Da li možemo živeti bez problema?

Thought

Aktivan član
Poruka
1.278
Čini mi se da ljudi koji nemaju ralno ozbiljnih problema, počinju da ih izmišljaju.
Nije mi jasno da neko ko je zdrav, prav i lep, finansijski stoji više nego dobro, ima uspešan društveni i ljubavni život, obrazovanje, može da ima probleme koji su vredni pomena. Onaj koga ozbiljno muče neki problemi, mislim da ni nema snage da priča o tome.
Da li su problemi neophodni da bi nas gurali napred, da rešavajući ih idemo u nekom pravcu? Da li smo bez njih izgubljeni?
 
Ako svaki dan koji svane shvatis kao jedna problem koji treba resiti od 0-24 h
onda ces shvatiti da ih imaju i oni koje si navela i oni koje nisi...znaci imaju ih svi..
nacin i uspesnost resavanja problema odredjuje nam sto sta pa i ono sto nas tera dalje
 
to je onaj sindrom pune i prazne case..
stvar karaktera i licnosti..
mislim da na taj nacin daju sebi na znacaju..
ako je nesto sa problemeom i teze, onda su valjda vredniji u svojim ocima..
imam u svom okruzenju nekoliko osoba koje su potpuni invalidi..
jedna je osoba u kasnim pedesetim, ni malo zavidne materijalne situacje, bolesna od MS..vec je u kolicima nepokretna..zavisi od tudje pomoci..nikad je nisam cula da se zali.. kad se cujemo uvek pita kako su drugi i puna je saosecanja prema ljudima sa banalnijim problemima u svom okruzenju..dekubituse sa kojima se bori nikome ne spominje..
druge dve osobe su kvadriplegicari..
jedna je devojka u kasnim dvadesetim..kvadri je dobila u saobracajnoj nesreci..lepa je kao boginja..pozitivac neverovatan..poslednje dve godine fakulteta je zavrsila iz kolica..nema sposobnost da pice moze da popije direktno iz case, nego na samo na slamcicu..cesto izlazi sa svojim drustvom i koktele pije na slamcicu :) cak je smuvala decka ili on nju (kako god) i iskusila je kako i seks izgleda iz ugla kvadriplegicara..
potpuni pozitivac i ne vidi prepreku sa kojom ne moze da se izbori..
drugi je prijatelj koji je kvadri zaradio na mototrkama..dan pre nego sto je trebao zvanicno pred porodicom da se veri sa devojkom sa kojom se zabavljao dve godine..ima svoju firmu, tako nepokretan radi vise od vecine koji mogu sebi nos da obrisu..o necemu vise ni da ne pricam..do veridbe nije doslo..raskinuo je..sacuvao svoju spermu u banci s namerom da ima dete sa devojkom koja bude mogla da se nosi sa njegovim novim stanjem i sa kojom ce da razmeni hemiju i emociju..
ni on ne vidi probleme o kojima treba da prica sa drugima..radije to vreme koristi da prijatno provede vreme..
 
Čini mi se da ljudi koji nemaju ralno ozbiljnih problema, počinju da ih izmišljaju.
Nije mi jasno da neko ko je zdrav, prav i lep, finansijski stoji više nego dobro, ima uspešan društveni i ljubavni život, obrazovanje, može da ima probleme koji su vredni pomena. Onaj koga ozbiljno muče neki problemi, mislim da ni nema snage da priča o tome.
Da li su problemi neophodni da bi nas gurali napred, da rešavajući ih idemo u nekom pravcu? Da li smo bez njih izgubljeni?
to su razmazene budale koje nisu dobijale batine ko deca i kojima su gledali kroz prste za sranja..i onda cackaju mecku misleci da je zivot med i mleko..dok ne lupe glavom o zid a i tad se tesko smire..experimentisu..drogiraju..hodaju po ivici i pomeraju granice..od nebuloznih situacija ce napraviti dramu kao da imaju problem..i normalne osobe uvuku u to retardirano stanje
 
Čini mi se da ljudi koji nemaju ralno ozbiljnih problema, počinju da ih izmišljaju.
Nije mi jasno da neko ko je zdrav, prav i lep, finansijski stoji više nego dobro, ima uspešan društveni i ljubavni život, obrazovanje, može da ima probleme koji su vredni pomena. Onaj koga ozbiljno muče neki problemi, mislim da ni nema snage da priča o tome.
Da li su problemi neophodni da bi nas gurali napred, da rešavajući ih idemo u nekom pravcu? Da li smo bez njih izgubljeni?

Ovo je vise stav nekog ko misli da jedino njegov problem,to i jeste!
Ziv covek bilo da je materijalno bogat(sobzirom da postoji misljenje da takvi nemaju problema) ili da je siroma,ima probleme.I ti problemi su njemu najveci,iako nekom sa strane izgledaju tricavo.
Doduse postoje ljudi koji ne trube na glas o svojim problemima,te naivci pomisle kako ih ni nemaju.Sto je u stvari vesta laz ili samoobmana.
 
