Kako volite vasu decu?

  • Začetnik teme Aphroditi
  • Datum pokretanja
A sto se tice glavne teme na ovoj "raspravi"... Obozavam da se mazim sa cerkom ( ima 2 godine ), ali su to prilicno retki trenuci, jer ona sama nije bas neka maza, cesto odbija poljubac ili blagi dodir po kosi... S druge strane, ona tacno oseti SVOJ trenutak, i kada sama to pozeli, dodje, pomazimo se i izljubimo dok njoj to prija, a zatim se vrati svojim zanimacijama, kad primi svoju potrebnu "dozu". Ne silim je i ne insistiram, pustam je da sama izrazi svoja osecanja, moje je samo da je naucim da TREBA i KAKO.

I potpuno se slazem sa gore javljenim mamama, da mazena deca nisu i razmazena!
 
sirenica:
Betty:
jao, nedostaje mi tema kako ne volite decu
di to da stavim
pogoovo onu koja GUGUČU sa 10 godina!


e, i ona koja mi se vrzmaju po okolini (kancelariji, sobi)

ma svu uopšte, dosadna su i nisu moja

Ne osudjujem ljude koji ne vole decu, ali imam primedbu na njihovo razmisljanje i ponasanje prema njima. To sto neko dete "gugce" sa 10 godina nema nikakve veze s njegovim vaspitanjem i opstim obrazovanjem, to je faza detinjstva koji prolazi vremenom, a koja samo oslikava njegovo duhovno stanje ( zadovoljstvo ), jer ne zna na drugi nacin da izrazi svoja osecanja. A drugo, to sto ti smeta decje vrzmanje po okolini, to je samo tvoj problem u glavi, deca definitivno nisu kriva sto ima je DOZVOLJEN pristup ( jer dovedena su tu iz nekog razloga!? ), ako su cak i zalutala tu, opet nisu oni krivi, kriv je onaj ko ih (ne)pazi...

U svakom slucaju, moje generalno misljenje o ljudima koji ne vole decu je da - VOLE SAMO SEBE!!! I nemoj se zanositi iluzijom da ces, posto tudju ne volis, SVOJU decu voleti. Voleces ih kao svoju "imovinu", a ne kao ziva bica koja si rodila, jer ce i ta tvoja deca "gugutati" i vrzmati se po mestima gde ih ne trpis. Imas psiholoski problem u glavi, izazvan stresovima i trumama u ranom detinjstvu, na bilo koji nacin. Poseti psihologa... ( bez uvrede )...

Uuf, Vi ga bas preceraste - psiholoski problem, pa jos izazvan traumama u detinjstvu...? :shock: :lol:

A sto se tice dece od 10 godina koja gugucu, moram Vam reci da to i nije bas normalna razvojan faza, gugutanje i tepanje je nesto sto je normalno da prestane do 4 godine zivota, sve preko toga zadire u neku vrstu problema, a u 10 godina u znacajan poremecaj. Tacno je da to nema veze sa vaspitanjem niti obrazovanjem ali ni sa duhovnim stanjem srece, vec sa regresivnim ponasanjem (u najbolju ruku) ili mentalnim deficitom (u najgorem slucaju) tako da sto se toga tice, i niste bas u pravu. Svakako ne bih volela da moja deca gugucu ili tepaju sa 10 godina (sem u sali ili igri, naravno!)

Pozdrav.
 
fali vi, doktorka, evo vi pola svinje i deset jaja, da se zafalim ko čo'ek :lol: Umesila sam i promincle :wink:

Ima ljudi koji mogu da rade u školi, ima koji ne mogu. Ja sam od druge vrste, nisam ni strpljiva, ni metodična, i eto. Inače, retko kontaktiram s decom, pa i ne znam verovatno o čemu pričam, ali najgore hejtujem (u sebi) kad mi sekretarica dovede drugaricu (koja NE radi u istoj kompaniji) s detetom u ofis. I to na 4 ili 5 sati, mala se knjari, vrišti, spava joj se i sl, a uz svu tu galamu ja objašnjavam sagovrniku iz Privr.komore kako je uključen TV u kancelariji - šta da kažem, ebi ga,. nemamo kinder garten za decu drugarica od sekretarica itd itd...:?
E, pa naravno da mi se to ne dopada.
KO da joj zabrani, kad su ljudi infantilni i raspilave se kad vide bebu i nja-nja-njaaaaa....i smeta svima što plače, al mami i sekretarici ne smeta, valjda je PRISTOJNO da ne kažeš da bi trebalo da je izvede?!
Eto.
a moje dete...naravno da će biti jedan od segmenata u životu, najvažniji sigurno, ali ne i jedini. Prosto nisam majčinski tip. :cool:
 
