Majka i ćerke povređene kad im je građevinska mašina provalila u kuću

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Neispravna glodalica za asfalt umalo juče nije koštala glave porodicu Nikolić iz Kragujevca. Ova teška mašina provalila je u njihov dom, u Gružanskoj ulici 7, i povredila trogodišnju devojčicu Mašu, njenu majku Ljiljanu i sestru Jelenu koja je telom uspela da zaštiti svoju osmomesečnu bebu Danicu. Srećom, svi su zadobili lakše povrede, i posle lekarske intervencije su pušteni kući.


Istureni deo građevinske mašine udario je u zid kuće i izvalio ceo prozor
Istureni deo građevinske mašine je oko 16 sati udario u zid, izvalivši nekoliko cigli i ceo prozor do ulice.

- Sedela sam na krevetu, u sobi, i držala u naručju svoju bebu. Radnici su napolju popravljali ulicu, i u prvi mah sam začula dva jaka udarca. Mislila sam da je u pitanju saobraćajna nesreća, ali je onda nešto jako puklo. Sve se zatreslo, i zid mi se sručio preko glave. Prozor me je sa sve ormarom udario u leđa. Ja sam jako zagrlila svoju bebu, i pala na pod. Zaradila sam posekotinu na glavi, u bolnici su mi ranu zašili sa dve kopče. Moja sestra Maša je posečena od stakla. Bole me i leđa, jer sam ugruvana. Na sreću, ostadosmo živi - kaže Jelena Nikolić.


Jelena Nikolić je u tom trenutku sa bebom u naručju sedela na krevetu
Baka Ljiljana se povredila dok je pokušavala da ih izvadi ispod krša.

Kako je izjavio Načelnik uprave za inspekcijske poslove grada Kragujevca Dušan Župljanić, „grad je odmah obezbedio novi smeštaj za porodicu Nikolić u naselju Kolonija“, a „radovi na renoviranju Gružanske ulice će već sutra biti nastavljeni“.


Prozor i ormar sručili su se Jeleni na glavu, a ona je sa bebom pala na pod
Uviđaj je obavila i ekipa policije, pa će se nakon pregleda mašine i istrage tačno znati zbog čega se dogodila ova nesvakidašnja nesreća.


Vlasnik kuće Aleksandar Miljković kaže da je grebalica za asfalt udarila takvom silinom da je rasturila stub kuće i izvalila dvokrilni prozor. Onda je ormar pao na majku koja je držala dete, i zbog povrede je morala da ide na ušivanje u bolnicu.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/31...ad-im-je-gradjevinska-masina-provalila-u-kucu
 

Back
Top