Internet prevare

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
209.594
Vise puta sam kontaktirao neke likove po evropi za kupovinu automobila za koji su dali oglas..i sve ide kao ok prica ono cena povoljna hvale auto..i tu negde pred sam kraj dogovora fora da ja na svoje ime ili neko uplati okvirno 2 soma e..da oni imaju dokaz da cu ja doci 100% tamo..oni navodno to isto urade kao dokaz da ja ne idem dzaba..onda im ja kao skeniram western union uplatu da vide podatke i broj..izgleda da postoji ladno mogucnost da samo na osnovu toga podignu taj novac sto mi je apsudr..onda im se naiebem keve i naravno prestaje kontakt..e sad ocigledno da im to uspeva jer je isti shablon..kao ima i penzosa koji ne bi da se cimaju za dz..i ne pristaju pod nikakvim drugim garancijama..cak i na 15 km od londona gde imam sestru..retard opet trazi uplatu preko wu..iako sam mu rekao da ce sestra odmah doci on izmislja pricu da ima jos kupaca..retard..a druga fora je da salju preko neke transport companije po uplati..i opet sve namazano kao imam 5 dana fore da probam auto..i neka smesna cena gde je uracunat transport..kao neko ce cekati da se ja malo provozam pa ako mi ne odogovara oni mu vracaju nazad:lol:e kakvih budala ima..sad se samo pitam kome sve to da prijavim?to je klasicno lazno predstavljanje..1 matorac mi je skenirao licnu kartu ko zna ciju..opet i ovaj teodor kod londona ocigledno da nije on a naso sam i profil na fbu..cia..mi5..fbi..interpol..ocu ih prijavim keve mi:lol:
 
Nikad ne daj pare u napred za nesto sto nisi svojim ocima video.Mada mozda je to nekima izgovor da bi te se otarasili jer im se ne prodaje auto nekome ko je tako daleko ili su imali lose iskustvo sa kupcima iz te zemlje.
 
ma jok bre ni ne pitaju odakle si sta ti je..sta njega briga kad ja svakom kazem da cu doci po auto gde god kazu

Hello,
The car is located in Dumfries, UK, the total price for the car including shipping taxes is 6850 Eur, I will leave the car under the custody of the company, they will handle the payment and shipment, The shipper will notify you about payment details and shipping arrangements, you will have to send the warranty deposit to them (50%), when the car will arrive at your destination the inspection period will begin. In these 5 days you can test drive the car and if by any chance the car will not be as you expect you can return it and you will be refunded in total. The shipper will pick it up and return it to UK, if your decision will be positive you can sign the sale papers and the shipping company will send me the money for the car. I hope you understand the procedure and if you agree we can start by sending me your name, your address and a phone number to start the shipping process.
 
pazi sa ovim retardom promenim preko 20 mailova da bi na kraju tek rekao ono sto sam cuo xxx puta..pazi da ja njemu dam podatke i broj na koji se pozivam u wu..pa da li je on normalan:lol:

Hi,
Perfect we meet in München .. ( here is my ID document to know how i look ) .
I am ready to meet you as we agreed and finish the deal , but before all things I must be sure that you will be there and i will not make this journey for nothing ... I hope you understand me !
My wife Andrea will go to the Western Union Office here in Spain and she will make a transfer ON MY NAME with destination München. I will be the beneficiary of 2200 EURO in München( the place of our meeting ) . I think that the amount is considerable as a proof of coming and that i will be there to meet you ! As soon as the transfer is finished i will scan the paper of my transfer and i will send it via e-mail !
The same thing we wait from you ! Your wife , or a close friend of you , must go to the Western Union Office ( Minuten-Service ) there in your town , with money in cash , and make a transfer with 2200 EURO ON YOUR NAME . I want to see you the beneficiary of 2200 EURO ( less the cost of money transfer ) . Maybe you are worry about the transfer fee that your wife will pay about 90 Euro from 2200 EURO . Because this condition is put by me , at the moment when we will meet , I will give you back the taxes fee , even you don't buy the car ( like this you have nothing to lose ) .
This will be the proof for me that you have the money and you will come there to meet me !
My point is that : after I will see this transfer on your name I will be sure that you will be there and we will go together to the Western Union in Münchento take your money back ( you can pick up your money at any Western Union location anywhere in your country ).
I told you , I am ready to meet you , but without this proof I will not accept to make this long road to Germany without any result .
I will wait for your decision in this deal , regarding my only condition ( fair for both ).
Best Regards , Luis Pedro & Andrea
P.S. Sometimes the agent of Western Union , ask for what reason is made the transfer ..
If the sender ( Absender ) tell them that the money is for something you want to buy , will have to pay a very expensive fee ( for making commerce ) . This is the part where I will lose ( because I will pay your transfer fee ) .
If at western union know that is an normal transfer ( between relatives or friends .. with no another interest ) , will pay normal fees ..
Thank you for understanding
 
