Ma kako bre nema zapošljavanja preko stranke?

Maršalov Prijatelj

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.509
Untitled-1.jpg


Umesto da političari obećavaju onako momački predveče devojci oni se dogovorili da ne obećavaju nikom ništa.
Odnosno obećavaju da više nikome neće pomoći. Mi treba njima da pomognemo da dodju na vlast a oni nama cvrc posle.
Šta se krije iza "obećanja" da neće biti stranačkog zapošljavnja?
To znači da više nećete moći da odete sa članskom kartom ako niste najbliža rodbina političkog kandidata odnosno stranke.
A baš oni odobravaju preko koje stranačke zadruge ćete raditi na odredjeno 3 ili 6 meseci sa mogućnošću dobijanja otkaza bez obrazloženja samo zato što ste na odredjeno.
I šta su onda obećali? Da neće biti novih radnih mesta.

Sa druge strane malo lukaviji političari obećavaju zapošljavanje ali samo onih sa iskustvom.
Kako pošten čovek da stekne iskustvo? Ako imate mlade godine ne možete ni fizički ni psihički imati radno iskustvo.
Ako ste zašli u godine onda niste imali političku vezu. To znači da će samo oni sa iskustvom moći da se ponovo zaposle odnosno imaće alibi. To što su oni ranije radili preko stranke, e to vi vidite sa nekom od prethodnih vlada.

Koga bre oni zajebavaju čak i u izbornoj trci kada i oni najgori pokušaju da nadju tračak dobrote u svojoj pokvarenoj duši?
Pa to samo budala da izadje i da njima pomogne oko njihovog "zaposlenja"???

OL-Donkey-Cart.jpg
 
Ma ko jos veruje u zaposlenje?

Veliki je problem sto ljudi jos uvek u Srbiji ocekuju da drzava za njih obezbedi posao, umesto da se SAMI snalaze i traze sebi posao.

Uloga drzave vise nije ista kao u socijalizmu i nema vise snazno izrazen socijalni momenat.

Jedino sto zameram sadasnjim vlastima je prevelika birokratija i OMETANJE privatnika da RADE raznim nepotrebnim propisima i obavezama.
 
Veliki je problem sto ljudi jos uvek u Srbiji ocekuju da drzava za njih obezbedi posao, umesto da se SAMI snalaze i traze sebi posao.

Uloga drzave vise nije ista kao u socijalizmu i nema vise snazno izrazen socijalni momenat.

Jedino sto zameram sadasnjim vlastima je prevelika birokratija i OMETANJE privatnika da RADE raznim nepotrebnim propisima i obavezama.

Dobro ali drzava ne treba ni da 'gusi" zaposlenje svojim propisima (poreskom i politikom nadzora).

A sad pogledaj narod na prvoj slici, prema "beogradskim kriterijumima" oni ne bi prošli "zahteve radnog mesta koje propisuje poslodavac"
Ljigavo stavljaju ljudima do znanja da je diskriminacija po svim osnovama moguća.
Pa kakav je to socijalni program?



Ti se zezas, ali u sustini je stvarno tako. Postoji diskriminacija prema starijim ljudima i sl.
 
Veliki je problem sto ljudi jos uvek u Srbiji ocekuju da drzava za njih obezbedi posao, umesto da se SAMI snalaze i traze sebi posao.

Uloga drzave vise nije ista kao u socijalizmu i nema vise snazno izrazen socijalni momenat.

Jedino sto zameram sadasnjim vlastima je prevelika birokratija i OMETANJE privatnika da RADE raznim nepotrebnim propisima i obavezama.

Opsatnak na "običnom" radnom mestu ne zavisi od "iskustva i radnih navika" individue jer se prečesto dešava da u oglasu piše jedan opis radnog mesta i izvesna suma dok se na kraju meseca ispostavi niz poslova a za istu onu cifru.
Izbegavanje svega što nije bilo obuhvaćeno ugovorom dovodi do gubitka radnog mesta - jer se poslodavcu može.