Ovo je vise stav nekog ko misli da jedino njegov problem,to i jeste!
Ziv covek bilo da je materijalno bogat(sobzirom da postoji misljenje da takvi nemaju problema) ili da je siroma,ima probleme.I ti problemi su njemu najveci,iako nekom sa strane izgledaju tricavo.
Doduse postoje ljudi koji ne trube na glas o svojim problemima,te naivci pomisle kako ih ni nemaju.Sto je u stvari vesta laz ili samoobmana.

lose postavljena..
postoje ljudi koji trube na glas non stop o svojim problemima, pa ispada da ih samo oni imaju.
 
lose postavljena..
postoje ljudi koji trube na glas non stop o svojim problemima, pa ispada da ih samo oni imaju.

Nisam lose postavila misao,jer odgovaram na postavljacicino pitanje,jer po njoj ljudi koji imaju novca,zdravlje,lepotu itd nemaju probleme vec ih izmisljaju.A ja tvrdim da ih imaju i oni koji o svojim mukama ne govore.
A i tvoja konstatacija je tacna,ali uopsteno.
 
Čini mi se da ljudi koji nemaju ralno ozbiljnih problema, počinju da ih izmišljaju.
Nije mi jasno da neko ko je zdrav, prav i lep, finansijski stoji više nego dobro, ima uspešan društveni i ljubavni život, obrazovanje, može da ima probleme koji su vredni pomena. Onaj koga ozbiljno muče neki problemi, mislim da ni nema snage da priča o tome.
Da li su problemi neophodni da bi nas gurali napred, da rešavajući ih idemo u nekom pravcu? Da li smo bez njih izgubljeni?

ajoj...ne bih bila izgubljena, bilo bi to baš super
a u pravu si
strašno je koliko ljudi seruckaju
 
ništa nije problem dok ga ne proglasiš za problem
ipak dva su crnjaka
1 - mi ljudi smo evolutivno programirani za strah i opasnost problematicna stanja, znaci sve sto ne znamo je problem a ne znamo ništa
2 - vaspitanje kroz milenijume je stvorilo sindom da se ogledamo u tuđim očima i merimo situcije na osnnovu toga
da ne pričamo što je lična psihološka zaostavština od roditelja do iskustava dodatni faktor našeg merenja
čovek nikada nema sve (štagod) i uvek nekome nešto fali
 
Izgleda da Sopenhauer (nazalost) nije bio daleko od istine rekavsi da je nas zivot patnja i dosada. Patnja dok zelju ne ispunimo i dosada cim je ispunimo iz cega slede nove zelje. Valjda je i ovo isto - kada je sve OK, nama je dosadno pa moramo da nadjemo nesto zbog cega cemo da patimo.

E sad, to je ono sto se desi kada se prepustimo, ali moramo da se izborimo za osecaj da zivot vredi, da sve u njemu vredi, da svaki dan vredi. Nekad uspeva, nekad ne uspeva.

Nazalost, cesto su ljudi koji imaju velike probleme svesniji koliko znaci makar i malo poboljsanje. Mnogo se moze nauciti od ljudi koji svesno zive. Ja im se divim, tim pre sto sam ja licno dosta sklona malodusnosti.
 
Čini mi se da ljudi koji nemaju ralno ozbiljnih problema, počinju da ih izmišljaju.
Nije mi jasno da neko ko je zdrav, prav i lep, finansijski stoji više nego dobro, ima uspešan društveni i ljubavni život, obrazovanje, može da ima probleme koji su vredni pomena. Onaj koga ozbiljno muče neki problemi, mislim da ni nema snage da priča o tome.
Da li su problemi neophodni da bi nas gurali napred, da rešavajući ih idemo u nekom pravcu? Da li smo bez njih izgubljeni?

Ono sto je neophodno za iskorak napred nisu nemonovno problemi, vec i izazovi. U sustini, tendencija trazenja i pronalazenja novog.
 
Izgleda da Sopenhauer (nazalost) nije bio daleko od istine rekavsi da je nas zivot patnja i dosada. Patnja dok zelju ne ispunimo i dosada cim je ispunimo iz cega slede nove zelje. Valjda je i ovo isto - kada je sve OK, nama je dosadno pa moramo da nadjemo nesto zbog cega cemo da patimo.

E sad, to je ono sto se desi kada se prepustimo, ali moramo da se izborimo za osecaj da zivot vredi, da sve u njemu vredi, da svaki dan vredi. Nekad uspeva, nekad ne uspeva.

Nazalost, cesto su ljudi koji imaju velike probleme svesniji koliko znaci makar i malo poboljsanje. Mnogo se moze nauciti od ljudi koji svesno zive. Ja im se divim, tim pre sto sam ja licno dosta sklona malodusnosti.

nisam ga citao al odavno naucio skromno ziveti i uzivati u dosadi
 

Back
Top