Kurs za servisera kompjutera

Bob Rock

Početnik
Poruka
19
Tokom prosle godine isao sam na kurs za servisera komjutera u MMS,gde se ucilo podizanje operativnog sistema preko sistemske diskete,nije bilo ni pomena o butabilnom cd-u za podizanje sistema iz biosa,nije se ucio backup podataka sa drugim hardom,podesavanje ploce i procesora i biosa,zamena procesora ili ploce,dijagnostika kvarova je radjena simbolicno,lemilicu niko nije ni uzeo,nije radjena instalacija stampaca,skenera,kamere,eksternog modema i rezaca,instalacija drugog harda,drugog cd-rw-a ili dvd-rw-a.Kurs je kostao oko 250 evra za znanje da se instalira sistem preko sistemske diskete,nov hard i eventualno cd.Sta treba da se desi u ovoj drzavi da se takvim skolama i prevarantima zabrani rad?
 
Dali je ta skola imala plan i program koji si TI procitao :?: :?: :?:
Dali se nastava odvijala po tom planu :?:
Kazi javno o kojoj skoli je rec pa da se javi jos neko
:idea:
Koji si skolu zavrsio da ti treba KURS za servisere i zar stvarno mislis da je neko sa kursom od par meseci sposoban da obavlja posao servisera za koji se znanje stice godinama i iskustvom pored nekog ko je vec upucen u posao :wink:
 
zokky:
Dali je ta skola imala plan i program koji si TI procitao :?: :?: :?:
Dali se nastava odvijala po tom planu :?:
Kazi javno o kojoj skoli je rec pa da se javi jos neko
:idea:
Koji si skolu zavrsio da ti treba KURS za servisere i zar stvarno mislis da je neko sa kursom od par meseci sposoban da obavlja posao servisera za koji se znanje stice godinama i iskustvom pored nekog ko je vec upucen u posao :wink:
Imala je plan navodno kome nikome nije ni pokazan,skola je Multi Medial Systems,naravno da nisam mislio da cu moci da budem serviser kompjutera
posle samo par meseci ali koju si ti skolu zavrsio da ne shvatas kada ti lepo pise da nismo videli boot cd
sa operativnim,nismo ucili podesavanje biosa i sve ostalo sto sam naveo a da to ne moze barem da se pokaze za par meseci a kasnije bi se kroz praksu to usavrsilo,zasto se uposte izdaje diploma na srpskom i engleskom da je neko serviser kompjutera kada po tebi i ovome sto se cudi a ne kaze nista konkretno(mozda se u Mionici sad nalazi sediste Intela,AMD-a,HP-a,ko zna?)neko postaje serviser posle duge prakse pored iskusnijih likova,sa cime se slazem.
 
Ja sam opsirno objasnio razloge zasto nisam zadovoljan sa radom te skole ali vas nema da se javite,vidim lik iz Mionice daje savete coveku kako da upropasti novu masinu,zauzeti ste.Sami ste sebe negirali sa tvrdnjom da se ne postaje serviser kompjutera posle dva meseca kursa sa cime se slazem a istovremeno branite rad i postojanje takve skole,gde se za 250e nauci podizanje OS-a sa sistemske diskete,rasklapanje i sklapanje masine sa vec podesenim procesorom i plocom,biosom,dok se nije radilo podesavanje nove ploce i biosa,zamena starog procesora ili ploce,instalacija drugog harda,cd-rw-a,boot sistema sa cd-a,povezivanje periferijskih uredjaja,dijagnostika kvarova i mreze su opisani simbolicno.Nikakav plan i program rada pre pocetka nastave nije pokazan a i zasto bi?Na kraju sam dobio sertifikat da sam serviser personalmih racunara a ne znam procesor,plocu i bios da podesim.Ako tako nesto podrzavate,dodjite kod mene na casove,kupicu knjigu programiranje u Oraclu,pa da vas za dva dana naucim da budete programeri za 200e,dobicete i sertifikate.
Skola o kojoj govorim je Multi Medial Systems,Beograd.
 
