju puno muskih prijatelja, pogotovo ako su bliski, obicno nesto nije u redu. Izuzetaka ima, ali to su mahom devojke koje su silom prilika odrastale sa dosta decaka, recimo druzile se dosta sa bracom i njihovim ortacima. Inace, devojke koje imaju te 'drugove' pogotovo ako su u pitanju momci koji nemaju svoju devojku, obicno imaju dosta nezdrav odnos sa njima, a da toga nisu ni svesne. Namerno sam stavio rec drugovi pod navodnike jer takvi odnosi su cesto nejasni. Redovni izlasci i druzenje tipa jedan na jedan sa takozvanim drugom su dosta cudni, pa ako je to slucaj kod tebe, treba da preispitas taj odnos.
 
Po mom iskustvu, sa devojkama koje imaju puno muskih prijatelja, pogotovo ako su bliski, obicno nesto nije u redu. Izuzetaka ima, ali to su mahom devojke koje su silom prilika odrastale sa dosta decaka, recimo druzile se dosta sa bracom i njihovim ortacima. Inace, devojke koje imaju te 'drugove' pogotovo ako su u pitanju momci koji nemaju svoju devojku, obicno imaju dosta nezdrav odnos sa njima, a da toga nisu ni svesne. Namerno sam stavio rec drugovi pod navodnike jer takvi odnosi su cesto nejasni. Redovni izlasci i druzenje tipa jedan na jedan sa takozvanim drugom su dosta cudni, pa ako je to slucaj kod tebe, treba da preispitas taj odnos.

Eto ti si primjer zadrtosti.
 
a i zashto bi:think:vec je napravio veliki kompromis po pitanju kuvanja...osim toga moze izlazak al zajedno sa njim,pa i to je neshto...mislim da ta zena trazi mnogo vishe nego shto hoce da prizna a muz ima shesto chulo:lol:a ako joj nije jasno neka pomisli da li bi joj bilo prijatno da on ima prijateljice i da zeli da se vidi nasamo sa njima...msm tu jednostavno nisu chista posla a takav teren je mnooooogoooo klizav :manikir:
 
haha...onaj tamo na drugoj temi ne prihvata njene bivse, ovaj ovde ne prihvata muskarce kao prijatelje...
ybt...
jel ljudi rade nesto drugo osim sto se yebu ili imaju strah od potencijalnog yebstva? :D

veruj brate samo to rade..toliko su postali nesigurni u sebe da ih svako moze dresirati..otud od straha oni fejk stavovi i lajanje na nepostojece pretnje
 
Hvala vam najlepse na sugestijama i razmisljanjima.
Pitala sam se da nije on mozda od onih koji drmnu toljagom i odvuku u pecinu i -"Aj sad vidjaj druge muskarce...!":))
..ali ne pokazuje neprirodni nivo ljubomore u drugim situacijama.

A i jako me zanima kako muskarci razmisljaju na ovu temu,
da li je to njima donekle logicno?
Kakva iskusta imaju zene i kako su situaciju razresili?

Mozda je dobra ideja prvo ga navici na njene prijatelje pa ce
vremenom sam uvideti da nema cega da se plasi, ko zna..?
 
Hvala vam najlepse na sugestijama i razmisljanjima.
Pitala sam se da nije on mozda od onih koji drmnu toljagom i odvuku u pecinu i -"Aj sad vidjaj druge muskarce...!":))
..ali ne pokazuje neprirodni nivo ljubomore u drugim situacijama.

A i jako me zanima kako muskarci razmisljaju na ovu temu,
da li je to njima donekle logicno?
Kakva iskusta imaju zene i kako su situaciju razresili?

Mozda je dobra ideja prvo ga navici na njene prijatelje pa ce
vremenom sam uvideti da nema cega da se plasi, ko zna..?
Pitanje se i zenama postavlja sto zele takvog koji bi ih odvukao u pecinu..jer svaki drugi vid ljubomore je patologija
 
Pa, nemaju samo drugovi onu stvar. Isto tako mogli bi da nasrnu i njegov brat ili otac, pekar, lekar, apotekar, kondukter... Te zabrane su kao busan camac, taman zapusis jednu rupu ono procuri na drugom mestu.
Moze je drzati i pod kljucem, ali ako je resila da ''tera kera'' okolo naci ce nacin i bice joj jos sladje jer mora da se pomuci da bi dobila ono sto zeli.
No dobro, srecno im bilo u braku. Trajace k'o vocni jogurt.
 
