instal driver

Prvo instaliras OS pa kada se zavrsi instalacija OS ubacis original CD sa driverima za MATICNU pa GRAFICKU pa za Zvucnu pa za MODEM... .Driveri za hardvere nemaju veze sa OS( ima sa 32 i 64 bit)
 
Pa ukoliko se nama originalnig CD-ova sa drajverima za hardver koji imate a sistem ih nije imao i prepoznao onda je potrebno da se zna koji su to drajveri... Naravno, potreban je neki alat za to..

Najpoznatiji alat za te stvari je Sisoft Sandra...

Pored ovog programa ja bih preporucio takodje i program Aida koji veoma uspjesno odradjuje posao..

Nakon upotrebe neka od ova dva programa procitate koji hardver posjedujete i onda idete na

www.driverguide.com
registrujete se i skinete drajvere koji su vam potrebni i rijesena stvar..

Mnogo pozdrava...
 
Sto se ploce tice najsigurnije ti je da odes na sajt proizvodjaca ploce,nadjes tvoju verziju a zatim skines drivere.U principu to mozes da uradis za graficku ali i ne moras.Imas NVidia drivere i AtiRadeon drivere.E sad je problem koju verziju izbrati(stariju ili noviju).Verujem da znas da li ti je graficka zasnovana na NVidia ili AtiR chipsetu.Postavi temu ili pretrazi koje drivere ljudi koriste za svoju graficku(podrazumeva se da imaju istu kao i ti).
Pozdrav!
 
Posedujem maticnu Matsonic MS8308E(P). Na sajtu matsonic za ovu verziju mi nude drivere za verzije MS8308E Series i MS8308EP(266). Koji je odgovarajuci?
Hoce li instalacija tog drivera resiti problem? (PCI Menagement BUS - znak pitanja u Device menager-u).
Da li je potreban i neki upravljacki program za chip set ili driveri za maticnu sadrze i podesavanja za chip set???
 
infor:
Posedujem maticnu Matsonic MS8308E(P). Na sajtu matsonic za ovu verziju mi nude drivere za verzije MS8308E Series i MS8308EP(266). Koji je odgovarajuci?
Hoce li instalacija tog drivera resiti problem? (PCI Menagement BUS - znak pitanja u Device menager-u).
Da li je potreban i neki upravljacki program za chip set ili driveri za maticnu sadrze i podesavanja za chip set???
Jesi li siguran da to prava oznaka ploce?Najsigurnije je da pogledas sta pise na samoj ploci.KOji chipset ti je na ploci(kt-266,kt-333 ili neki treci).
Koliko ja znam trebalo bi da ti se sa driverima za plocu instalira i driver za chipset,po meni nama logike da bude drugacije.Ali uvek postoji ali.
Mozda bi trebao da izlozis svoj problem na nekom drugom forumu gde ima vise iskusnijih korisnika nego ovde.
http://www.benchmark.co.yu/forum/ i/ili
http://www.elitesecurity.org/
 
infor:
Everest kaze da je Chipset za ovu plocu Sis 730s.

Pa idi na sajt skini i instaliraj ja imam sis745 nasao sam tamo odgovarajuci u grupi (nije isti broj jer je moja maticna malo bajata ) i ako u toj grupi pise i tvoj broj cipseta skini i instal i nemoj da se plasis jer ionako ti to ne radi a uvek mozes da ga deinstaliras, zato prvo download pa potom instal :!: :wink:
 

Back
Top