Kako se postaje fitness instruktor?!
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako se postaje fitness instruktor?!

Zainteresovan član Tamarela (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Kako se postaje fitness instruktor?!

Dakle, zanima me da li postoji neki kurs u Bg za instruktore aerobika, stepa i sl. i koliko bi to moglo da kosta?? Da li postoje neki posebni uslovi da bi neko postao instruktor?

Guest

Podrazumevano Re: Kako se postaje fitness instruktor?!

Citat Original postavio Tamarela
    Dakle, zanima me da li postoji neki kurs u Bg za instruktore aerobika, stepa i sl. i koliko bi to moglo da kosta?? Da li postoje neki posebni uslovi da bi neko postao instruktor?
    trazhi fitnes klub (mozes na netu)ninas...kucaj na googlu
    "fitnes ninas"

oni drze kurseve. ali mislim da ima jos klubova koji ih drze, mozda extreme u cvijicevoj 1. ninin je navodno shire prihvacen

inace valjda moze ako zavrsis dif-sportsku akademiju

uslova koliko znam nema osim da zavrsis tj polozis kurs i pozeljno je da si sportski tip, komunikativna, itd.. casovi su bili jednom nedeljno valjda plus tri obavezna treninga.

e sad ne znam koji je odnos "diplomirani fitnes prof (znaci fakultet)" - "diploma vise" i ta diploma sa kursa.

Guest

Podrazumevano Re: Kako se postaje fitness instruktor?!

p.s. shire prihvacen, u smislu, mislim da bi trebalo da vazi svuda, ne znam za ove ostale sto drze, mozda drze da bi napravili instruktore za svoj klub? dakle moje pretpostavke

Učlanjen
    19.09.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano :)

E, hvala ti puno!!! Meni svaki info znaci... A da li znas kako se posle dolazi do posla, mislim da li je frka naci posao? : :wink:

Guest

Podrazumevano

zavisi kakav si instruktor i kako znas da prenes znanje

Početnik
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako yelis da se bavis fitnesom onda se bavi tako sto ces se stvarno posvetiti tom nacinu vezbanja i sl. tu ti netreba nijedna skola ali treba znanje...nista vise ti neces nauciti ako zavrsis neku sportsku akademiju ili dif ili ti neku od visih trenerskih. Znacice ti u smislu diplome ...ali ja se nadam da sve vise dolazi vreme gde se zaposljava po znanju a ne po diplomi ...ja bar tako radim a vodim jedan fitnes centar na Banjici ...mozes i da pogledas www.studion1.co.yu.
    Pozdrav

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nemam pojma kako se dolazi do posla, ako se bas dobro pokazes na kursu verovatno te zadrze u klubu, ako si bas bas sjajan ali to zadrze 1-2 najbolja polaznika. mada, ima puno tih fitnes klubova...
    postoji mozda i varijanta da radis na leto npr u grckoj ili po brodovima kao instruktor ali ja bih se raspitala o tome
    dakle vise pricam napamet

Učlanjen
    19.09.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano .

E, ovo za leto u Grckoj i nije tako lose
    Hvala vam svima, na informacijama; za sada sam dosla do 2 telefona... Jos kinta da se skupi :?

110%
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Topolino
    Ako yelis da se bavis fitnesom onda se bavi tako sto ces se stvarno posvetiti tom nacinu vezbanja i sl. tu ti netreba nijedna skola ali treba znanje...nista vise ti neces nauciti ako zavrsis neku sportsku akademiju ili dif ili ti neku od visih trenerskih. Znacice ti u smislu diplome ...ali ja se nadam da sve vise dolazi vreme gde se zaposljava po znanju a ne po diplomi ...ja bar tako radim a vodim jedan fitnes centar na Banjici ...mozes i da pogledas www.studion1.co.yu.
    Pozdrav
    Ja se bas nadam suprotnom... da ce doci vreme kada ce se odredjene poslove moci da obavljaju ljudi koji su STRUCNI za to, a ne koji su priuceni, polu-priuceni itd. Narodski - prodaju muda za bubrege.

Ne govorim o tvom konkretnom slucaju niti te napadam, ali kako ti mozes da budes fitness instruktor (ili bilo sta drugo) a da nisi za to obrazovan? Znas li bilo sta iz anatomije ljudskog tela, motorne kontrole, doziranja opterecenja, genetike, ishrane...?

Sport je jedna od grana gde se "u svetu" obrce najveci novac, a mi ga i dalje shvatamo kao zajebanciju. Zato nam i rezultati jesu takvi kakvi su... Pogledajte tri bazicna sporta: plivanje, atletiku i gimnastiku. Gde smo mi u tim sportovima? NEMA NAS. A to je upravo zbog veoma loseg strucnog kadra, tj. on gotovo da i ne postoji.

Učlanjen
    19.09.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano da

slazem se potpuno da za ovaj ili onaj posao treba zavrsiti odredjene skole, koledze i sve... jer svaki posao je veoma odgovoran...
    ali ako postoje ovi kursevi... i ako za njih nije uslov dif/fsfv, vec samo novac...
    razumem da vas, koji ste zavrsili dif ili ste magistri i sl, to sve pomalo vredja (i mene bi, verovatno)... zapravo, nepravda.

Slične teme

1. KAKO SE POSTAJE....
    Autor yioim u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2008., 18:09
  2. Kako se postaje Lezbejka?
    Autor Pera_Zdera u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 19.10.2007., 21:58
  3. Kako se postaje moderator...?
    Autor njiokmm u forumu Arhiva
    Odgovora: 10