ovo je ne moguce... Ja sam naucio sve to i 100x vise za koliko para..??/ cek da razmilslim da se setim.... Da nije mozda... Ma ne .... A mozda...?? Ma ni to... Ah da setio sam se: 0 din (znaci -81 evro :lol: )... Salu na stranu bas su te odrali... Za te pare mozes da naucis da programiras (sigurno jos treba da se doplati ne znam koliko kostaju ti kursevi za programiranje.... ) sto je mnogo korisnije.... Znaci strasno sta sve rade.... Fala Bogu da ima pametnih (koji se razumeju u kompove).... Inace desilo mi se slicno nesto:
Otisao sam u HW radnju (i pravio se mutav kad god me nesto pitaju jono : Pa neznam ... Cuo sam da je 128 RAM-a jedno od najboljih kombinacija uz procesor od 1.1 GHz.... Neke nebuloze sam lupao).... Covece sta su oni meni nudili .... Kazem neku stvarno dobru graficku on vadi 9200 SE sa 128 MB (kao da me naprzi sa tih 128 MB ).... I tako dalje.... Sad planiram ponovo to da uradim u nekoj prodavnici (naci cemo zrtvu) da vidim da li se nesto promenilo....
 
Bob Rock:
Tokom prosle godine isao sam na kurs za servisera komjutera u MMS,gde se ucilo podizanje operativnog sistema preko sistemske diskete,nije bilo ni pomena o butabilnom cd-u za podizanje sistema iz biosa,nije se ucio backup podataka sa drugim hardom,podesavanje ploce i procesora i biosa,zamena procesora ili ploce,dijagnostika kvarova je radjena simbolicno,lemilicu niko nije ni uzeo,nije radjena instalacija stampaca,skenera,kamere,eksternog modema i rezaca,instalacija drugog harda,drugog cd-rw-a ili dvd-rw-a.Kurs je kostao oko 250 evra za znanje da se instalira sistem preko sistemske diskete,nov hard i eventualno cd.Sta treba da se desi u ovoj drzavi da se takvim skolama i prevarantima zabrani rad?
Eh tebe su bas odrali ja sam to i jos vise naucio sam samcijat kako sam nabavio comp . Nauciom sa sam sam samcijat da napravim bootabolni cd sa windowsom da podesim bios i da strpam u komp bilo koju komponentu a da ona radi treba samo znati sta se moze a sta nemoze , itd..... :roll: :roll: :roll:
dijagnostiku i takve stvari mozes da naucis iz svakog boljeg prirucnika :roll: :roll: :roll:
takve skole bi trebalo zabraniti!!!!!!!!!!
 
Prvo morate da vidite KO vas uci da bi ste znali CEMU moze da vas nauci. MI NEMAMO, sem dve skole, SKOLOVAN KADAR ZA IT. Jedna skola koja valja je Vinca a druga CET. U CET-u skola za servisere traje 5 (pet) dana, ali
tu ne dolazis da naucis nego da dobijes sertifikat Microsoft-a, Comtia, Cisco-a i sl., a kurs kosta 400 evra (ukljucen i rucak za tih pet dana). Znaci, ja ne znam ko u ovoj drzavi moze nesto da te nauci o servisiranju, a i ko moze krije znanje ko zmija noge. Imas drugu varijantu. Kupuj literaturu i uci na krsevima (kao ja), tako ces najbolje nauciti sta da radis. Ne uci se na novom kompu servisiranje, koliko zbog cene toliko i zbog toga sto je sve novo i male su sanse da te zeza vise od jedne stvari, ali naterati krs da radi-tu se vidi ko ima zivce. Drugo, i ovi serviseri
po ovim nasim vajnim racunarskim kucama, sta mislis, sve skolovani, elokventni, plavih ociju, preplanulog lica? Ma bre, sve balavurdija koja je tukla cekicem po krsevima i naucila nesto. Evo ti prost test: Okreni tehnicku podrsku bilo koje kuce koja se bavi prodajom racunara (mozes Adakom, Jugodata, Informatika itd) i pitaj-kako mogu da povezem vise od tri IDE rezaca i HD na jedan racunar a da na njemu nema RAID i SATA kontrolera? Daj im vremena koliko hoce da ti odgovore i videces koliko njih ce da ti kaze sta i kako. Nemas pojma koliko je baceno procesora koji su osteceni pri montazi hladnjaka (isto vazi i za maticne ploce) u tim kucama.
 
