Život u Kanadi - pitanja i odgovori

Samo da dodam na ovo... deportacija cim te uhvate ; moras dobro da vodis racuna s kim radis na crno ako vec hoces tako da radis

Covek koji bi poslao garantno pismo ima firmu (da ne navodim sad sta je u pitanju) i vec par godina unazad dovodi prijatelja iz Srbije da radi kod njega (na crno). Radio bih kod njega, verovatno.

Da, upoznat sam sa rizikom ali treba pokusati.
 
.. samo trebas biti pazljiv sta tacno pokusavas

Svako ovde, da izvines, gleda svoje dupe i obecava kule i gradove a na kraju si ti jedini taj koji mozda izvisis

Svakako, ne ocekujem od nekog da se bori za mene i da me drzi za ruku. Zato sam, ako se secas u nekom od prethodnih postova, napisao da bih zeleo da izbegnem da stanujem kod nekoga koga poznajem. Ako sam vec sam dosao tamo, sam cu i da se borim. (Ali u mom slucaju, kada se sve svelo na jedno, moram da se uzdam u nekoga tamo, bar na pocetku) :)

Znas kako, ostaje mi jos da se konsultujem sa istim tim covekom koji vec par godina odlazi tamo i radi. Bice to dug razgovor ali nakon toga ce biti sve jasnije u svakom pogledu.
 
E sad ja tebe nisam razumeo .... ajde malo objasni

Covek sa firmom u Kanadi (inace srbin), dovodi prijatelja, takodje iz Srbije poslednjih par godina da radi kod njega.

Taj inace "prijatelj" je trenutno u Kanadi i radi tamo (crno). Uskoro bi trebao da se vrati u Srbiju i to cu da iskoristim da popricam sa njim. (misljenje, iskustva..sta i kako)

Nakon ragovora (ako bude pozitivan), ostaje mi da kontaktiram gore navedenog coveka sa firmom da posalje garantno pismo kako cu biti kod njega, bas kao sto je i radio za svog prijatelja godinama unazad.
 
Da li si pogledao cene skolarine u Torontu? Computer science, undergraduate, University of Toronto - 49.600 dolara ove a preko 50.000 sledece godine (vrv 3 godine zajedno). Ja sam pre par godina trazio master studije, nisam nasao ispod 20.000.
Sa druge strame, u UK sam nalazio i za 6k funti, u Norveskoj i Sloveniji besplatno, na engleskom jeziku. Cujem i da je u Holandiji jeftino. Treba sve to dobro isplanirati, ne mozes ni vizu da dobijes da studiras ako ove pare nemas na racunu, ili barem da platis jednu godinu i dodatan novac za zivot u tom periodu...

http://www.planningandbudget.utoronto.ca/Assets/Academic+Operations+Digital+Assets/Planning+$!26+Budget/tuition1819.pdf
 
TheKingOfKolo, hvala ti. :)
JaaKaaa, da, sve to znam. Pojavila se prilika da odem tamo i iskoristiću je. Naravno, na početku (prvih par godina) ne mogu planirati nikakvo studiranje, samo sam hteo da znam da postoji šansa studirati s' obzirom na visoke cene.
Inače, ako ne prođe sve kako treba i ne odem sledeće godine tamo onda ću ovde završiti to što me interesuje pa ću nakon toga aplicirati za radnu dozvolu (pod uslovom da dobijem ponudu za posao, naravno) :)
 
Dobar dan svima:)

Suprug i ja krecemo da radimo na selidbi u CA pa me zanima kakvo je stanje u Vankuveru sto se tice posla za Masinske inzenjere i Biologe?

Unapred se zahvaljujem :)

Koliko je meni poznato, Vankuver je pretežno IT orijentisan .. -neka me neko ispravi ako grešim?
Naravno da su aktuelna i druga zanimanja ali IT preovlađuje ..

Mašinski inženjeri idu ruku uz ruku sa građevincima a kada je građevina u pitanju što se tiče Kanade preovlađuje heavy civil engineering .. drugim rečima .. putari i sve što je u vezi sa naftnom industrijom.
U tom sčučaju pogledati Albertu .. ;-) .. -moj predlog .. a drugi neka me isprave ..

pozz
 
Dobar dan svima:)

Suprug i ja krecemo da radimo na selidbi u CA pa me zanima kakvo je stanje u Vankuveru sto se tice posla za Masinske inzenjere i Biologe?

Unapred se zahvaljujem :)

Nisam siguran za Vankuver, ali u Ontariju poslova za inzenjere ima. Automobilskih fabrika ima na pretek tu su GM, Chrysler, Ford, Honda, Toyota...
Moje misljnje je da je najbolje da odes na "jobbank.gc.ca" i vidis koliko poslova ima ponudjeno u gradu koji te zanima.
 

Back
Top