digitalac za nocno slikanje

ja imam canon a 70 mislim da ga sad mozes naci i za nekih bijednih 200 a vjerovatno i manje! na njemu su nocne vrh! ma canon rules! ali jedan savjet! moras da cekas koji sekund kad opalis da bi prikupilo sto vise svjetlosti! ako mrvicu, ali samo mrvicu pomjeris digitalni dok slikas, ode slika do najstrasnijeg mutnila! tako je meni!
 
gledaj da uz aparat imas i stalak. nocne slike su malo nezgodne, i nema tog aparata koji ce ti dati kristalno jasne slike nocu. naravno ako slikas rukom. zato ti nadji stalak. a moj aparat je olympus C310, i dosta me dobro sluzi. 220 sam ga platio.
 
French Spirit:
pa jel postoji neki mini stalak? da ne vucem sada onaj od metra.

Aman,covece,
Sta ce ti mini stalak za nocno slikanje?
Uostalom i onaj od metra mozes da sklopis da stane u tasnu (bar moju)
A taj mini stalak mozes da stavis na sto kad se slikas kod kuce, ako ga stavis na zemlju, dobices zablju perspektivu.Sta ce ti to?
Kad vec kupujes, kupi nesto sto ce ti koristiti.
Pozdrav,
J.
 
Jasmina, nebi se slozio, mali stativ(cic) je izuzetno korisna spravica za
-slikanje nocnih fotografija (pa nije uvek sve ravno kao tepsija
-slikanje sa tajmera (da ne izostavite nikoga iz drustva)
-snimanje sa intervalometrom (ko ima)
-makro sa duzom ekspozicijom

Ima jako simpaticnih i korisnik tronozaca, imaju oznaku praktike (premda nisam siguran da je to zaista proizvodjac) i mogu da nose cak i dv kameru. kada se sklope budu jedva malo veci od ozbiljnijih aparata, cena je zaista sitnica
 
peculiar:
Jasmina, nebi se slozio, mali stativ(cic) je izuzetno korisna spravica za
-slikanje nocnih fotografija (pa nije uvek sve ravno kao tepsija
-slikanje sa tajmera (da ne izostavite nikoga iz drustva)
-snimanje sa intervalometrom (ko ima)
-makro sa duzom ekspozicijom

Ima jako simpaticnih i korisnik tronozaca, imaju oznaku praktike (premda nisam siguran da je to zaista proizvodjac) i mogu da nose cak i dv kameru. kada se sklope budu jedva malo veci od ozbiljnijih aparata, cena je zaista sitnica

GDE ih ima??? :?

CIAO! 8)
 
Gogash:
ja imam canon a 70 mislim da ga sad mozes naci i za nekih bijednih 200 a vjerovatno i manje! na njemu su nocne vrh! ma canon rules! ali jedan savjet! moras da cekas koji sekund kad opalis da bi prikupilo sto vise svjetlosti! ako mrvicu, ali samo mrvicu pomjeris digitalni dok slikas, ode slika do najstrasnijeg mutnila! tako je meni!
Moraš da čekaš koji sekund??? Kako se ''čeka koji sekund''?!?
 
Ha, ha...ali stvarno se ceka.
To je i meni bilo cudno sa digitalnim aparatom,
nije ni upola brz na okidacu, kao manuelni. Cini ti se da nesto razmislja, pa kad nekom dam da mene slika, sve vreme govorim-ne pustaj, drzi prst, drzi jos...kao luda
A mozes da zamislis nocu, kad ima jos manje svetla,
stvarno se ceka nekoliko sekundi.
Lepo, polako pritisnes, sacekas da potamni ekran, krenulo je,
pa polako pustis da on odradi svoje, i nadas se da se pritom nije drmnuo aparat(sto ces videti kad snimak bude gotov)
Probaj pa ces videti, nova iskustva....
8) :D
 

Back
Top