Pazi ovu budalu a sestra mi je na pola sata od njega
Hello,
When we will meet here your SISTER will check the car or we will go to a mechanic so he can see that all is ok and nothing wrong with the car or with the engine.

First i want to say you that i have some other persons interested in the car ... so the only way to keep the car for you is to make a deposit of 2000 Euro.
So, you will make a Western Union transfer to your SISTER name in Reading or London, England.
You can find the Western Union at your postbank from your city.
So the transfer will be like that:
Sender: you
Receiver: YOUR SISTER, Reading, England.
And in this way he will get the money from any Western Union from here with his passport when we will meet.
Please try to make this as soon as possible because ... like i said before i have some other people interested and maybe the car will not be available anymore.
 
Ne možeš ih zakonski goniti jer nisu oni tebi uzeli novac nego si ga ti njima dao. Razlika je velika i na sudu presudna.

U tvom slučaju možeš prijaviti NN lice i izraziti sumnju. Na osnovu te prijave neka služba (ubopok, policija, inspekcija ili komunalci) će zaraditi dnevnicu, otići kod čoveka i pitati ga da li je prevarant.
Ako kaže da nije, oni će se zahvaliti i mirno otići. Ako kaže da jeste, moraće to da dokazuje, a to u ovoj zemlji ne ide ni brzo ni lako.
 
Imas mnogo boljih fora al to sa kolima mi je uvek bilo fenomenalno :) Pogotovo sto malo inteligentniji zakupe broj recimo u engleskoj ( ako su kola tu ) i onda kada trazis broj oni ti daju taj :)

Ja sam pre par godina kada je drug zeleo da pazari kola ima slican razgovor. Prodavao lik neki auto ( mislim da je bio bmw3 ) neka mala suma, ne preterano al 20-30% manje nego sto je kod nas kostao u to vreme. Link napisao ime, prezime, ma sve.. Poslao mu ja mail, postaio par pitanja u vezi kola i cekao odgovor. Par sati kasnije ma satro Engleskom dobijam odgovor ( copy/paste ). Kazem ja njemu, ok drug ce doci da vidi kola posto ide da pogleda jos nekoliko samo kada mu odgovara da mi kaze. Dobijam odgovor za manje od 5min. Kao jao nisam napisao da su kola trenutno u Londonu ( meni to jos vise odgovaralo ) jer kao on radi u Engleskoj i de za Nemacku svaki drugi mesec. Napisem jos bolje prijatelj mi zivi u Londonu i mogu mi javiti da danas pogleda kola. Posle 3min, neki novi razlog, kao najde uplatite barem jedan deo para da znam da ste ozbiljni. Ja mu napisem, slusaj nisa siguran jer nisam ni video kola. i Tu sve prekine. Al mi djavo nije dao mira, ukucao ja ime i prezime lika koji je postavio oglas i ispostavi se da je lik ( taj prevarant ) uzeo njegove podatke. Posalo ja coveku mail ( inace neki profesor na nekom faxu ) i sutradan mi stize odgovor da nisam jedini koji ga to pita i da je taj prevarant zeznuo 10-tak ljudi koji su mu vec uplatili novac....
 
Ne možeš ih zakonski goniti jer nisu oni tebi uzeli novac nego si ga ti njima dao. Razlika je velika i na sudu presudna.

