Život u Kanadi - pitanja i odgovori

moja viza se aktivira i počinje da važi tek od prvog dana kad udjem u Kanadu znači ako dodjem tamo 25 juna važi mi do 25.6.2013.....
botexag znam znam....iluzorno je očekivati u ovo vreme bilo šta ...a pogotovo da neko nekom uz sve svoje obaveze i tempo života sredjuje posao totalnome strancu .....ništa onda eto mene tamo za mesec dana (edmunton ili calgary)
... a ako neko od vas slučajno uspe upoznati kakog Deda Mraza sa gradjevinskim poduzečem neka mi javi:)
p.s.na kojim sajtovima je najbolje tražiti stan u ta dva grada dali postoje neki interne stranice sa oglasima ili se može nači sve u vezi s tim na craigslistu ....
barem bi to pokušao da obezbedim pre nego što sletim na kanadsko tlo:) ..

sve sto mozemo da uradimo za tebe je da ti posaljemo linkove za posao iz lokalnih novina,
http://edmontonsun.classifiedextra.ca/cgi-bin/search/index.cgi
http://jobs.edmontonjournal.oodle.com/careers/careers/

...i dalje se ovde nudi posao na lokalnim tablama tipa ispred zgrade opstine, suda i sl
ali uvideces da 90% poslodavaca ce zeleti da dodjes licno na razgovor....mnogi cak i ne primaju CV putem emaila, samo telefon,fax i licno...

sto se tice Edmontona, za stan ili posao - internet sajt je definitivno Kijiji http://edmonton.kijiji.ca/ (craigslist nije toliko popularan) a mislim da je isto u Kalgariju ali neka Kanadjanin AB potvrdi...
...inace imas hostela koliko hoces...tako da za pocetak ne bi potrosio neka znacajnija sredstva..naravno komfor u njima je los..ali svaki pocetak je tezak...

takodje mozes da probas da kontaktiras i Slovenacko veleposednistvo u Otavi, slovenaca ima oko 30.000 u Kanadi..mozda oni mogu da te upute na nekog za posao
posalji email, predstavi se ko si, koju vizu imas, gde bi eventualno hteo da dodjes i zamoli za eventualne kontakte nekih preduzeca .... vot@gov.si
mada znam da Slovenci uglavnom zive u Torontu i Otavi, tako da eventualna pomoc od njih je u tom delu Kanade...

lepo pozdravljeni :D
 
Poslednja izmena:
sve sto mozemo da uradimo za tebe je da ti posaljemo linkove za posao iz lokalnih novina,
http://edmontonsun.classifiedextra.ca/cgi-bin/search/index.cgi
http://jobs.edmontonjournal.oodle.com/careers/careers/

...i dalje se ovde nudi posao na lokalnim tablama tipa ispred zgrade opstine, suda i sl
ali uvideces da 90% poslodavaca ce zeleti da dodjes licno na razgovor....mnogi cak i ne primaju CV putem emaila, samo telefon,fax i licno...

sto se tice Edmontona, za stan ili posao - internet sajt je definitivno Kijiji http://edmonton.kijiji.ca/ (craigslist nije toliko popularan) a mislim da je isto u Kalgariju ali neka Kanadjanin AB potvrdi...
...inace imas hostela koliko hoces...tako da za pocetak ne bi potrosio neka znacajnija sredstva..naravno komfor u njima je los..ali svaki pocetak je tezak...

takodje mozes da probas da kontaktiras i Slovenacko veleposednistvo u Otavi, slovenaca ima oko 30.000 u Kanadi..mozda oni mogu da te upute na nekog za posao
posalji email, predstavi se ko si, koju vizu imas, gde bi eventualno hteo da dodjes i zamoli za eventualne kontakte nekih preduzeca .... vot@gov.si
mada znam da Slovenci uglavnom zive u Torontu i Otavi, tako da eventualna pomoc od njih je u tom delu Kanade...

lepo pozdravljeni :D

...thanks botexag za linke....izgleda da mi stvarno ništa drugo ne preostaje nego da dodjem tamo pa sa lica mesta pokušam
 
Cao svim forumasima.Nova sam na forumu,dali bi mogao neko da mi kaze nekoliko stvari u vezi iseljenicke vize za Kanadu.Suprug i ja smo poslali papire za nas i nasu decu preko SINP programa,za oblast Saskacevan - Battleford.Zanima nas koliko dugo se ceka na obradu aplikacije.Nasa aplikacija je poslata 15.11.2011 dobili smo obavestenje meilom 20.12.2011 da je nasa aplikacija stigla u Reginu.Zanima me dali ce nas obavestiti ako nam papire posalju za Bec.I koja je dalja procedura.Unapred zahvalni.....
 
