eh taj savremen muskarac

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Dvadeset i sest godina.Naravno jos uvek mlad.
Svo to vrene koje je proslo.Proslo je uceci nove jezike.Skolovajuci se za neke dobro placene poslove.Radeci na licnom izgledu i imidzu.Sve su to stvari koje su vremenom u meni stvorile coveka koji mnogi gledaju sa postovanjem.Neke stvari koje su mozda za stid su u mom slucaju opravdane,nosim se ja sa tim. opet jedan propali brak.Izgubljen zivot jednog deteta kome sam ja otac bio.I jos mnoge stvari.
Sada sam sam.Toliko savremen u ovom nekom novom veku da bi najradije otisao u neku planinu da cuvam ovce kao moj pradeda koji je bio srecan covek.I takav je i umro.
Mislim da covek treba da tezi onom sto mu dusa zeli,ne onom cime bi dokazao drugima da je bolji.To je moja greska.Otrgao sam se od svojih.Napustio ih i nikada vise im se vratio nisam.Ali u podsvesti ipak sve sam cinio da njima dokazem da sam ja bolji od drugih.
Eto.Sta vredi fakultet dobar posao i sve ono sto pozelis ako tu srecu drugi faktori kvare.
Nije sreca para puna vreca.Ali to znaju oni sto je imaju.
 
Betty:
..ti ko da nisi iz Srbije :lol:
Kao da ne znaš omiljenu temu pismenih iz engleskog

"Šta vredi čoveku da osvoji ceo svet, ako svoju dušu izgubi?"

Upravo to:Sta vredi sve one stvari koje imas,ako ih nemas sa kim na pravi nacin deliti.
Poenta savremenog zivota je ta:Budi svoj,pokazi drugima koliko vredis.I uzmi sve sto ti se pruza.
Samo ipak jednom se zapitam.Neuzimamo li poneki put i vise nego sto nam treba?
 
Bustura:
Betty:
..ti ko da nisi iz Srbije :lol:
Kao da ne znaš omiljenu temu pismenih iz engleskog

"Šta vredi čoveku da osvoji ceo svet, ako svoju dušu izgubi?"

Upravo to:Sta vredi sve one stvari koje imas,ako ih nemas sa kim na pravi nacin deliti.
Poenta savremenog zivota je ta:Budi svoj,pokazi drugima koliko vredis.I uzmi sve sto ti se pruza.
Samo ipak jednom se zapitam.Neuzimamo li poneki put i vise nego sto nam treba?


odgovor : ne, ne uzimamo, nemoguće je poneti više nego što možeš (a valjda ti i treba sve što možeš, to je već metafizika, ali lenjost neću da razumem. Hoću - mogu , to je to, i obrnuto isto tako)

Ah, da: i svako od života dobije onoliko koliko može da ponese (bilo dobrog, bilo lošeg!)

ma
stay cool :cool:

što bi reko gosn Quai -
Be hungry,
Be aware of your apetite

:D
 
slatko volim :)):
hmmmm kako si uspeo sve to da potignes sa 26 godina :shock: :shock: :shock:
i fax, i razvod, i dete :shock:
a da probas da iz 5 brzine prebacis u 3-u :?:
mozda ti pomogne :idea:


Neki ljudi zive brzo.Posebno kada sa 14 shvatis, sta hoces.Sa 16 pobegnes od kuce.Odes u neki beli svet.Upoznas prave ljude,voljne da ti pomognu.Imas predznanje nekoliko jezika,koje su ti roditelji (majka i ocuh) po struci profesoriu stranog jezika usadili.Nadjes zlatnu koku opcinjenu s`tobom spremnu da isfinansira svaku tvoju ideju. Kasnije zaljubis,ozenis,postanes otac i izgubis jedino za sta si bio spreman da zivis.I tada je i normalno da zastanes i pises ovakve stvari....
Cemu sve ako pored svega u meni preovladava samo jedno:Nemoc,tuga i ocaj.
 
