bosnian man

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ajd keve ti mani se takvih generalizacija, posebno na nacionalnoj osnovi, ako te zanima shta je tvom muzhu vazhnije , pitaj njega...a ne ovako otvarati preglupe teme jednu za drugom, i ochekivati da cesh ovde naci reshenje svih svojih nedoumica i problema :?
...svako ima svoje prioritete, and gues what oni se ponekad ne podudaraju sa nashim zheljama i ochekivanjima ... :roll: get use to that :!:
 
Karina:
Sta je za Bosanca vaznije:
porodica (otac, majka...) ili zena???????

Sta je za tebe vaznije: Biti `curka` ili `guska`?

I kad kazes bosanac probaj da budes konkretnija, jer mi smo SRBI iz Bosne, oni su Hr. iz B., a muslimani su ili bosanci ili bosnjaci. OK?
 
Karina:
Sta je za Bosanca vaznije:
porodica (otac, majka...) ili zena???????

sreca sto znam da si otvorila nebrojeno tema sa vise - manje ovakvim pitanjem i zbog nekih tih postova necu BAS da te napadam....al ti il' se vise skini sa tog Bosnaca ili se skini sa nas....
Pa udavi nas zeno, uz svo postovanje prema tvojoj situaciji moram ti to reci.
 
Mammy...to je forum, pa ako te davi, ne citaj...demokratija ipak ,hehe
sto pitanje mozes da postavis u vezi sa svakom nacijom...bez onog preteranog i prefinjenog osecaja, da se odmah vredja samim pitanjem...
ponkad se ucini da se bas samo balkanske narode ne moze da kritikuje...
 
Pa, ne moze se sve generalizovati...kazu da su crnogorci lijeni, a vjerovatno ima i onih koji nisu, bosanci su valjda glupi, a ima ih vise nego dovoljno pametnih, srbijanci su pi*ke, a ima ih i koji nisu...i sta sad...ne mozemo mi tebi da damo odgovor. Ja sam u toj Bosni rodjena i odrasla, ima muskaraca koji su malo recen skotovi, ima ih koji su njezni, pazljivi, neki ni ne razgovaraju sa roditeljima a neki zive sa istima i kad imaju 50...kakav je TVOJ bosanac to ne znam ni ja niti bilo ko na ovom forumu (osim ako ga licno ne poznaje)
Kakvi su Bosanci u sustini...ni to ne znam......
 
ma naravno da na moze...ali, recimo, ja mogu ti jednim dahom reci neke osobine, ne bas one nejlepse, moje nacije...od preteranog,licemernog katolicizma do bezdusnosti...i nije to samo generalizovanje, jednostavno-uvek ima neki nacin vaspitavanja, koji je kao obavezujuci ili primeran u drustvu
 
mammy:
Pa, ne moze se sve generalizovati...kazu da su crnogorci lijeni, a vjerovatno ima i onih koji nisu, bosanci su valjda glupi, a ima ih vise nego dovoljno pametnih, srbijanci su pi*ke, a ima ih i koji nisu...i sta sad...ne mozemo mi tebi da damo odgovor. Ja sam u toj Bosni rodjena i odrasla, ima muskaraca koji su malo recen skotovi, ima ih koji su njezni, pazljivi, neki ni ne razgovaraju sa roditeljima a neki zive sa istima i kad imaju 50...kakav je TVOJ bosanac to ne znam ni ja niti bilo ko na ovom forumu (osim ako ga licno ne poznaje)
Kakvi su Bosanci u sustini...ni to ne znam......
to nikad nisam cula
 
mammy:
hanibal77:
mammy:
Pa, ne moze se sve generalizovati...kazu da su crnogorci lijeni, a vjerovatno ima i onih koji nisu, bosanci su valjda glupi, a ima ih vise nego dovoljno pametnih, srbijanci su pi*ke, a ima ih i koji nisu...i sta sad...ne mozemo mi tebi da damo odgovor. Ja sam u toj Bosni rodjena i odrasla, ima muskaraca koji su malo recen skotovi, ima ih koji su njezni, pazljivi, neki ni ne razgovaraju sa roditeljima a neki zive sa istima i kad imaju 50...kakav je TVOJ bosanac to ne znam ni ja niti bilo ko na ovom forumu (osim ako ga licno ne poznaje)
Kakvi su Bosanci u sustini...ni to ne znam......
to nikad nisam cula


