Dva sistema na istoj particiji
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Dva sistema na istoj particiji

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Dva sistema na istoj particiji

e ovako: kolega mi je uzeo racunar i ustanovio da ima instalirana dva OS-a tacnije xp-pro i xp-home
    pa me zanima kako da skinem jedan posto to nisam nikada radio????????????
    p.s. oba su na C particiji

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pa fizicki obrisi onaj koji nije po default-u aktivan, i samo ga skloni iz boot.ini-ja...

Poz.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Da Dejo zna sta je boot.ini verovatno bi znao kako da ga ukloni, tj. kako da skine jedan OS Meni je malo to nelogicno: dva skoro ista sistema na istoj particiji harda :? Da li se moze fizicki obrisati jedan a da se ne osteti drugi, tj. da se ne obrisu zajednicki fajlovi. A registarska baza...jeli zajednicka ili svako ima svoju ? Drajveri..gde su oni? Kako to da windows prilikom instalacije nije detektovao prisustvo viseg ili nizeg OS-a i, ili odbio dalju instalaciju, ili updatirao ka visem nivou? Ajde objasnite mi da barem legnem pametniji tj. bogatiji za jedno iskustvo 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Pa fizicki obrisi onaj koji nije po default-u aktivan, i samo ga skloni iz boot.ini-ja...

Poz.
    objasni posto nikada nisam imao posla sa tim!!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio Dedica
    Da Dejo zna sta je boot.ini verovatno bi znao kako da ga ukloni, tj. kako da skine jedan OS Meni je malo to nelogicno: dva skoro ista sistema na istoj particiji harda :? Da li se moze fizicki obrisati jedan a da se ne osteti drugi, tj. da se ne obrisu zajednicki fajlovi. A registarska baza...jeli zajednicka ili svako ima svoju ? Drajveri..gde su oni? Kako to da windows prilikom instalacije nije detektovao prisustvo viseg ili nizeg OS-a i, ili odbio dalju instalaciju, ili updatirao ka visem nivou? Ajde objasnite mi da barem legnem pametniji tj. bogatiji za jedno iskustvo 8)
    tacno je sve sto si rekao a neki kreten je instalirao
    dva "ista" OS-a

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio dejo
    dva "ista" OS-a
    Koji OS se prvi podize? Da li imas izbor izmedju dva XP-a ? Kad ukljucis komp koji XP se pojavljuje ... mislim na logo windowsa na crnoj pozadini...pise li profesinal ili home?
    Kako znas da imas dva OS-a?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio dejo
    dva "ista" OS-a
    Koji OS se prvi podize? Da li imas izbor izmedju dva XP-a ? Kad ukljucis komp koji XP se pojavljuje ... mislim na logo windowsa na crnoj pozadini...pise li profesinal ili home?
    Kako znas da imas dva OS-a?
    pa nisam bas toliki laik
    naravno da mi prvo daje izbor koji os da podignem

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ajde pogledaj boot.ini fajl na root-u C drajva (mada moze da bude i na nekom drugom mestu), i izlistaj ga ovde... Pa da vidimo sta je dalje raditi...

Poz.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Ajde pogledaj boot.ini fajl na root-u C drajva (mada moze da bude i na nekom drugom mestu), i izlistaj ga ovde... Pa da vidimo sta je dalje raditi...

Poz.
    rado bi to uradi ali sam na poslu a u pitanju je racunar od kolege
    pa ako imas nesto "univerzalno" za ovaj problem pa a tako pokusam to rijesiti

milos pv
    Guest

Podrazumevano

I ja trazim takodje boot.ini fajl. Ali ne mogu nigde da ga nadjem. Zna li neko gdje se bar otprilike nalazi

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio milos pv
    I ja trazim takodje boot.ini fajl. Ali ne mogu nigde da ga nadjem. Zna li neko gdje se bar otprilike nalazi
    u root-u
    on nosi hidden i system atribute pa moras da ukljucis prikaz svih fajlova da bi ga video>
    control panel>folder options>view>show hidden files and folders

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

I kada ukljucis SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS opet neces moci da vidis BOOT.INI!!!
    Treba da sklonis HIDE PROTECTED OPERATING SYSTEM FILES(RECOMENDED) itada ces moci da vidis BOOT.INI!
    Ili da (jednostavno) u START>RUN ukucas "c:\boot.ini" i OK!

Guest

Podrazumevano

Hvala Bosku. Uspio sam ono sto sam htio.

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 18:16
  2. Nemogu da pristupim particiji ???
    Autor sasa6 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 01.10.2008., 10:49
  3. Problem na D particiji...
    Autor zokij u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.02.2006., 22:41
  4. Imam Bad sektore na D particiji