Poslovi na stranim krstarecim brodovima - Sezona 2005
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Poslovi na stranim krstarecim brodovima - Sezona 2005

Podrazumevano Poslovi na stranim krstarecim brodovima - Sezona 2005

Ukoliko ste zainteresovani da radite na stranim krstarecim brodovima molimo da nas kontaktirate i narucite informativni paket koji vas povezuje direktno sa kompanijama. Desetine poslovnih profila u ponudi, plate od 2000-3000 $ mesecno.

Mail: cruiseship_jobs@yahoo.com

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.04.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Jel to "dolar" Dominikanske Republike mozda!? ( posto ista oznaka valute stoji i na novcanicama spomenute drzave, a taj iznos nije ni malo privlacan, kao nasih 10.000-15.000din. ).

Uostalom, ko jos moze da poveruje u ovaj nacin oglasavanja za posao??? Ne verujem da kompanije koje spominjete nisu sposobne da nadju radnu snagu za svoje brodove. Sve u svemu, mislim da su 2 stvari u pitanju:
    1. ili je "navlakaca" ( iza toga se krije nesto drugo )
    2. ili je cista prevara ( sto nije neobicno za nase krajeve ).

Ovom prilikom pozivam sve one koji su ovaj posao vec radili i znaju o cemu je rec! Neka se jave "bivsi krstasi"!!! Kako su prosli?

Aktivan član nsbee (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

aj ne mora da znaci americke, ali opet...

Pitam se da li se neko javlja na ovakav vid oglasavanja

Aktivan član nsbee (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio sirenica
    1. ili je "navlakaca" ( iza toga se krije nesto drugo )
    2. ili je cista prevara ( sto nije neobicno za nase krajeve ).
    Navuku pa prevare!

Domaćin Pera_Zdera (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2003.
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano

Sigurno da ima i dobro smisljena marketinska pozadina iza svega ovoga. Tipa moras proci konkurs, eventualno polagati neke sablonske testice, naravno da sve to mora da se malo i plati. Tako da sigurno nisu na gubitku.

BTW Bivsi komsija ovde mi je Hrvatske poreklom i radio je na takvim prekookeanskim brodovima....doduse na teretnim. Bio je pre nego je izbegao x puta. I plata mu je trebala biti oko 5000$ Americkih dolara, po nekim svetskim asocijacijama, udruzenjima i sindikatima, ali su ih uvek pitali oce biti zadovoljni sa 3000 i da cute, naravno da su pristajali samo da se uvale. Od kad se preselio ovamo vijao je neku mogucnost da se ponovo uvali na brod....ziveo je za to. I pretprosle godine se uvalio, bio 11 meseci. Kad se vratio trebalo mu je jedno 6 meseci da se oporavi od svega i imao je nekih vecih problema sa ledjima (al ja kontam da je to i fizicki i psihicki). Sad je steko neke kontakte tamo pa je otisao jos jednom....kaze zadnji put, i planira kad se vrati da sagradi kucu...vec je kupio plac...na izlazu Karlovaca. Inace covek je oko 45 godina star, i extra je fizicki jak.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Da, moraš da prodješ intervju kod agenta koji ima ugovor sa nekom brodskom kompanijom. Uglavnom se traži dve godine radnog iskustva za posao za koji se prijavljuješ, a to su uglavnom poslovi u ugostiteljstvu (ako ne pričamo o trgovačkim brodovima) zato što za ostale poslove već imaju brojnu ekipu sa bliskog i dalekog istoka. Pero, ti si spomenuo na drugoj temi deo razloga zašto ovde traže ljude. Njima treba bela posluga, ma kako to nama možda glupavo zvučalo. Kad neki waspovac iz Luizijane ode na krstarenje, on neće da mu za barom neki Indijac pravi Daikiri, nego očekuje da za njegov novac to uradi neko sa belim licem.

