Piramide i žileti

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Jel neko gledao emisiju na HRT 2 o ''prirodnom oštrenju žileta'' u piramidi? Navodno staviš žilet, korišćen naravno u piramidalni oblik, šta li, i posle 24h žilet ponovo oštar?!? Nekakve sile deluju na sastav žileta... Gledao sam samo kraj, zna li neko nešto o tome?
 
pa da j bas kao sto si rekao, naostri se...piramidu mozes da napravis od ceega hoces....navodno moze da ostri nozeve, makaze i slicno...
e sad mene mrzi nesto to da isprobavam, ali cisto sumnjam da bi se nesto naostrilo :)
 
Obersturmfuehrer:
ja ipak mislim da je u pitanju cetvorostrana piramida, posto je to 'modeel' keopsove piramide
koja je inace interesantna po jos mnogo toga, npr nalazi se na uporedniku koji prolazi kroz najvecu kopnenu masu, njena visina je 10 na nesto puta manja od srednje razdaljine zemlje i sunca, ima savrsen odnos stranica i visine. mogu samo da zamislim kakva li je bila kad je izgradjena....
 
A šta se ustvari desi? Kakve sile deluju i zašto? Zašto baš piramida, a ne neki drugi oblik - telo? Kažu da ne može da ispravi mehanička oštećenja žileta (logično), već samo strukturu metala koji mora biti visokokvalitetan? I zašto baš metal?
 
Peruzzi:
koja je inace interesantna po jos mnogo toga, npr nalazi se na uporedniku koji prolazi kroz najvecu kopnenu masu, njena visina je 10 na nesto puta manja od srednje razdaljine zemlje i sunca, ima savrsen odnos stranica i visine. mogu samo da zamislim kakva li je bila kad je izgradjena....

sta je najveca kopnena masa?
 
Obersturmfuehrer:
sta je najveca kopnena masa?
Dobro, nisam se lepo izrazio. Hteodoh reci uporednik koji prolazi kroz .... uh majku mu .... najvise kopna od svih ostalih uporednika. Mislim da je sad jasnije.
A ima i neka sema sa njenim vrhom. Valjda iz odredjenih uglova tacno pokazuje neke zvezde, ili sta vec...
 
Neverovatno mi je da je neko 2500god. p.n.e. uspeo da napravi tako nesto savrseno. Tacno je ono za ostrenje zileta(cek je i neki ceski istrazivac uspeo da patentira taj izum),ali se zilet mora postaviti na trecinu visine piramide.Tajna je u polju koje ce delovati na defornisamu kristalnu resetku metala i vratiti je u prvobitan polozaj.
Treba napomenuti jos jednu zanimljivu osobinu piramide,svaka njena strana se moze posmatrati kao prizma sto utice da se zracenje "fokusira" na visini piramide na tacno odredjenom mestu...
 
da ima dosta zanimljivosti oko toga npr da napravis piramidu i spavas u njoj :))
ne mislim bukavalno zidanu piramidu, ali sam kostur piramide..
inacec polozaj zvezda za vreme gradjena piramida mora se uzeti sa rezervom posto su tada zvezde bile drugacije rasporedjene nego sad. ne MNOGO drugacije ali postoje odredjena odstupanja, na primer severnjaca nije bila tada gded je sada vbec je zauzimala veci ugao.....cak u 15 veku je postojala bitna razlika izmedju polozaja severnjace nego sada, sto doduse nije uticalo na navigaciju...
 
ajd da probamo
ja cu da potrazim nesto da napravim piramidu pa da stavim neki zilet u nju i da vidim sta ce biti
ili jos bolje neku vocku, a pored nje drugu vocnju kao kontrolni uzorak
pa da razjasnimo vec jednom...
 
gost55:
Neverovatno mi je da je neko 2500god. p.n.e. uspeo da napravi tako nesto savrseno. Tacno je ono za ostrenje zileta(cek je i neki ceski istrazivac uspeo da patentira taj izum),ali se zilet mora postaviti na trecinu visine piramide.Tajna je u polju koje ce delovati na defornisamu kristalnu resetku metala i vratiti je u prvobitan polozaj.
Treba napomenuti jos jednu zanimljivu osobinu piramide,svaka njena strana se moze posmatrati kao prizma sto utice da se zracenje "fokusira" na visini piramide na tacno odredjenom mestu...

to na trecini visine je "centar mase" , tj baricentar piramide
 
Baricentar.....znaci da je piramida iznutra ispunjena?
Kako onda ubaciti zilet? Tj. kako uopste taj zilet stoji unutra?
Ako je unutra gas ili tecnost, nesto cvrsto mora da drzi zilet, ali onda gustina nisje ista svuda, i baricentar se pomera (?), a ako je cvrsta, onda se javlja problem - kako ubaciti zilet unutra, i posle ga izvaditi?
Ajd sad :)
 
Taj fenomen se navodno objašnjava time da strane piramide prelamaju kosmičko zračenje na takav način da na jednoj trećini visne imamo pojačanje zračenja, ali ko god se brije sigurno je primjetio da se sa starim žiletom (koji nije stajao ispod piramide) može poslije izvjesnog vremena obrijati kao da se malo naoštrio. Po svemu sudeći temperaturne promjene utiču tako da se "žica" žileta pegla. A sa mesom probajte sami, sa tim da i kontrolni uzorak bude prekriven npr. kockom.
 
intra:
Taj fenomen se navodno objašnjava time da strane piramide prelamaju kosmičko zračenje na takav način da na jednoj trećini visne imamo pojačanje zračenja, ali ko god se brije sigurno je primjetio da se sa starim žiletom (koji nije stajao ispod piramide) može poslije izvjesnog vremena obrijati kao da se malo naoštrio. Po svemu sudeći temperaturne promjene utiču tako da se "žica" žileta pegla. A sa mesom probajte sami, sa tim da i kontrolni uzorak bude prekriven npr. kockom.
Kakvo sad meso i kocka?
 
Peruzzi:
Baricentar.....znaci da je piramida iznutra ispunjena?
Kako onda ubaciti zilet? Tj. kako uopste taj zilet stoji unutra?
Ako je unutra gas ili tecnost, nesto cvrsto mora da drzi zilet, ali onda gustina nisje ista svuda, i baricentar se pomera (?), a ako je cvrsta, onda se javlja problem - kako ubaciti zilet unutra, i posle ga izvaditi?
Ajd sad :)

Baricentar cetiri tacke, sest duzi, cetiri povrsi ili jedne zapremine prave trostrane piramide je ISTI...
To je jedna od zanimljivih osobina simetricnih tela.
Mrzi me da proveravam za cetvorostranu, ali mislim da i ona ima neke zanimljive osobine.
 
Jedan od argumenata je bio i da se komad bifteka smješten ispod takve piramide kvari mnogo sporije nego isti takav koji se ne drži ispod piramide (zato sam spomenuo pod kockom, a mislio sam pokriven nečim). Takve piramide su se pravile od pleksiglasa i snalažljiviji su pristojno zaradili na tome (na zapadu) i ja sam želio to da provjerim, ali nisam nikad.
 

Back
Top