Zoran Djindjic- legenda ili prevarant?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislio sam da ovo stavim u posebnu temu, sto mozda jednom i uradim... Djindjic je bio veliki covek, a kao premijer je poprimio ulogu faustovske figure. To ga je kostalo glave. Iz jedne druge rasprave:

krstakrstic:
A Đinđić nije stvarao ambijent za procvat kriminala(ca) i korupcije? Za vreme njegove Vlade, "Šiptar" i "Kum" i ostatak bagre iz zemunskog klana su hapsili Slobu! Šta, oni su to kao samoinicijativno radili? Jok, nego po nalogu vlade! Nije sigurno po Koštuničinom nalogu! Zašto to nije obavila zvanično policija ili vojska?
Za vreme nbjegove Vlade kralo se nikad jače! VIDEO/ČUO/PRISUSTVOVAO!!!
Živim u Zemunu od rođenja! Zemun je "palanka" u kojoj se sve sazna! Za Krsmanoviće, Juru itd. sam čuo i bio upoznat sa njihovim "radom" sa svojih 14-15 godina. Isto tako se zna šta su oni "radili" dok je Vladom upravljao Đinđić i polsaničkom grupom DOS-a Čedomir Jovanović!
Uostalom te priče o "inspiratorima" i "stvaranju ambijenta" ne prolaze nigde, pa tako ni na Sudu!
Dobro, u DSS-u su danas svi ti radikali! Daj mi dokaze da su ti radikali najgori i najbezobrazniji i najosioniji kriminalcui i korupcionasi! Veruj mi, i DS se napunio takvih govana odmah nakon 5. oktobra, ali DAJ MI DOKAZE!
Da pogledam vesti! Ti veruješ onome što kažu na vestima! Kao moja baba kad mi kaže: E, bla,bla... nešto tipa, pojavili se vanzemaljci! Reko', daj baba ne lupetaj! Ne stvarno, sad su rekli na vestima!
Mnogo si naivna Tatjana, a očegledno i bez iskustva! Na zameram ti, jer bih i verovatno bio isti takav da sam život proveo u tvojoj koži! Ali sa iskustvom za koje bih voleo da ga nikad nisam iskusio, razmišljam i govorim drugačije!

Generalno postoje dve verzije atentata, mada se one uopste ne iskljucuju. Zapravo je to ista verzija. Po jednoj je Djindjica ubila drzava (drzavna mafija), po drugoj je on bio faustovska figura, odnosno ko s djavolom tikve sadi... Zagovornici prve verzije prepoznaju drugu, ali je u startu odbacuju. Ona je suprotna deifikaciji.
Medjutim, ja nemam razloga da verujem da je tako bilo, a ne vidim ni suprotnost sa onim da ga je ubila drzava. Drzava na cijem je celu bio.
Vratimo se faustovskoj figuri: Neke su stvari morale da se urade, a ja sam i tada imao utisak da mu to nije tesko padalo. Kao iskrenom makijavelisti (zaista simpaticna kontradikcija) nije mu tesko padalo da bude u centru viseugla koga su cinili sluzbe bivseg rezima koje su presle "na nasu stranu", nasledjena mafija bez obzira na njene boje, populisti koje je gurnuo da uzmu vlast umesto njega, vlastiti kadrovi birani negativnom selekcijom i bezvredne strancice kojima nisu odgovarali novi izbori. Mogu da mislim koliko je tesko da takvo vidjenje prihvate oni kojima je on bio idol... Ali pevali su Piloti jos odavno "Ne veruj u idole...", i Metallica ima jednu stvar: Sad but true.
Dakle, ja mogu da postujem stvari koje je Zoran uradio za ovu zemlju, cak i taj pakt sa djavolom kada je on bio neophodan. Ali dogodilo se ono sto se dogodilo i tako je bilo cesto u istoriji. Ljigavo je onda kriviti nekog treceg ko sa celim zamesateljstvom nije imao nista. Da gospodo, Djindjica NISU ubili "klerofasisti".

Eraserhead:
Klerofasisti nikada nisu bili jaki na argumentima, vlade koje su oni podrzavali su uvek vodile narod iz nesrece u nesrecu, a sami su bili mafijasi i lopovi koji su posledenje pare iz dzepa narodu otimale. Srbija je imala tu srecu da u jednom periodu na njenom celu bude Zoran Djindjic i taj period ce, bojim se, generacijama biti prepicavan, dok razne Kostunice budu rastrzale ovo zemlje sto je posle klerofasista v1.0 ostalo.

