Pomoc oko zastite

lecicso

Početnik
Poruka
2
lecicso@hotmail.com:( Imam Racunar vec negde oko dve godine.Do pre godinu dana na internet sam isao bez antivirusnog programa.Zatim mi se desilo da racunar jako sporo radi.Posle sam zvao druga a on mi je dao Kasperskog kad smo skenirali ceo hard imali smo sta da i vidimo.Da ne duzim negde oko 15000 inficiranih fajlova.A sa nekim drugim programom cini mise adware nasli smo sta ja znam posle kasperskog jos nekih gluposti oko 35000.Evo sada je proslo godinu dana koristim Kasperskog 5.021 I Virusa nemam ali non stop kad se konektujem izbacujemi svakih pet minuta neku poruku otprilike ovakog sadrzaja:
Windows Detected 47 Critical Erors i preporucujemi neke sajtove da skinem neke Spywre programe.Jer ima ista od toga za Free i kako da blokiram te Spy Ware i AddWare :( :( :( :( :(Help
 
ljubomir47:
Skini sa interneta sledeće free korisne programe,i s njima skeniraj i očisti kompjuter:
1.Spybot-search & destroy v1.3
2. Ad-Aware Se Personal v1.05

Ova dva programa ti provereno nece pomoci,ali nazalost ne znam ni jedan drugi koji hoce osim ZoneAlarma.
I meni se pojavljuju iste poruke ali samo kad iskljucim ZA.
 
Nisam pristalica za cesto koriostenje opcije FORMAT C: kako rece prcko ali koliko vidim da bi u tvom slucaju to bilo veoma korisno i mnogo osvjezavajuce i za tebe i za tvoj komp.. Naravno daleko manje vremena ce da ti uzme svo nanosenje sistema i programa nego borma i to bespostedna sa svim tim gamadima koje si rekordno nabrao.. Naravno u moru tih gamadi koje imas na racunaru normalna je mogucnost da ima istecenih i sistemskih a i drugih potrebnih fajlova..

Te stoga: nije naodmet da se formatira particija i instalise frisak OS sa svim zakrpama i naravno svim potrebnim programima...

U ovom slucaju bi tvoj racunar mnogo bolje prodisao a i ti sa njim.. Poz.
 
Konacno sam nasoa resenje :D ali samo privremeno :cry: Kao sto vec rekoh zonealarm zaustavlja te iskakajuce poruke ali isto to radi i counterspy.Odmah po instaliranju predlozio je da ne dozvolim da dva programa stupe na internet.Prvi sam zaboravio kako se zove a drugi je msaol32.exe i nalazi se u folderu c:/windows/sistem32
Ovaj ili onaj predhodni program su nas mucili.E sad ne znam da li smem da brisem ovo jer ce mi za 15 dana istici trial.Kad sam ga blokirao i dalje je sve radilo dobro.Ma ja cu ga obrisati pa sta bude :roll:


:roll:
 

Back
Top