Kraftwerk

ctpax

Zainteresovan član
Poruka
142
Posto su zatvorili temu o koncertu Kraftwerka, a vidim da nema teme onjima, zapocnimo sa edukacijom mladjih clanova foruma... Za pocetak, koliko ja znam Kraftwerk je prvi tehno band iako tad su ih svrstavali u pop, prvi album je iz 1967. a dolaze iz Nemacke...
 
pop electro pop kako god...mada mislim da si malo poranio, da je Kraftwerk izdat 1971...mada je i pre toga bio Tone Float, cini mi se da je u pitanjnu 70
U svakom slucaju, rodonacelnici elektronske muzike, tako reci tate svih DJ-eva i ostalih elektronskih muzicara...
 
Pa nisu bas bili prvi techno bend da ne preterujemo. Ali da nije bilo Kraftwerk ne bi bilo Can i Neu, ne bi bilo Front 242 (a bas oni su izmislili izraz beat i uticali na radjanje techna posle americke turneje 1986 ako se dobro secam, ne bi bilo Karla Bartosa i njegovog uticaja na techno... dakle oni su u pocetku cele price a sve kasnije je samo razrada. Mislim, cele osamdesete sve sa Depeche Mode se posredno oslanjaju na njih.
 
ctpax:
Posto su zatvorili temu o koncertu Kraftwerka, a vidim da nema teme onjima, zapocnimo sa edukacijom mladjih clanova foruma... Za pocetak, koliko ja znam Kraftwerk je prvi tehno band iako tad su ih svrstavali u pop, prvi album je iz 1967. a dolaze iz Nemacke...

TEHNO?hah...sorry,meni cale stalno prica kako su oni bili extra kad je ziveo u nemackoj(ah stari dobri dani,lol 8) )i stalno mi ih preporucuje,kaze da su ocevi rammsteina...ah,ich weis es nicht 8)
 
joGooOOD:
ctpax:
Posto su zatvorili temu o koncertu Kraftwerka, a vidim da nema teme onjima, zapocnimo sa edukacijom mladjih clanova foruma... Za pocetak, koliko ja znam Kraftwerk je prvi tehno band iako tad su ih svrstavali u pop, prvi album je iz 1967. a dolaze iz Nemacke...

TEHNO?hah...sorry,meni cale stalno prica kako su oni bili extra kad je ziveo u nemackoj(ah stari dobri dani,lol 8) )i stalno mi ih preporucuje,kaze da su ocevi rammsteina...ah,ich weis es nicht 8)

Blago tebi kad imas takvog caleta.

Kraftwerk su ti i otac i majka svega. Ko propusti ovaj koncert moze da se povuce u manastir.
 
Laibach su od svog starta bili samo cista kopija Test Dept. Uz ne malo uticaja Throbbing Gristle. Ako cemo iskreno. A ne bi bilo nistaod toga da nisu postojali Kraftwerk.

Obersturmfuehrer:
pa po njihovim (Rammstein) recima postoji odredjeni uticaj...ali sad bas ocevi...mislim da bi to pre bio Laibach :)
 
"KRAFTWERK su sastav koji je od svojih početaka sedamdesetih, promovisao tehnološku kulturu, ujedinjujući je sa tada revolucionarnom elektronskom muzikom, u jedinstvenu viziju, koja spada u najautentičnije umetničke vizije koje je pop kultura ikad dala.

Nemačka grupa je tokom svoje dugačke karijere objavila desetak albuma snimljenih u njihovom studiju Kling Klang u Dizeldorfu, od kojih se Autobahn (1975), Man Machine (1977) i Techno Pop (1985) smatraju za klasična ostvarenja anra. Inspirišući se kako nadolazećom kulturom jeftinih elektronskih instrumenata i njihovim uticajima na svakodnevni život, tako i futurističkim vizijama iz oblasti umetničke avangarde, Kraftwerk su udarili temelje kompletnoj savremenoj elektronskoj muzičkoj sceni - od dance pop muzike, preko techna do hip hopa. Autori ovih pravaca i danas odaju duno postovanje ovoj grupi kao rodonačelnicima.

Konačno, Krafwerk su postali poznati i po svojim jedinstvenim koncertnim nastupima na kojima su se pojavljivali prvo obučeni kao roboti i ponaajući se kao roboti u ljudskom obličju, da bi u kasnijim pojavljivanjima uživo same članove grupe zamenili pravi roboti u njihovom liku! Ovo je bio jedan od najsmelijih tehnoloških prodora ikad u muzici, i zauvek je upisao Kraftwerk medju najvažnije protoganiste kreativne upotrebe tehnologije u njoj.

Turneja na kojoj se Kraftwerk sada nalaze povratnička je posle 17 godina pauze (presečenom samo radom na muzici za Svetsku izložbu EXPO), objavili su novi album i krenuli na koncerte, sto je samo po sebi bio razlog da se promoteri širom sveta uzbude I zadržaće ih na istoj već godinu dana. Dosadanja slava i veliki ugled i uticaj Kraftwerka bili su dovoljno jak motiv za selektore umetnickog bijenala u Veneciji da ih dovedu na koncert 11. juna 2005. !

Kao grupa koja ima jedinstven scenski nastup, u svojim nastupima jasno se opredeljuju i za način njihovog predstavljanja u javnosti i povezivanju sa modernim tehnologijama."
 
Bila je MoonChild i recce tamo na temi KONCERTI samo :
"Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila."
 
e hvala bogu, mislio sam da ce sve ostati na onome
"Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila"
dakle, bili su mnogo vise nego zanimljivi, bili su fantasticni...
kao sto recge, najbolji koncert koji sam video ikada...
 
OK, jeste bilo super za gledanje, estetski savrseno, onako nemacki odmereno a opet fascinantno (pogotovo Radioactivity, bila sam kao :shock: :shock: :shock: ). Muzika im je stvarno neprevazidjena, a upareno sa tim nastupom ostavlja utisak koji gustiram vec dva dana!
 
tja.
ima tema.
nego, hocete opsirnije? :D
Idemo... Prvo, ja sam usla na cert dok je bila tour de france I...(valjda I) i to mi je iskreno bilo malo dosadno, pa sam se uplasila da ceo koncert ne bude takav. Bila sam na tribinama, skroz gore, inace... nego, vec posle.... prilicno su me iznenadili! :D Radioactivity mi je najbolja bila!!! Da se najezis... das Model :wink: , autobahn, operator, robots.... pa ona sa pilulicama...
Ma, efekti divni, vizuelno je bilo savrseno. Jedino sto ja nisam uopste fan elektronske muzike, s tim da njih postujem jer su bili 'prvi'....
eto, juce i danas po ceo dan pevusim te pesmice sa koncerta... sve u svemu dopalo mi se!
 
Obersturmfuehrer:
e hvala bogu, mislio sam da ce sve ostati na onome
"Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila"
dakle, bili su mnogo vise nego zanimljivi, bili su fantasticni...
kao sto recge, najbolji koncert koji sam video ikada...

pa normalno kad je jedini, posle 30 godina te konacno pustili van ograde
 

Back
Top