Život u Kanadi - pitanja i odgovori

Pozdrav svima..
Evo jos jedno pitanje..Vjerenik i ja bi da apliciramo za iseljenicku vizu za Kanadu, nebitno koja oblast sve dok bi to bila realna sredina za nalazak poslova. Pitanje je da li neko zna da li su zanimanja master Molekularni biolog i master Arhitekta trazena i da li je relativno lako naci posao za ova zanimanja?. Imamo po 27 god, odlicno znamo Engl jezik, a partner ima i dosta radnog iskustva dok se ja kao geneticar, nazalost ne mogu pohvaliti time u svojoj bransi:(

Hvala!!
 
Mozda Kanada jeste ali Kanadske zene definitivno nisu. Mozda su cak najprljavije na svetu.... sto ce te se i sami uveriti kada pocnete da radite u nekoj kancelariji i odete u WC.

Sto se tice muskaraca, vecina ne opere ruke posle p$sanja

Ima ljudi ovakvih i onakvih, ali tako je svuda... u svakom slucaju higijena je na visem nivou nego u Srbiji, tako i licna higijena. Primetila sam da su dosta nemarni za kucnu higijenu, vole da se zatrpavaju sa stvarima... ali to je opet individualno.

Nisam boravila u muskom wc-u, ali sve zene peru ruke ... pretpostavljam i muskarci.

Cisto sumnjam da je vladster proveo vise od mesec ili dva u Kanadi.
 
Ima ljudi ovakvih i onakvih, ali tako je svuda... u svakom slucaju higijena je na visem nivou nego u Srbiji, tako i licna higijena. Primetila sam da su dosta nemarni za kucnu higijenu, vole da se zatrpavaju sa stvarima... ali to je opet individualno.

Nisam boravila u muskom wc-u, ali sve zene peru ruke ... pretpostavljam i muskarci.

Cisto sumnjam da je vladster proveo vise od mesec ili dva u Kanadi.

Jako interesantan post!

Ne brini se.... i ja ovde izbegavam Srbe.

Ah.... da dodam

2v3lczo.jpg
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi ja sam nov ovde:D Pa me interesuje moze li neko da mi pomogne oko odlaska u Kanadu:):):)... U Torontu imam zeninu familiju koji su raspolozeni da nas prime i da nam pomognu:) Ali nemogu da nam nadju posao pa da idemo na radnu vizu kazu da je to komplikovano... Dali neko iz iskustva zna da odem na turisticku vizu i da tamo ostanem... unapred hvala:):):)
 
Cao ljudi... Mozda sam skrenuo sa teme ali mi treba pomoc oko olaska u Kanadu??? Imam Zeninu familiju u Torontu koji su emigrirali za vreme rata u Hrvatskoj... Oni su radi da nam pomognu?? Tako bar kazu Ali kad odemo tamo posto je komplikovano da nam oni obezbede radne vize... Pa mene ineresuje dali mogu da odem na turisticku pa da tamo se snalazim i dali moze tako da se ostane u i Radi..Mislim da je lakse kad si tamo da trazis posao i sredjivati papire nego odavde... Unapred hvala
 
Mozda Kanada jeste ali Kanadske zene definitivno nisu. Mozda su cak najprljavije na svetu.... sto ce te se i sami uveriti kada pocnete da radite u nekoj kancelariji i odete u WC.

Sto se tice muskaraca, vecina ne opere ruke posle p$sanja
ne pisem cesto, ali vas citam....
Zivim godinu dana u CA. I moram se sloziti sa vladsterom. Zasto? Zato jer sam dosla iz Srbije gde zaista higijena na ulici nije bas na zavidnom nivou, nivo svesti o bacanju papirica po ulici do toga da nase prodavnice odisu higijenom i cistocom. U par njih sam imala priliku i da radim, i izlog je morao biti cist kao da i nema stakla. To dajem samo kao primer...
Svidja mi se Kanada, nisam ovde doduse samo zbog Kanade, dosla sam iz drugih razloga, ali to nije sad tema. Poenta je da sam sokirana vec godinu dana da su ljudi nemarni povodom bas takvih istih prodavnica u centru gradova, manjih i vecih, da su izlozi zamagljeni i prljavi (mrzim sto cu reci - cistiji su oni u Bloku 70 kod Kineza na Novom Bgd-u).... I nemam probelm s tim sto se kanadjanke mozda ne sminkaju i ne cesljaju u svakodnevnom zivotu, ja se moje sminke i cetke za kosu necu odreci ni zbog jedne zemlje, jer to sam ja, to je deo mog bica..... ali osnovna higijena nije biti nafuran, nasminkan, osnovna higijena je BITI CIST! I osoba i okruzenje u kom zivis....
Nisam od onih koji ocekuju sterilnost oko sebe, ali vidljiva prljavstina me uzasava....
Volim lezernost i ne bih da se bilo ko uvredi, nemam nista protiv ijednog naroda na ovom svetu, ali lezernost nije isto sto i nemarnost.
 