e, izvinite što sam možda pokvarila temu.
Činjenica je da niko iz mog društva nema (još uvek) decu, i nisu mi bliski mališani. Oni, pak, koje srećem, su od "loših" (uslovno, objasniću) roditelja koji podstiču pogrešne modele ponašanja - gugutanje koje sam pomenula, ili pak smejanje na silu, znate sigurno št ato znači: kad se smeje dečak, a ništa nije smešno, a onda opšte oduševljenje kako je DUHOVIT jer se "zarazno" smeje i tome slično. On, jadničak, ne ume drugačije jer ga valjda niko ništa ne pita, ne ume da razgovara, da kaže šta hoće ili neće itd. Tužno. Mali debil stvoren od velikih debila.
Ova što guguče je preslatka barbikica koja inače ĆUTI.
A ja za sve njih nemam volje...imaju loš običaj da dođu nenajavljeni, i otud moja lična drama /grozim se toga, imaju telefon!/
Izvinite još jednom, i nastavite - s uživanjem vas čitam, stvarno!
 
Ej, Beti! Nemoj da se sekiras...
Mene su deca takodje nervirala, ili nisam imao posebno misljenje. Kad mi je proradio roditeljski nagon - obozavao sam svu decu. Sada obozavam svoje, a prema ostalima imam odnos - "pun razumevanja".
 
onda pola kamile, 50 fazana, 150 ovčijih buraga i dva good looking crvenokožca da te 'lade kad bude 45C, za mesec dana :D
A kad bude -15C za 6 meseci, da te greju :D :lol:
Ako se razboliš, da te preznojavaju :wink:
uh, lifestyle mito!
 
Julian_Duranona:
Ej, Beti! Nemoj da se sekiras...
Mene su deca takodje nervirala, ili nisam imao posebno misljenje. Kad mi je proradio roditeljski nagon - obozavao sam svu decu. Sada obozavam svoje, a prema ostalima imam odnos - "pun razumevanja".

Isto!!! Jos sam mislila, da kad ja budem imala dete-nece biti kod mene cile-mile, da cu biti stroga mama od starta.... Kako da ne! Eto juce, kad smo bile u setnji, pocela malena da mi se njanjari-da je nosim, pa da je nosim...i sta mislite-jesam li je nosila? Neko vreme nisam osecala ruke... 9.5. puni godinu dana a vec mi dupe pomera...
 
Hellen:
Што волим ове ''инстант психологе'' који ти без комплекса одмах тресну дијагнозу... :?

"Instant psiholog" ili psiholog po profesiji!? Otkud znas kome se obracas i koga karakterises?

Bez sumnje ovde ima jako puno potencijalnih "pacijenata" za psihoterapiju.
 
Betty:
fali vi, doktorka, evo vi pola svinje i deset jaja, da se zafalim ko čo'ek :lol: Umesila sam i promincle :wink:

Ima ljudi koji mogu da rade u školi, ima koji ne mogu. Ja sam od druge vrste, nisam ni strpljiva, ni metodična, i eto. Inače, retko kontaktiram s decom, pa i ne znam verovatno o čemu pričam, ali najgore hejtujem (u sebi) kad mi sekretarica dovede drugaricu (koja NE radi u istoj kompaniji) s detetom u ofis. I to na 4 ili 5 sati, mala se knjari, vrišti, spava joj se i sl, a uz svu tu galamu ja objašnjavam sagovrniku iz Privr.komore kako je uključen TV u kancelariji - šta da kažem, ebi ga,. nemamo kinder garten za decu drugarica od sekretarica itd itd...:?
E, pa naravno da mi se to ne dopada.
KO da joj zabrani, kad su ljudi infantilni i raspilave se kad vide bebu i nja-nja-njaaaaa....i smeta svima što plače, al mami i sekretarici ne smeta, valjda je PRISTOJNO da ne kažeš da bi trebalo da je izvede?!
Eto.
a moje dete...naravno da će biti jedan od segmenata u životu, najvažniji sigurno, ali ne i jedini. Prosto nisam majčinski tip. :cool:


Onda dobro razmisli da li ces roditi, jer i tvoje ce isto tako da se "knjari", vristi i da mu se spava...
Pitam se kako ces ti reagovati kada neko drugi bude to isto rekao za TVOJE dete!? Ali, boze moj, to je TVOJE, i nije isto, kao sekretaricine drugarice...
 
