Kako volite vasu decu?

  • Začetnik teme Aphroditi
  • Datum pokretanja
A

Aphroditi

Gost
Da ne bude zabune sa naslovom teme. Znam da su svim roditeljima deca najvaznija, i da ih vole najvise na svetu. Zanima me kako tu svoju ljubav vi pokazujete vasoj deci. Da li smatrate da "previse" mazenja, ljubljenja i neznosti, moze da steti ili da je dobro? Koliko ste nezni sa vasom decom, koliko se mazite, ljubite?
 
au ja je mazim non stop.i cmacem i pricam joj kako je volim,obozavam i da je najbolja devojcica,najpametnija,najlepsa.ne znam da l preterujem ali imam potrebu da joj kazem svoju ljubav,jer kao dete to bas nisam imala.kod nas u porodici nikad niko nikome nije rekao "volim te" nikad nisam verovala u podrsku svojih roditelja...
skapirala sam da to ima veze i zato hocu da moja zvezdica zna da je voljena i da postoji neko na koga moze da se osloni
 
budim ih poljubcima,pa se malo mazimo,pa se umijemo...pa se jos malo mazimo,pa se oblacimo,uz obavezno mazenje,kasnimo u vrtic,ali se slatko izljubimo,i u vrticu pri rastanku...kada odem po klince,izgrlimo se kao da se 3 ddana nismo videli,ako smo u parku,svakih par minuta dodju da ih cmoknem,to oni sami! tako i kuci...i pre spavanja...obavezno mazenje...i ponovo budjenje sa poljubcima :wink: mislim da nikada nije dosta,deca koja su mazena nisu i razmazena :P
 
Volimo ih ljubljenjem, mazenjem, pazenjem, citanjem, razgovaranjem, razumjevanjem, objasnjavanjem i strogoscu kad urade nesto sto ne treba da rade...
Kao sto rece hanibal ponavljanjem da ih volimo, da znaju, uvjek i u svakom momentu da ih volimo.
Ja imam sina, on se jedno vrijeme malo neckao, nije mu bilo prijatno bas cuti da ga volim i da mi odgovori jel' me voli, kad ga pitam, to je bilo za curice, sad smo to prevazisli, cak me i ljubi svuda i polako (p)ostajemo pravi drugari....i jako vazno: Cak i kad sam ljuta na njega i kad mu izreknem eventualnu kaznu za nesto sto je napravio a nije smio...kazem mu da sam ljuta al da ga i dalje neizmjerno volim...
 
Zasto sam postavila ovo glupo pitanje? :? I mi se mazimo sa nasim sinom, ja se ponekad plasim i previse. Ali u svom okruzenju imam neke mlade roditelje koji se i ne "vole" bas toliko sa svojom decom. Ima tu i tepanja (sto ja ne radim) i ljubljena, ali ne toliko neznosti u obhodjenju sa decom. Pa se zapitala ko je tu normalan, ja ili oni. :? Da ja ne preterujem u izlivima neznosti? Da mi dete zbog toga ne postane "mamina maza"? A i pravo da vam kazem, bas me briga, nama je ovako lepo. Dete je pametno, dobro, lepo vaspitano, i voli roditelje i zna to da im i pokaze. Kao i mi njemu. :)
 
Sta ces lepse od toga! Ma toliko volim da se mazim sa mojom malenom ... a ona-samo sto ne prede! Osmeh od uva do uva! Prava milina gledati je i slusati njen kikot! A kad dodjem sa posla...uspem da skinem cipele,operem ruke (tu ona vec postaje jako nestrpljiva sto je ne uzimam) i udri u mazunjanje! Ne zna se ko se koga vise zazeleo...
 
hanibal77:
au ja je mazim non stop.i cmacem i pricam joj kako je volim,obozavam i da je najbolja devojcica,najpametnija,najlepsa.ne znam da l preterujem ali imam potrebu da joj kazem svoju ljubav,jer kao dete to bas nisam imala.kod nas u porodici nikad niko nikome nije rekao "volim te" nikad nisam verovala u podrsku svojih roditelja...
skapirala sam da to ima veze i zato hocu da moja zvezdica zna da je voljena i da postoji neko na koga moze da se osloni

Kao i uvek slažem se....
 