Bustura:
slatko volim :)):
hmmmm kako si uspeo sve to da potignes sa 26 godina :shock: :shock: :shock:
i fax, i razvod, i dete :shock:
a da probas da iz 5 brzine prebacis u 3-u :?:
mozda ti pomogne :idea:


Neki ljudi zive brzo.Posebno kada sa 14 shvatis, sta hoces.Sa 16 pobegnes od kuce.Odes u neki beli svet.Upoznas prave ljude,voljne da ti pomognu.Imas predznanje nekoliko jezika,koje su ti roditelji (majka i ocuh) po struci profesoriu stranog jezika usadili.Nadjes zlatnu koku opcinjenu s`tobom spremnu da isfinansira svaku tvoju ideju. Kasnije zaljubis,ozenis,postanes otac i izgubis jedino za sta si bio spreman da zivis.I tada je i normalno da zastanes i pises ovakve stvari....
Cemu sve ako pored svega u meni preovladava samo jedno:Nemoc,tuga i ocaj.
ti imaš mnogo razloga da odeš malo na svež vazduh i meditiraš :P mnogo si toga zgrešio za kratko vreme, pa je logično i da se pokaješ 8) pobegao od kuće...našao zlatnu koku koja je bila spremna da isfinansira svaku tvoju ideju :oops: sada se pitaš zbog čega te Bog kažnjava :?: pitaj prvo svoju mamu kako je tek njenoj duši :twisted: pročitaj 10 BOŽIJIH zapovesti :wink:
 
Bustura:
slatko volim :)):
hmmmm kako si uspeo sve to da potignes sa 26 godina :shock: :shock: :shock:
i fax, i razvod, i dete :shock:
a da probas da iz 5 brzine prebacis u 3-u :?:
mozda ti pomogne :idea:


Neki ljudi zive brzo.Posebno kada sa 14 shvatis, sta hoces.Sa 16 pobegnes od kuce.Odes u neki beli svet.Upoznas prave ljude,voljne da ti pomognu.Imas predznanje nekoliko jezika,koje su ti roditelji (majka i ocuh) po struci profesoriu stranog jezika usadili.Nadjes zlatnu koku opcinjenu s`tobom spremnu da isfinansira svaku tvoju ideju. Kasnije zaljubis,ozenis,postanes otac i izgubis jedino za sta si bio spreman da zivis.I tada je i normalno da zastanes i pises ovakve stvari....
Cemu sve ako pored svega u meni preovladava samo jedno:Nemoc,tuga i ocaj.


I u cemu je onda tvoj problem :shock: :?:

To sto zivis brzo?!
To sto si pobegao od kuce?!
To sto si nasao zlatnu koku :shock: ?!
To sto si se zaljubio/ozenio/izgubio dete itd ?!

Malo se hvalis, malo se zalis :!:

To sve sto si opisao je sastavni deo tvog zivota, a ja i dalje ne vidim u cemu je poenta :?
 
levodesno:
Bustura:
slatko volim :)):
hmmmm kako si uspeo sve to da potignes sa 26 godina :shock: :shock: :shock:
i fax, i razvod, i dete :shock:
a da probas da iz 5 brzine prebacis u 3-u :?:
mozda ti pomogne :idea:


Neki ljudi zive brzo.Posebno kada sa 14 shvatis, sta hoces.Sa 16 pobegnes od kuce.Odes u neki beli svet.Upoznas prave ljude,voljne da ti pomognu.Imas predznanje nekoliko jezika,koje su ti roditelji (majka i ocuh) po struci profesoriu stranog jezika usadili.Nadjes zlatnu koku opcinjenu s`tobom spremnu da isfinansira svaku tvoju ideju. Kasnije zaljubis,ozenis,postanes otac i izgubis jedino za sta si bio spreman da zivis.I tada je i normalno da zastanes i pises ovakve stvari....
Cemu sve ako pored svega u meni preovladava samo jedno:Nemoc,tuga i ocaj.
ti imaš mnogo razloga da odeš malo na svež vazduh i meditiraš :P mnogo si toga zgrešio za kratko vreme, pa je logično i da se pokaješ 8) pobegao od kuće...našao zlatnu koku koja je bila spremna da isfinansira svaku tvoju ideju :oops: sada se pitaš zbog čega te Bog kažnjava :?: pitaj prvo svoju mamu kako je tek njenoj duši :twisted: pročitaj 10 BOŽIJIH zapovesti :wink:

Moja mama je mene odavno prebolela.a ja joj nikada nisam oprostio to.Tesko da je njoj teze nego meni.inace znam svih deset Boga postujem u toj meri koliko mi dobrog daje a dao je mnogo.svez vazduh nije uvek lek za mutnu glavu.Ponekad je budak jedini lek.ali hrabrosti zato nemam.
 
