web dizajn program

1000 puta postavljeno pitanje. Ali ajde. Po misljenju vecine Dreamweaver je najbolji. Tu je i Front page koji verovatno vec imas, Coffeecup HTML editor(ima najvise built in java scriptova), AdobeGoLive ako si ljubitelj Adobeovih proizvoda itd. Imas i druge bolje ili losije HTML editore. Ali ne isplati ti se da pravis bilo sta u bilo kom wysiwyg editoru, ako pre toga ne naucis koliko toliko o HTML. Evo ti i link do jednog sajta na kojem sam dopunio znanje iz istog, a koji je izvanredan za pocetnike u Srbiji.
http://www.zoniweb.cjb.net/
Takodje trebace ti neki FTP klijent da postavis sajt. Ja koristim CuteFTP, ali vecina wysiwyg editora kao sto je Dreamweaver ima built in FTP client, a mozes da koristis i bilo koji commander.
 
acaglumac:


Koji je najbolji program za web dizajn?Koji su mi sve programi potrebni da bih napravio dobar web sajt?

Ako pitas za Dizajn Onda misli na Grafiku!!
Za dizajn je najbolje koristiti ova tri ( po meni najbolja)
1) Adobe Photoshop CS
2) Ulead PhotoImpact XL
3) Macromedi Fireworks MX 2004

Za izradu tj da sve to lepo uklopis je bez razmisljanja najbolji !!

1) MACROMEDIA DREAMWEAVER MX 2004 ( i nista vise ti netreba ovaj je najbolji)
2) FrontPage ( nikad nisam radio sa njim )

E da sve tako nebi bilo OK Moras da naucis da pises HTML u nekom od obicnih text editora ( notpade) Jer danas mnogi kad traze nekoga da zaposle prvo te pitaju da li zans da psies HTML U Nekom od text editrora !!

Toliko od mene ( LOL kasnije predji na PHP ->> Omiljneni mi je za web i web aplikacije)
 

Back
Top