Bob Rock:
Tokom prosle godine isao sam na kurs za servisera komjutera u MMS,gde se ucilo podizanje operativnog sistema preko sistemske diskete,nije bilo ni pomena o butabilnom cd-u za podizanje sistema iz biosa,nije se ucio backup podataka sa drugim hardom,podesavanje ploce i procesora i biosa,zamena procesora ili ploce,dijagnostika kvarova je radjena simbolicno,lemilicu niko nije ni uzeo,nije radjena instalacija stampaca,skenera,kamere,eksternog modema i rezaca,instalacija drugog harda,drugog cd-rw-a ili dvd-rw-a.Kurs je kostao oko 250 evra za znanje da se instalira sistem preko sistemske diskete,nov hard i eventualno cd.Sta treba da se desi u ovoj drzavi da se takvim skolama i prevarantima zabrani rad?

Bobe, ovo je Srbija. Zemlja puna ocajnih ljudi u kojoj svako hoce da te zayebe. Ako ti je ovo prvi put da si se zayebao u zivotu, strpi se zayebaces se jos 100 puta.

Sa druge strane mozes reci da si dobro prosao jer su te zeznuli oko potpuno nebitne stvari. Zamisli da si bolestan i da odes u apoterku, puknes lovu, a tamo ti uvale fals lek, pa em si dao pare em si jos bolesniji ...

Sto se tice samih hardver kurseva. U danasnje vreme 80% stvari je intuitivno jasno, 10% je stvar zdravog razuma, a ostatak mozes da naucis iz knjiga ili preko interneta (posebno naglasavam internet). Od raznih kurseva ili kako neko rece rada sa nekim ko poznaje posao ne mozes da ocekujes mnogo.
Vrhunac je ako uspes da se opustis i oslobodis eventualnog straha da ces nesto pokvariti (recimo i da vezbanje na krsevima moze da pomogne), to je osnovno sve ostalo ce doci vremenom.
 
zlajat:
Prvo morate da vidite KO vas uci da bi ste znali CEMU moze da vas nauci. MI NEMAMO, sem dve skole, SKOLOVAN KADAR ZA IT. Jedna skola koja valja je Vinca a druga CET. U CET-u skola za servisere traje 5 (pet) dana, ali
tu ne dolazis da naucis nego da dobijes sertifikat Microsoft-a, Comtia, Cisco-a i sl., a kurs kosta 400 evra (ukljucen i rucak za tih pet dana). Znaci, ja ne znam ko u ovoj drzavi moze nesto da te nauci o servisiranju, a i ko moze krije znanje ko zmija noge. Imas drugu varijantu. Kupuj literaturu i uci na krsevima (kao ja), tako ces najbolje nauciti sta da radis. Ne uci se na novom kompu servisiranje, koliko zbog cene toliko i zbog toga sto je sve novo i male su sanse da te zeza vise od jedne stvari, ali naterati krs da radi-tu se vidi ko ima zivce. Drugo, i ovi serviseri
po ovim nasim vajnim racunarskim kucama, sta mislis, sve skolovani, elokventni, plavih ociju, preplanulog lica? Ma bre, sve balavurdija koja je tukla cekicem po krsevima i naucila nesto. Evo ti prost test: Okreni tehnicku podrsku bilo koje kuce koja se bavi prodajom racunara (mozes Adakom, Jugodata, Informatika itd) i pitaj-kako mogu da povezem vise od tri IDE rezaca i HD na jedan racunar a da na njemu nema RAID i SATA kontrolera? Daj im vremena koliko hoce da ti odgovore i videces koliko njih ce da ti kaze sta i kako. Nemas pojma koliko je baceno procesora koji su osteceni pri montazi hladnjaka (isto vazi i za maticne ploce) u tim kucama.
NIsam znao da su tako nestrucni ljudi u tim kucama.
Jeasi li kad probao da ih nazoves i to pitas? Ja sam to naucio eksperimentisanjem i probavanjem i mislim da je to jedan o najboljih nacina da se nesto nauci.
 
skora:
PA tebe su odrali. Ja sam to i mnogo vise stvari naucio sam.
Hvala na podrsci da takve skole treba zabraniti ali mislim da ce proci jos dosta vremena u ovoj zemlji da se i tu stvari dovedu u red,jer to sto oni rade je svojevrsna piraterija,svako je mogao da nareze filmove i muziku,igrice,ovde svako moze da drzi skolu a da nema strucne ljude i da to neko potvrdi da mogu da nauce druge necemu,jer sam napisao sta sve nismo naucili.
 
skora:
Nisam znao da su tako nestrucni ljudi u tim kucama.
Jeasi li kad probao da ih nazoves i to pitas? Ja sam to naucio eksperimentisanjem i probavanjem i mislim da je to jedan o najboljih nacina da se nesto nauci.
Evo ti primer Adakoma:
Moja firma je narucila TFT monitore uz neke racunare i sta su dobili: TFT monitore sa digitalnim ulazom i graficke kartice sa analognim izlazom.To su premostili sa adapterom, ali izgleda smesno i nema efekta. Bolje da su poslali CRT monitore a stavili 256Mb rama umesto 128 i sl. U tom slucaju (to je bilo prosle godine) konfiguracija je kostala ispod 400e a monitor 405e. Da se ubijes. Ili nazovem da ih pitam za neke svoje potrebe, lik u tehnickoj podrsci mi kaze nemamo struje, ne radi mi komp. Pa da li je moguce da postoji tehnicka podrska koja bi trebala da pruza pomoc 0-24 casa (a oni rade od 9-17) koja nije cula za neprekidno napajanje. Zamisli sebe da nazoves
bilo koju firmu u svetu koja ima tehnicku podrsku i da cujes takvo objasnjenje?
 
zlajat:
skora:
Nisam znao da su tako nestrucni ljudi u tim kucama.
Jeasi li kad probao da ih nazoves i to pitas? Ja sam to naucio eksperimentisanjem i probavanjem i mislim da je to jedan o najboljih nacina da se nesto nauci.
Evo ti primer Adakoma:
Moja firma je narucila TFT monitore uz neke racunare i sta su dobili: TFT monitore sa digitalnim ulazom i graficke kartice sa analognim izlazom.To su premostili sa adapterom, ali izgleda smesno i nema efekta. Bolje da su poslali CRT monitore a stavili 256Mb rama umesto 128 i sl. U tom slucaju (to je bilo prosle godine) konfiguracija je kostala ispod 400e a monitor 405e. Da se ubijes. Ili nazovem da ih pitam za neke svoje potrebe, lik u tehnickoj podrsci mi kaze nemamo struje, ne radi mi komp. Pa da li je moguce da postoji tehnicka podrska koja bi trebala da pruza pomoc 0-24 casa (a oni rade od 9-17) koja nije cula za neprekidno napajanje. Zamisli sebe da nazoves
bilo koju firmu u svetu koja ima tehnicku podrsku i da cujes takvo objasnjenje?
Pa ovdje je propast. Naravno da necu cuti takvo objasnjenje
 