Pozdrav svima , procitao sam vecinu pa reko da postavim neko pitanje.
Posle godinu dana premisljanja cvrsto sam odlucio da odem za Kanadu i pronadjem tamo mozda srecu.Od zanimanja imam Fakultet za poslovne studije na Megatrend univerzitetu al koliko koristi od njega ovde verovatno i tamo (mada ko zna).Volontirao u osiguravajucoj kompaniji i taman mi dadose ponudu da budem menadzer prodaje, al istu sam odbio , sa platom od 350e dok stan placam samo 200 tesko se moze i preziveti a kamoli ziveti.

Posto imam neke poznanike tu i tamo po Kanadi kapiram da mi je bolje otici u mesto neko gde su oni da bar imam od nekoga zatraziti savete itd... s obzirom da imam drugara u Saskatoon-u i on je jedini "pravi" kanadjanin od ovih poznanika pa verovatno da on i najvise moze da me uputi.(npr.kaze da 20$/h posao nije problem naci trades,construction..)On zivi u gradu Saskatoon-u pa me zanima da li neko ima iskustva iz istoimenog grada?
Takodje me zanima da li ima neke koristi od Pravnog fakulteta u Beogradu( redovne+master) u Kanadi?(ovo pitam zbog devojke u slucaju da se odluci da dodje)
Da li kao nezaposlen kad se prijavim na biro rada dok ne nadjem posao mogu ocekivati neku pomoc?
Verovatno nezahvalno pitanje ali isto da pitam, koliko od prilike je potrebno poneti para pri odlasku tamo , za 1 osobu tj mene.(da napomenem da posedujem Kan.drzavlj.).
Iskreno hvala na svakoj korisnoj informaciji.

p.s Ovakvu odluku sam doneo s obzirom da imam 29godina sto je zadnji voz za neke zivotne odluke po meni.
 
Poslednja izmena:
Ih pa ti se mlad zamonaši:zcepanje:, pa šta ćeš reći sa 40, 50 godina, kad sad pričaš tako.
Elem, šalu na stranu da pokušam da ti odgovrim na pojedina pitanja. Tek na kraju si stavio najvažniju stvar-da imaš CA državljanstvo!!!! To je najbitnije, a sve ostalo je za tebe sporedno.
Pošto tebi dobijanje vize nije probem, smatram da je najbolje po dolasku tamo, videti koje je akreditaciono telo za tvoj fax i pokušati dobiti ekvivalenciju svoje diplome.

Što se tiče devojke, ona sa svojom diplomom može da obriše......(kao uostalom i ja:sad2:), ali ako ima neko radno iskustvo i može da dobije CA preporuke (npr. od tvojih prijatelja) možda ima šanse "nešto" da radi, a da se paralelno vrati u klupu.
Da, kao kanadski državljanin imaš pravo na pomoć-o detaljima se raspitaj (ne znam načine).
Koliko para je potrebno poneti (pošto ti ne trebaju sredstva kao dokaz za vizu), je malo nezahvalno reći, jer zavisi od puno faktora. Zavisi koliko vas ide, gde ćete biti smešteni.....ali moj ti je savet da bez par hiljada ne krećeš.:lol:
Inače odlična ti je odluka!!!!:ok:
 
Ih pa ti se mlad zamonaši:zcepanje:, pa šta ćeš reći sa 40, 50 godina, kad sad pričaš tako.
Elem, šalu na stranu da pokušam da ti odgovrim na pojedina pitanja. Tek na kraju si stavio najvažniju stvar-da imaš CA državljanstvo!!!! To je najbitnije, a sve ostalo je za tebe sporedno.
Pošto tebi dobijanje vize nije probem, smatram da je najbolje po dolasku tamo, videti koje je akreditaciono telo za tvoj fax i pokušati dobiti ekvivalenciju svoje diplome.

