Ukrali su mi telefon, kako da ga povratim?

aca666:
Pre dve nedelje su mi ukrali telefon, pokusao sam na sve nacine da ga nadjem ali nisam uspeo.
Da li neko moze da mi pomogne da vratim telefon?
Telefon je :cry: SONY-ERICSSON Z600

Pre nekoliko dana jednom mom drugaru su obili stan i izmedju ostalog ukrali telefon... Samo prijavi u Telekom ili Mobtel i trazice ti broj kartice (ne bitno da li je jos uvek u njemu) jer se za svaki broj, u bilo koji god telefon da se stavi, kod njih u bazi registruje IMEI broj (i pamti se svaki taj broj od svakog telefona u kojem je bila). Elem, ako neko stavi bilo koju drugu karticu, njen broj ce se vezati sa IMEI brojem telefona... Sto znaci cim se ukljuci, posto je u medjuvremenu Telekom ili Mobtel (ili ces morati ti, nisam siguran) obavestio policiju, oni ce ga locirati i... Kuc, kuc i dobijas telefon nazad.
pozdrav.
 
Prvi put cujem da je negde pokrenut sudski postupak zbog kradje mobilnog telefona... a koliko to traje... pa ako pogledamo logicki da postupci za saobracajne prekrsaje traju po nekoliko godina i ako se uzme u obzir da su oni svakodnevnica onda se dolazi do zakljucka da ce za tvoj spor prvo morati da se odrzi seminar od sest meseci da se obuce sudije za vodjenje postupka kradje mobilnog telefona, pa malo sticanje iskustva, pa jedno godinu dana kad se bude menjala vlast i kad se sve sabere i oduzme za jedno pet do deset godina ces dobiti nazad svoj telefon.
 
i meni su pre par dana ukrali Nokiu 6610 :cry: prijavila sam policiji, dala im imei broj pa cemo videti... super je stvar sto sam mogla da zadrzim moj stari broj u telekomu... pa, sacekacu malo, mozda se i nadje. Inace, drug koji ima slicnih negativnih iskustava mi je rekao da za par dana prosetam do Novobeogradskog buvljaka, mozda ga tamo nadjem.... :?
 

Back
Top