U tvom slučaju možeš prijaviti NN lice i izraziti sumnju. Na osnovu te prijave neka služba (ubopok, policija, inspekcija ili komunalci) će zaraditi dnevnicu, otići kod čoveka i pitati ga da li je prevarant.
Ako kaže da nije, oni će se zahvaliti i mirno otići. Ako kaže da jeste, moraće to da dokazuje, a to u ovoj zemlji ne ide ni brzo ni lako.
nije ova zemlja u pitanju vec su prevare sirih razmera..i to se tako ne radi..vec bi se organizovala ozbiljna sluzba koja bi mu namestila i uplatili bi..pa bi ga cekali jer bi morao doci sa laznim pasosem u western union..u nemackoj sam sad podizao novac i ne moze bez pasosa i podataka sa uplatnice
 
Imas mnogo boljih fora al to sa kolima mi je uvek bilo fenomenalno :) Pogotovo sto malo inteligentniji zakupe broj recimo u engleskoj ( ako su kola tu ) i onda kada trazis broj oni ti daju taj :)

Ja sam pre par godina kada je drug zeleo da pazari kola ima slican razgovor. Prodavao lik neki auto ( mislim da je bio bmw3 ) neka mala suma, ne preterano al 20-30% manje nego sto je kod nas kostao u to vreme. Link napisao ime, prezime, ma sve.. Poslao mu ja mail, postaio par pitanja u vezi kola i cekao odgovor. Par sati kasnije ma satro Engleskom dobijam odgovor ( copy/paste ). Kazem ja njemu, ok drug ce doci da vidi kola posto ide da pogleda jos nekoliko samo kada mu odgovara da mi kaze. Dobijam odgovor za manje od 5min. Kao jao nisam napisao da su kola trenutno u Londonu ( meni to jos vise odgovaralo ) jer kao on radi u Engleskoj i de za Nemacku svaki drugi mesec. Napisem jos bolje prijatelj mi zivi u Londonu i mogu mi javiti da danas pogleda kola. Posle 3min, neki novi razlog, kao najde uplatite barem jedan deo para da znam da ste ozbiljni. Ja mu napisem, slusaj nisa siguran jer nisam ni video kola. i Tu sve prekine. Al mi djavo nije dao mira, ukucao ja ime i prezime lika koji je postavio oglas i ispostavi se da je lik ( taj prevarant ) uzeo njegove podatke. Posalo ja coveku mail ( inace neki profesor na nekom faxu ) i sutradan mi stize odgovor da nisam jedini koji ga to pita i da je taj prevarant zeznuo 10-tak ljudi koji su mu vec uplatili novac....

brate lazno predstavljanje nije mala stvar za to se ide na robiju bez pogovora..ovo im je zvaka kao penzosi da ne dolaze dzaba i prelaze toliki put..ja mu kazem naravno da i ako uplatim ne znaci da cu kupiti auto..ovo je neciji lazni identitet
 
brate lazno predstavljanje nije mala stvar za to se ide na robiju bez pogovora..ovo im je zvaka kao penzosi da ne dolaze dzaba i prelaze toliki put..ja mu kazem naravno da i ako uplatim ne znaci da cu kupiti auto..ovo je neciji lazni identitet

Ako te uhvate. Isto tako i prevara nije mala stvar, Samo sto zaboravljas jednu stvar. Ako nekome saljes pare na WU moras da imas njegove podatke ( ime, prezime, drzavu iz koje je i gde saljes pare ), samim tim ja ako posaljem nekome taj mora da se pojavi i da podigne pare sa dokmentima i da se podaci u dokumentima poklapaju sa podacima na koje si poslao ( necu racunati kod koji moras da dostavis ). E sada, cisto sumnjam da neko duze pare preko WU na svoja prava dokumenta pa samim tim je i velika verovatnoca da koristi lazna/falsifikovana....
 
Ne znam zaista ceo taj mehanizam i ne interesujem se posebno
Ali jedna stvar je cinjenica
Tamo postoje neka pravila koja su nama mozda tesko razumljiva i shvatljiva
Niko tamo nece da se mlati ni sto kilometara zbog nekog lika iz istocne evrope koga u startu smatra prevarantom
Tako da....cela te prica oko garancija ima dve strane
Stavi se u poziciju nekog od tih ljudi, i pretpostavi da nije prevarant, pa iskreno reci da li bi se ti mlatio zbog svakog poziva tamo nekog navodno kupca iz Srbije preko pola evrope, da se taj nebi pojavio ili dosao, pos.rao ti se na auto i rekao da ga ne zanima
Verujem da nebi
 
Ako te uhvate. Isto tako i prevara nije mala stvar, Samo sto zaboravljas jednu stvar. Ako nekome saljes pare na WU moras da imas njegove podatke ( ime, prezime, drzavu iz koje je i gde saljes pare ), samim tim ja ako posaljem nekome taj mora da se pojavi i da podigne pare sa dokmentima i da se podaci u dokumentima poklapaju sa podacima na koje si poslao ( necu racunati kod koji moras da dostavis ). E sada, cisto sumnjam da neko duze pare preko WU na svoja prava dokumenta pa samim tim je i velika verovatnoca da koristi lazna/falsifikovana....

nisi razumeo nije on trazio da njemu posaljem vec na svoje ime..neko da mi uplati i da napise grad u kom se on nalazi da bi se ja tamo pojavio 100%..naravno on se ne bi pojavio i sastao sa mnom vec bi na foru podigo taj kesh..ocigledno sa laznim dokumentima i podacima uz kontrolni broj jer svi traze skeniranu uplatnicu w uniona
 
Ne znam zaista ceo taj mehanizam i ne interesujem se posebno
Ali jedna stvar je cinjenica
Tamo postoje neka pravila koja su nama mozda tesko razumljiva i shvatljiva
Niko tamo nece da se mlati ni sto kilometara zbog nekog lika iz istocne evrope koga u startu smatra prevarantom
Tako da....cela te prica oko garancija ima dve strane
Stavi se u poziciju nekog od tih ljudi, i pretpostavi da nije prevarant, pa iskreno reci da li bi se ti mlatio zbog svakog poziva tamo nekog navodno kupca iz Srbije preko pola evrope, da se taj nebi pojavio ili dosao, pos.rao ti se na auto i rekao da ga ne zanima
Verujem da nebi

ne slazem se jer se ista prica do tancina poklapa..ja sam im hteo skenirati avionsku kartu..ili sam mogao sto sam i uradio falcifikovati wu uplatnicu..nisam poslao jer sam usao u pricu da je prevara i onda se vise ne jave..ispipavao sam teren da vidim dokle idu i kako insistiraju da se sve vidi..ja ih pitam kako znas da sam to ja na uplatnici..ko ti garantuje da cu se sresti s tobom,.da cu kupiti auto..niko..uopsteno im je labava prica da za par hiljada evra jeftinjii auto do tad nisu prodali..i sve su u drugim gradovima..a auto je na nemacke table..1 je u italiji..drugi u madridu..treci u engleskoj..i kad niko od njih ne zna proceduru same prodaje koju ih ispitam..sve kao ma ok je sve u redu sredjujemo odma..a znam da se ceka na eur 1 sertifikat 1 dan..i tako ima tu jos mnogo detalja koje oni ne pominju..bez razloga nista ih ne pitam oni kao copy/paste opisuju stanje auta..a mene ne zanima jer ga daju za 3 soma a drugi za 7..smesno..onda im kazem da wu uzima proviziju..da cu na trange frange menjanje eura u dinare..pa u drugoj zemlji opet podizanje u evrima izgubiti..sve ce kao oni snositi te troskove..vazi
 
e videcu dal sam sacuvao neke crnkinje..kao salju mail da bi da se upoznaju..i onda neka prica da im je cale kralj neke shatro drzave a proterani valjda..pa kao neke pare da im se daju koje ce 100struko vratiti:lol:
 
nisi razumeo nije on trazio da njemu posaljem vec na svoje ime..neko da mi uplati i da napise grad u kom se on nalazi da bi se ja tamo pojavio 100%..naravno on se ne bi pojavio i sastao sa mnom vec bi na foru podigo taj kesh..ocigledno sa laznim dokumentima i podacima uz kontrolni broj jer svi traze skeniranu uplatnicu w uniona

Dizao sam pare preko Wu do sada barem 10 puta ako ne i vise. Jesi li dizao nekad pare preko WU? KAda dodjes i kazes da treba da primis pare pitaju te za ime i prezime osobe koja salje, drzavu odakle salje kaoi iznos. Takodje moras da dostavis identifikaciju i da kazes code koji mora da se poklapa sa codo-om koji je dobila osoba koja ti je poslala pare. Grad nije potreban vec drzava u koju saljes :) Esada nije i jasno kako mislis da on podogne pare ako nema tvoju LK, pasos....A skeniranu uplatinicu mi nikada nisu trazili kada sam dizao lovu...
 