Ma, to mi GLUPI Bosanci pricamo
haha pretpostavila sam!
verovatno nisam cula jer sam uvek zivela u srbiji,taman posla da procuri takva vest !al zivela sam s jednom brcankom i nikad mi nije to rekla,samo da smo cetnici(ono u sali)
 
hanibal77:
mammy:
ebi ga, obrisa ja svoj post....htjedoh reci Mozda to samo mi glupi bosanci pricamo :lol:
a za makedonce isto nikad nisam cula.a ti?

O njima nemam pojma, tek sam neki dan cula da i u Makedoniji ima dosta Albanaca...i to na bjelosvjetskom kvizu....uf sramote...a Pirocanci skrti....ih, koliko li je to tacno?
Nego, ovo za Bosance i mame...ima tu i losih stvari.
Za mame, po pravilu, snajka nikad nije savrsena i njihov sin je mogao bolje....(misle one) a to je zeznuto za snahu...mamica stalno bocka, dosoljava supu, prepira gace (ma, zekim se malo) prica o tome kako je on divan pa se ti osjetis onako, ko da si se ukakila ...ma, nije uopste lijep osjecaj, a sincina ne da na mamu, pa, ti sad nadji svoje mjesto...a kad tebe tvoja mama nazove...au....onda te napadaju da moras pustiti maminu suknju itd itd....
 
mammy:
hanibal77:
mammy:
ebi ga, obrisa ja svoj post....htjedoh reci Mozda to samo mi glupi bosanci pricamo :lol:
a za makedonce isto nikad nisam cula.a ti?

O njima nemam pojma, tek sam neki dan cula da i u Makedoniji ima dosta Albanaca...i to na bjelosvjetskom kvizu....uf sramote...a Pirocanci skrti....ih, koliko li je to tacno?
Nego, ovo za Bosance i mame...ima tu i losih stvari.
Za mame, po pravilu, snajka nikad nije savrsena i njihov sin je mogao bolje....(misle one) a to je zeznuto za snahu...mamica stalno bocka, dosoljava supu, prepira gace (ma, zekim se malo) prica o tome kako je on divan pa se ti osjetis onako, ko da si se ukakila ...ma, nije uopste lijep osjecaj, a sincina ne da na mamu, pa, ti sad nadji svoje mjesto...a kad tebe tvoja mama nazove...au....onda te napadaju da moras pustiti maminu suknju itd itd....


htjedoh reci uf sramote sto nisam znala...
 
raindog:
e ajd keve ti mani se takvih generalizacija, posebno na nacionalnoj osnovi, ako te zanima shta je tvom muzhu vazhnije , pitaj njega...a ne ovako otvarati preglupe teme jednu za drugom, i ochekivati da cesh ovde naci reshenje svih svojih nedoumica i problema :?
...svako ima svoje prioritete, and gues what oni se ponekad ne podudaraju sa nashim zheljama i ochekivanjima ... :roll: get use to that :!:
Taman sam ja htela to da kazem. :roll:
Kako mrzim generalizovanja. :evil:
 
chokolada:
raindog:
e ajd keve ti mani se takvih generalizacija, posebno na nacionalnoj osnovi, ako te zanima shta je tvom muzhu vazhnije , pitaj njega...a ne ovako otvarati preglupe teme jednu za drugom, i ochekivati da cesh ovde naci reshenje svih svojih nedoumica i problema :?
...svako ima svoje prioritete, and gues what oni se ponekad ne podudaraju sa nashim zheljama i ochekivanjima ... :roll: get use to that :!:
Taman sam ja htela to da kazem. :roll:
Kako mrzim generalizovanja. :evil:

Mrzim rasiste i crnce....
zezam se, nesto sam u weard mood danas...
 
