Kraftwerk
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Kraftwerk

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Kraftwerk

Posto su zatvorili temu o koncertu Kraftwerka, a vidim da nema teme onjima, zapocnimo sa edukacijom mladjih clanova foruma... Za pocetak, koliko ja znam Kraftwerk je prvi tehno band iako tad su ih svrstavali u pop, prvi album je iz 1967. a dolaze iz Nemacke...

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

pop electro pop kako god...mada mislim da si malo poranio, da je Kraftwerk izdat 1971...mada je i pre toga bio Tone Float, cini mi se da je u pitanjnu 70
    U svakom slucaju, rodonacelnici elektronske muzike, tako reci tate svih DJ-eva i ostalih elektronskih muzicara...

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

indeed,najbolji album je "Trans Europe Express" iz 1977.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa nisu bas bili prvi techno bend da ne preterujemo. Ali da nije bilo Kraftwerk ne bi bilo Can i Neu, ne bi bilo Front 242 (a bas oni su izmislili izraz beat i uticali na radjanje techna posle americke turneje 1986 ako se dobro secam, ne bi bilo Karla Bartosa i njegovog uticaja na techno... dakle oni su u pocetku cele price a sve kasnije je samo razrada. Mislim, cele osamdesete sve sa Depeche Mode se posredno oslanjaju na njih.

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: Kraftwerk

Citat Original postavio ctpax
    Posto su zatvorili temu o koncertu Kraftwerka, a vidim da nema teme onjima, zapocnimo sa edukacijom mladjih clanova foruma... Za pocetak, koliko ja znam Kraftwerk je prvi tehno band iako tad su ih svrstavali u pop, prvi album je iz 1967. a dolaze iz Nemacke...
    TEHNO?hah...sorry,meni cale stalno prica kako su oni bili extra kad je ziveo u nemackoj(ah stari dobri dani,lol 8) )i stalno mi ih preporucuje,kaze da su ocevi rammsteina...ah,ich weis es nicht 8)

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Citat Original postavio joGooOOD
    Citat Original postavio ctpax
    TEHNO?hah...sorry,meni cale stalno prica kako su oni bili extra kad je ziveo u nemackoj(ah stari dobri dani,lol 8) )i stalno mi ih preporucuje,kaze da su ocevi rammsteina...ah,ich weis es nicht 8)
    Blago tebi kad imas takvog caleta.

Kraftwerk su ti i otac i majka svega. Ko propusti ovaj koncert moze da se povuce u manastir.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

pa po njihovim (Rammstein) recima postoji odredjeni uticaj...ali sad bas ocevi...mislim da bi to pre bio Laibach

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Laibach su od svog starta bili samo cista kopija Test Dept. Uz ne malo uticaja Throbbing Gristle. Ako cemo iskreno. A ne bi bilo nistaod toga da nisu postojali Kraftwerk.

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    pa po njihovim (Rammstein) recima postoji odredjeni uticaj...ali sad bas ocevi...mislim da bi to pre bio Laibach

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

kad smo vec kod elektronike, jel slusao neko Welle:Erdball? verujem da bi vam se svideelo...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imam ja skor ov esto su snimili, ukljucujuci i kasetu telephon W38 i Live At Matrix (bootleg). Volem ja to ...

kad smo vec kod elektronike, jel slusao neko Welle:Erdball? verujem da bi vam se svideelo...

Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

a jel slusa neko die Artzte ili cak wir sind helden? ---------hmm kad je koncert?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

ja ne doduse nisam ni cuo za njih, potrazicu pa cu da odslusam.
    a dodao bih listi i Little Computer People nije bas vrhunsko, ali meni se dopada...

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Gde mogu na netu da se nadju Aertzte?

Aktivan član Apach (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

"KRAFTWERK su sastav koji je od svojih početaka sedamdesetih, promovisao tehnološku kulturu, ujedinjujući je sa tada revolucionarnom elektronskom muzikom, u jedinstvenu viziju, koja spada u najautentičnije umetničke vizije koje je pop kultura ikad dala.

Nemačka grupa je tokom svoje dugačke karijere objavila desetak albuma snimljenih u njihovom studiju Kling Klang u Dizeldorfu, od kojih se Autobahn (1975), Man Machine (1977) i Techno Pop (1985) smatraju za klasična ostvarenja anra. Inspirišući se kako nadolazećom kulturom jeftinih elektronskih instrumenata i njihovim uticajima na svakodnevni život, tako i futurističkim vizijama iz oblasti umetničke avangarde, Kraftwerk su udarili temelje kompletnoj savremenoj elektronskoj muzičkoj sceni - od dance pop muzike, preko techna do hip hopa. Autori ovih pravaca i danas odaju duno postovanje ovoj grupi kao rodonačelnicima.

