serklaza

Karina

Zainteresovan član
Poruka
152
Jel ima devojke koje su imale serklazu u trudnoci?
saznala sam medutim od drugog lekara da na zapadu i u razvijenijim zemljama taj zahvat se retko radi...veci rizik nego korist...posebno sto treba da bude u opstoj anesteziji, sa pristunoscu odredenog broja lekara...meni je lekar napravio taj zahvat za pola sata , u lokalnoj anesteziji, pa pustio kuci, a trebalo bi 7 dana u bolnici...jao...u normalnoj zemlji moze doktora da se tuzi...
 
lekar mi je objasnio, da pri lokalnoj anesteziji , pored uznemirenja pacijentkinje, moze da dodje do probusenja materice-jedan pokret i ... ma isti lekra dao mi je inijekciju za antitela (ja ARh-, muz 0Rh+) bez nalaza -tzv testa Coombsa 9 ako dobro pisem naizv testa)...isti lekar :"zaboravio"da treba da napravim nalaze krvi i mokrace...
 
Posto na ovom forumu vrlo lako krece prepucavanje da razjasnimo nesto, jeli zahvat radjen u Srbiji ili Bosni?
U Srbiji se serklaz radi u kratkotrajnoj opstoj anesteziji, sam zahvat traje manje od 45 sekundi, komplikacije koje spominjete se desavaju nevezano za to da li je u pitanju opsta ili lokalna anestezija i spadaju u rizik intervencije...ostalo necu ni da komentarisem, lekarska greska za koju bi se u normalnim zemljama gubila licenca za rad.
 
u Bosni..lekarske greske tog dr...pa ima ih...od osnovnih...recimo - koji lekar sa specijalizcijom, sa stazom kaze da u 13 nedelji trudnoce dete ima manje-vise 500grama...pa smesno vec... do prepisivanja lekova... recimo - utrogestan...na inf. o leku (bila je na francuskom pa mozda lik pomislio da i ovako necu da citam) pise jasno-da se ne koristi posle 3 meseca, a u trudnoci samo vaginalno...taj kreten prepisao u 4 mesecu i oralno...srecom-pitala sam za savet i drugog lekara...
a sto se prava tice - a propos ranijeg posta - secam se situacije, kada sluzbenik u CJB, upitan gde mogu naci zakon o strancima, rekao je - ne znam...pa tesko mu je bilo da se seti KOJIje to zakon..pa pita - a sta ce to vama...ili slusbenica u opstini - prilikom registracije delatnosti, nije znala koje papire trebaju stranci, nije ni znala sifre delatnosti, jer po njoj CONSULTING ne postoji...
lekar - jos jedan - hitna pomoc - bol zuba, upala zuba - lekar prepisuje antibiotik u inijekciji, ne pitajuci za alergiju na penicilin... a ja bas imam tu alergiju... zar pacijenat sam mora da pita? posebno stranci, koji nemaju obavezu da znaju srpski
 
dr:
Posto na ovom forumu vrlo lako krece prepucavanje da razjasnimo nesto, jeli zahvat radjen u Srbiji ili Bosni?
U Srbiji se serklaz radi u kratkotrajnoj opstoj anesteziji, sam zahvat traje manje od 45 sekundi, komplikacije koje spominjete se desavaju nevezano za to da li je u pitanju opsta ili lokalna anestezija i spadaju u rizik intervencije...ostalo necu ni da komentarisem, lekarska greska za koju bi se u normalnim zemljama gubila licenca za rad.

jedno pitanj - jel primljena inijekcija RHOGAM 270g.u 3,5 mesecu trudnoce bez spomenutih testova krvi moglo je da naskodi detetu?
prema lekara posteljica je "zrnasta"..rekao je da mozda je tamo nesto , kako je rekao, toksicno...kako to da razumem
 

Back
Top