Evo da i ja dam svoj prilog temi,iz prve ruke;moj muž je Bosanac(srbin)ali on svoju mamu ne zarezuje baš mnogo,a moja svekrva,ona me prosto obožava.Iako je takođe Bosanka.
Dakle svako generalizovanje je šuplja priča.
Od moje malenkosti toliko,da se nebih počela nervirati :lol: :wink:
 
Karina:
Sta je za Bosanca vaznije:
porodica (otac, majka...) ili zena???????

A sta si ti ? Da nisi Sremica ? Ako jesi onda mi je jasno. A to sto su mu vazniji njegovi( otac,i majka) nego ti , je stvar gena i vaspitanja . Mozda ti nisi bliska sa svojima pa ti to smeta kod njega ? Bosanca ! Sto nema veze da li je bosanac ili marsovac!
 
mammy:
hanibal77:
mammy:
ebi ga, obrisa ja svoj post....htjedoh reci Mozda to samo mi glupi bosanci pricamo :lol:
a za makedonce isto nikad nisam cula.a ti?

O njima nemam pojma, tek sam neki dan cula da i u Makedoniji ima dosta Albanaca...i to na bjelosvjetskom kvizu....uf sramote...a Pirocanci skrti....ih, koliko li je to tacno?
Nego, ovo za Bosance i mame...ima tu i losih stvari.
Za mame, po pravilu, snajka nikad nije savrsena i njihov sin je mogao bolje....(misle one) a to je zeznuto za snahu...mamica stalno bocka, dosoljava supu, prepira gace (ma, zekim se malo) prica o tome kako je on divan pa se ti osjetis onako, ko da si se ukakila ...ma, nije uopste lijep osjecaj, a sincina ne da na mamu, pa, ti sad nadji svoje mjesto...a kad tebe tvoja mama nazove...au....onda te napadaju da moras pustiti maminu suknju itd itd....[/
quote]

Ta posesivnost je tipicna karakteristika vecine svekrva na ovom svetu, a ne samo mama bosanskih (uh sto mrzim ovu rec), odnosno srpskih, hr. ili musl., `decaka`
 
migud:
mammy:
hanibal77:
mammy:
ebi ga, obrisa ja svoj post....htjedoh reci Mozda to samo mi glupi bosanci pricamo :lol:
a za makedonce isto nikad nisam cula.a ti?

O njima nemam pojma, tek sam neki dan cula da i u Makedoniji ima dosta Albanaca...i to na bjelosvjetskom kvizu....uf sramote...a Pirocanci skrti....ih, koliko li je to tacno?
Nego, ovo za Bosance i mame...ima tu i losih stvari.
Za mame, po pravilu, snajka nikad nije savrsena i njihov sin je mogao bolje....(misle one) a to je zeznuto za snahu...mamica stalno bocka, dosoljava supu, prepira gace (ma, zekim se malo) prica o tome kako je on divan pa se ti osjetis onako, ko da si se ukakila ...ma, nije uopste lijep osjecaj, a sincina ne da na mamu, pa, ti sad nadji svoje mjesto...a kad tebe tvoja mama nazove...au....onda te napadaju da moras pustiti maminu suknju itd itd....[/
quote]

Ta posesivnost je tipicna karakteristika vecine svekrva na ovom svetu, a ne samo mama bosanskih (uh sto mrzim ovu rec), odnosno srpskih, hr. ili musl., `decaka`


ma, zato sam ja rekla na pocetku da ih ima svakakvih, eto, nisam znala da li je to tipicno ili netipicno Bosanski...e, stvarno mrzim da naglabam o ovakvim glupostima....Zivjeli Bosanci!


i svi ostali
 
Živjeli!
I sa njima svi ljudi dobre volje,bez obzira na nacionalnost a i vjersku pripadnost :wink:
Jer gdje ja dobra volje,tu su i dobri ljudi?
Ne tražili se to :?:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top