Internship

B

Blejach

Gost
Da li je mozda neko vas posle zavrsenih studija u Americi ostao da odradi 'internship'? Zanima me koliko dugo to traje, kakva su vasa iskustva i kako je to placeno?!
 
to je besplatno ali mozes da ostanes godinu dana i da radis koji god posao hoces odnosno posle zavrsenih studija imas godinu dana dozvolu za rad i mozes da se zaposlis i radis koliko god volis i shodno tome i zaradis koliko hoces.....ovo o cemu ti pricas je da dok recimo ides u skolu radis negde za dzabe da bi stekao iskustvo i lakse posle nasao posao jer bez iskustva u usa je dosta tesko naci posao.......
 
Ja sam mislio da za tih godinu dana ne placaju choveka bash neshto preterano dobro, pa zato pitam. Nisam siguran da bi ceo taj period uspeo sam sebe da izdrzavam, mada mislim da je chisto zbog iskustva Ok to probati. Ne znam ni sam, valjda cu uskoro odluchiti shta dalje... hvala ti na informaciji :!:
 
I mene zanima da li je moguce naci bilo kakav internship u USA, imam diplomu Ekonomskog fakulteta iz Beograda. Nemam radnog iskustva. Trenutno sam ovde u USA kod sestre u poseti i mogu da ostanem 6 meseci. Postoji li sansa za ovako nesto? Svaka ideja je dobro dosla...

Hvala unapred!!!
:P :P :P
 
da bi radio intrnship ti ne treba dozvola za rad ali treba da si upisan u neku skolu jer ti onda preko skole nadjes taj posao .... sto se tice placanja u prvih godinu dana posle zavrsene skole to nije neka posebna lova ali svakako dovoljna za izdrzavanje a po meni i za pristojan zivot....poenta svega je da tih godinu dana mozes da radis gde god hoces i koliko god hoces i nemas ogranicenje znaci radis koliko mozes da izdrzis a samim tim mozes i fine pare da skupis....najbolje od svega je ako uspes da se dogovoris sa firmom u kojoj radis da te sponzorisu za papire sto automatski znaci da mozes da ostanes u usa ali to je vec druga tema.....
 
Anonymous:
da bi radio intrnship ti ne treba dozvola za rad ali treba da si upisan u neku skolu jer ti onda preko skole nadjes taj posao .... sto se tice placanja u prvih godinu dana posle zavrsene skole to nije neka posebna lova ali svakako dovoljna za izdrzavanje a po meni i za pristojan zivot....poenta svega je da tih godinu dana mozes da radis gde god hoces i koliko god hoces i nemas ogranicenje znaci radis koliko mozes da izdrzis a samim tim mozes i fine pare da skupis....najbolje od svega je ako uspes da se dogovoris sa firmom u kojoj radis da te sponzorisu za papire sto automatski znaci da mozes da ostanes u usa ali to je vec druga tema.....

Za internship treba dozvola za rad, ali skola u kojoj si upisan cesto posreduje i relativno olaksava dobijanje iste.
 
razlika je u tome sto kada ti skola sredjuje dozvolu da radis internship smes da radis samo tamo za sta su ti sredili tu dozvolu i to se uglavnom radi za vreme skolovanja i uglavnom za dzabe znaci ne mozes da radis za to vreme sta god hoces odnosno nemas dozvolu za rad ili ajde imas ali ograniceno.......sa dozvolom za rad posle zavrsene skole tj opt imas godinu dana pravo da radis koliko god hoces i gde god hoces.......
 

Back
Top