Na kraju je ostalo to da je Srbija jedini pravi razvoj imala za te tri godine, da je jedino tada imala obracun sa mafijom i konacno da je imala obracun sa klerofasistima. Zato je sada potrebno obracunati se sa Cedom Jovanovicem i svim onima koji ne pristaju na ono sto je mafija zelkela da postigne ubistrvom Zorana Djindjica.

Na jednoj strani imamo Kostunicu i Legiju na drugoj sve one koji ovoj zemlji zele bolju buducnost.

Lepo, nadahnuto, poetski ... kao da citam Maksima Gorkog.
Samo nesto tu nedostaje.
Ne znam stvarno ko su to "klerofasisti". Ja se cak sa tom "optuzbom" identifikujem, iz inata ili cega vec... ali stvarno mi nije jasno.
Oni PRAVI marxisti su bar bili dobri sa definicijama, kategorijama. Jeste to sve bilo dosadno, ali je bar davalo neki sistem.
Definisi ko su to "klerofasisti", pa ces zasluziti dostojanstveni epitet neokomunjare.
 
Saurone, u obe te verzije ima istine...vise u prvoj, naravno...
DOS, i naravno, Djindjic, se zayeb'o kada je odlucio da ima preca posla od obracuna sa JSO i Zemuncima...
oni su, nazalost, shvatili o cemu se radi posle pobune JSO...koju je, inace, Kostunica podrzao...
ali tada je bilo kasno...
i popustanje Legiji je katastrofalan potez...

na samom kraju akcije "Svedok", koja je trebalo da rascisti podzemlje, Djindjic je ubijen...
njega je ubila drzavna mafija, ali njegova greska je sto nije rascistio sa njima ranije...otud ta prica kako je on sa njima "sadio tikve"...

ali, ja tebe pitam...u tom slucaju, koja bi bila reakcija javnosti, koja podrzava Kostunicu i cita Identitete i Nacionale i Kurire...i koja je JSO i Zemunce smatrala za "ratne heroje" i "patriote"?

ne treba Djindjic i DOS da se pita sta je radio i "sa kim je sadio tikve", nego Kostunica i DSS u kojima su Legija i razni krimosi nasli SAVEZNIKA...
 
Nexus 6:
ali, ja tebe pitam...u tom slucaju, koja bi bila reakcija javnosti, koja podrzava Kostunicu i cita Identitete i Nacionale i Kurire...i koja je JSO i Zemunce smatrala za "ratne heroje" i "patriote"?

ne treba Djindjic i DOS da se pita sta je radio i "sa kim je sadio tikve", nego Kostunica i DSS u kojima su Legija i razni krimosi nasli SAVEZNIKA...

Ja ne znam nijednog DSS-ovca da je imao Ducu za idola, zapravo su kritikovali DOS kada su saradjivali sa njima, a Duca i Kum recimo hapsili Milosevica.
Legija je nesto drugo, kao recimo i njegov prethodnik Arkan. Svakako je rec o kriminalcu, ali je taj kriminalac imao zasluge za Srbiju. Navescu samo tri:
1. Obezbedjivanje DOS-a 5. Oktobra
2. Resavanje situacije na jugu Srbije
3. Sprecavanje ulaska strane mafije

Ovo sada govorim gistro u svoje ime - trebalo je da MUP "pripadne" DSS-u, pa je onda Mihajlovic dosao kao srednje resenje (valjda je svima bio podjednako ljigav). Medjutim, ja da sam se pitao Legija bi bio ministar policije ili bar javne bezbednosti cim je formirana vlada DOS-a. On je tada bio nestranacki opredeljen i mogao bi svoje poslove da legalizuje, a ostalu mafiju pokoka. Uostalom, Hag ga do sada nije trazio, a Lukica jeste i to se moglo predvideti.

A sto se tice saveznika...
Pa vidi Legija je u zatvoru. Ja ne znam kako ti je onda Kostunica njegov "saveznik". Do sada bi vec mogao da ga izvadi iz zatvora da mu je to prva briga.
Uostalom, Kostiunica nije ubijen, pa je to pitanje cisto retoricko.
 
Glas Sauronov:
Ja ne znam nijednog DSS-ovca da je imao Ducu za idola, zapravo su kritikovali DOS kada su saradjivali sa njima, a Duca i Kum recimo hapsili Milosevica.
Legija je nesto drugo, kao recimo i njegov prethodnik Arkan. Svakako je rec o kriminalcu, ali je taj kriminalac imao zasluge za Srbiju. Navescu samo tri:
1. Obezbedjivanje DOS-a 5. Oktobra
2. Resavanje situacije na jugu Srbije
3. Sprecavanje ulaska strane mafije

Ovo sada govorim gistro u svoje ime - trebalo je da MUP "pripadne" DSS-u, pa je onda Mihajlovic dosao kao srednje resenje (valjda je svima bio podjednako ljigav). Medjutim, ja da sam se pitao Legija bi bio ministar policije ili bar javne bezbednosti cim je formirana vlada DOS-a. On je tada bio nestranacki opredeljen i mogao bi svoje poslove da legalizuje, a ostalu mafiju pokoka. Uostalom, Hag ga do sada nije trazio, a Lukica jeste i to se moglo predvideti.

