sta mi je potrebno za bezicni internet cene itd
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: sta mi je potrebno za bezicni internet cene itd

Početnik
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sta mi je potrebno za bezicni internet cene itd

ljudi pomagajte treba mi oprema za bezicni internet sta ide koja je cena i da li se uopste isplati valja li prenos itd

Početnik
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa za pocetak ti treba od 200 pa do 400 evra za opremu(mozes sam napraviti antenu sto ce ti smanjiti trosak ali samo ako se bas razumes u to inace moze biti zeznuto ). a opremu biras u zavisnosti od udaljenosti predajnika... posle mesecna pretplata(ako ides na flat) od 1500 dinara pa navise zavisno od brzine i provajdera. brzina je promenljiva i nije garantovana. u svakom slucaju mnogo je bolje od telefonske linije. pazi i na to koje protokole podrzava koji provajder(neki su jako "dobri" pa te ogranicavaju na http, mail... i tako osnovne gluposti a ne dozvoljavaju ftp).. uglavnom prvo se smisli kod kog provajdera ces pa onda ga detaljno prouci... ali je i pitanje sa kim imas najbolju opticku vidljivost...hehe... sve u svemu ima tu JAKO mnogo "sitnica" na koje treba paziti a za koje prosecan korisnik i ne zna...
    PoZ

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano

U Intercom computers u Cupriji su cene za opremu od stotinak evra pa navise.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Izbor opreme za wireless može zavisiti od tvog položaja, udaljenosti od AP-a tvog provajdera, optičke vidljivosti sa njim...
    Cene stalno padaju, a ako nemaš neke posebne zahteve i imaš prosečne uslove na mestu na kome se nalaziš (nisi u nekom podrumu i imaš optičku vidljivost sa nekim provajderom) cena opreme bi te izašla do 100 evra. PCI wireless kartica 30 evra, antena isto toliko i ostatak do 100 je za kabl. Nije preporučljivo da bude duži od 15-ak metara.

Ako nemaš ove uslove cena opreme se povećava, ali u najskupljem slučaju ne prelazi 200 evra. Izbor provajdera je ograničen obično na one koje do kojih možeš da dobaciš. Tako da, to ti je što ti je. Cene su u glavnom slične i kreću se uglavnom oko 1500 dinara za flat nalog i brzinu od 128kb/ps, što je za prosečnog korisnika sasvim dovoljno. Ima paketa i sa većom brzinom i većom cenom naravno.

Početnik bobanlamps (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano vazna opticka vidljivost

Ja sam skoro bezicno.13000 din sa ugradnjom opremom
    800 din 200MB+200MB.Super je

Slične teme

1. Bežični internet
    Autor jovan22 u forumu Internet
    Odgovora: 1