zlajat:
Prvo morate da vidite KO vas uci da bi ste znali CEMU moze da vas nauci. MI NEMAMO, sem dve skole, SKOLOVAN KADAR ZA IT. Jedna skola koja valja je Vinca a druga CET. U CET-u skola za servisere traje 5 (pet) dana, ali
tu ne dolazis da naucis nego da dobijes sertifikat Microsoft-a, Comtia, Cisco-a i sl., a kurs kosta 400 evra (ukljucen i rucak za tih pet dana). Znaci, ja ne znam ko u ovoj drzavi moze nesto da te nauci o servisiranju, a i ko moze krije znanje ko zmija noge. Imas drugu varijantu. Kupuj literaturu i uci na krsevima (kao ja), tako ces najbolje nauciti sta da radis. Ne uci se na novom kompu servisiranje, koliko zbog cene toliko i zbog toga sto je sve novo i male su sanse da te zeza vise od jedne stvari, ali naterati krs da radi-tu se vidi ko ima zivce. Drugo, i ovi serviseri
po ovim nasim vajnim racunarskim kucama, sta mislis, sve skolovani, elokventni, plavih ociju, preplanulog lica? Ma bre, sve balavurdija koja je tukla cekicem po krsevima i naucila nesto. Evo ti prost test: Okreni tehnicku podrsku bilo koje kuce koja se bavi prodajom racunara (mozes Adakom, Jugodata, Informatika itd) i pitaj-kako mogu da povezem vise od tri IDE rezaca i HD na jedan racunar a da na njemu nema RAID i SATA kontrolera? Daj im vremena koliko hoce da ti odgovore i videces koliko njih ce da ti kaze sta i kako. Nemas pojma koliko je baceno procesora koji su osteceni pri montazi hladnjaka (isto vazi i za maticne ploce) u tim kucama.
Zanima me stvarno da li je moguce povezivanje tri cd-rw-a na takav komp?
 
Zanima me stvarno da li je moguce povezivanje tri cd-rw-a na takav komp?[/quote]
Maksimalno mozes tri cd-rw-a i jedan hard disk bez sata i raida.
Imas dvije IDE grane sa po dva prikljucka. To je ukupno 4. A ako imas IDE kablove sa vise prikljucaka onda moze i vise
 
mozes da povezes koliko god hoces IDE uredjaja ali ti treba divovsko napajanje.... Recimo ja imam 2 IDE grane i sad na grani za CD0ove... imam 3 konektora tako da mogu 3 cd-a da povezem (sto sam i uradio).... Za hdd-ove imam 2 prokljucka i sve lepo radi .... Napajanje je 300 W Frontier .... I to je to...
 
Meni se neki lik hvalid a je bio na kursu za servisera u KulaKomercu. I sve je on naucio za 2 nedelje (10 dana po 4 sata). I kurs platio 100€.
A prvi dan predavac im se predstavlja: "Dobar dan, ja sam taj i taj, inace ja sam gradjevinski inzenjer, a bavim se pomalo i racunarima".
 