Konačno, Krafwerk su postali poznati i po svojim jedinstvenim koncertnim nastupima na kojima su se pojavljivali prvo obučeni kao roboti i ponaajući se kao roboti u ljudskom obličju, da bi u kasnijim pojavljivanjima uživo same članove grupe zamenili pravi roboti u njihovom liku! Ovo je bio jedan od najsmelijih tehnoloških prodora ikad u muzici, i zauvek je upisao Kraftwerk medju najvažnije protoganiste kreativne upotrebe tehnologije u njoj.

Turneja na kojoj se Kraftwerk sada nalaze povratnička je posle 17 godina pauze (presečenom samo radom na muzici za Svetsku izložbu EXPO), objavili su novi album i krenuli na koncerte, sto je samo po sebi bio razlog da se promoteri širom sveta uzbude I zadržaće ih na istoj već godinu dana. Dosadanja slava i veliki ugled i uticaj Kraftwerka bili su dovoljno jak motiv za selektore umetnickog bijenala u Veneciji da ih dovedu na koncert 11. juna 2005. !

Kao grupa koja ima jedinstven scenski nastup, u svojim nastupima jasno se opredeljuju i za način njihovog predstavljanja u javnosti i povezivanju sa modernim tehnologijama."

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano kraftwerk

dal je moguce da niko nije bio na koncertu...tj da niko ne komentarise??

Aktivan član Apach (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Bila je MoonChild i recce tamo na temi KONCERTI samo :
    "Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila."

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

bilo je mnoooooooooooogo dobro!
    najbolji koncert na kom sam bila!!!!!

FUN FUN FUN AT THE AUTOBAHN!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

e hvala bogu, mislio sam da ce sve ostati na onome
    "Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila"
    dakle, bili su mnogo vise nego zanimljivi, bili su fantasticni...
    kao sto recge, najbolji koncert koji sam video ikada...

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

OK, jeste bilo super za gledanje, estetski savrseno, onako nemacki odmereno a opet fascinantno (pogotovo Radioactivity, bila sam kao :shock: :shock: :shock: ). Muzika im je stvarno neprevazidjena, a upareno sa tim nastupom ostavlja utisak koji gustiram vec dva dana!

Domaćin Moon Child (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2004.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

tja.
    ima tema.
    nego, hocete opsirnije?
    Idemo... Prvo, ja sam usla na cert dok je bila tour de france I...(valjda I) i to mi je iskreno bilo malo dosadno, pa sam se uplasila da ceo koncert ne bude takav. Bila sam na tribinama, skroz gore, inace... nego, vec posle.... prilicno su me iznenadili! Radioactivity mi je najbolja bila!!! Da se najezis... das Model :wink: , autobahn, operator, robots.... pa ona sa pilulicama...
    Ma, efekti divni, vizuelno je bilo savrseno. Jedino sto ja nisam uopste fan elektronske muzike, s tim da njih postujem jer su bili 'prvi'....
    eto, juce i danas po ceo dan pevusim te pesmice sa koncerta... sve u svemu dopalo mi se!

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

e hvala bogu, mislio sam da ce sve ostati na onome
    "Bila sam na Kraftwerku i za gledanje su vrlo vrlo zanimljivi :da: Jedino me tour de france smorila"
    dakle, bili su mnogo vise nego zanimljivi, bili su fantasticni...
    kao sto recge, najbolji koncert koji sam video ikada...
    pa normalno kad je jedini, posle 30 godina te konacno pustili van ograde

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

ne razumem ovaj komentar?
    pojasni malo

Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

i don't like them...u stvari,jedini band da se ja najezim kada cujem mjuzu :shock:

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kraftwerk

Kao pasionirani ljubitelj techno muzike, znam da je od njih sve počelo...

Komentari i mišljenja na tu temu...

gost 67981 nije na forumu
    ...Men should never marry their muse. It ruins the illusion.
    Veoma poznat gost 67981 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mezimci iz moje mladosti...a i sad su rado slušani...

Slične teme

1. kraftwerk dolazi
    Autor Svabov u forumu Muzika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 06.04.2005., 10:16

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •