Zasto nisu sve kuce jednake?

sampita

Zainteresovan član
Poruka
109
Nije mi jasno, zasto su neke kuce u natalnom horoskopu manje a neke vece? Da li to ima neko posebno znacenje? I ako ima, kakvo znacenje onda to ima?

Kada se u nekoj kuci nalaze napriemr 3 znaka, da li sva tri uticu ili samo onaj na pocetku?
Perimer:
11 kuca pocinje znakom bika a zavrsava se znakom raka. Da li je sad bitan samo bik ? Ili i blizanci i rak imaju neko znacnje tu?
 
sampita:
Nije mi jasno, zasto su neke kuce u natalnom horoskopu manje a neke vece? Da li to ima neko posebno znacenje? I ako ima, kakvo znacenje onda to ima?

Kada se u nekoj kuci nalaze napriemr 3 znaka, da li sva tri uticu ili samo onaj na pocetku?
Perimer:
11 kuca pocinje znakom bika a zavrsava se znakom raka. Da li je sad bitan samo bik ? Ili i blizanci i rak imaju neko znacnje tu?
To ima veze sa tim gde se nalazis na planeti i pod kojim uglom se to mesto nalazi u odnosu na ravan ekliptike (put koji sunce prelazi). Za sam natalni horoskop bitan je vrh kuce. Ostatak se vec gleda kod tranzita, progresija ili ako je neka planeta polozena tu.
 
DarkEternal:
sampita:
Nije mi jasno, zasto su neke kuce u natalnom horoskopu manje a neke vece? Da li to ima neko posebno znacenje? I ako ima, kakvo znacenje onda to ima?

Kada se u nekoj kuci nalaze napriemr 3 znaka, da li sva tri uticu ili samo onaj na pocetku?
Perimer:
11 kuca pocinje znakom bika a zavrsava se znakom raka. Da li je sad bitan samo bik ? Ili i blizanci i rak imaju neko znacnje tu?
To ima veze sa tim gde se nalazis na planeti i pod kojim uglom se to mesto nalazi u odnosu na ravan ekliptike (put koji sunce prelazi). Za sam natalni horoskop bitan je vrh kuce. Ostatak se vec gleda kod tranzita, progresija ili ako je neka planeta polozena tu.


Hvala puno DarkEnternal :lol:
 
E ovo sam jednom morala da pitam:
Sta znaci VRH kuce?
gde je na kucama vrh- jel to sredina?

Mozda je glupo pitanje, ali cesto srecem taj termin, a nisam sigurna.

Evo, sto malopre neko rece. Ako 11 kuca pocinje u biku, a zavrsava u blizancima, jel slabiji uticaj neke planete koja se nalazi u blizancima, zato sto je to vec blize 12. kuci?

Ajde pliz, rec, dve, samo da pojasnimo.
 
animsaj:
E ovo sam jednom morala da pitam:
Sta znaci VRH kuce?
gde je na kucama vrh- jel to sredina?

Mozda je glupo pitanje, ali cesto srecem taj termin, a nisam sigurna.

Evo, sto malopre neko rece. Ako 11 kuca pocinje u biku, a zavrsava u blizancima, jel slabiji uticaj neke planete koja se nalazi u blizancima, zato sto je to vec blize 12. kuci?

Ajde pliz, rec, dve, samo da pojasnimo.

Nisam neki stručnjak, i sama tržim odgovore na bezbrojna pitanja, ali se nadam da ću ti pomoći.
Vrh kuće je stepen u kom ona počinje. Ako počinje u jednom znaku , a prolazi kroz dva bitna su oba, ali je prvi, u kom je vrh kuće bitniji. Postoji samo nešto što ni meni nije baš jasno: kad je vrh kuće (znači njen početak) pri samom kraju znaka (npr. na 29 stepeni) onda je bitniji onaj drugi znak.
Nadam se da je jasan odgovor! :D
 
e sad. nailazila sam na

1. kuce su jednake - znaci valjda izracunaju podznak, pa je odatle svaka kuca po 30 stepeni

2. kuce nisu jednake - tu ima raznih nacina za racunanje, mogu da se setim dva: Placidus i Koch (koh?)

znaci zavisi koji nacin uzmete tako ce vam ispasti gde je koja planeta.

i sad vidim neke knjige i pominju se kuce ali ne kazu kako to racunaju, ili ne kazu ocigledno negde u tekstu. zanimljiva mi je knjiga jedne Lea-a (lee), zove se astroloski kod, moguce da gleda kuce kao jednake, da sam na to naletela, ali opet...ne znam na sta misli
 
drugovi profesinoalci

ima raznih knjiga u kojima se pominje sve i svasta ali ne i kako autor racuna kuce. sta onda treba pretpostaviti, neki nejednak sistem kuca? ili...?

inace procitala sam da vedski astrolozi, to su valjda neki indusi, koriste taj jednak i ko je vest moze dobro da protumaci. jednak sistem je kad uzmes kucu u kojoj ti je podznak za prvu itd. npr podznak tj ascedent (to je sve isto) su u biku i onda je prva kuca cela u biku, druga u blizancima itd

ima i neka zanimljiva knjiga autorka se preziva panjkovic, o prenatalnim periodima. kao, iz horoskopa majke moze se videti nesto o trudnoci, valjda za prvo dete uzima petu kucu, za drugo sedmu..ili sedmu pa devetu..nasla sam to u platou
 

Back
Top