uznemiravanje

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Već izvesno vreme me cimaju sa nekog broja, a kada nazovem javlja se automat koji kaže da biram nepostojeći broj! U "Telekomu" kažu da moram da primim poziv kako bih mogla prijaviti uznemiravanje a ja nešto nemam želju da "skačem" na svaki poziv (samo zazvoni i prekine).
Ono što me zanima je kako je broj "nepostojeći" kad sa njega primam pozive i ima li neko ideju kako da "doskočim" budali?
 
Problem je, recimo, rešen - više nema poziva sa tog broja.
Po nekad neko cimne (meni nepoznat broj) ili, kao, zaluta neka poruka pa ako ne reagujem - uglavnom prestane. Pre neki dan je stigla SMS gde piše kako su mu sa broja.... (meni znanog kao broj izvesnog Psihopate - ženskog roda) javili da me cima i da će od mene dobiti objašnjenje...
No, to nije problem...
Od juče su počele da stižu poruke sa broja 063 (ranije se taj broj pojavljivao sa cimanjem) toliko odvratnog sadržaja tipa "ubiću te" sa najogavnijim psovkama koje je teško i smisliti i iako znam i od koga stižu i da im je cilj da me uznemire - moram da priznam da je uspelo! Zaista se štrecnem kad stigne poruka i zaista mi je odvratno to da čitam...
Kome da prijavim (ja imam 064 karticu) i kako?
 
gigule:
policiji nemoj...oni reaguju samo kada se tj. ako ti se desi nešto...
Slusaj(odnosno citaj), imao sam takve probleme i ja. Padne na pamet nekom manijaku da se izivljava i eto. Pocne cimanje, cimanje, cimanje... A jos i ako mu odgovoris ili ne daj Boze saljes SMS, j....a si jeza. Tek tada te nece ostaviti na miru. Jel znas kako sam se ja tog tipa resio? Uradio sam ono sto on tebi radi ali u malo zlobnijoj varijanti. Preusmerio sam svoj broj, na par dana, na lokalni broj SUP-a. Mogu samo predposaviti kako mu je bilo veselo kada je cimao mupovce. Kada sam ponistio preusmerenje strepeo sam ali uzalud, vise nikada nije cimao. NARAVOUCENIJE-pokusaj. Pozdrav i javi kako je bilo.
 
robertpetrovic:
gigule:
policiji nemoj...oni reaguju samo kada se tj. ako ti se desi nešto...
Slusaj(odnosno citaj), imao sam takve probleme i ja. Padne na pamet nekom manijaku da se izivljava i eto. Pocne cimanje, cimanje, cimanje... A jos i ako mu odgovoris ili ne daj Boze saljes SMS, j....a si jeza. Tek tada te nece ostaviti na miru. Jel znas kako sam se ja tog tipa resio? Uradio sam ono sto on tebi radi ali u malo zlobnijoj varijanti. Preusmerio sam svoj broj, na par dana, na lokalni broj SUP-a. Mogu samo predposaviti kako mu je bilo veselo kada je cimao mupovce. Kada sam ponistio preusmerenje strepeo sam ali uzalud, vise nikada nije cimao. NARAVOUCENIJE-pokusaj. Pozdrav i javi kako je bilo.

Mislim da to nije resenje jer u ovoj situaciji ces ti naj*bati ako ovi krenu u potragu jer njih boli uvo sto ih je on zvao vec ce juriti tebe sto si svoje pozive preusmerio na njihov broj. On ce ispasti jos i nevinasce jer uopste nije imao pojma da si ti preusmerio poziv.
 
smeh:
Problem je, recimo, rešen - više nema poziva sa tog broja.
Po nekad neko cimne (meni nepoznat broj) ili, kao, zaluta neka poruka pa ako ne reagujem - uglavnom prestane. Pre neki dan je stigla SMS gde piše kako su mu sa broja.... (meni znanog kao broj izvesnog Psihopate - ženskog roda) javili da me cima i da će od mene dobiti objašnjenje...
No, to nije problem...
Od juče su počele da stižu poruke sa broja 063 (ranije se taj broj pojavljivao sa cimanjem) toliko odvratnog sadržaja tipa "ubiću te" sa najogavnijim psovkama koje je teško i smisliti i iako znam i od koga stižu i da im je cilj da me uznemire - moram da priznam da je uspelo! Zaista se štrecnem kad stigne poruka i zaista mi je odvratno to da čitam...
Kome da prijavim (ja imam 064 karticu) i kako?

To se vrlo lako resava u Telekomovom servisu gde odes i prijavis uznemiravanje. Cak ti nije potreban dokaz ali nije lose i priloziti neki (tipa te poruke koje ti salju...). Postoji nekoliko mogucnosti ali ce pre svega oni poslati UPOZORENJE na broj koji te cima ili preti a zatim (posle nekog odredjenog vremena koje oni odrede lupam 7, 10 dana ako te i dalje cima i salje poruke) ce oni iskljuciti taj broj. Takodje trebalo bi malo da obratis paznju koliko su te poruke ozbiljne jer sa psihopatama (kako si ti rekla) nikad nisi nacisto.
 

Back
Top