Bustura:
Dvadeset i sest godina.Naravno jos uvek mlad.
Svo to vrene koje je proslo.Proslo je uceci nove jezike.Skolovajuci se za neke dobro placene poslove.Radeci na licnom izgledu i imidzu.Sve su to stvari koje su vremenom u meni stvorile coveka koji mnogi gledaju sa postovanjem.Neke stvari koje su mozda za stid su u mom slucaju opravdane,nosim se ja sa tim. opet jedan propali brak.Izgubljen zivot jednog deteta kome sam ja otac bio.I jos mnoge stvari.
Sada sam sam.Toliko savremen u ovom nekom novom veku da bi najradije otisao u neku planinu da cuvam ovce kao moj pradeda koji je bio srecan covek.I takav je i umro.
Mislim da covek treba da tezi onom sto mu dusa zeli,ne onom cime bi dokazao drugima da je bolji.To je moja greska.Otrgao sam se od svojih.Napustio ih i nikada vise im se vratio nisam.Ali u podsvesti ipak sve sam cinio da njima dokazem da sam ja bolji od drugih.
Eto.Sta vredi fakultet dobar posao i sve ono sto pozelis ako tu srecu drugi faktori kvare.
Nije sreca para puna vreca.Ali to znaju oni sto je imaju.

Odličan ti je post. Apsolutno razumem o čemu pričaš , a mislim da razumem i osećanja koja su u tebi. Svako od nas , a naraočito ljudi koji su kao ti ili kao ja uložili dosta u sebe (što znači i dosta žrtvovanja) mogu da upadnu u krizu ukoliko u privatnom živoru nisu toliko uspešni kao i u poslovnom.

Moj glavni pokretač u tim trenucima sam ja sam sebi. Kažem sebi ˝vrediš dosta, budi dobar čovek ,budi jači nego ikad i biće sve u redu˝. I nateram sebe da bude sve u redu.

Ukoliko si gore govorio i o odnosu sa svojim roditeljima, koji te očigledno opterećuje, to već možeš da popraviš.

Pozdrav.
 
VeseliPlamichak:
gde je greska? pa * happens...bas ti je drama to sto ti se desilo...TEBI,meni je obican zivotni problem.Svakome je svoj problem najveci,ali sto ovde napisa neko pre mene dosta se hvalis postignutim do sada...tako da je greska u tebi.


Greska je u ljudima koji su svesni svog uspeha.
Pa kao sto sam svestan svega postignutog,tako sam i svstan onog propustenog.
Boli me samo ljudska sujeta.Jer svi vide samo odelo,sat,auto i novac.Niko i nepokusa da zaviri u dusu.
coveka upoznajete tek kada mu u dusu zavirite.
Ovaj forum je sporedna stvar ali i ljudi su ovde takvi kao i u realnom zivotu.
Malo je njih obratilo paznju na cinjenicu da sam syeban zbog deteta.Ali vecina je primetila da se hvalim svojim uspehom.
To je savremen muskarac a nekada su ljudi prvo delili tugu pa sve drugo.
 
Bustura:
Dvadeset i sest godina.Naravno jos uvek mlad.
Svo to vrene koje je proslo.Proslo je uceci nove jezike.Skolovajuci se za neke dobro placene poslove.Radeci na licnom izgledu i imidzu.Sve su to stvari koje su vremenom u meni stvorile coveka koji mnogi gledaju sa postovanjem.Neke stvari koje su mozda za stid su u mom slucaju opravdane,nosim se ja sa tim. opet jedan propali brak.Izgubljen zivot jednog deteta kome sam ja otac bio.I jos mnoge stvari.
Sada sam sam.Toliko savremen u ovom nekom novom veku da bi najradije otisao u neku planinu da cuvam ovce kao moj pradeda koji je bio srecan covek.I takav je i umro.
Mislim da covek treba da tezi onom sto mu dusa zeli,ne onom cime bi dokazao drugima da je bolji.To je moja greska.Otrgao sam se od svojih.Napustio ih i nikada vise im se vratio nisam.Ali u podsvesti ipak sve sam cinio da njima dokazem da sam ja bolji od drugih.
Eto.Sta vredi fakultet dobar posao i sve ono sto pozelis ako tu srecu drugi faktori kvare.
Nije sreca para puna vreca.Ali to znaju oni sto je imaju.

Bez uvrede ali citajuci sve ovo sto si napisao sticem utisak da si (malo) sebican. Mozda te je to i dovelo do toga do cega te je i dovelo.
Prvo kakav bre izgubljeni zivot jednog deteta! TO JE TVOJE DETE! I njegov zivot nije izgubljen, mozda mu je malo otac izgubljen al nema veze ...prezivece. Ti bi mogo malo da prestanes da se zalis i da pogledas malo bolje u karte koje imas. Ocigledno ne znas da igras sa njima!
Kroz poruku vidim da si neke svoje greske shvatio al tu treba jos dosta da se shvati i prizna i najtezi deo sledi nakon toga...prihvatanje svojih sopstvenih gresaka. Good Luck! :)
 

Back
Top