Ne znam sta se desava, ali imam utisak da ti nisi isao na nas kurs za sevisera, voleo bih da mi kazes kad si tacno isao na kurs i kako ti se zvao predavac.
Takodje mi je jako zao sto ovaj problem nisi odmah izlozio predavacu ili direktoru skole.
Skola MMS postoji oko 8 godina i izvodila je kurseve iz raznih oblasti IT-a, kurs za servisere radjen je cak i za potrebe Zavoda za zaposljavanje (i to nekoliko godina zaredom). Naravno da je nemoguce za nekih 8 nedelja koliko kurs traje nauciti sve sto je neophodno za jednog servisera ali se na ovom kursu rade sve elementarne stvari neophodne za ovu vrstu posla.
Imajuci u vidu da sam jedan od ljudi koji rade u ovoj skoli od njenog pocetka moram reci da ne verujem u ovo sto pricas, jerbo bi to znacilo da ja svaki drugi dan (kada radim kao instruktor na ovom kursu za servisera) u stvari ne radim nista, a uveravam vas da u skoli ne radi ekipa prevaranata. Plan i program je dostupan svakom i moze te ga dobiti na uvid u skoli pri upisu, samo sto to niko ne trazi, takodje u ugovoru mozes videti da ako nisi zadovoljan mozes ga raskinuti kada god zelite i dobijate pare nazad. E dobro si se setio prijatelju da ti kurs ne valja posle godinu dana.
Skola i dalje radi i mogu vam reci da su ljudi na ovom kursu jako zadovoljni, sto se tice bob roka i njegovog problema predpostavljam da se radi o problemu vezanom za predavace, osim mene ovaj kurs drzi jos jedan covek koji me menja kada ja imam previse posla, e sad mozda je bob rok bio kod njega na kursu, a iskreno nije iskljuceno da je ovaj kolega otaljao posao, ali opet napominjem da je to odamh trebalo da prijavis, ane da cekas sledecu godinu i onda jos da nas pljujes po forumima.
Jos jedanput mi je zao i ako zelis mozes doci na kurs besplatno svakog utorka cetvrtka od 20:00 i subote od 12:30.

Pozdrav svima,
Dragance
 
:shock: Ne mogu da se nacudim sta ljudi sve rade.Pa sta si ti ocekivao za par nedelja?Ja se kompovima bavim ceo zivot i dalje imam osecaj da nemam pojma.Sto se skola(ili kurseva)tice,moje misljenje je da ljudi u principu tamo ne idu da nauce(mozda usput zakace ponesto)vec da dobiju papir.Takodje sam bio na kursu u skoli MMS i to bas kod Draganceta i mogu ti reci da ni u jednoj skoli u Bg-u neces proci nista bolje(znam po volonterima koji dolaze u servis).
 
PRCKO:
:shock: Ne mogu da se nacudim sta ljudi sve rade.Pa sta si ti ocekivao za par nedelja?Ja se kompovima bavim ceo zivot i dalje imam osecaj da nemam pojma.Sto se skola(ili kurseva)tice,moje misljenje je da ljudi u principu tamo ne idu da nauce(mozda usput zakace ponesto)vec da dobiju papir.Takodje sam bio na kursu u skoli MMS i to bas kod Draganceta i mogu ti reci da ni u jednoj skoli u Bg-u neces proci nista bolje(znam po volonterima koji dolaze u servis).
Dragance,da li si cuo za boot cd?Ako jesi zasto to nisi ljudima pokazao?
Sta znaci tvoje ucenje ljudi rasklapanju masina sa vec podesenim plocama i procesorima,biosu?Zasto se nije radila nadogradnja masina?Zamena procesora sa zadrzavanjem stare ploce i obratno?Pokazao si nam lemilicu,krimpericu i to je to?Da,jednom si nam,dobre volje si bio,pokazao i UPS ali ga nismo ni instalirali.Mogu da nabrajam do veka tvoje propuste i nebuloze,pa kad sam priznajes da ne znas sve,kako covece glumis predavaca servisera kompjutera,jer na to mozes da se vadis stalno.A ti pac..prcko isao si u MMS kod draganceta po sertifikat?Pa sta ces sad nesreco sa njim,imam ga i ja,srpski i engleski,vazna je praksa,pogledajte gore sta su ljudi naucili sa manje pare.
 