Aphroditi:
Zasto sam postavila ovo glupo pitanje? :? I mi se mazimo sa nasim sinom, ja se ponekad plasim i previse. Ali u svom okruzenju imam neke mlade roditelje koji se i ne "vole" bas toliko sa svojom decom. Ima tu i tepanja (sto ja ne radim) i ljubljena, ali ne toliko neznosti u obhodjenju sa decom. Pa se zapitala ko je tu normalan, ja ili oni. :? Da ja ne preterujem u izlivima neznosti? Da mi dete zbog toga ne postane "mamina maza"? A i pravo da vam kazem, bas me briga, nama je ovako lepo. Dete je pametno, dobro, lepo vaspitano, i voli roditelje i zna to da im i pokaze. Kao i mi njemu. :)

Ма све је то ОК...само је питање колико дете има година...
И мени је било лепо да читам све ове постове, и наравно да се мазим са својом децом, да се гњавимо, цмачемо, грлимо...За одређене године је то итекако потребно за дете...
Али ако син има 15 година, а мама га и даље на исти начин мази и сваки час љубака...Онда ту леже многе замке...
Чекала сам једном код лекара и гледала маму и петнаестогодишњег сина који су сат ипо чекали у чекаоници, све време загрљени као љубавници, он ју је сваки час цмакао у врат, а она се при том кикотала као шипарица...Било је одвратно.
Према томе...наклоност и љубав се у различитом узрасту деце показује на различит начин и мења се заједно са мењањем и одрастањем детета. То не смемо заборавити.
 
Hellen:
Aphroditi:
Zasto sam postavila ovo glupo pitanje? :? I mi se mazimo sa nasim sinom, ja se ponekad plasim i previse. Ali u svom okruzenju imam neke mlade roditelje koji se i ne "vole" bas toliko sa svojom decom. Ima tu i tepanja (sto ja ne radim) i ljubljena, ali ne toliko neznosti u obhodjenju sa decom. Pa se zapitala ko je tu normalan, ja ili oni. :? Da ja ne preterujem u izlivima neznosti? Da mi dete zbog toga ne postane "mamina maza"? A i pravo da vam kazem, bas me briga, nama je ovako lepo. Dete je pametno, dobro, lepo vaspitano, i voli roditelje i zna to da im i pokaze. Kao i mi njemu. :)

Ма све је то ОК...само је питање колико дете има година...
И мени је било лепо да читам све ове постове, и наравно да се мазим са својом децом, да се гњавимо, цмачемо, грлимо...За одређене године је то итекако потребно за дете...
Али ако син има 15 година, а мама га и даље на исти начин мази и сваки час љубака...Онда ту леже многе замке...
Чекала сам једном код лекара и гледала маму и петнаестогодишњег сина који су сат ипо чекали у чекаоници, све време загрљени као љубавници, он ју је сваки час цмакао у врат, а она се при том кикотала као шипарица...Било је одвратно.
Према томе...наклоност и љубав се у различитом узрасту деце показује на различит начин и мења се заједно са мењањем и одрастањем детета. То не смемо заборавити.
naravno,slazem se!
podrazumeva se da se ovako maze malenići,a ne već napola odrasli momci i devojke :P
 
U potpunosti saglasna. Ali normalno podizana deca u zdravim porodicama i zdravim odnosima, u svojim adolescentnim godinama ni sama vam nece dati da ih cmacete i grlite - to je prosto prirodno. Gore pomenuti slucaj je ocigledno slucaj porodicne patologije u kojoj je sin ( u trenutku kada u tom periodu neophodno nastupa kriticni momenat razresenja edipalnih konflikata) zauzeo mesto majcinog partnera uz punu podrsku drage mame. Stvarno ima bolesnih ljudi, i svako moze da radja i da gaji decu. :cry:
 
Moj sin vec ima devet godina i sve manje mi dozvoljava da ga mazim,ljubim grlim...,ali zato cerkicu od tri godina gnjavim konstantno!Juce mi je rekla:"Dosta vise lubila si me".Meni toga nikad dosta jer jos malo kad porastu nece mi to vise dozviljavati a ja cu mnogo da tugujem zbog toga!
 
Gnjavim ćerkicu (4,5) do besvesti! Nekad i preteram :lol: , ali ona to voli. Sreća i blago moje ''najmanje'' na svetu!!! Ima jedna rečenica u ''The Simpsons'', kad Homer kaže Megi: nadam se da nikad nećeš porasti! Čudo 1!
 
jomini:
Gnjavim ćerkicu (4,5) do besvesti! Nekad i preteram :lol: , ali ona to voli. Sreća i blago moje ''najmanje'' na svetu!!! Ima jedna rečenica u ''The Simpsons'', kad Homer kaže Megi: nadam se da nikad nećeš porasti! Čudo 1!

