kako to mogu da rade prijatelji

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Imala sam jednog prijatelja 6 meseci...kazem imala jer vise nemam...jesam li u pravu kad to kazem, jesam li u pravu sto necu da mi on vise bude prijatelj? U ovim godinama tesko je stvarati nova prijateljstva osim mozda eto neka druzenja koja su prijatna i potrebna nekad kad je covek sam ili zeljan lepog razgovora izlaska i sl...takav je bio i taj neko ko je po svaku cenu hteo da bude moj prijatelj...prihvatila sam ga i polako pocela da se navikavam na svaki dan druzenja pijenja kafe ili pica negde na beskonacne razgovore o svemu i svacemu...najvise o problemima koji ga muce...jeste u teskoj situaciji priznajem a da ne bi pisala sad o tome...samo se pitam kako se to moze...pre mesec dana jednostavno je prestao da se druzi sa mnom...ispocetka ne misleci nista nisam ga nista pitala...smatram poslovi frka...medjutim nase nevidjanje se nastavilo...nema neko objasnjenje osim da je resio da se posveti poslu da nece vise nigde da ide da nikom nece da prica nista i sl. Zbunjena sam priznajem jer nije bilo nekog razloga koliko se ja secam da se bas totalno odvoji od mene...Pomislih da se nisam zaljubila pa mi je zao toliko...ne znam...nisam zavisna da moram da budem sa njim, ne patim u smislu da su me neke emocije spopale, znaci zivim i dalje svoj zivot ali se cesto pitam zasto...On licno ne daje mi nikako odredjen odgovor...samo eto da radi da je u haosu...ne pita me nista ni gde sam ni kako zivim ni sta ima novo kod mene..jednostavno nista...Nisam sama imam prijatelje poznanike sto kazu masu njih sa kojima se druzim i delim i tugu i radost...ali opet stalno se stalno vracam na to...sta se to sa njim desilo, zbog cega me izbegava...iskreno zao mi je...I sad je kod mene neki inat...iako ima nacina da ga negde vidim ja izbegavam takve sussrete...necu da se namecem necu da ja prva pokusam da ga vratim i molim za drustvo...meni takve stvari nisu jasne kad je u pitanju druzenje...
 
Posesivnost, Licemerje i Zavist su najstrasnija zla koja napadaju prijateljstvo.
Niko ne ume da te povredi ko prijatelj. Zna kada i zna gde da udari. Moj stav je da u ovim godinama vise ne zelim "prijatelje", zadrzacu onih troje pravih prijatelja koje poznajem ceo zivot i to je to.

Boli te i proci ce, uvek prodje.
 

Ne možeš da nazoveš prijateljem, osobu, koju poznaješ 6 meseci.
Zbog toga i ne razumeš njegovu reakciju, neko bezrazložno, po tebi, povlačenje. Prijatelji ne moraju da se viđaju mesecima, pa da opet nastave druženje, baš kao da su se juče sreli. Zato zovemo prijateljima, one ljude, koji su zadobili naše poverenje i koji uvek mogu da računaju na našu podršku.
Iskreno, možda si ti jednostrano čoveka proglasila prijateljem, a on nije imao u vidu takav odnos sa tobom. Dešava se :wink:
 
taja:
mozda je covek resio sve svoje probleme i vise nije u teskoj situaciji pa nemate o cemu da pricate....prijatelji su "istorijska kategorija" a to vase druzenje ocito ne spada tu

Verovatno je taja u pravu. A možda si ga nazvala prijateljem zbog stepena intimnosti (ti bi takve stvari delila zaista sa prijateljem samo), a njemu to dođe kao olakšanje - ispričao sve, očo...ma nek ide u očin! :wink:

btw. ne greši dušu, NEMA tih godina u kojima je kasno za prijateljstvo! :D
Jedino što, sa više iskustva, možda manjem broju ljudi daješ šansu (da odvojiš vreme za novog njega/nju, jelte, posao/karijera, stari prijatelji, kolege, drugari iz vrtića i sa studija, ortaci, šire društvo, veza/brak i ostalo), znači - pažljivije biraš, i stoga, ređe nailaziš na ljude koji ti odgovaraju :wink:

Vreme NIJE novac, ali jeste skupo što je viši kvalitet življenja :wink:
 
Jarrrr ... mozda te je voleo a mozda te jos uvek voli ...? mozda te voli i nezna kako da ti to kaZe jel se boji da tada vise nece imati ni to sto je imao ... a mozda te je zavoleo toliko da ga to boli da ga boli svaki put kad te pogleda kad te okrzne u prolazu kad pomirise tvoju kosu kad zamisli tvoje usne na njegovim .... jbg vi zene mislite da su muskarci totalno bezosecajni al nije to tako ...
Mislim pojma nemam al nemas ni ti koja ga navodno znas i gde te to vodi ili zaboravi sve ili ga pitaj da te vodi u motel ( varijanta 2 definitvno izvodi stvari na chistac !)
 
ariela:
...takav je bio i taj neko ko je po svaku cenu hteo da bude moj prijatelj...prihvatila sam ga i polako pocela da se navikavam na svaki dan druzenja pijenja kafe ili pica negde na beskonacne razgovore o svemu i svacemu...najvise o problemima koji ga muce...

...pre mesec dana jednostavno je prestao da se druzi sa mnom...ispocetka ne misleci nista nisam ga nista pitala...

Hmmm... :roll:
ON je insistirao na druženju.
ON je svakodnevno kukao o svojim problemima.
ON je otišao.
A šta si ti radila?

P.S. Izbegavaj kukače-spopadače-emotivne vampire :wink:
 
tacno, cuvaj se emotivnih vampira.zakacice ti se sa objasnjenjem da si im neophodna, najveci prijatelj, blabla... napajace se tvojom energijom, a kad prvi put kazes da nemas vise toliko snage pucace u tebe rafalno, ne birajuci cime i gde.

i naravno, emotivne vampire NE KRITIKUJ. ne podnose. kao oni pravi beli luk i krst..
 
Sve ovo dosad sto sam procitala je moguce...prvo lepo rece par njih ovde kako mogu nazvati prijateljem nekog koga tako kratko znam...drugo mozda mu je stvarno trebalo rame za plakanje pa kad se decko sredio i poceo da "dise" koji cu mu ja andrak? Samo da ga podsecam na kukavno stanje u kom je bio? A to da me je voleo pa nije znao kako da mi kaze...heheheh jest malo bio smotan priznacu al ipak smo pricali jednom na tu temu i on je rekao da mu ne treba ozbiljna veza da kroz prijateljstvo i druzenje upoznaje zenu i sl. ma ima tu jos nekih detalja sigurno koji nesto govore...da ja ne lupam glavu, to me je zanimalo cisto iz aspekta druzenja...dal prijatelj ili ne nekako mi je povlacenje nelogicno s obzirom da je to bilo vise nego intenzivno druzenje...Za ljubav necu da pitam to su stvarno otrcana pitanja u smislu "Sta da radim on mi se ne javlja"...zna se da je kraj, ali kazem kod nekog oblika druzenja bilo ono kratko ili dugo ostaju neke nejasnoce...Uh sad sam se setila...pa dva tri puta sam ga dobro iskritikovala kako zivi nesredjeno...mozda decku smeta kritika... :wink:
 
