Piramide i žileti
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Piramide i žileti

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Piramide i žileti

Jel neko gledao emisiju na HRT 2 o ''prirodnom oštrenju žileta'' u piramidi? Navodno staviš žilet, korišćen naravno u piramidalni oblik, šta li, i posle 24h žilet ponovo oštar?!? Nekakve sile deluju na sastav žileta... Gledao sam samo kraj, zna li neko nešto o tome?

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

E da. Cuo sam davno nesto o tome... Ali ebiga, nista neznam

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

pa da j bas kao sto si rekao, naostri se...piramidu mozes da napravis od ceega hoces....navodno moze da ostri nozeve, makaze i slicno...
    e sad mene mrzi nesto to da isprobavam, ali cisto sumnjam da bi se nesto naostrilo

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Samo je fazon da to sto hoces da naostris stavis u teziste piramide(mislim trostrane posto je ona asimetricna) i treba nekako da je obrnes(u odnosu na zemljino magnetno polje).

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

ja ipak mislim da je u pitanju cetvorostrana piramida, posto je to 'modeel' keopsove piramide

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    ja ipak mislim da je u pitanju cetvorostrana piramida, posto je to 'modeel' keopsove piramide
    koja je inace interesantna po jos mnogo toga, npr nalazi se na uporedniku koji prolazi kroz najvecu kopnenu masu, njena visina je 10 na nesto puta manja od srednje razdaljine zemlje i sunca, ima savrsen odnos stranica i visine. mogu samo da zamislim kakva li je bila kad je izgradjena....

Guest

Podrazumevano

A šta se ustvari desi? Kakve sile deluju i zašto? Zašto baš piramida, a ne neki drugi oblik - telo? Kažu da ne može da ispravi mehanička oštećenja žileta (logično), već samo strukturu metala koji mora biti visokokvalitetan? I zašto baš metal?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

Citat Original postavio Peruzzi
    koja je inace interesantna po jos mnogo toga, npr nalazi se na uporedniku koji prolazi kroz najvecu kopnenu masu, njena visina je 10 na nesto puta manja od srednje razdaljine zemlje i sunca, ima savrsen odnos stranica i visine. mogu samo da zamislim kakva li je bila kad je izgradjena....
    sta je najveca kopnena masa?

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    sta je najveca kopnena masa?
    Dobro, nisam se lepo izrazio. Hteodoh reci uporednik koji prolazi kroz .... uh majku mu .... najvise kopna od svih ostalih uporednika. Mislim da je sad jasnije.
    A ima i neka sema sa njenim vrhom. Valjda iz odredjenih uglova tacno pokazuje neke zvezde, ili sta vec...

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

verujem da to , sto su u pitanju metali, ima veze sa magnetnim poljem zemlje.......

gost55
    Guest

Podrazumevano

Neverovatno mi je da je neko 2500god. p.n.e. uspeo da napravi tako nesto savrseno. Tacno je ono za ostrenje zileta(cek je i neki ceski istrazivac uspeo da patentira taj izum),ali se zilet mora postaviti na trecinu visine piramide.Tajna je u polju koje ce delovati na defornisamu kristalnu resetku metala i vratiti je u prvobitan polozaj.
    Treba napomenuti jos jednu zanimljivu osobinu piramide,svaka njena strana se moze posmatrati kao prizma sto utice da se zracenje "fokusira" na visini piramide na tacno odredjenom mestu...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

da ima dosta zanimljivosti oko toga npr da napravis piramidu i spavas u njoj )
    ne mislim bukavalno zidanu piramidu, ali sam kostur piramide..
    inacec polozaj zvezda za vreme gradjena piramida mora se uzeti sa rezervom posto su tada zvezde bile drugacije rasporedjene nego sad. ne MNOGO drugacije ali postoje odredjena odstupanja, na primer severnjaca nije bila tada gded je sada vbec je zauzimala veci ugao.....cak u 15 veku je postojala bitna razlika izmedju polozaja severnjace nego sada, sto doduse nije uticalo na navigaciju...

Podrazumevano

Ima zanimljiva knjiga pod imenom tajne piramida....
    tu je opisano kako napraviti piramidu i spavati u njoj pa cem halucinirati..kako se ostri u piamidi kako se tubi na mesecini kao povrce sporije truli u piramidi odredjenih dimenzija....

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

ajd da probamo
    ja cu da potrazim nesto da napravim piramidu pa da stavim neki zilet u nju i da vidim sta ce biti
    ili jos bolje neku vocku, a pored nje drugu vocnju kao kontrolni uzorak
    pa da razjasnimo vec jednom...

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio gost55
    Neverovatno mi je da je neko 2500god. p.n.e. uspeo da napravi tako nesto savrseno. Tacno je ono za ostrenje zileta(cek je i neki ceski istrazivac uspeo da patentira taj izum),ali se zilet mora postaviti na trecinu visine piramide.Tajna je u polju koje ce delovati na defornisamu kristalnu resetku metala i vratiti je u prvobitan polozaj.
    Treba napomenuti jos jednu zanimljivu osobinu piramide,svaka njena strana se moze posmatrati kao prizma sto utice da se zracenje "fokusira" na visini piramide na tacno odredjenom mestu...
    to na trecini visine je "centar mase" , tj baricentar piramide

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Baricentar.....znaci da je piramida iznutra ispunjena?
    Kako onda ubaciti zilet? Tj. kako uopste taj zilet stoji unutra?
    Ako je unutra gas ili tecnost, nesto cvrsto mora da drzi zilet, ali onda gustina nisje ista svuda, i baricentar se pomera (?), a ako je cvrsta, onda se javlja problem - kako ubaciti zilet unutra, i posle ga izvaditi?
    Ajd sad

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

koliko sam ja do sada nasao, bitno je da je piramida u nutra ne mora da bude nista
    znaci moze vazduuh
    inacec bi ta teorija bila apsoluno besmislena posto ne bi mogla da se proveri..

Primećen član
    Učlanjen
    02.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

A posto moze da se proveri onda nije besmislena vec pogresna

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ne trudite se da proveravate... radi proverila moja keva sa nekim nozem ... slucajno je ostao u kartonskoj cetvorostranoj kad smo otisli na letovanje pre 7-8 godina... posle je bio ostar ko britva!!!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

jel ste bili na letovanju 7-8 godina pa je stigao da se naostri

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano

Taj fenomen se navodno objašnjava time da strane piramide prelamaju kosmičko zračenje na takav način da na jednoj trećini visne imamo pojačanje zračenja, ali ko god se brije sigurno je primjetio da se sa starim žiletom (koji nije stajao ispod piramide) može poslije izvjesnog vremena obrijati kao da se malo naoštrio. Po svemu sudeći temperaturne promjene utiču tako da se "žica" žileta pegla. A sa mesom probajte sami, sa tim da i kontrolni uzorak bude prekriven npr. kockom.

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio intra
    Taj fenomen se navodno objašnjava time da strane piramide prelamaju kosmičko zračenje na takav način da na jednoj trećini visne imamo pojačanje zračenja, ali ko god se brije sigurno je primjetio da se sa starim žiletom (koji nije stajao ispod piramide) može poslije izvjesnog vremena obrijati kao da se malo naoštrio. Po svemu sudeći temperaturne promjene utiču tako da se "žica" žileta pegla. A sa mesom probajte sami, sa tim da i kontrolni uzorak bude prekriven npr. kockom.
    Kakvo sad meso i kocka?

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio Peruzzi
    Baricentar.....znaci da je piramida iznutra ispunjena?
    Kako onda ubaciti zilet? Tj. kako uopste taj zilet stoji unutra?
    Ako je unutra gas ili tecnost, nesto cvrsto mora da drzi zilet, ali onda gustina nisje ista svuda, i baricentar se pomera (?), a ako je cvrsta, onda se javlja problem - kako ubaciti zilet unutra, i posle ga izvaditi?
    Ajd sad
    Baricentar cetiri tacke, sest duzi, cetiri povrsi ili jedne zapremine prave trostrane piramide je ISTI...
    To je jedna od zanimljivih osobina simetricnih tela.
    Mrzi me da proveravam za cetvorostranu, ali mislim da i ona ima neke zanimljive osobine.

ShupakMeraklijaq
    Guest

Podrazumevano

Ali da te podsetim pazi da dimenzije piramide budu iste kao kod keopsove piramide ali u umanjenom merilu

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano

Jedan od argumenata je bio i da se komad bifteka smješten ispod takve piramide kvari mnogo sporije nego isti takav koji se ne drži ispod piramide (zato sam spomenuo pod kockom, a mislio sam pokriven nečim). Takve piramide su se pravile od pleksiglasa i snalažljiviji su pristojno zaradili na tome (na zapadu) i ja sam želio to da provjerim, ali nisam nikad.

Slične teme

1. piramide u srbiji
    Autor 1.mister.noo u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 523
    Poslednja poruka: 02.02.2015., 10:25
  2. PIRAMIDE
    Autor **case-problem**SONY u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 217
    Poslednja poruka: 30.12.2011., 17:26
  3. Piramide
    Autor Piramida u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 25