А ја нисам за ту варијанту да заједно одлазимо код њених другара, ако баш није неки повод, лепше ми је да иде сама и да ја блејим код брата у кафићу за то време.
Нисам ја ослобођен од љубоморе, али руку на срце - за мене су сви ти њени другари до колена лол..
 
Hajde ovako da pogledamo - ona, npr. ima 25-30 godina kada sretne njega. A prijatelje muškog pola, poneke, one najbolje, još od O.Š. ili čak vrtića. Pa, ko je sad njega pozvao da na bilo koji način osporava to drugarstvo ili prijateljstvo? Ko mu daje pravo da pokušava da zabrani ili na bilo koji način osujeti da se druži neko ko se druži skoro čitavog života? I kakve su to, zaboga, paranoje? Prijatelji od pelena, od piške.nja u pesku, a sad će, baš kad se ON pojavio u njenom životu da postanu nešto više?!
Osim toga, može li da je spreči da uradi nešto njemu iza ledja, sa bilo kim, samo ako ona hoće? Može li da joj zabrani kontakt sa kolegama? Da ne nabrajam dalje, jer mi je već mučno.
Idi, bre, brale, leči se, leči frustracije i nesigurnost na nekom drugom... bar bi tako kod mene bilo... ja znam ko sam i ne odričem se prijatelja jer ti to tražiš od mene! Pogotovo što možeš da mi budeš najbolji prijatelj za ceo život, samo ako hoćeš... kažem, bar bi tako kod mene bilo, da imam takvu situaciju.
 
Ja ne kapiram da li je tema vezana za problem u braku ili u vezi.
Ako je u braku, to je trebalo raščistiti pre braka, a ako je u vezi, onda obavezno sve te muške prijatelje upoznati sa momkom, dovoditi ih u društvo, družiti se sa njima što češće uz prisustvo momka.
Da ih momak doživi kao prijatelje svoje devojke, a ne kao potencijalne konkurente jer pretpostavljam da je to glavni argument za negodovanje.
 
jako slozeno pitanje...
prvo: zavisi u kakvoj ste vezi jer ako je ozbiljan kompromisi vise dolaze do izrazaja
ako ste u povrsnoj vezi nisi duzna da trpis njegovu nesigurnost i hirove ali ako zelis sa njim ozbiljnije ovim pitanjem ces mroati ozbiljno da se pozabavis jer ce ti biti izvor velikih problema ako ga budes ignorisala...

drugo: koliko si drustvena i koliko je tebi vazno to vidjanje
ako si osoba koja je skoncetrisana na kucu i vidjanje sa prijateljima ti nije cesto i neophodno lakse ces ovo resiti....

i trece: koliko ti smeta posesivnost kod partnera....
ocekuju te polemike i za druge situacije u zivotu jer posesivni ljudi biju na svim frontovima....ja imam muza koji voli je podosta takav ali meni ne smeta jer niti imam sta da krijem,niti sam previse drustvena niti imam problem da objasnim pa se oseca sigurno i mirno.....
 
iskreno ni ja nisam za tu varijantu ali srecom i suprug je takav pa nemamo problema.
Neznam kao bi reagovala kad bi samo spomenuo da izadje sam sa drugaricom na kafu.... vjerovatno nebi bilo prijatno :) naravno da oboje imamo drugove i drugarice sa kojima se vidjamo ali zasto treba da se nadje sa drugaricom u kaficu, nek dodje kuci pa da zajedno popijemo kafu ili da i ja idem u taj kafic ako nemaju sta da kriju onda im necu ni smeti, a slican slucaj je i kod mojih drugova oni koji su mi bili samo drugovi prihvatili su i mog supruga i sada se svi druzimo i vidjamo a oni koji su imali potajne druge zelje nisu se pomirili sa tom idejom i naravno to drugarstvo je puklo.
Ako mi neko uspe da objasni sta ima dobro u tome da zena/muskarac sjede kod kuce a drugi supruznik skace po gradu sa osobom suprotnog pola, meni je to na sekund od prevare.
 

Back
Top