ariela:
Imala sam jednog prijatelja 6 meseci...kazem imala jer vise nemam...jesam li u pravu kad to kazem, jesam li u pravu sto necu da mi on vise bude prijatelj? U ovim godinama tesko je stvarati nova prijateljstva osim mozda eto neka druzenja koja su prijatna i potrebna nekad kad je covek sam ili zeljan lepog razgovora izlaska i sl...takav je bio i taj neko ko je po svaku cenu hteo da bude moj prijatelj...prihvatila sam ga i polako pocela da se navikavam na svaki dan druzenja pijenja kafe ili pica negde na beskonacne razgovore o svemu i svacemu...najvise o problemima koji ga muce...jeste u teskoj situaciji priznajem a da ne bi pisala sad o tome...samo se pitam kako se to moze...pre mesec dana jednostavno je prestao da se druzi sa mnom...ispocetka ne misleci nista nisam ga nista pitala...smatram poslovi frka...medjutim nase nevidjanje se nastavilo...nema neko objasnjenje osim da je resio da se posveti poslu da nece vise nigde da ide da nikom nece da prica nista i sl. Zbunjena sam priznajem jer nije bilo nekog razloga koliko se ja secam da se bas totalno odvoji od mene...Pomislih da se nisam zaljubila pa mi je zao toliko...ne znam...nisam zavisna da moram da budem sa njim, ne patim u smislu da su me neke emocije spopale, znaci zivim i dalje svoj zivot ali se cesto pitam zasto...On licno ne daje mi nikako odredjen odgovor...samo eto da radi da je u haosu...ne pita me nista ni gde sam ni kako zivim ni sta ima novo kod mene..jednostavno nista...Nisam sama imam prijatelje poznanike sto kazu masu njih sa kojima se druzim i delim i tugu i radost...ali opet stalno se stalno vracam na to...sta se to sa njim desilo, zbog cega me izbegava...iskreno zao mi je...I sad je kod mene neki inat...iako ima nacina da ga negde vidim ja izbegavam takve sussrete...necu da se namecem necu da ja prva pokusam da ga vratim i molim za drustvo...meni takve stvari nisu jasne kad je u pitanju druzenje...

Ako je on odlucio da se vise ne vidjate smatraj ga izgubljenim. Ali ako ti je stalo do njega pokusaj da ga povratis.
 
Vi žene ste stvarno čudo! Kako možeš da se vežeš za nekoga za 6 meseci i da te posle rastanak sa njim toliko zaboli da moraš da postaviš temu o tome na Krstarici.
Opusti se bre i uživaj u životu.

P.S. Moj savet ti je da nadješ momka onda ćeš zaboraviti na ovakve gluposti (više sexa i sve je lepše u životu :D )
 
Muškarac_bg:
Vi žene ste stvarno čudo! Kako možeš da se vežeš za nekoga za 6 meseci i da te posle rastanak sa njim toliko zaboli da moraš da postaviš temu o tome na Krstarici.
Opusti se bre i uživaj u životu.

P.S. Moj savet ti je da nadješ momka onda ćeš zaboraviti na ovakve gluposti (više sexa i sve je lepše u životu :D )
E pa vidis ja mogu...zato i budem povredjena...i tebe bi prihvatila da mi ponudis prijateljstvo i lepo druzenje a da pritom i meni bude u tvom drustvu isto tako prijatno...bez obzira na sve kad se toliko neko zeli za prijatelja kao sto je on to zeleo treba se moci iznati druziti...ja sam tip osobe koja sve sto joj smeta saopsti direktno...ne mora se neko sa mnom druziti ako nece ali je lepo reci takva i takva stvar je ja sam zbog nekih stvari uvredjen razocaran i sl a ne ko kukavica povuci se i ja da nagadjam gledam u pasulj karte i solju sta moze biti..jednom recju ne podnosim muskarce slabice...i samim tim dolazim u ovako nebulozne situacije...
 
ma bre muvao te je na patetiku, dosta dugo i 'neprimetno','prijateljski',i sad je nasao drugu zanimaciju 'drugaricu' ,devojku sta god....zavisno od godina starosti i zrelosti,ali za 6 meseci da mi suprotni pol postane draga saveta za sve moje najdublje probleme(svakodnevno), a pri tom mi nije ni devojka ,ni rod,ne postoji sansa.
 

Back
Top