A sto se tice saveznika...
Pa vidi Legija je u zatvoru. Ja ne znam kako ti je onda Kostunica njegov "saveznik". Do sada bi vec mogao da ga izvadi iz zatvora da mu je to prva briga.
Uostalom, Kostiunica nije ubijen, pa je to pitanje cisto retoricko.

1.niko iz DSSa nije imao Ducu za idola nego Legiju jer ih je lozio da je patriota, ljubio ikonu i krstio se pred Kostunicom...

2.Milosevica je hapsio Legija i JSO...

3.ako je sprecavanje ulaska strane mafije, od strane domace mafije, patriotski cin, onda...vazi, brate...
a, ako pod obezbedjivanje 5. oktobra mislis na ono slikanje JSO kako se ljube sa demonstrantima...to je bilo foliranje, cisto...

4.kriminalac, Slobin pretorijanac i ubica da bude na celu policije...pa to ni Kostunica ne bi dozvolio... :roll:
a, sto se tice legalizovanja poslova, Duca, Legija i cela ta ekipa, UPRAVO TO NIJE HTELA...bilo je "pametnih" koji su to uradili (Cume), ali oni nisu hteli...

5. DSS je BIO saveznik Legiji dok nisu videli ko je on u stvari, posle ubistva premijera...
 
Svi ste jako pametni. Dan-dva od ubistva Djindjica nasao sam se na nekom rodjendanu, koji je pre licio na sahranu, gde je bilo i nekih ljudi iz politike i to jako dobro pozicioniranih. Covek koji je jako dobro upucen i koji ga je znao licno je rekao: "ko je lud da se suprostavi 200 ljusi koji su obuceni na nivou SAS-a i koji uz to imaju puno godina ratnog iskustva. Da su krenuli na njih pobili bi im porodice, a svako misli o svojoj deci. On je krenyo, rizikovao je zivote i sebe i svoje dece i evo sta mu se dogodilo."
Milosevic nije nista rizikovao. Kostunica nista ne rizikuja. Samo je Djindjic imao petlju i to platio. SPS, SRS, DSS - tu su ili utaljeni likovi ili oko koji nemaju petlju... toliko o tome.
 
Што се мене тиче Ђинђића су убили Американци.
У јеку припрема за рат, када је чак и Еминем успео да добије Оскара, свако, чак и благо одбијање одобравања америчке интервенције било је опасан минус.
У том периоду Ђинђић је сву своју политику базирао на Немцима, што је било и логично, савезника мораш имати у крупној политици а сплет околности је учинио да тај његов избор падне на Немачку, што у суштини и није било лоше за Србе ако узмемо у обзир ко је газда у Европи, Британци се не рачунају јер су постали колонија САД.
Ако се сећате, отпор већег дела чланица ЕУ је био више него приметан до Ђинђићевог убиства, након тога су сви веома брзо легли на руду.
Већ након првог Ђинђићевог негативног али веома дипломатског изјашњавања по питању интервенције у Ираку уследиле су ћушке, након његовог другог, истоветног изјашњавња, било је јасно као дан да ће га скинути, што сам и рекао колеги са посла, додуше, то је био сленг за смену, нисам очекивао да ће да га убију, то јест да нареде егзкуцију.

Далеко било да је Ђинђић био у могућности да осујети америчке планове, убили су га из више разлога:
1. Нису више могли да на њега озбиљно рачунају у перспективи.
2. Немачка би преко Србије излобирала државе у окружењу.
3. Јогунасту ЕУ је требало подсетити ко удара ћушке.
4. Ништа од наведеног им није ишло у прилог, поготуву у ратном стању.

Егзекутора је било на претек, изабрани су најбољи у послу, за толико су корисни а осудиће их други амерички људи који са самим атентатом немају ама баш ништа, немају у смислу да нису учествовали с тим да знају а немају конкретне доказе а и да имају ништа им не би вредело.

Као велики политички противник покојног Ђинђића могу мирне душе да кажем да је убијен у моменту када је започео дугорочну политику у корист српског народа, колико год некима ово чудно звучало.