Ako prodješ intervju (na koji donosiš preporuke) postoje još nekoliko stvari koje su neophodne da bi se dobio posao. Od skora (koliko sam ja shvatio) nemoguće je otići na brod bez dva sertifikata (sigurnost na moru, bezbednost na brodu, prva pomoć…) koji se polažu u Srednjoj brodarskoj. I ukoliko neko planira da radi na RO/RO brodovima (roll on/roll off) i luksuznim krstaricama potreban je i treći ispit koji se za sad polaže samo u Crnoj Gori. Nakon toga vadi se matrikula (pomorska knjižica), lekarsko uverenje, HIV test, vakcinacija, viza i… ja mislim da je to sve. I još nešto. Ne postoji kompanija (hm, možda neka mafijaška) koja će sebi dozvoliti blam da njihov radnik plaća avionsku kartu do njih. Znači, ako neko dobije posao i treba da se ukrca u bilo kojoj luci na svetu, plaća kartu ali mu se ona refundira po dolasku na brod. Bilo bi stvarno glupo da nije tako. I mislim da kod većine kompanije treba ostaviti nekoliko stotina dolara kao depozit, koji njima služi kao osiguranje da ih radnik neće napustiti kad im je potreban.

E sad… Šljaka se neprekidno, od 8 do 12 sati (zavisno od zanimanja), 7 dana u nedelji. Pored toga, moguće je raditi i dodatni posao (radi veće zarade, nepreporučljivo) a u ugovoru tačno stoji koji su to poslovi mogući. Na brodu nema alkohola, nema narkotika (zbog ovoga su dužni da vas krivično gone), postoje nasumične inspekcije, kad u sobu uleti ekipa koja vas odvede na vadjenje krvi i mokraće. Ukoliko nadju trag narkotika, u naj, najboljem slučaju izbacuju vas na prvo ostrvo na koje pristanu. Jedan naš lik je pozajmio cimeru (zagrebčanin) Kafetin kad ga je zabolela glava. Ovaj je uzeo, znao je šta je to i naravno (Marfi) istog dana njega izaberu na ‘lutriji’. Pošto je jedan od glavnih sastojaka Kafetina – kodein, a on je jedna od aktivnih supstanci koja postoji u maku, lekari su posumnjali na heroin. Taj Hrvat je molio kapetana, na kraju su pozvali i tog našeg koji je dao lek i konačno su ih ubedili da je to kod nas legalna droga. Prema tome… Ni vutra.
    I neko (pčelica, mislim) je spomenuo gay varijante i prostituciju. Poseta zaposlenog u kabinu putnika tretira se kao prostitucija i sankcioniše se tako što se prekršilac nežno izbacuje preko palube napolje.

Mislim… To je posao vredan milione i milione dolara. Stalno se prave novi brodovi i prave ih se sve više. To je posao u trendu. Neće oni sebi da dozvole ni jedan kiks.

I nije to ništa sumnjivo. Plate su za zapadne uslove više nego bedne, iako su nama primamljive. Neće nijedan iole pristojan anglosakonski barmen da radi za 1.500 $ a nama je to dovoljno. Umalo da zaboravim – tips je uglavnom uključen u putnikov račun.

E da… Ima još nešto, setio sam je spomenut i problem sa ledjima. Bolesti koje se pojavljuju su bolovi u ledjima, bolovi u kostima i problemi sa zubima. Povećana vlaga.
    Jedan od mogućih problema sa kojima se brodovi suočavaju je piraterija. Zanimljivo je da je nikad u istoriji nije bilo više. Napadaju se uglavnom trgovački brodovi i zna se u kojim delovima planete se to dešava. Što se tiče RO/RO brodova, koliko se meni čini, najveći problem je što je kod njih rampa za ukrcavanje previše blizu vode i u tome što u potpalublju ne postoje pregrade koje pomažu u slučaju prodiranja vode u brod. Slikovito rečeno, teretni brodovi mogu da tonu godinama, a RO/RO bukvalno pet minuta.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ima i urbana legenda koja kaže da u Južnim morima postoji grupa malih ostrva i da na svakoj od njih živi bar jedan bivši mornar iz ovih krajeva. Putovali ljudi godinama i odlučili da se skuće u najlepšim krajevima koje su usput videli

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.04.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ma, nema tih para kojima mozes sebi vratiti zdravlje! I jos rizikujes da potones ili da te namlate neki pirati... Jesam "sirenica", ali ne patim bas toliko za brodovima. Svaka cast onome ko se odluci za ovaj posao, nek mu je sa srecom.

Slične teme

1. Poslovi za vas na stranim krstarecim brodovima - Sezona 2005
    Autor Probajte brodove u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.04.2005., 11:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •