Izražavanje mladih mama u deminutivu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alabama

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima!
Jedna moja je rodila prošle godine u sedmom mjesecu.
I beba je u početku imala grčeve.Ja kod nje u posjeti i mali urla jer ga jadnoga vjerovatno boli, a ona kaže to su grčići??!Pa mislim si da su grčići ne bi ga toliko bolilo?Djete ima grčeve!
Ista beba sad ima oko 9 mjeseci.Ona se i dalje tako izražava u deminutivima. Mora odnijeti doktoru uzorkić urinića jer dijete ima bakterijice.
Temparaturica ? A dijete mora na hitnu?
Ne razumijem tu potrebu da ušećeri situaciju,nepotrebno.
To me baš nervira! A vas?
 
Мене више нервира то што причају у првом лицу множине:''Јао, јуче смо какили у ношу, а данас смо се упишкили у гаће...а ми јако волимо кашицу од шаргарепице само смо мало повраћали јер нас је болео стомачић...''
 
Hellen:
Мене више нервира то што причају у првом лицу множине:''Јао, јуче смо какили у ношу, а данас смо се упишкили у гаће...а ми јако волимо кашицу од шаргарепице само смо мало повраћали јер нас је болео стомачић...''
Ma svakoj majci je lijepše reći djetetu;rukice ,nogice,okice,******,glavica.....sve to što se odnosi na naše čedo.
Ali urinčić i to da smo kakili :roll: ,neznam baš :?:
Sviđa mi se tepanje ali sve ima svoje granice :!:
 
majka mara:
"Danas sam nam kupila novu dudu i novu flasicu, bas nam super prijanja uz ustasca". Ludi, sta da vam kazem: divotica!!
YEAH!
a207.gif
evo za bebu!
a063.gif
i za mamicu
 
lady me:
E bre preteraste ga :lol:
Pa zar nije lepse reci: beba se ukakila pa smo joj oprali guzu, nego: beba se usrala pa smo joj oprali dupe :?
Ili mozda: beba je vrsila veliku nuzdu :lol:

U pravu Ste, mada mislim da ovde nije u pitanju zla namera vec malo opustenija varijanta tepanja.
Naravno da je normalno da se rodjenjem bebe svi "rasplinemo" i da pocnemo sa tepanjem, (augmentative niko nije ni preporucio). Medjutim, mislim da je umanjivanje kompletnog okruzenja, svega i svacega zaista bespotrebno. Ponekad neko time ume bas da smara okolinu, dakle sada nije rec o deminutivu u odnosu na bebu, vec na sve ostalo. Problem tek nastaje kada vec poodrasla beba pocne da govori. Mnogi roditelji mazeci se i tepajuci bukvalno ometaju i odmazu izgovaranje svojoj deci.
Nadam se da sam bila malo ozbiljnija, pozdrav i ako se dobro secam, Vi ocekujete bebu? Lep porodjaj i zdravu bebu Vam zelim!!!
 
naravno da je dete kakilo,piskilo..i naravno da ima pisu,ribicu, guzu i flasica za mleko...naravno..ali pomenuti izrazi,ovde u sali,nisu retkost kod majki,i neretko izazivaju bujicu smeha!
videces kada ti se rodi to zgebce..pa krenes malo u druzenje po parku...
zazezeknuces se,sta sve mame mogu da odvale!
mada na stranu sa izrazima..
MENI SU SAVETI ISTIH DO XAXA!
o dojenju,o jelu,o SVEMU :wink:
 
Hellen:
Мене више нервира то што причају у првом лицу множине:''Јао, јуче смо какили у ношу, а данас смо се упишкили у гаће...а ми јако волимо кашицу од шаргарепице само смо мало повраћали јер нас је болео стомачић...''
I mene ovo jos vise nervira.
Mada i tepanje ostavljam za svoje dete, a ne upraznjavam ga u prici.
 
Tody:
Naravno da je normalno da se rodjenjem bebe svi "rasplinemo" i da pocnemo sa tepanjem, (augmentative niko nije ni preporucio). Medjutim, mislim da je umanjivanje kompletnog okruzenja, svega i svacega zaista bespotrebno. Ponekad neko time ume bas da smara okolinu, dakle sada nije rec o deminutivu u odnosu na bebu, vec na sve ostalo.
Potpisujem ovo što ste rekli!
Prije svega hvala na dobrim željama. U pravu ste.Očekujem bebu u 11mj.I već volim ovo svoje pile nemoguće.Nastojaću svakako da ne zamaram sve oko sebe takvom pričom i umanjivanjem svega i svačega.
Srdačan pozdrav.
 
Волела бих баш да чујем психологе шта кажу о појави да се родитељи детету стално обраћају у трећем лицу:''Хоће ли Никола да једе? Иде Никола да спава. Је л' воли Никола чоколаду?...'' А онда дете себе почне да доживљава у трећем лицу и никада не каже ЈА, него каже :''Никола хоће да пишки!''

Мени је то чудно, а видим да је јако честа појава.
 
Hellen:
Волела бих баш да чујем психологе шта кажу о појави да се родитељи детету стално обраћају у трећем лицу:''Хоће ли Никола да једе? Иде Никола да спава. Је л' воли Никола чоколаду?...'' А онда дете себе почне да доживљава у трећем лицу и никада не каже ЈА, него каже :''Никола хоће да пишки!''

Мени је то чудно, а видим да је јако честа појава.
Prvi mali ali sigurni koraci;kako napraviti debila od djeteta,naravno sa kvalitetnom nadogradnjom pzapočetog :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top