Само погледајте ко је највише профитирао у ДС-у након његовог убиства, па је након тога избачен а сад је најгласнији уз страховиту новчану и стратешку помоћ из иностранства, све ће вам бити јасно.

Свесно је испоручио Милошевића, што и није нека штета јер је сам и замесио, е тако је исто могао да испоручи не само спорне генерале него и најспорнијег међу њима-Младића, могао је али није хтео.

Није ли мало чудан нагли пораст апетита за генералима после његове егзекуције?
Није ли мало чудна сервилност његових наследника по том питању?

Није ту ништа чудно ако се узме у обзир да је управо због тога и убијен.

Свашта се њему може замерити али антисрпска политика коју воде његови наследници није била његова политика.

Шиптари су нагло скочили управо због његових наследника који су редом трљали руке када су чули да је убијен, неки су учествовали неки нису али то не мења ствар.

Што се тиче људи око њега, својим очима сам их гледао, стицајем околности неке сам и упознао, тако да вам могу рећи да је то допринело тако лаганој егзекуцији.
Оно што могу да закључим из свега што сам видео је то да је био апсолутно свестан да је на листи за одстрел и да је изабрао опцију да ако већ треба да га убију онда боље да га убију на улици него у дневној соби заједно са породицом.

Жалосно је, без обзира на све, што смо се за 100 година померили мало више од 100 метара с тим да и даље убијамо носиоце власти.
 
Glas Sauronov:
Legija je nesto drugo, kao recimo i njegov prethodnik Arkan. Svakako je rec o kriminalcu, ali je taj kriminalac imao zasluge za Srbiju. Navescu samo tri:
1. Obezbedjivanje DOS-a 5. Oktobra
2. Resavanje situacije na jugu Srbije
3. Sprecavanje ulaska strane mafije
Nikakve zasluge bre on nema-
1. Sa demonstrantima se 5 oktobra samo slikao, nista on nije "obezbedjivao". A da je stavise napao nekoga, pa 500/700.000 ljudi bi ih do jutra pocepali kao oni Somalijci americke rendzere. I steta sto takvog 6 oktobra nije bilo, ja bi bio tamo u gomili (ako bi preziveo) vukao bi bre njihove leseve po ulicama (mislim na Legiju i bilo koga ko bi pucao)
A bas to bi im se i desilo, bili su svesni ozbiljnosti situacije- PO NJIH, PA SU SE US'RALI I PRESLI NA "PRAVU" STRANU...

2. Ista prica, samo se slikao tamo. A situacija je resena bez ispaljenog metka (tj. bilo koje ofanzive i sl.) Politicari su resili jedan sukob mirnim putem, za promenu (fala ku'rcu jednom za promenu)

3. Koje strane mafije?? Ako mislis na kolumbijeske,turske i siptarske veze Duce i Legije, onda su im bre ONI SIROM OTVORILI VRATA SRBIJE ZA HEROIN I KOKAIN !!

E brate, a da ja tebe iskreno zapitam da li si ti ozbiljan, ili ne zivis na istoj planeti o kojoj pricas? :shock:

Glas Sauronov:
Ovo sada govorim gistro u svoje ime - trebalo je da MUP "pripadne" DSS-u, pa je onda Mihajlovic dosao kao srednje resenje (valjda je svima bio podjednako ljigav). .
True.(naravno)
Glas Sauronov:
Medjutim, ja da sam se pitao Legija bi bio ministar policije ili bar javne bezbednosti cim je formirana vlada DOS-a. On je tada bio nestranacki opredeljen i mogao bi svoje poslove da legalizuje, a ostalu mafiju pokoka. Uostalom, Hag ga do sada nije trazio, a Lukica jeste i to se moglo predvideti.
Pa da se dss pitao - on bi tada i stavio Legiju na mesto ministra mup-a :roll:
Ali evo ga, sada ce da robija (kao sto i treba, nadam se da se svi slazemo po tom pitanju- ako smo nosrmalni trebalo bi)

Glas Sauronov:
A sto se tice saveznika...
Pa vidi Legija je u zatvoru. Ja ne znam kako ti je onda Kostunica njegov "saveznik". Do sada bi vec mogao da ga izvadi iz zatvora da mu je to prva briga.
Uostalom, Kostiunica nije ubijen, pa je to pitanje cisto retoricko.
Nije Kostunjavi saveznik vec simpatizer, zato ga ne vadi iz zatvora, ali dopusta mafijasko oglasavanje u Kuriru, gvozdene rovove (zamislite na zapadu da Li Osvald pise: "ruze na mom reveru, dok sam Kenediju je'bo kevu...")
A da ne pricamo sta rade Jocic i Stojkovic ljudima koji su hapsili Zvezdana i SVETU KRAVU - Acu Tomica.
Dakle Kostunije je simpatizer definitivno, i odavno. Treba se samo prisetiti...
:roll:
 
