Pitanje za osobu koja dobro poznaje srpski jezik-HITNO!

Rukavodilica:
Prema izgovoru reci "kmtom" (broj 100) pretpostavljenog indoevropskog prajezika, svi indoevropski jezici se dele u DVE grupe.
1. KENTUM , gde spadaju svi italski jezici( tj. romanski),grcki, keltski, germanski...
2. SATEM , koju cine balticki, slovenski, indijski, iranski, jermenski i albanski.
To je ono sto ja znam, sad...
:wink:

aaaaa....evo objašnjenja zašto mene ispravljaju kad kažem CENTImetar, kao, treba SANTIMETAR :lol:
Mama mi pola švabica, ša ću :wink:
(Nije pola, manje je, al slovenka nije baš nimalo :lol: )
 
Rukavodilica:
Prema izgovoru reci "kmtom" (broj 100) pretpostavljenog indoevropskog prajezika, svi indoevropski jezici se dele u DVE grupe.
1. KENTUM , gde spadaju svi italski jezici( tj. romanski),grcki, keltski, germanski...
2. SATEM , koju cine balticki, slovenski, indijski, iranski, jermenski i albanski.
To je ono sto ja znam, sad...
:wink:

aaaaa....evo objašnjenja zašto mene ispravljaju kad kažem CENTImetar, kao, treba SANTIMETAR :lol:
Mama mi pola švabica, ša ću :wink:
(Nije pola, manje je, al slovenka nije baš nimalo :lol: )
Hvala puno puno puno Rukavodilice!
 
Vostana figura:
Sta tacno znaci eksplicitno a sta implicitno? Dakle, sta etimoloski zna sta znace ove reci?

aj svojim rečima da probam : eksplicitno: na tacni, jasno rečeno, vidljivo na prvu.
implicitno: unutrašnje, ono što je ispod, kanda sakriveno ali vidljivo pažljivom oku

npr. ona je lažljivica
eksplicitno releno da neko laže

pr2: nisam sigurna da se njoj može verovati
ovo je implicitno isto to: ona je lažljivica.

razlika je u spolja i izuntra. ex i in.
 

Back
Top