Deca tog uzrasta (a i bilo kog uzrasta) nemaju sta da traze u 'ofisu', pa se nece ni knjariti, vristati, biti nervozna. Ja izrazito volim decu, sta vise, ali me jednako do ludila dovode deca koja su razmazena i kenjkare se, vriste, bacaju se po podu u napadima besa. A jos vise od toga, nerviraju me roditelji koji svoju decu vuku tamo gde deci nije mesto i onda maltretiraju sve ostale prisutne ponasanjem njihove dece koje jeste primereni revolt situaciji u koju su ih stavili. Pritisak mi se digne kad decu od godinu dana 'izvedu' uvece sa prijateljima na veceru u neki restoran, ili kad deca od 2-3 godine zavrse na bioskopskim i pozorisnim predstavama za odrasle! Budalastina!
 
deca se ne mogu razmaziti od predise mazenja i pohvala, deca samo mogu da se zapuste, kada im roditelji ne posvecuju dovoljno paznje. mazenjem i pohvalama deca dobijaju samopouzdanje koje im je potrebno za ceo zivot. ja imam troje dece i verujte mi da sam sigurna u ovo sto vam kazem.
 
WithdrawnWater:
Deca tog uzrasta (a i bilo kog uzrasta) nemaju sta da traze u 'ofisu', pa se nece ni knjariti, vristati, biti nervozna. Ja izrazito volim decu, sta vise, ali me jednako do ludila dovode deca koja su razmazena i kenjkare se, vriste, bacaju se po podu u napadima besa. A jos vise od toga, nerviraju me roditelji koji svoju decu vuku tamo gde deci nije mesto i onda maltretiraju sve ostale prisutne ponasanjem njihove dece koje jeste primereni revolt situaciji u koju su ih stavili. Pritisak mi se digne kad decu od godinu dana 'izvedu' uvece sa prijateljima na veceru u neki restoran, ili kad deca od 2-3 godine zavrse na bioskopskim i pozorisnim predstavama za odrasle! Budalastina!

Ovome nema sta da se doda!
 
mamavanja:
deca se ne mogu razmaziti od predise mazenja i pohvala, deca samo mogu da se zapuste, kada im roditelji ne posvecuju dovoljno paznje. mazenjem i pohvalama deca dobijaju samopouzdanje koje im je potrebno za ceo zivot. ja imam troje dece i verujte mi da sam sigurna u ovo sto vam kazem.


A i ovome nema sta da se doda, sasvim lepo receno!
 
WithdrawnWater:
Deca tog uzrasta (a i bilo kog uzrasta) nemaju sta da traze u 'ofisu', pa se nece ni knjariti, vristati, biti nervozna. Ja izrazito volim decu, sta vise, ali me jednako do ludila dovode deca koja su razmazena i kenjkare se, vriste, bacaju se po podu u napadima besa. A jos vise od toga, nerviraju me roditelji koji svoju decu vuku tamo gde deci nije mesto i onda maltretiraju sve ostale prisutne ponasanjem njihove dece koje jeste primereni revolt situaciji u koju su ih stavili. Pritisak mi se digne kad decu od godinu dana 'izvedu' uvece sa prijateljima na veceru u neki restoran, ili kad deca od 2-3 godine zavrse na bioskopskim i pozorisnim predstavama za odrasle! Budalastina!


Pa, sasvim jasno! Zasto onda ne pricamo o RODITELJIMA, a ne o deci!?
 
sirenica:
Hellen:
Што волим ове ''инстант психологе'' који ти без комплекса одмах тресну дијагнозу... :?

"Instant psiholog" ili psiholog po profesiji!? Otkud znas kome se obracas i koga karakterises?

Bez sumnje ovde ima jako puno potencijalnih "pacijenata" za psihoterapiju.

Обраћам се ''Сиреници'' и то ми је сасвим довољно да знам. :wink: И никог не карактеришем...као неки! :wink:

Еј, а што већ не би, кад имаш и талента и воље, разапела један шатор на сред Форума уз рекламу: ''Инстант психолог брзо и повољно, на основу једне ваше реченице одређује дијагнозе, узроке свих ваших проблема, корене свих ваших фрустрација и траума и без чекања вас упућује на одговарајућу терапију! Навали, народе, још мало па нестало!!!'' :P
 

Back
Top