Srpsko Narodno Pozorište
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Srpsko Narodno Pozorište

Početnik
    Učlanjen
    10.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Srpsko Narodno Pozorište

Večeras sam bio u SNP-u i baš sam se začudio koliko mladih ga posećuje. Zanima me vaše mišljenje o odlasku u pozorište. I da li uopšte pravite razliku izmedju pozorišta i bioskopa?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Nisu ti " divni mladi ljudi " ni privirili pozorišnim predstavama, već bauljali između " Sterije " i " Treme " !!!

Početnik
    Učlanjen
    10.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio krvolok
    Nisu ti " divni mladi ljudi " ni privirili pozorišnim predstavama, već bauljali između " Sterije " i " Treme " !!!
    Ne govorim ja o Tremi, već o pozorištu. Večeras je bila "Mera za meru" i dve trećine gledalaca su bili učenici, što srednjih, što osnovnih škola.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

da, s proleća pred kraj sezone običaj je da se gledalište popunjava tako što se karte nude školama...Zato to...

Početnik
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni.

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali...

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Citat Original postavio Varnica
    dok sam bila klinka ( pre nego sto sam se odselila u kanadu), cesto sam isla u pozoriste, i uvek sam vukla prijatelje. oni su bili bas zlatni sto su isli samnom jer ih to nije zanimalo....smrc...bas bili divni.

secam se....gledali smo operu seviljskog berberina. drug sa jedne strane, drugarica sa druge. negde na pola sam primetila da su oboje polozili glave na moja ramena i zaspali...

bela kafa i violinista na krovu su bile najbolje predstave na repertoaru u to vreme ( pre 10-11 godina)
    E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?

Iskusan DOKONI UM (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Možda im i nije istekao rok trajanja...

Aktivan član nsbee (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio gigule
    da, s proleća pred kraj sezone običaj je da se gledalište popunjava tako što se karte nude školama...Zato to...
    nesto se ne slazem bas... dece (organozivano sa skolama) uvek ima u pozoristu, bez obzira na sezonu.

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Citat Original postavio limunada
    E...sjetih se da jos imam karte za "Violinistu"iz tog perioda,na koju nikad nisam otisla... :?
    To je baš šteta; violinista je vrhunski.
    Moja omiljena je bila Staklena menažerija 8)

A u BG-u, Idiot od Dostojevskog. Ivana Žigon. Danima sam bila pod utiskom; nije da sam neki stručnjak, ali ne znam da li je neko uspeo to da nadmaši. Nešto divno, stvarno

I pitanje sa početka - NARAVNO da pravim razliku između bioskopa i pozorišta; po meni su neuporedivi :wink:

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Violinista na krovu je brutalna predstava :wink:

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Citat Original postavio mackica ns
    To je baš šteta; violinista je vrhunski.
    Moja omiljena je bila Staklena menažerija 8)

A u BG-u, Idiot od Dostojevskog. Ivana Žigon. Danima sam bila pod utiskom; nije da sam neki stručnjak, ali ne znam da li je neko uspeo to da nadmaši. Nešto divno, stvarno

I pitanje sa početka - NARAVNO da pravim razliku između bioskopa i pozorišta; po meni su neuporedivi :wink:

A zašto ?!? :shock: Jel' što se u pozorištu teže 'VATATI nego u bioskopu ?!?

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Pa, valjda postoji vreme i mesto za različite vrste uživanja. Negde je lepše 'vatati se', a drugde uživati u umetnosti :wink:
    U pozorištu je velika šteta propustiti nešto lepo zbog nečega što možeš raditi bilo gde i kada; i bez plaćene karte. A, opet - ako si u bioskopu platio za loš film; bolje utrošene pare su u 'vatanju 8)

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Citat Original postavio mackica ns
    Pa, valjda postoji vreme i mesto za različite vrste uživanja. Negde je lepše 'vatati se', a drugde uživati u umetnosti :wink:
    U pozorištu je velika šteta propustiti nešto lepo zbog nečega što možeš raditi bilo gde i kada; i bez plaćene karte. A, opet - ako si u bioskopu platio za loš film; bolje utrošene pare su u 'vatanju 8)
    Znači : ipak se radije ' vataš po bioskopima ?!?

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Pa, samo ako je loš film... :wink:

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

Citat Original postavio Gwydion
    Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu insinuacija ??? :shock: ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.

