Banke ubijaju ljude sirom Srbije - ne uzimajte kredite nikada

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.879
Jedan od bankara kaže da Kolingove hipoteke glase na trostruko veći iznos od kredita, što obrazlaže visokom rizičnošću. U Unikredit banci kažu da će se sa zastupnicima „Kolinga“ angažovati da projekat izgradnje kompleksa koji su finansirali dovedu do kraja. Vladan Đorđević iz AIK banke kaže da je dug prema toj banci 2,3 miliona evra, te da imaju hipoteku na sve tri nekretnine na Dedinju koje su finansirali.


Nezvanično saznajemo da dug koji je ostavio Zukanović iznosi i celih 40 miliona evra. Prema rečima poznavaoca njegovog poslovanja, problem mu je napravilo projektno finansiranje koje funkcioniše tako da se banci vrati dug kad se proda nekretnina čija je izgradnja finansirana.



Jedna od banaka takav mu je proizvod ponudila, ali pod toliko nepovoljnim uslovima da je morao da vraća kredit i pre nego što proda stanove i tonuo je u dug samo da bi poplaćao kamate koje su išle i do nekoliko procenata dnevno.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/317412/Koling-duguje-vise-od-24-miliona-evra

znaci "poznate" banke mu lupale kamatu od par procenata dnevno

Kad rade ovo jakim poslovnim ljudima zamislite sta rade obicnim gradjanima. Ne uzimajte kredite - nikada dok su ovakvi uslovi i dok nemamo vlast koja stiti gradjane od lopovluka banaka.
 
Нисам до сада узимао кредит а ни нећу.
Банке деру кожу са леђа онима који узму кредит. Банда под заштитом власти и закона.

kredit koji uzmes pa zaradis - to je kredit. kada uzmes kredit pa ne mozes da vratis...to je nesto drugo. prvo si glup, a banka je tu samo da servisira tvoju glupost
 
kredit koji uzmes pa zaradis - to je kredit. kada uzmes kredit pa ne mozes da vratis...to je nesto drugo. prvo si glup, a banka je tu samo da servisira tvoju glupost
Ти и ја не причамо о истим људима и кредитима.
Нису сви способни да уложе кредит у бизнис многима је то потребно да би уопште могли да живе. Знам многе који су узели кредит за стан а сад грцају јер су се финансијски услови драстично променили.
А власт мирно гледа како читаве породице банке избацују на улицу и тиме постају нови социјални случајеви.
 
banke opterecuju dug sa kamatama i do 24%...
zar je moguce da postoji i jedan posao koji ce postati isplativ ako se uzme kredit sa kamatom od 24%..posao zavrsi..kredit vrati sa kamatama i da postoji profit..?? ako je to moguce --koji su to poslovi...??
napominjem da su se ovakve kamate nekad zvale zelenasenje---I BILE NA UDARU DRZAVE KAO NEZAKONITE...kako je moguce da sad NBS ne reaguje na ovo zelenasenje..??
 
Ти и ја не причамо о истим људима и кредитима.
Нису сви способни да уложе кредит у бизнис многима је то потребно да би уопште могли да живе. Знам многе који су узели кредит за стан а сад грцају јер су се финансијски услови драстично променили.
А власт мирно гледа како читаве породице банке избацују на улицу и тиме постају нови социјални случајеви.

ocito ne govorimo ni o istoj zemlji. objasni mi gde treba da bude zaposlen neko da bi bio u stanju da podigne kredit za stan, pa jos na 25 godina. i koliko treba da zaradjuje. ne zaboravi da u tom periodu treba i da formira porodicu i da decu izvede na put. ja znam odgovor, a tebi ce se odgovor `ukazati` kada te skroz opljackaju
 
ocito ne govorimo ni o istoj zemlji. objasni mi gde treba da bude zaposlen neko da bi bio u stanju da podigne kredit za stan, pa jos na 25 godina. i koliko treba da zaradjuje. ne zaboravi da u tom periodu treba i da formira porodicu i da decu izvede na put. ja znam odgovor, a tebi ce se odgovor `ukazati` kada te skroz opljackaju
Нема шта да ми се "укаже". Ко ће да ме опљачка? Читаш ли ти шта ја написах уопште. Кредите не узимам.
Кредите узеше док финансијски услови беху драстично другачији.

Ти мора да си банкар.:think:
 
Нема шта да ми се "укаже". Ко ће да ме опљачка? Читаш ли ти шта ја написах уопште. Кредите не узимам.
Кредите узеше док финансијски услови беху драстично другачији.

Ти мора да си банкар.:think:
daleko od istine. napisao si da zalis one koje banke izbaciju iz stanova, a kazes drzava samo gleda
pitao sam koje uslove/posao/firma/primanja treba da imas pa da podignes kredit za stan? nisi odgovorio. znaci klinac si ti.
 
daleko od istine. napisao si da zalis one koje banke izbaciju iz stanova, a kazes drzava samo gleda
pitao sam koje uslove/posao/firma/primanja treba da imas pa da podignes kredit za stan? nisi odgovorio. znaci klinac si ti.
Нисам банкар. Од кад су банкари клинци?

Кредите су дигли пре десетак година, и какве везе има какви су услови сада за дизање кредита? Сада они постају социјални случајеви. Шта држава чини за њих?
 
Ево услови једног мог пријатеља:
Узеше кредит за стан (око 60м2) 4 спрат без лифта дааалееекооо од центра. У међувремену је променио посао и сада зарађује око 50 000, кад дају рату за кредит остаје им око 20 000 - 25 000 за трошкове живота.
 
Нисам банкар. Од кад су банкари клинци?

Кредите су дигли пре десетак година, и какве везе има какви су услови сада за дизање кредита? Сада они постају социјални случајеви. Шта држава чини за њих?

nerazumevanje se nastavlja. to sto je neko digao dvadesetogodisnji kredit za stan, pa posle par godina nema da vraca rate to ti nije bas najjasnije??? jel drzava duzna da vraca umesto njega? ili sta drugo?
ja samo kazem da su ti krediti sarena rezimska laza, mamac za naivne somove i somine. pre bih razumeo da si podigao kredit pa tu uselio stanare, i od kirije imas za ratu. pa posle dvadeset godina ti ostane stan. a dotle zivis kod keve i caleta u sobi 3satri
 
Ево услови једног мог пријатеља:
Узеше кредит за стан (око 60м2) 4 спрат без лифта дааалееекооо од центра. У међувремену је променио посао и сада зарађује око 50 000, кад дају рату за кредит остаје им око 20 000 - 25 000 за трошкове живота.

Sta da kazem,ipak je bolje da otplacuje kredit nego ceo zivot kiriju.Inace krditi su kod nas preskupi to stoji i jos ako iznajmljuju agencije za uterivanje dugova onda su stvarno krvopije.
 
Sta da kazem,ipak je bolje da otplacuje kredit nego ceo zivot kiriju.Inace krditi su kod nas preskupi to stoji i jos ako iznajmljuju agencije za uterivanje dugova onda su stvarno krvopije.

ne bih se slozio.

mislim da je bolje da se placa kirija, jer to motivise coveka da zaradjuje i stedi.

A kad zivis u stanu na kredit, vecina ne stedi nego trosi. I posle kad dodju crna vremena i ostanu bez posla onda aj kuku.

Zato je zivot kao podstanar + stednja bolja opcija nego kredit po meni.

Govorim o Srbiji gde su kamate na kredite zelenaske.

Druga drzava druga pravila.
 

Back
Top