Dizao sam pare preko Wu do sada barem 10 puta ako ne i vise. Jesi li dizao nekad pare preko WU? KAda dodjes i kazes da treba da primis pare pitaju te za ime i prezime osobe koja salje, drzavu odakle salje kaoi iznos. Takodje moras da dostavis identifikaciju i da kazes code koji mora da se poklapa sa codo-om koji je dobila osoba koja ti je poslala pare. Grad nije potreban vec drzava u koju saljes :) Esada nije i jasno kako mislis da on podogne pare ako nema tvoju LK, pasos....A skeniranu uplatinicu mi nikada nisu trazili kada sam dizao lovu...

ma nisu oni trazili vec on..da mu posaljem da se kao uveri da cu biti u tom gradu..naravno da sam podizao i sve to ide tako i nije mi jasno kako on moze podici bez pasosa kad ja nisam mogao u minhenu..jedino sto je to obicna posta koja nije proveravala da li je pasos lazan..opet dal su toliko organizovani da mogu srpski odraditi tako brzo dok ja ne stignem tamo
 
ma nisu oni trazili vec on..da mu posaljem da se kao uveri da cu biti u tom gradu..naravno da sam podizao i sve to ide tako i nije mi jasno kako on moze podici bez pasosa kad ja nisam mogao u minhenu..jedino sto je to obicna posta koja nije proveravala da li je pasos lazan..opet dal su toliko organizovani da mogu srpski odraditi tako brzo dok ja ne stignem tamo

Onda je vrlo moguce da imaju svoje igrace u banci, pasaos da se pravi nije bitan jer i onako ga samo fotokopiraju ( barem su moju LK tako radili ), dovoljno je da imaju template pasosa i da ubace sliku i popune podatke. Za to treba 10min ukoliku su uvezbani :)
 
ako je tako lako mozda da i mi pocnemo:mrgreen:

Pa ako zajeebu 10ljudi mesecno svakog za 2K evrica i te kako je unosan posao. A iskreno mislim da su sume nekoliko puta vece :) Kod nas sumnjam da moze da poleti prica, jer ipak, ko iz inostranstva dolazi u Srbiju da pazari polovna kola ;) A za nemacku, englesku, francusku i spaniju, ubedjen sam da ce ti poleteti u 20% slucajeva, jedan od razloga je sto kod njh "vlada" drugacija kultura, tj. ne misle u tom pravucu da ih neko zajeebe jer su pokriveni zakonom. PP ti je super primer. PA ce ti uplatiti jedan deo kao kaparu, a pogotovo ako ih izlevatis da uplate na samog sebe i skeniraju ti jos podatke.
 
Poslednja izmena:
Pazi ovu budalu a sestra mi je na pola sata od njega
Hello,
When we will meet here your SISTER will check the car or we will go to a mechanic so he can see that all is ok and nothing wrong with the car or with the engine.

First i want to say you that i have some other persons interested in the car ... so the only way to keep the car for you is to make a deposit of 2000 Euro.
So, you will make a Western Union transfer to your SISTER name in Reading or London, England.
You can find the Western Union at your postbank from your city.
So the transfer will be like that:
Sender: you
Receiver: YOUR SISTER, Reading, England.
And in this way he will get the money from any Western Union from here with his passport when we will meet.
Please try to make this as soon as possible because ... like i said before i have some other people interested and maybe the car will not be available anymore.

Čitam a ne mogu da verujem, da sebe smatraš, nekim likom koji je otkrio toplu vodu o navodnoj prevari na internetu!
Ne znam zašto se ti opterećuješ toliko? Da li si čuo za virtual banke? Ako jesi, molim lepo,stvar rešavaš, očas posla!
Do duše kod nas ne postoji PayPal ali probaj sa : link https://www.moneybookers.com , pogotovo na tom tržištu. Prostudiraj kako funkcioniše i uveri se da li si siguran pri transakciji da te glava ne boli. Pa sa srećom i batali ove priče već uzimaj stvari u svoje ruke i diktiraj ti a ne da se žališ kako će tamo neka vucibatina da te nasamari a uz to još ti dosađuje! Ovako bratac meni roba tebi pare ali kada se ja uverim da je to ono što sam želeo da kupim! I to je to! Poz!:)
 

Back
Top