shmaug:
Ne znam sta se desava, ali imam utisak da ti nisi isao na nas kurs za sevisera, voleo bih da mi kazes kad si tacno isao na kurs i kako ti se zvao predavac.
Takodje mi je jako zao sto ovaj problem nisi odmah izlozio predavacu ili direktoru skole.
Skola MMS postoji oko 8 godina i izvodila je kurseve iz raznih oblasti IT-a, kurs za servisere radjen je cak i za potrebe Zavoda za zaposljavanje (i to nekoliko godina zaredom). Naravno da je nemoguce za nekih 8 nedelja koliko kurs traje nauciti sve sto je neophodno za jednog servisera ali se na ovom kursu rade sve elementarne stvari neophodne za ovu vrstu posla.
Imajuci u vidu da sam jedan od ljudi koji rade u ovoj skoli od njenog pocetka moram reci da ne verujem u ovo sto pricas, jerbo bi to znacilo da ja svaki drugi dan (kada radim kao instruktor na ovom kursu za servisera) u stvari ne radim nista, a uveravam vas da u skoli ne radi ekipa prevaranata. Plan i program je dostupan svakom i moze te ga dobiti na uvid u skoli pri upisu, samo sto to niko ne trazi, takodje u ugovoru mozes videti da ako nisi zadovoljan mozes ga raskinuti kada god zelite i dobijate pare nazad. E dobro si se setio prijatelju da ti kurs ne valja posle godinu dana.
Skola i dalje radi i mogu vam reci da su ljudi na ovom kursu jako zadovoljni, sto se tice bob roka i njegovog problema predpostavljam da se radi o problemu vezanom za predavace, osim mene ovaj kurs drzi jos jedan covek koji me menja kada ja imam previse posla, e sad mozda je bob rok bio kod njega na kursu, a iskreno nije iskljuceno da je ovaj kolega otaljao posao, ali opet napominjem da je to odamh trebalo da prijavis, ane da cekas sledecu godinu i onda jos da nas pljujes po forumima.
Jos jedanput mi je zao i ako zelis mozes doci na kurs besplatno svakog utorka cetvrtka od 20:00 i subote od 12:30.

Pozdrav svima,
Dragance
Dragance,kako sam mogao da izlozim svoje znanje i nezadovoljstvo kursom oko hardvera direktoru skole kada sam bio pocetnik???Kazes dobro sam se setio posle godinu dana?Pa,prijatelju trebalo je puno stvari savladati ono sto ti nisi ljude ucio a
da te ja pitam ,sta je godina dana za saznanje jednog predavaca kao sto si ti da pored sistemske diskete postoji i boot cd?Kada si ti to saznao,vremenski posle pojave prvog boot cd-a?Kazes rade se sve elementarne stvari na kursu,pa gde su sve koje sam na pocetku nabrojao?Sto se tice Zavoda za zaposljavanje,prica je relativna,koliko ste vi njih osposobili.
 
Treba da se zna i to da se ni na jednom kursu ne moze sve nauciti, sto se tice serviserskog posla. Kurs treba da bude osnova da covjek moze dalje pomalo raditi i uciti uz rad. Nakon kursa treba sto vise prakse, knjiga u sake i komunikacija sa ljudima koji vise znaju.
Ja sam pre 2 godine bio na obuci u veoma poznatoj kuci u centru bgd, necu da imenujem, kostalo je 200 eura, nisam bio bas zadovoljan potpuno, ali shvatio sam bio na vreme da je mi kurs osnova za pocetak sa radom i ucenje. Mislim da sam za 2 godine naucio mnogo i uradio mnogo, i dalje radim i dalje ucim, i kradem znanje od ljudi koji bolje znaju.
 
Kakav bi trebao biti idealan kurs za servisera?
Da polaznici dolaze na casove dobro teorijski spremni, tj da izmedju casova kuci uce sto vise, i da se na kursu radi samo dijagnostika, sklapanje, instaliranje, razne popravke....
Bilo bi idealno da polaznik mora imati odredjeno teorijsko predznanje da bi mogao pohadjati kurs.
Ili pak da se serviserki kursevi podijele na nivoe, ako ima ljudi koji ne mogu sami prouciti elementarnu teoriju, pa im i to treba objasnjavati na kursu.
Kakvi su obicno kursevi koji postoje u Srbiji?
 

Back
Top