Si dobio batina, pa zamrz'o Teatar ?!?

Iskusan nesons (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano

Poslednje sto sam gledao je >Velika drama < ( pre 1-2 godine ), i u zavrsnom monologu Ljiljane Blagojevic - nekom MORONU je zvonio telefon , sigurno 15 puta !!! Glumica je to nekako pretrpela i dobila ogroman aplauz na kraju ( cak su svi i ustali ) . Ali onaj MORONKO ......uh ( slomio bih mu mobilni o glavu ). Verovatno se to cesto desava , jer i u kulturi nismo kulturni ( bar ta 2 sata ).

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa i nisam dobio. Niti podelio. Isle u isto vreme i skola i neki radnici i tako. Desilo se. Nismo imali vremena da zavrsimo, izbacili su nas odmah. Ali toliko koliko sam video nije mi se svidelo. Vise sam voleo da idem u Narodni bioskop.

Citat Original postavio krvolok
    Kad ides s adevojkom u bioskop i biras sto gori film da joj bude dosadno. Idealna je bila tribina mladih dok su davali umetnicke filmove. Narocito je bilo dobro odversti na, recimo, Bergmanovu Carobnu frulu insinuacija ??? :shock: ili neku slicnu ekranizaciju opere. A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola. Posle sam prestao kad su se pojavili striptiz barovi, konkretno neprevazidjena UNA u Kisackoj. U SNP sam bio jednom sa skolom ali su meizbacili jer sam se potukao na pauzi. Od tada nisam vise isao u pozoriste.

Si dobio batina, pa zamrz'o Teatar ?!?

Početnik
    Učlanjen
    10.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio nsbee

Violinista na krovu je brutalna predstava :wink:
    "Violinista na krovu" je i meni najbolja predstava. Ne znam kakva je bila pre 10-ak godina ali kad sam je ja gledao (pre jedno 2 godine) izvedena je perfektno. Svaka čast glumcima. Još uvek se sećam pozornice. Ja onako mali, na terasi velike scene...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

nesto se ne slazem bas... dece (organozivano sa skolama) uvek ima u pozoristu, bez obzira na sezonu.
    da,u pravu si,
    ali ja i nisam rekla da tokom godine nema organizovanih poseta u pozorište... već samo da ih u ovo doba ima više...

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

da,u pravu si,
    ali ja i nisam rekla da tokom godine nema organizovanih poseta u pozorište... već samo da ih u ovo doba ima više...
    Znači, tokom CELE godine ima MNOGO organizovanih đačkih poseta, samo ih, u OVO doba, ima i VIŠE ?!?

Iskusan DOKONI UM (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

GOSPODA GLEMBAJEVI sa Gosn Ejdusom

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

da,u pravu si,
    I ti si u pravu.

E, a kad smo vec kod slatke, male decice u pozoristima
    , nema predstave koju ne miniraju!!!

Primećen član maliPrinc (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

A sto se tice pozorista ja sam isao na sve predstave Katalin Ladik jer se skidala gola.
    Tu te kapiram, Katalin je stvarno bila riba i po.
    Pamtim je iz filma UJED ANDJELA
    (na zalost gledao sam ga samo jednom )

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Ja idem u pozoriste sa manjim drustvom,ne pada mi na pamet da idem sa skolom,te organizovane posete su uzasne.Vecina dece ni ne zeli da bude tamo.Oni koji vole pozoriste dolaze samoinicijativno.Tesko da razredna(ili ko vec)moze naterati nekog da to zavoli.Kao u ostalom i citanje knjiga...
    Mi ponekad sa razrednom odemo u bioskop,ali i to je glupo.Svi se dernjaju i prave haos...

Slične teme

1. Narodno pozoriste Sombor
    Autor altrix u forumu Srbija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 28.06.2009., 11:53
  2. Narodno pozoriste Leskovac
    Autor colonelo 3 u forumu Srbija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.01.2008., 21:47
  3. Ne dajmo da se narodno pozoriste u Subotici srusi !!!
    Autor DusanMStojanovic u forumu Pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.03.2007., 17:19
  4. KOSTANA - Narodno Pozoriste
    Autor agaston u forumu Pozorište
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.03.2007., 13:27
  5. somborsko narodno pozoriste
    Autor Vizantinac u forumu Pozorište
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.03.2005., 22:08

Pravila za slanje poruka