Cao svim forumasima.Nova sam na forumu,dali bi mogao neko da mi kaze nekoliko stvari u vezi iseljenicke vize za Kanadu.Suprug i ja smo poslali papire za nas i nasu decu preko SINP programa,za oblast Saskacevan - Battleford.Zanima nas koliko dugo se ceka na obradu aplikacije.Nasa aplikacija je poslata 15.11.2011 dobili smo obavestenje meilom 20.12.2011 da je nasa aplikacija stigla u Reginu.Zanima me dali ce nas obavestiti ako nam papire posalju za Bec.I koja je dalja procedura.Unapred zahvalni.....

Cao battleford! Mislim da treba prvo da budete nominovani od strane provincije i sve ce vas oni obavestiti! Ne brini,nece papiri otici u Bec a da vi o tome niste obavesteni! A sto se cekanja tice,nisam upucena za vas slucaj,ali konkretno nasa aplikacija je predata krajem marta u Manitobi,a ne ocekujem nista od njih bar 5 meseci kako vidim na raznim forumima,to je neki prosek!Naravno,ni to ne mora da znaci,svaka aplikacija je slucaj za sebe! Zlatno pravilo svih nas ovde je strpljen-spasen!!! :manikir: Srecno!!! :bye:
 
@ MT3 preko koje agencije si dobio vizu?

Ja nisam išao preko agencije,..poskidao sam formulare sa interneta ispunio jih i poslao u Budimpeštu na ambasadu...problem je jedino u tome što za ovu vrstu vizu koju sam ja dobio mogu kako se meni čini jedino aplicirati SLO i HRV državljani.... i kako sam ja uspeo pročitati na hrvatskim forumima,hrvati su več ispunili kvotu za ovu godinu....
 
Hvala na odgovoru sweet darling.Imamo jos pitanja posto smo slabo upuceni ali nebi da smaramo.Dali postoji neki nacin osim telefona da se prati proces,jer je nama dodeljen file numbe.Culi smo da je kanadska ambasada u bgd zatvorena i da se po vize ide u bec.Mozete nam reci ako znate naravno kolike su takse i kada se one uplacuju.Kako zaradjuju varioci i dali za njih ima posla posto je muz masin-bravar monter i varioc.
 
Hvala na odgovoru sweet darling.Imamo jos pitanja posto smo slabo upuceni ali nebi da smaramo.Dali postoji neki nacin osim telefona da se prati proces,jer je nama dodeljen file numbe.Culi smo da je kanadska ambasada u bgd zatvorena i da se po vize ide u bec.Mozete nam reci ako znate naravno kolike su takse i kada se one uplacuju.Kako zaradjuju varioci i dali za njih ima posla posto je muz masin-bravar monter i varioc.

Ako vec imas file no. mozes da pratis proces na https://services3.cic.gc.ca/ecas/authenticate.do?app=ecas
 

Price za bedbugs i jesu zanimljive za vas i nisu.
To je problem u celoj Severnoj Americi i desava se da i najskuplji hoteli imaju taj problem.
Kada citate o tom problemu, a najvise je zastupljen u zgradama starijim i ovde u Torontu koji su Socijalni Stanovi, a price koje su sada na naslovnim stranicama je da bi se dobilo novca od budjeta grada.

To ne bi trebalo da vas uopste brine, za one koje dolaze za Toronto moze se i preporuciti u koje krajeve je pozeljno naci stan, tj apartment.

Prilikom kupovine najnuznijih stvari prilikom dolaska je i dobar dusek a i za to postoje prodavnice sa razlicitim cenama i normalno novo.
 

Imaju neki sajtovi sa listom (nije health canada) gde su poredjane adrese svih apartmana u Torontu i gde moze svako zivi da nepise da ima bed bugs bez ikakvih dokaza. To moze biti neki nezadovoljni bivsi stanovnik koga su izbacili zato sto ne placa stanarinu ili cak konkurencija od razlicitih managementa koji drze apartmane u Torontu.
 
Cao svima, videla sam na pocetku da ovde mogu da se postave i pitanja u vezi radne dozvole, nadam se samo da nisam promasila temu :-), ali da li neko moze da mi kaze da li je otisao u Kanadu preko radne vize, postavila sam pitanje i u drugoj temi ali po datumima vidim da ste vi vrlo svezi, konkretno me interesuje proces od momenta kad poslodavac posalje ugovor. Unapred Hvala svima pomoc bi mi jako dobro dosla!! :-)))
 
Dragi Forumasi,
Nova sam na forumu, ali vas vec drugo pratim na drugoj stranici. Hvala vam na korisnim informacijama. Imam jedno pitanje, pa se nadam da mi neko moze pomoci. Naime, zelimo da imigriramo u Kanadu, prosle godine nismo bili na listi za FSW pa cekamo ovogodisnju. Suprug je master poslovne informatike a ja sam biohemicar. Mogli bismo da apliciramo za Kvebek, jer su nam zanimanja medju trazenima ali rodjaci iz Toronta su nam ponudili pomoc. Pitanje je da li mozemo napustiti Kvebek odmah po dolasku i otici u Toronto, i da li cemo kasnije od toga imati problema?
Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav svima i puno srece u Kanadi!
 

Back
Top