Kad `kamen zaplace`...

migud

Domaćin
Poruka
3.196
Ne secam se kad sam poslednji put videla muskarca da place. Moj momak je zaplakao jednom u zivotu (
ali kao derle, na sahrani svog dede). Tatu sam takodje videla samo jednom da place. Kako nasi muskarci kanalisu tugu, radost..., i sta mislite o muskarcima koji placu?
 
POP Mare:
Hellen:
POP Mare:
Ja nikad ne placem, nekad kao mali jesam ali sad... Imam neverovatnu samokontrolu

А што? Мислим, баш ме копка што се мушкарци толико ''контролишу'' кад је плач у питању?
Pa jer ti mislis da je plakati lepo? Plac je odraz slabosti a muskarac to sebi ne moze da dozvoli...

AHA, znaci ako ne places ti si,kao, hrabriji? Weird...
 
Bila je nekada tema bas na krstarici koju je postavio muskarac sa pitanjem za muskarce da li su ikada zaplakali pred devojkom i zasto. Bilo je bas zanimljivih odgovora. Mislim da je kontrola emocija u tom pravcu kod muskaraca izazivana tokom godina od samih roditelja 'nemoj da places, to decaci ne rade' i tako dalje, sto je ukazivalo na to da je to nesto lose, ponizavajuce.
Licno mislim da nema nista lose u tome da muskarac ponekad zaplace poveden emocijama. Za mene ne ispada slabic, vec naprotiv neko ko se ne boji da otvoreno pokaze emocije.
 
Ja bi jedino mojoj voljenoj na ramenu mogao da zaplacem, naravno kad bi postojala. :cry:
E sad posto takvu jos nisam imao, (ne)srecnica koja bude bila te "srece" da me proglasi njenim voljenim, ce jednom morati da postane miss mokre majce kad joj isplacem sve sto se nakupilo za, evo skoro 22 godine :lol: :lol: :lol:
 
POP Mare:
Hellen:
POP Mare:
Ja nikad ne placem, nekad kao mali jesam ali sad... Imam neverovatnu samokontrolu

А што? Мислим, баш ме копка што се мушкарци толико ''контролишу'' кад је плач у питању?
Pa jer ti mislis da je plakati lepo? Plac je odraz slabosti a muskarac to sebi ne moze da dozvoli...

Хм... :roll: Па то су вас учили кад сте били мали: Дечак па плаче, фуј! :?
Зашто би плакање било нешто ружно? То је само испољавање емоције туге која уме да буде присутна код свих нас...Није ружно имати емоције. Наравно, не мислим да треба да будете неки цмиздравци за сваку ситницу ( као што смо ми понекад :oops: ), али веруј да ни једна девојка неће, у некој заиста тешкој и потресној ситуацији,сузе сматрати слабошћу! Напротив, мушкарац који је сигуран у себе и своју мужевност неће страховати да ће је плакањем изгубити.Уосталом, можда је боље понекад пустити коју сузу, него разбити нешто ( или неког ).
 
pa plach bi trebalo da je normalno neshto kao i smeh, valjda.. kao dve strane necega.
ovo sam jednom pisala devojka koja je pristala da menja pol i pratila je TV ...dakle uzimala muske hromone..pa u jednoj fazi kad je vec postajala musko kaze "hteo(la) sam da zaplacem ali mi je bilo teze" dakle mozda je to nesto urodjeno. ?
 
Ja plačem. Doduše meni su ovde odavna objasnili da nisam muškarac pa ne mogu biti primer. Ali i kada plačem, kao da izbegavam da budem viđen. Tražim neko mesto gde me neće primetiti, zavučem se i pustim suze. Kada sam u javnosti mi ne uspeva, valjda me je sramota ili tako nešto.
Ima tu i drugi momenat. Kada je u pitanju nešto što mene muči, tada se i iskukam pred drugima. Ali kada su u pitanju tuđi problemi nad kojima se sažalim, kada je to nešto što se dešava meni bliskim ili srodnim osobama, tada se trudim da zadržim svoje suze i da delujem smireno. Da dam primer, a
ne znam čega. Gluposti i nezrelosti ili odovornosti ili...
Kažu da je dobro plakati, kada imamo potrebu za tim. Mnogo bolje nego gutati, jer time mučimo sebe i svoj organizam. Treba poput onih sportista koji ispuštaju krik prilikom najvećih napora.
 
POP Mare:
Ja nikad ne placem, nekad kao mali jesam ali sad... Imam neverovatnu samokontrolu


Ha samokontrola.
Kada je bol jaci od svega ljudskog,realnog i normalnog.
Samokontrola nepostoji.Kada bol razdire dusu i tuga muti razum samokontrola je stanje koje nepostoji.
Kada otac izgubi dete on nije svestan svog placa.On nije svestan svog izgleda on nije svestan svog krika.On je svestan samo jedne zelje.A to je da mu dete bude zivo ili da umre sa njim.
To su suze koje znacenje nemaju.To je proklestvo za koje nikada leka nema.
Cak i posle toliko meseci sama pomisao tera na plac.
 