Što se tiče devojke, ona sa svojom diplomom može da obriše......(kao uostalom i ja:sad2:), ali ako ima neko radno iskustvo i može da dobije CA preporuke (npr. od tvojih prijatelja) možda ima šanse "nešto" da radi, a da se paralelno vrati u klupu.
Da, kao kanadski državljanin imaš pravo na pomoć-o detaljima se raspitaj (ne znam načine).
Koliko para je potrebno poneti (pošto ti ne trebaju sredstva kao dokaz za vizu), je malo nezahvalno reći, jer zavisi od puno faktora. Zavisi koliko vas ide, gde ćete biti smešteni.....ali moj ti je savet da bez par hiljada ne krećeš.:lol:
Inače odlična ti je odluka!!!!:ok:

hehe , preterah ga malo :D
Hvala puno na odgovoru blok 45!
Sto se tice devojke ima radno iskustvo al od CA preporuka nista posto nikog ne poznajem sa firmom.
Da li to postoje odredjena akreditaciona tela za odjredjene fakultete , pitam posto sam cuo samo za WES akreditaciono telo.
E da htedoh da pitam vezano za posao. Je li moguce pronaci isti iz Srbije tamo , a da to nije fizikalisanje, vec npr clerk... iskustvo od regularnih poslova (ako se racuna kao posao)imam 5 meseci volontiranja( odbio ponudu da radim za 350e kao Menadzer prodaje pa da ih napustim za 3-4meseca ),a ostalo (neprijavljen)kao menadzer restorana i svasta nesto (mada ne znam koliko ih to zanima).Takodje ako iko ima iskustva da li pri prijavama za posao koristi navesti i radna iskustva gdje niste bili prijavljeni uz normalno memorandum firme sa pecatom.(pitam posto sam dosta radio kao neprijavljen)
 
Poslednja izmena:
Da, da za svaku struku (fakultet), koliko sam ja savladal gradivo:roll:, postoji određena akred.ustanova-moguće je da je WES u tvom slučaju.
Posao je praktično nemoguće naći iz Srbije tamo, jer niko neće da ti bude garant za vizu i ostalo (što u tvom primeru nije slučaj), ali bez obzira na to, retko ko bi samo preko CV-ija nekog zaposlio. Šanse za to su minimalne, da ne kažem nemoguće.
Što se tiče neprijavljenog radnog odnosa, nije na odmet priložiti i reference iz tih firmi ako ih imaš, jer ti oni ne pregledaju radnu knjižicu, već ih zanima šta znaš, odnosno da li znaš da radiš posao na koji apliciraš. Samo da znaš da kontakt telefone koje navodiš na referencama će itekako da kontaktiraju i provere ukoliko su zainteresovani za tebe.
 
jel ima tamo posla za najobicnije smrtnike ili samo za gospodu i visoko skolovane inzinjere,doktore,advokate i td..? pozz))

posao za satnicu $11-$13 bukvalno mozes naci za par dana..
to su poslovi tipa rad u supermarketu, konobar, radnik na benzinskoj pumpi itd..
ako si zanatlija od $15 za pocetnike pa navise

pogledajte craigslist (pa odaberite grad) , dobicete neku orijentacionu informaciju o satnicama
 
Poslednja izmena:
Prvo veliki pozdrav svima, i hvala vam na pomoći i vremenu koje odvajate da nam pomognete :)

Momak i ja smo odlučili da sledeće godine apliciramo za odlazak u Kanadu. Tako smo odlučili da bi imali vremena da jos usavršimo jezik i da on završi fakultet. Ja sam po struci viši fizioterapeut, i znam da je moje zanimanje deficitarno tamo, a završila sam i srednju medicinsku, tako da se nadam da za posao neće biti većih problema. Mene sada interesuje vaše mišljenje gde je najbolje otići za početak, koji deo Kanade ( englesko govorno područje )? Znam da je tu normalno da se ljudi sele zbog posla, ali opet bih htela vaše mišljenje ( znam da je to sve individualno )...
 
