Srpsko Narodno Pozorište

dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni. :lol:

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali... :roll:

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)
 
Varnica:
dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni. :lol:

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali... :roll:

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)

E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?
 
limunada:
E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?

To je baš šteta; violinista je vrhunski.
Moja omiljena je bila Staklena menažerija 8)

A u BG-u, Idiot od Dostojevskog. Ivana Žigon. Danima sam bila pod utiskom; nije da sam neki stručnjak, ali ne znam da li je neko uspeo to da nadmaši. Nešto divno, stvarno :)

I pitanje sa početka - NARAVNO da pravim razliku između bioskopa i pozorišta; po meni su neuporedivi :wink:
 
limunada:
Varnica:
dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni. :lol:

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali... :roll:

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)

E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?
:lol: :lol: :lol: Violinista na krovu je brutalna predstava :wink:
 
mackica ns:
limunada:
E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?

To je baš šteta; violinista je vrhunski.
Moja omiljena je bila Staklena menažerija 8)

A u BG-u, Idiot od Dostojevskog. Ivana Žigon. Danima sam bila pod utiskom; nije da sam neki stručnjak, ali ne znam da li je neko uspeo to da nadmaši. Nešto divno, stvarno :)

I pitanje sa početka - NARAVNO da pravim razliku između bioskopa i pozorišta; po meni su neuporedivi :wink:

A zašto ?!? :shock: Jel' što se u pozorištu teže 'VATATI nego u bioskopu ?!?
 
Pa, valjda postoji vreme i mesto za različite vrste uživanja. Negde je lepše 'vatati se', a drugde uživati u umetnosti :wink:
U pozorištu je velika šteta propustiti nešto lepo zbog nečega što možeš raditi bilo gde i kada; i bez plaćene karte. A, opet - ako si u bioskopu platio za loš film; bolje utrošene pare su u 'vatanju 8)
 
mackica ns:
Pa, valjda postoji vreme i mesto za različite vrste uživanja. Negde je lepše 'vatati se', a drugde uživati u umetnosti :wink:
U pozorištu je velika šteta propustiti nešto lepo zbog nečega što možeš raditi bilo gde i kada; i bez plaćene karte. A, opet - ako si u bioskopu platio za loš film; bolje utrošene pare su u 'vatanju 8)
Znači : ipak se radije ' vataš po bioskopima ?!? :lol:
 
Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.
 
Gwydion:
Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu insinuacija ??? :shock: ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.

Si dobio batina, pa zamrz'o Teatar ?!?
:lol:
 
Poslednje sto sam gledao je >Velika drama < ( pre 1-2 godine ), i u zavrsnom monologu Ljiljane Blagojevic - nekom MORONU je zvonio telefon , sigurno 15 puta !!! Glumica je to nekako pretrpela i dobila ogroman aplauz na kraju ( cak su svi i ustali ) . Ali onaj MORONKO ......uh ( slomio bih mu mobilni o glavu ). Verovatno se to cesto desava , jer i u kulturi nismo kulturni ( bar ta 2 sata ).
 
Pa i nisam dobio. Niti podelio. Isle u isto vreme i skola i neki radnici i tako. Desilo se. Nismo imali vremena da zavrsimo, izbacili su nas odmah. Ali toliko koliko sam video nije mi se svidelo. Vise sam voleo da idem u Narodni bioskop.

krvolok:
Gwydion:
Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu insinuacija ??? :shock: ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.

Si dobio batina, pa zamrz'o Teatar ?!?
:lol:
 
nsbee:
limunada:
Varnica:
dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni. :lol:

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali... :roll:

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)

E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?
:lol: :lol: :lol: Violinista na krovu je brutalna predstava :wink:

"Violinista na krovu" je i meni najbolja predstava. Ne znam kakva je bila pre 10-ak godina ali kad sam je ja gledao (pre jedno 2 godine) izvedena je perfektno. Svaka čast glumcima. Još uvek se sećam pozornice. Ja onako mali, na terasi velike scene...
 
nsbee:
gigule:
da, s proleća pred kraj sezone običaj je da se gledalište popunjava tako što se karte nude školama...Zato to...
nesto se ne slazem bas... dece (organozivano sa skolama) uvek ima u pozoristu, bez obzira na sezonu.
da,u pravu si,
ali ja i nisam rekla da tokom godine nema organizovanih poseta u pozorište... već samo da ih u ovo doba ima više...
 
gigule:
nsbee:
gigule:
da, s proleća pred kraj sezone običaj je da se gledalište popunjava tako što se karte nude školama...Zato to...
nesto se ne slazem bas... dece (organozivano sa skolama) uvek ima u pozoristu, bez obzira na sezonu.
da,u pravu si,
ali ja i nisam rekla da tokom godine nema organizovanih poseta u pozorište... već samo da ih u ovo doba ima više...

Znači, tokom CELE godine ima MNOGO organizovanih đačkih poseta, samo ih, u OVO doba, ima i VIŠE ?!? :lol:
 
gigule:
da,u pravu si,
ali ja i nisam rekla da tokom godine nema organizovanih poseta u pozorište... već samo da ih u ovo doba ima više...
I ti si u pravu. ;)

E, a kad smo vec kod slatke, male decice u pozoristima
10.gif
, nema predstave koju ne miniraju!!!
 
Ja idem u pozoriste sa manjim drustvom,ne pada mi na pamet da idem sa skolom,te organizovane posete su uzasne.Vecina dece ni ne zeli da bude tamo.Oni koji vole pozoriste dolaze samoinicijativno.Tesko da razredna(ili ko vec)moze naterati nekog da to zavoli.Kao u ostalom i citanje knjiga...
Mi ponekad sa razrednom odemo u bioskop,ali i to je glupo.Svi se dernjaju i prave haos... :( :roll:
 

Back
Top