Svi koji su iskreno plakali znaju kako im je posle toga bilo puno lakse, kad se nakupi sva tuga u coveku i sav bol tesko je to kontrolisati.
Ja se uopste ne stidim toga, covek sam od krvi i mesa, a ne stena.
Ali sa godinama to polako nestaje. Covek vremenom ogugla i nekako je glupo plakati sto puta za istu stvar(bar po mom misljenju). Ima dosta i onih koji ne placu, ali ih bol u dusi razdire poput noza.
Poenta price je da necija tuga i neciji bol ne mogu da se mere suzama niti bilo kakvim spoljnim pokazateljima. To je van svake pameti.
 
ma....
neko reče na prethodnoj strani - ili plačeš ili besniš :lol:
ja volim da se izvičem :wink: i da lupim vratima :D
E, ako ne može, onda ištrickam nešto, npr. mrežaste čarape, pantalone mog dragog (ljubazno mi ih ustupi), nešto uništim...makat prevrnem sve pohovan etikvice....:lol:


Ma, bolje drama nego tragedija :wink:


setila sam se: neko se na forumu žalio - U SRED NOĆI DRAGA LUPALA JAJA :lol:
ni tonij eloše rešenje
 
Hellen:
POP Mare:
Hellen:
POP Mare:
Ja nikad ne placem, nekad kao mali jesam ali sad... Imam neverovatnu samokontrolu

А што? Мислим, баш ме копка што се мушкарци толико ''контролишу'' кад је плач у питању?
Pa jer ti mislis da je plakati lepo? Plac je odraz slabosti a muskarac to sebi ne moze da dozvoli...

Хм... :roll: Па то су вас учили кад сте били мали: Дечак па плаче, фуј! :?
Зашто би плакање било нешто ружно? То је само испољавање емоције туге која уме да буде присутна код свих нас...Није ружно имати емоције. Наравно, не мислим да треба да будете неки цмиздравци за сваку ситницу ( као што смо ми понекад :oops: ), али веруј да ни једна девојка неће, у некој заиста тешкој и потресној ситуацији,сузе сматрати слабошћу! Напротив, мушкарац који је сигуран у себе и своју мужевност неће страховати да ће је плакањем изгубити.Уосталом, можда је боље понекад пустити коју сузу, него разбити нешто ( или неког ).

Plakanje predstavlja pasivnu reakciju na bol, i ostavlja pasivnu tendenciju reakcije...
Uprošteno , posle plača se rasterećuje unutrašnji pritisak i nervna napetost, ali se umanjuju intelektualne sposobnosti i koncentracija.

Muškarci , pored stereotipa muškosti kroz neplakanje, više biraju aktivnu reakciju na sve stvari , pa i na ovu....

Tako će pre izabrati bes, mržnju, uzdržavanje (i to je oblik odlaganja aktivne reakcije) nego priznanje nemoći i pasivnu reakciju....
 
Tuzni_patak:
Plakanje predstavlja pasivnu reakciju na bol, i ostavlja pasivnu tendenciju reakcije...
Uprošteno , posle plača se rasterećuje unutrašnji pritisak i nervna napetost, ali se umanjuju intelektualne sposobnosti i koncentracija.

Uuuuuu bre Patak, ovo je forum i malo verovatno da ce te bar 50% njih razumeti, hajde lepo se ispravi i kazi da umanjuje intelektualne sposobnosti i koncentraciju ali SAMO PRIVREMENO!!!! Nemoj posle da neki jos shvate da ce zaglupeti sa svakom ispustenom suzom.

Tuzni_patak:
Muškarci , pored stereotipa muškosti kroz neplakanje, više biraju aktivnu reakciju na sve stvari , pa i na ovu....

Tako će pre izabrati bes, mržnju, uzdržavanje (i to je oblik odlaganja aktivne reakcije) nego priznanje nemoći i pasivnu reakciju....

Nisam ja neki zagovornik cmizdrenja, ali ta tvoja 'aktivna' reakcija cesto vodi jos dubljim frustracijama... pa tako ispada da je taj macho tip muskaraca vise nego neurotican.
Mislim da u zivotu ipak postoje situacije kada se niposto ne treba suzdrzavati i kada je sasvim normalno olaksati se na taj nacin.
No, to je ipak nesto sto su roditelji i drustvo usadili u sinove... ogromna vecina i dalje smatra neplakanje odrazom muskosti i snage, cak dotle da se tim hvale kao svojim pomocnim misicima :roll:
 
Za mišicu....
Ključna reč je "pre izabrati" što znači da ako stres nije prejak za osobu, u protivnom suze...
Ima koliko se ja sećam jedna situacija , dali depresija kod koje se javlja jako emotivno stanje, plakanje uz film , bez jakog razloga, ali nemojte da me držite za reč , moguće da sam pogrešio....
 

Back
Top