Zelite jeftinu zemlju da izgradite kucu? U manitobi mozete kupiti plac za $10.

http://www.rmofpipestone.com/notices_detail.asp?notice_ID=227

$10.00 RESIDENTIAL LOT SALES PROGRAM
Posted: October 23, 2012
Map of lots (lots will remain available until the conditions of the property agreement are met) MORE lots will be available in 2013 in surrounding communities within the RM of Pipestone

In order to purchase a lot you must fill out and sign the Offer Agreement, return to the RM office via, fax mail or e-mail along with a $1000.00 certified cheque. Offers will be reviewed on a first come first served bases.

General Information:
Once a lot is purchased you have 90 days to commence construction from the closing date on the offer(site preparation: basement foundation excavated, constructed, and backfilled or having a cement pad poured etc.), after that 90 days you would have 12 months to complete construction. In order to purchase the property we would require an RM of Pipestone offer agreement signed along with a $1000.00 deposit.
Min Square footage is 1000
Mobile homes are not permitted in the current Reston subdivision and are conditional throughout the RM.
The cost of the lot is $10.00, a $1000.00 deposit $990.00 is returned upon receiving your occupancy permit.
The lots range in size from 70 – 88 ft X 130 – 160 ft. The lots are located on the North East corner of the town of Reston. There are currently 11 lots remaining for sale, although many have offers pending payment. More lots will become available throughout the Rural Municipality in the next 8 - 12 months in other communities in the RM.
Services (Hydro, water, sewer and telephone) are provided to the property line.
We also have grant programs for newly constructed homes up to a value of $6,000.00 based on the construction costs of a new home. The grant is applied for once you receive your occupancy permit.
As for property taxes, depending on the assessed value of your home you will be looking at $1,500- $2,500 per year.
For more information on this program click here

Employment Information:
e-Brandon
Job Bank
Local businesses
tanis@rmofpipestone.com for more information
 
Poslednja izmena:
Zelite jeftinu zemlju da izgradite kucu? U manitobi mozete kupiti plac za $10.

http://www.rmofpipestone.com/notices_detail.asp?notice_ID=227

$10.00 RESIDENTIAL LOT SALES PROGRAM
Posted: October 23, 2012
Map of lots (lots will remain available until the conditions of the property agreement are met) MORE lots will be available in 2013 in surrounding communities within the RM of Pipestone

In order to purchase a lot you must fill out and sign the Offer Agreement, return to the RM office via, fax mail or e-mail along with a $1000.00 certified cheque. Offers will be reviewed on a first come first served bases.

General Information:
Once a lot is purchased you have 90 days to commence construction from the closing date on the offer(site preparation: basement foundation excavated, constructed, and backfilled or having a cement pad poured etc.), after that 90 days you would have 12 months to complete construction. In order to purchase the property we would require an RM of Pipestone offer agreement signed along with a $1000.00 deposit.
Min Square footage is 1000
Mobile homes are not permitted in the current Reston subdivision and are conditional throughout the RM.
The cost of the lot is $10.00, a $1000.00 deposit $990.00 is returned upon receiving your occupancy permit.
The lots range in size from 70 – 88 ft X 130 – 160 ft. The lots are located on the North East corner of the town of Reston. There are currently 11 lots remaining for sale, although many have offers pending payment. More lots will become available throughout the Rural Municipality in the next 8 - 12 months in other communities in the RM.
Services (Hydro, water, sewer and telephone) are provided to the property line.
We also have grant programs for newly constructed homes up to a value of $6,000.00 based on the construction costs of a new home. The grant is applied for once you receive your occupancy permit.
As for property taxes, depending on the assessed value of your home you will be looking at $1,500- $2,500 per year.
For more information on this program click here

Employment Information:
e-Brandon
Job Bank
Local businesses
tanis@rmofpipestone.com for more information

Lepo zvuci, ali Reston ima cca 500 stanovnika. Jedini "grad" u okolini je Brandon (45000 stanovnika) udaljen 110km. Da bi se skromnija baraka do 1000 sqft stavila pod krov treba preko 100.000$... Property tax je kao u sred Winnipega. Osim farmera i penzionera ne znam ko bi ozbiljno "zagrizao" za ovu varijantu... verovatno svaka roba nadje kupca
 
Zelite jeftinu zemlju da izgradite kucu? U manitobi mozete kupiti plac za $10.

http://www.rmofpipestone.com/notices_detail.asp?notice_ID=227

$10.00 RESIDENTIAL LOT SALES PROGRAM
Posted: October 23, 2012
Map of lots (lots will remain available until the conditions of the property agreement are met) MORE lots will be available in 2013 in surrounding communities within the RM of Pipestone

In order to purchase a lot you must fill out and sign the Offer Agreement, return to the RM office via, fax mail or e-mail along with a $1000.00 certified cheque. Offers will be reviewed on a first come first served bases.

General Information:
Once a lot is purchased you have 90 days to commence construction from the closing date on the offer(site preparation: basement foundation excavated, constructed, and backfilled or having a cement pad poured etc.), after that 90 days you would have 12 months to complete construction. In order to purchase the property we would require an RM of Pipestone offer agreement signed along with a $1000.00 deposit.
Min Square footage is 1000
Mobile homes are not permitted in the current Reston subdivision and are conditional throughout the RM.
The cost of the lot is $10.00, a $1000.00 deposit $990.00 is returned upon receiving your occupancy permit.
The lots range in size from 70 – 88 ft X 130 – 160 ft. The lots are located on the North East corner of the town of Reston. There are currently 11 lots remaining for sale, although many have offers pending payment. More lots will become available throughout the Rural Municipality in the next 8 - 12 months in other communities in the RM.
Services (Hydro, water, sewer and telephone) are provided to the property line.
We also have grant programs for newly constructed homes up to a value of $6,000.00 based on the construction costs of a new home. The grant is applied for once you receive your occupancy permit.
As for property taxes, depending on the assessed value of your home you will be looking at $1,500- $2,500 per year.
For more information on this program click here

Employment Information:
e-Brandon
Job Bank
Local businesses
tanis@rmofpipestone.com for more information

Ja u Manitobu ne bih otisao ni za dzabe da mi daju kucu. Bio sam u "predivnom" Winterpegu :D kod rodjaka nedelju dana, prosto sam odusevljen bio tim prirodnim lepotama Kanade... Ohhh, Canadaaa.
 
Cao svima! Tema je pun pogodak i kao porucena za mene! Imam brata u Vancouver B.C. Trebalo bi sledece godine da me sponzorise kako bi i ja otisla tamo da zivim. Zanima me da li on treba da ima neku vecu sumu novca na racunu? Posto sam cula da je sigurnije ako on ima nekih ''parica''.... On ima posao i zaradjuje oko 2 500-3000 msecno, da li je to dovoljno? Ako nije, koliko bi trebao da ima kesha na racunu?

Hvala
 
Cao svima! Tema je pun pogodak i kao porucena za mene! Imam brata u Vancouver B.C. Trebalo bi sledece godine da me sponzorise kako bi i ja otisla tamo da zivim. Zanima me da li on treba da ima neku vecu sumu novca na racunu? Posto sam cula da je sigurnije ako on ima nekih ''parica''.... On ima posao i zaradjuje oko 2 500-3000 msecno, da li je to dovoljno? Ako nije, koliko bi trebao da ima kesha na racunu?

Hvala

mislim da ti to nije trenutno najbitnije...
prvo je pitanje da li uopste ima pravo da te sponzorise?
ako si starija od 18 godina moze da te sponzorise samo ako dokaze da nema nijednog rodjaka (ukljucujuci zenu) u Kanadi.

sa CIC sajta:
You can sponsor:

brothers or sisters, nephews or nieces, granddaughters or grandsons who are orphaned, under 18 years of age and not married or in a common-law relationship
another relative of any age or relationship but only under specific conditions (see Note below)
accompanying relatives of the above (for example, spouse, partner and dependent children).

Note: You can sponsor one relative regardless of age or relationship only if you do not have a living spouse or common-law partner, conjugal partner, a son or daughter, parent, grandparent, sibling, uncle, aunt, nephew or niece who could be sponsored as a member of the family class, and you do not have any relative who is a Canadian citizen or a permanent resident or registered as an Indian under the Indian Act.
Who cannot be sponsored

Other relatives, such as brothers and sisters over 18, or adult independent children cannot be sponsored. However, if they apply to immigrate under the Skilled Worker Class, they may get extra points for adaptability for having a relative in Canada.
 

Back
Top