Уф, та реченица ми делује ужасно!!! :?
Још горе, многи родитељи се и држе тога и понашају тако према својој деци...не дозвољавајући им да порасту!
 
Hellen:
jomini:
Gnjavim ćerkicu (4,5) do besvesti! Nekad i preteram :lol: , ali ona to voli. Sreća i blago moje ''najmanje'' na svetu!!! Ima jedna rečenica u ''The Simpsons'', kad Homer kaže Megi: nadam se da nikad nećeš porasti! Čudo 1!

Уф, та реченица ми делује ужасно!!! :?
Још горе, многи родитељи се и држе тога и понашају тако према својој деци...не дозвољавајући им да порасту!

Mislim da mnogo zavisi od toga kako zelite ovu recenicu da interpretirate. U kontekstu "voleo bih da ostanes zauvek tako srecna i bezbrizna" ne deluje vise tako odbojno, zar ne?

A molio bih vas i da mi pojasnite tu tezu da mnogi roditelji ne dozvoljavaju svojoj deci da odrastu?

Pozdrav.
 
Мислила сам на честу појаву код нас да родитељи увек третирају децу као ''малу'', вероватно због своје потребе да увек буду ''потребни''деци, и тиме их константно везују за себе, не пуштајући их да одрасту!
Тако онда маме успављују децу до 10. године,спавају са њима у кревету до 16., не пуштају их да остану сами код куће ни на пола сата све до 12. године, не пуштају их нигде да преспавају без родитеља, бришу им гузу до 4. разреда...бла, бла...а знам много таквих случајева.
Те маме све срећне трепћу кад изговарају реченицу : '' Моје дете не може без мене! Јааако је везан за мене!''
 
Ево да поткрепим примерима:
Моја пријатељица спава са седмогодишњим сином у кревету ( муж је на другом ) јер је син ''мали, па се она плаши да син не падне с кревета!''
Једна познаница не пушта дете на наставу у природи са школом ( 2. разред ) јер је ћерка ''јако везана за мене, никада се није одвајала од мене!''
Комшиница пушта шестогодишњег сина да ломи и уништава све по кући, а на коментаре да би требало мало строже са њим, она одговара да је ''још мали, научиће кад буде требало!''...итд.

На то сам мислила, на родитељску потребу да дете буде ''мало'' јер се само тада родитељи осећају незаменљиво и неопходно. Такви родитељи се тешко мире са одрастањем своје деце и теже да их што дуже задрже у зависности!
 
Hellen:
Ево да поткрепим примерима:
Моја пријатељица спава са седмогодишњим сином у кревету ( муж је на другом ) јер је син ''мали, па се она плаши да син не падне с кревета!''
Једна познаница не пушта дете на наставу у природи са школом ( 2. разред ) јер је ћерка ''јако везана за мене, никада се није одвајала од мене!''
Комшиница пушта шестогодишњег сина да ломи и уништава све по кући, а на коментаре да би требало мало строже са њим, она одговара да је ''још мали, научиће кад буде требало!''...итд.

На то сам мислила, на родитељску потребу да дете буде ''мало'' јер се само тада родитељи осећају незаменљиво и неопходно. Такви родитељи се тешко мире са одрастањем своје деце и теже да их што дуже задрже у зависности!

Primeri su katastrofalni, ali na zalost tacni u praksi. Dovoljno cesti da se srecu u psihijatrijskoj ordinaciji dovoljno cesto - na moj uzas i agoniju. Od te price kako mame spavaju sa sinovima do nekih godina (a po pravilu se zaista ispostavilo da se radi skoro iskljucivo o MAMAMA, tate ne spavaju pak sa cerkama u krevetu jer su male i mogle bi da padnu!) - dakle od tih idiotiskih prica mi se kosa dize na glavi: uopste od price da dete spava sa roditeljima u krevetu, kolko god ima godina. Ako su toliko siromasni da nisu mogli da nabave poseban krevet za dete - pa nije trebalo ni da prave dete!!! I nemoj sad da me zaskoce svi oni fanaticni ludaci poput pobunjenika i njemu slicnih frikova koji vriste na sav glas 'radjajte po svaku cenu!' jer je to stvarno idiotizam za koji nema opravdanja (mislim to - da rodis dete a nemas gde da ga stavis da spava: cak i Romi, koji su pojam siromastva u odnosu na broj rodjene dece, imaju po krevet za svako dete!!! :x )

A ako imaju deciji krevet (ako ne vec deciju sobu, sto bi bilo idelano) onda je zaista za normalan razvoj njihove dece a i za normalan opstanak njihovog seksualnog zivota pa i braka, neophodno da nauce decu da se spava u svom sopstvenom krevetu. Mazenje u zajdnickom krevetu pre spavanja i po budjenju - ok, ali spava se u SVOM krevetu!