Cil nije da se nadje budala koja će maksimalno "saviti kičmu" već da takve zloupotrebe prestanu jer naginju robovlasničkom ponašanju.
Inspekcija rada to ne pokriva, sindikate nemamo, danas mogu da štrajkuju samo zaposleni u javnism službama.

Ako pogledamo evropske zemlje gde je uglavnom kapitalizam, pa odakle onoliko ljudi na ulici?
 
Poslednja izmena:
Dobro ali drzava ne treba ni da 'gusi" zaposlenje svojim propisima (poreskom i politikom nadzora).


.

ja ne vidim problem u poreskoj politici.

Vise vidim problem u OMETANJU RADA raznim propisima, uredbama - sitnicama koje ODBIJAJU LJUDE od privatnog posla.

Recimo: propis koliko mora biti visok lokal.....Ako je dva cm nizi - ne moze da dobije dozvolu za rad.

To smatram da je vrlo, vrlo lose.

Drzava ne bi trebala NISTA DA USLOVLJAVA, ako vec sama nije kadra da ljudima obezbedi posao!

NISTA!

Ako neko hoce da otvori lokal koji je visok samo 1,5 metar i u takvom lokalu moze da dovede musterije - neka radi u lokalu visokom 1,5 metar...

Tu drzava NE SME DA SE MESA!

Ili ako otvori kafanu bez stolova - i ako ima musterija koji hoce da jedu sa patosa - neka otvori takvu kafanu.( Oni koji nece da jedu sa poda - nece doci u nju.)

Takvih propisa je GOMILA i njih treba ELIMINISATI, da narod PRODISE!
 
Ne zezam se. Dok se u Americi ceni da li si za odredjenu privrednu granu došao sa iskustvom ili bez dotle se kod nas sve svodi - št mene bole gde si radio za mene nisi ni mesec dana mada nije loše što si bio u toj firmi.

Da, i ne samo na to, nego i mladost , kao da su stariji ljudi nepozeljni, a i jesu, jer imaju znanje, ovako mladog radnikma svako moze da "preveze zednog preko vode" a to oni i zele.

Medjutim u drzavnim firmama nije tako - tamo se sve radi za interes, nije vise ni bitno da si u stranci, cista lova je na delu, surov interes.


ja ne vidim problem u poreskoj politici.

Vise vidim problem u OMETANJU RADA raznim propisima, uredbama - sitnicama koje ODBIJAJU LJUDE od privatnog posla.

Recimo: propis koliko mora biti visok lokal.....Ako je dva cm nizi - ne moze da dobije dozvolu za rad.

To smatram da je vrlo, vrlo lose.

Drzava ne bi trebala NISTA DA USLOVLJAVA, ako vec sama nije kadra da ljudima obezbedi posao!

NISTA!

Ako neko hoce da otvori lokal koji je visok samo 1,5 metar i u takvom lokalu moze da dovede musterije - neka radi u lokalu visokom 1,5 metar...

Tu drzava NE SME DA SE MESA!

Ili ako otvori kafanu bez stolova - i ako ima musterija koji hoce da jedu sa patosa - neka otvori takvu kafanu.( Oni koji nece da jedu sa poda - nece doci u nju.)

Takvih propisa je GOMILA i njih treba ELIMINISATI, da narod PRODISE!

Da, ustvari i ja sam vise mislila na te propise.
 
Poslednja izmena:
Ne zezam se. Dok se u Americi ceni da li si za odredjenu privrednu granu došao sa iskustvom ili bez dotle se kod nas sve svodi - šta mene bole gde si radio kod mene nisi ni mesec dana mada nije loše što si bio u toj firmi.

Cak ne mozes ni da se zaposlis ako nemas PREPORUKU sa posla gde si ranije radio.
 

Back
Top