Zenska solidarnost

kalithea

Zainteresovan član
Poruka
125
Da li ste primetile koliko su zene medjusobno nesolidarne?
Zasto li se gledamo kao najgori neprijatelji i to najcesce zbog muskarca koji bi nas obe jednim udarcem, ako je moguce!
Nisam nastrana, za slucaj da se jave neki saljivci, ali svaka zena mi je sestra i bliza od bilo kojeg muskarca (hajde da izuzmemo one u najblizem srodstvu).
 
kalithea:
Da li ste primetile koliko su zene medjusobno nesolidarne?
Zasto li se gledamo kao najgori neprijatelji i to najcesce zbog muskarca koji bi nas obe jednim udarcem, ako je moguce!
Nisam nastrana, za slucaj da se jave neki saljivci, ali svaka zena mi je sestra i bliza od bilo kojeg muskarca (hajde da izuzmemo one u najblizem srodstvu).

Nije tako svuda :wink:
 
pa kad se solidarišu
stvarno ondaK
moraš da paziš da se ne isfrustriraš :wink:
postanu zmajevi, udesetostruči se svakoj ponaosob snaga! :D



(ne obraćajte pažnju, manijaci i treba da se plaše :wink: )
 
Mislim na nemanje predstave o tome da se i sama moze naci u situaciji, ili se vec i nalazi, koju javno omalovazava.
A sto se tice ovih kurajbera koji ne znam kad upraznjavaju toliki sex kad se ovako cesto nalaze na zenskim stranicama, pomenucu jednu situaciju u kojoj sam odbila tipa koji je bio rad da ostavi cicu s kojom je ziveo(sa detedom iz prethodnog braka) zarad mene slobodne, nove, mladje...ali da me prvo proba!!!!!!!!! + :roll: Ostao je zabezeknut i on i ona (kako sam kasnije saznala) jer sam ga odbila ne zbog njega (nije za bacanje dasa) nego zbog nje. Sto bi ja to njoj radila?
Ta je cak izdejstvovala da se upozna sa mnom, jer joj je moj `ispad` totalno neuklopim u semu.
Mislim i na tu nesolidarnost. Sto bi mi same sebe potkusurivale?
 
kalithea:
A sto se tice ovih kurajbera koji ne znam kad upraznjavaju toliki sex kad se ovako cesto nalaze na zenskim stranicama, pomenucu jednu situaciju u kojoj sam odbila tipa koji je bio rad da ostavi cicu s kojom je ziveo(sa detedom iz prethodnog braka) zarad mene slobodne, nove, mladje...ali da me prvo proba!!!!!!!!! + :roll: Ostao je zabezeknut i on i ona (kako sam kasnije saznala) jer sam ga odbila ne zbog njega (nije za bacanje dasa) nego zbog nje. Sto bi ja to njoj radila?
Ta je cak izdejstvovala da se upozna sa mnom, jer joj je moj `ispad` totalno neuklopim u semu.
Mislim i na tu nesolidarnost. Sto bi mi same sebe potkusurivale?

Ne lupaj. Da ti se lik svideo, ostala bi sa njim jos kako. To sto si osetila da hoce da te proba, direktan je, i realan dokaz da je sljam, sto si, sticajem okolnosti shvatila, i zato ti se nije svideo. Da nije hteo da te proba, vec da ti se zaista posvetio, znas kako bi te bolelo dupe za nju. Jao kako ljudi ovde pokusavaju da izdizu sebe u tudjim ocima, na sopstvenu korist. Jao super, odje.bala si idiota koji je hteo da te poje.be, i jos si ispala karakter i heroj. Dve muve jednim udarcem. Lik je kreten, a ti si sad navodno riba jer si odkacila kretena. Cime se ti ponosis. A i ta glupaca, dosla da upozna zenu koja je preopoznala kretena u onome sto je njoj promaklo. Svasta.
 
Dakle, javio se jedan od kurajbera!
U cijim bi ja to ocima trebala da se predstavim na ovaj ili onaj nacin?
I da se vratim zenama; ne razumem zasto se borimo oko tipa koji bi nam se svejedno dao. Ali to ni po jada! Zasto sebe dovoljno ne cenimo da sacekamo tipa koji ce biti `moj`.
 
Upravo tako.
A da je hteo da odmah ode sa njom bez obzira na sve, onda bi to bila prica o ljubavi na prvi pogled koja se jednostavno "desila", pobedila sve prepreke i blablabla...
Lik jeste sljam, a mene bi ozbiljno zabrinulo kada bih dopustila da se takav oseti pozvanim da mi iznese predlog te vrste...preispitala bih svoje postupke.

Inace, "zenska solidarnost" je imbecilizam, jer ne vidim zasto bih stala na neciju stranu samo zato sto je zena.
To je u direktnoj suprotnosti sa "ravnopravnoscu polova" za koju bi se vrlo verovatno izjasnile mnoge od onih koje se zalazu za "zensku solidarnost" ne kapirajuci iz prve da je i to jedan vid polne diskriminacije.
 
divlja-u-srcu:
Mene bas zabole za ravnopravnost! :P
Hocu da sam ispod njega i tacka! 8)
Ma, ljudi moj, nije nikakvo moralisanje u pitanju! Ja prva nisam cistunica!
Drugo, to me je neko od posetilaca, zaboravih mu nick, bezveze naveo na tu stranu price.
Mislim na onu vrstu nesolidarnosti u kojoj okrecemo glavu ili olako kritikujemo, a i same smo mogle biti u toj prici.
Da budem konkretnija: poznam zenu koju maltretira bivsi partner s kojim ima dete; sta je reakcija okoline? Raspustenica, voda se s ovim i onim...pustite masti na volju! I ko prednjaci u olajavanju - zene!
I manite se njihovih quraca! Kupite vibratore!
 
kalithea:
Da budem konkretnija: poznam zenu koju maltretira bivsi partner s kojim ima dete; sta je reakcija okoline? Raspustenica, voda se s ovim i onim...pustite masti na volju! I ko prednjaci u olajavanju - zene!
Ti pricas o necemu drugom.
Nije poenta u tome da se treba solidarisati sa nekim samo zato sto je zena.
I nije tacno da u olajavanju prednjace zene.
Ako nekoga MALTRETIRA bivsi partner onda je ok da zauzmes stav koji se protivi maltretiranju.
Ako muskarac maltretira zenu onda stajem na njenu stranu, a ako zena maltretira muskarca onda stajem na njegovu.
Nema to veze sa polom vec sa nekim drugim karakteristikama i osobinama.
 
joj fuj, muškarac alpača, fuj fuj :evil:

pazi, nije kalitea vljda mislila da UVEK treba stati na žensku stranu,
već kada je situacija ONAKO (moglo je to i meni da se desi), mi se tog - moglo je i meni - ne setimo, nego krenemo u napad, olako otpisujemo, itd.
Primer za to je navela: raspuštenica, ko zna s kim se vuca..
Pa to je ŠOVINISTIČKI stav, to je gledanje očima muškaraca, i to onih koji ženu definišu kao, kako beše, dodatak neki uz pi.cu
Mislim, da li vi razmišljate kako se žene yebu???
Ja ne.

A u pomenutoj situaciji, odogovr je seksistički
i JESTE čudno da dolazi od ŽENA.
 

Back
Top