Sto se price tice 'naucice kad bude trebalo!' - ma nema problema, svi nauce kad zatreba: nekoga bije mafija, nekoga milicija, neko nauci u bolnici, neko nauci u zatvoru; nikakav problem, zar ne - naucice, kad bude trebalo. Ako pre toga ne zavrsi na trotoaru..... :?

Joj ljudi, da znate cega se sve nagledam svaki dan...joooooj.......da znate sta sve vidjam, i sta sve prezivim za samo jedan radni dan..... :?
 
gane011:
Hellen:
jomini:
Gnjavim ćerkicu (4,5) do besvesti! Nekad i preteram :lol: , ali ona to voli. Sreća i blago moje ''najmanje'' na svetu!!! Ima jedna rečenica u ''The Simpsons'', kad Homer kaže Megi: nadam se da nikad nećeš porasti! Čudo 1!

Уф, та реченица ми делује ужасно!!! :?
Још горе, многи родитељи се и држе тога и понашају тако према својој деци...не дозвољавајући им да порасту!

Mislim da mnogo zavisi od toga kako zelite ovu recenicu da interpretirate. U kontekstu "voleo bih da ostanes zauvek tako srecna i bezbrizna" ne deluje vise tako odbojno, zar ne?

A molio bih vas i da mi pojasnite tu tezu da mnogi roditelji ne dozvoljavaju svojoj deci da odrastu?

Pozdrav.
Dobro si razumeo izjavu, tj. rečenicu. Ostali, dajte malo mašte i dubljeg gledanja u smisao. Ta rečenica je najlepša koju sam čuo u mom životu. Najosećajnija koju mogu da zamislim, puna ljubavi i posvećenosti. Slažem se sa onim kasnije navedenim i toga naravno neće biti. Ni slučajno. Ali da mogu da biram momenat da zaustavim vreme, to bi bio ovaj trenutak. I nijedan drugi, verujem. Mislim da će me mnogi razumeti.
 
Aphroditi:
Da ne bude zabune sa naslovom teme. Znam da su svim roditeljima deca najvaznija, i da ih vole najvise na svetu. Zanima me kako tu svoju ljubav vi pokazujete vasoj deci. Da li smatrate da "previse" mazenja, ljubljenja i neznosti, moze da steti ili da je dobro? Koliko ste nezni sa vasom decom, koliko se mazite, ljubite?
Ja nisam bio nezan sa svojom decom, ali kako vreme odmice, sve vise imam potrebe da budem sa njima i da ih mazim, ljubim i budem nezan prema njima... valjda to dodje sa sazrevanjem ... Jako ih volim ... I nije nikada previse ...
 
jomini:
.......... Ali da mogu da biram momenat da zaustavim vreme, to bi bio ovaj trenutak. I nijedan drugi, verujem. Mislim da će me mnogi razumeti.

Da, da, razumjemo te, ali moj sincic kako je rastao, tako sam svakog puta iznova mislila: "e, sad mi je najsladji" pa par mjeseci kasnije: "e sada je , ipak, najsladji"..i tako mi njih obozavamo u svakom periodu naseg i njihovog zivota, i svaki put iznova shvatimo kako su "bas sada najsladji".....
 
mammy:
jomini:
.......... Ali da mogu da biram momenat da zaustavim vreme, to bi bio ovaj trenutak. I nijedan drugi, verujem. Mislim da će me mnogi razumeti.

Da, da, razumjemo te, ali moj sincic kako je rastao, tako sam svakog puta iznova mislila: "e, sad mi je najsladji" pa par mjeseci kasnije: "e sada je , ipak, najsladji"..i tako mi njih obozavamo u svakom periodu naseg i njihovog zivota, i svaki put iznova shvatimo kako su "bas sada najsladji".....
e i ja isto!ali mi ipak nedostaje period kad je bila beba,tako spontana sa svim onim slatkim osmesima,stavljanjem svega redom u usta,bez zubica
 

Back
Top