BIsex?

Ne, ne cini te... Da li je neko BI ili ne, prije svega odredjuje cinjenica da li ga istinski privlace pripadnici i istog pola, ili je rijec samo o eksperimentisanju... Ili mozda o nekom odnosu u koji je stupio iz odredjenog interesa...
 
Ne bih se slozila... Biseksualnost bi trebalo da podrazumijeva da se odredjena osoba moze upustiti, ne samo u seksualnu, nego i u EMOTIVNU vezu sa ljudima oba pola, a to ovdje nije slucaj... Bar sudeci po onome sto je u uvodnom postu izlozeno...
Mada, kljuc seksualnog identiteta ipak lezi u percepciji samog sebe...
Neki ljudi identifikuju se kao biseksualci, iako cijelo vrijeme imaju odnose samo sa jednim polom...
Drugi, pak, imaju odnose sa oba pola, a identifikuju se kao homoseksualci, ili heteroseksualci...
 
Gazdarica:
Ne bih se slozila... Biseksualnost bi trebalo da podrazumijeva da se odredjena osoba moze upustiti, ne samo u seksualnu, nego i u EMOTIVNU vezu sa ljudima oba pola...

Grešiš, to bi značilo i da heteroseksualci prilikom upuštanja u seksualnu vezu imaju i odredjene emotivne razloge za to. Znaš i sama da to nije slučaj.Ako dodirneš nekog, poljubiš nekog i doživiš seksualni odnos sa njim, činiš to iz sebi poznatog razloga. Na osnovu tog razloga možeš vrlo lako zaključiti ne samo koji tip seksualnosti ti odgovara nego i kakve si prirode uopšte.

Ukoliko je lik ''Brobao'' da ima odnos sa muškarcem, on to nije učinio samo da vidi šta će da se desi.
 
Ne, nebi znacilo da imaju, nego da MOGU da imaju, a to je ooogromna razlika...
I, nije tako rijedak slucaj da se u ranom ili srednjem periodu adolescencije eksperimentise i sa sopstvenim polom, dok se ta ista osoba, kao odrastao covjek, identifikuje kao heteroseksualac...
Stavise, bila sam u semi s jednim takvim muskarcem... Jednom je probao samo oralni seks s muskarcem, a drugi put je imao snosaj... I time je zavrsio storiju s muskarcima, iz prostog razloga sto mu se nije dopalo... Odnosno, zeli zene i njihova tijela sa svim oblinama koje karakterisu njezniji pol...

Na kraju, ne postoji tacna mjera za biseksualnost... Osnova je u tome da svaka jedinka mora sebe sama da definise, kada je polni identitet u pitanju...

Pozzz
 
Gazdarica:
Ne, nebi znacilo da imaju, nego da MOGU da imaju, a to je ooogromna razlika...
I, nije tako rijedak slucaj da se u ranom ili srednjem periodu adolescencije eksperimentise i sa sopstvenim polom, dok se ta ista osoba, kao odrastao covjek, identifikuje kao heteroseksualac...
Stavise, bila sam u semi s jednim takvim muskarcem... Jednom je probao samo oralni seks s muskarcem, a drugi put je imao snosaj... I time je zavrsio storiju s muskarcima, iz prostog razloga sto mu se nije dopalo... Odnosno, zeli zene i njihova tijela sa svim oblinama koje karakterisu njezniji pol...

Na kraju, ne postoji tacna mjera za biseksualnost... Osnova je u tome da svaka jedinka mora sebe sama da definise, kada je polni identitet u pitanju...

Pozzz

Svi MOGU DA IMAJU emotivan odnos sa partnerom istog pola i on je po meni i dozvoljen i normalan dok se ne rodi potreba da postane SEKSUALAN. Ulazimo dublje u tematiku ljubavi i emocija bespotrebno.
Moram da iskažem prezir prema teoriji koju si iznela, jer ne samo što nije tačna nego takoreći ''otvara vrata'' Biseksualcima i homoseksualcima. Nazvala bih to tamnom stranom demokratije. Ukoliko adolescentima iznosiš ovakve stavove i otvaraš im mogućnost slobodnog izbora, dovodiš ih do gubitka identiteta.
Drugačije je kad se neko ''rodi'' sa takvim ambicijama a drugačije je kad dobije odobravanje i potstrek društva da tako nešto istraži i proba. Po mom mišljenju, tvoj drug nije ponosan na sebe zbog ovakvog svog ispada i vrlo vešto se trudi da sakrije to. Nemoj da mi kažeš da nije tako jer je u 99% slučaja tako. Možda će neko anoniman da postavi pitanje na forumu:''Jel to znači da sam homoseksualac.'' Ali se njegova muka na odgovorima ne završava, u njemu se rodio jedan nov kompleks i košmar za koji će do kraja života truditi da zaboravi.
Al što se mene tiče, trebao je ranije da razmišlja o tome.
Zato draga moja gazdarice, začepi više gubicu.
pozdrav
 
majcheki:
Svi MOGU DA IMAJU emotivan odnos sa partnerom istog pola i on je po meni i dozvoljen i normalan dok se ne rodi potreba da postane SEKSUALAN. Ulazimo dublje u tematiku ljubavi i emocija bespotrebno.
Moram da iskažem prezir prema teoriji koju si iznela, jer ne samo što nije tačna nego takoreći ''otvara vrata'' Biseksualcima i homoseksualcima. Nazvala bih to tamnom stranom demokratije. Ukoliko adolescentima iznosiš ovakve stavove i otvaraš im mogućnost slobodnog izbora, dovodiš ih do gubitka identiteta.
Drugačije je kad se neko ''rodi'' sa takvim ambicijama a drugačije je kad dobije odobravanje i potstrek društva da tako nešto istraži i proba. Po mom mišljenju, tvoj drug nije ponosan na sebe zbog ovakvog svog ispada i vrlo vešto se trudi da sakrije to. Nemoj da mi kažeš da nije tako jer je u 99% slučaja tako. Možda će neko anoniman da postavi pitanje na forumu:''Jel to znači da sam homoseksualac.'' Ali se njegova muka na odgovorima ne završava, u njemu se rodio jedan nov kompleks i košmar za koji će do kraja života truditi da zaboravi.
Al što se mene tiče, trebao je ranije da razmišlja o tome.
Zato draga moja gazdarice, začepi više gubicu.
pozdrav

Tvoj post je nabijen predrasudama i netrpeljivoscu prema homoseksualcima. Deo koji sam ti boldovao je povrh svega i nelogican. Kako se mogucnost slobodnog izbora moze smatrati negativnim i kakve on veze ima sa gubitkom identiteta??? Mogucnost slobodnog izbora upravo daje individui priliku da otkrije svoj identitet. Ti bi jednostavno, homofobicna kakva jesi, da preseces puteve kojima bi neko, ne daj Boze, otkrio da je homoseksualac. Sto je, po tebi, ispravno krsenje demokratije (njene "tamne strane"), jer se protiv homosexualnosti (tog zla) treba boriti svim sredstvima i sva su sredstva dozvoljena...
 
Gazdarica je bila malo neprecizna. Dakle, ako se neko moze zaljubiti u osobu istog pola, sa svim sto to nosi, onda se moze govoriti o bi- ili homoseksualizmu.
A ona prica o gubljenju identiteta nije tacna, jednostavno zato sto su afiniteti na tom podrucju urodjeni. Tu bi se samo moglo govoriti o tome da pojedincu sa "neizbalansiranim" afinitetima u slobodnijem drustvu moze biti teze da pronadje samog sebe, jednostavno zato sto ima sire mogucnosti i to cini cjelu stvar komplikovanijom nego u tradicionalnim sistemima gdje se "tacno zna" ko je ko.

I na kraju: odobravanje i podstrek su dvije vrlo razlicite stvari.
 
ma ok svi znamo sta je tačno -bi ,,, nego tedo da otvorim temu ali na drugi nacin jer ,,,meni se cini u poslednje vreme jako slabo nalecem na frajere sto su hetero ,,, cak imam par prijatelja sto priznali privlacnost istog pola ,, zvao decka sa mog mob. ,,,,, ja sam sve pocrvenela dok sam slusala razgovor ,,a frajer se nalozio kao pubertetlija ,, evo sumnjam i u mog muza ,, ne daje povoda ,,ali sinoc gledamo utakmicu ,,, i on komentarise golmana da je bas sladak ,, eto ,,mada nemamo isti ukus ,,tako da nece biti problema
 
lav607:
Bustura:
lav607:
Bustura:
Gazdarica:
Bustura, sreco, hajde pojasni ovom decku neke stvari... Vidis da mu treba pomoc...
:shock: Kojem decku,pa taj ti je iskusniji od nas dvoje zajedno.


Cenim znanje..........kad je neko u pravu onda je u pravu.......
to lav 607 me asocira na pezo 607 ima li tu neke logike ili to samo nako

Moj automobilcic.....u svakom slucaj poz
i ja tebi alfom 156 nazad.naravno pozdrav
 
Bustura:
lav607:
Bustura:
lav607:
Bustura:
Gazdarica:
Bustura, sreco, hajde pojasni ovom decku neke stvari... Vidis da mu treba pomoc...
:shock: Kojem decku,pa taj ti je iskusniji od nas dvoje zajedno.


Cenim znanje..........kad je neko u pravu onda je u pravu.......
to lav 607 me asocira na pezo 607 ima li tu neke logike ili to samo nako

Moj automobilcic.....u svakom slucaj poz
i ja tebi alfom 156 nazad.naravno pozdrav

Koji motor............
 

Back
Top