Otprilike je to i razlog zasto nije Karadzic jos jako davno smaknut. Kad je Sloba poslao Arkana na njega izginulo je prilicno ljudi, a sad se ne secam bas najbolje ali mislim da je i sam Arkan ranjen. Generalno ja imam simpatije za Ratka i Radovana u onom smislu sto imam simpatije za bilo koga, od Dejvid Koresa pa do branitelja Alama, koji se ne predaju vec se bore do smrti. I zato nemam za Milosevica koji se uvek busao u grudi pa se posle predavao ko poslednja *****. a sto se mene tice nisam na vlasti pa me zabole. Zivkovic je zato i predao vlast i radikali zato i nece vlast. niko nece da isporucuje, a jedino je Kostunjavi zagrizao. Ko mu je kriv...?

Glas Sauronov:
Jeste Gwydione, a sad stavi u taj kontekst one koji tvrde kako je Ratko Mladic u Srbiji i kako ga policija moze uhapsiti za pola sata (a neko moze da plati glavom za pola minuta).
Da li bi ti da si na vlasti imao petlju :?:
 
Glas Sauronov:
Legija je nesto drugo, kao recimo i njegov prethodnik Arkan. Svakako je rec o kriminalcu, ali je taj kriminalac imao zasluge za Srbiju. Navescu samo tri:
1. Obezbedjivanje DOS-a 5. Oktobra
2. Resavanje situacije na jugu Srbije
3. Sprecavanje ulaska strane mafije
Nikakve zasluge bre on nema-
1. Sa demonstrantima se 5 oktobra samo slikao, nista on nije "obezbedjivao". A da je stavise napao nekoga, pa 500/700.000 ljudi bi ih do jutra pocepali kao oni Somalijci americke rendzere. I steta sto takvog 6 oktobra nije bilo, ja bi bio tamo u gomili (ako bi preziveo) vukao bi bre njihove leseve po ulicama (mislim na Legiju i bilo koga ko bi pucao)
A bas to bi im se i desilo, bili su svesni ozbiljnosti situacije- PO NJIH, PA SU SE US'RALI I PRESLI NA "PRAVU" STRANU...

2. Ista prica, samo se slikao tamo. A situacija je resena bez ispaljenog metka (tj. bilo koje ofanzive i sl.) Politicari su resili jedan sukob mirnim putem, za promenu (fala ku'rcu jednom za promenu)

3. Koje strane mafije?? Ako mislis na kolumbijeske,turske i siptarske veze Duce i Legije, onda su im bre ONI SIROM OTVORILI VRATA SRBIJE ZA HEROIN I KOKAIN !!

E brate, a da ja tebe iskreno zapitam da li si ti ozbiljan, ili ne zivis na istoj planeti o kojoj pricas? :shock:

Glas Sauronov:
Ovo sada govorim gistro u svoje ime - trebalo je da MUP "pripadne" DSS-u, pa je onda Mihajlovic dosao kao srednje resenje (valjda je svima bio podjednako ljigav). .
True.(naravno)
Glas Sauronov:
Medjutim, ja da sam se pitao Legija bi bio ministar policije ili bar javne bezbednosti cim je formirana vlada DOS-a. On je tada bio nestranacki opredeljen i mogao bi svoje poslove da legalizuje, a ostalu mafiju pokoka. Uostalom, Hag ga do sada nije trazio, a Lukica jeste i to se moglo predvideti.
Pa da se dss pitao - on bi tada i stavio Legiju na mesto ministra mup-a :roll:
Ali evo ga, sada ce da robija (kao sto i treba, nadam se da se svi slazemo po tom pitanju- ako smo nosrmalni trebalo bi)

Glas Sauronov:
A sto se tice saveznika...
Pa vidi Legija je u zatvoru. Ja ne znam kako ti je onda Kostunica njegov "saveznik". Do sada bi vec mogao da ga izvadi iz zatvora da mu je to prva briga.
Uostalom, Kostiunica nije ubijen, pa je to pitanje cisto retoricko.
Nije Kostunjavi saveznik vec simpatizer, zato ga ne vadi iz zatvora, ali dopusta mafijasko oglasavanje u Kuriru, gvozdene rovove (zamislite na zapadu da Li Osvald pise: "ruze na mom reveru, dok sam Kenediju je'bo kevu...")
A da ne pricamo sta rade Jocic i Stojkovic ljudima koji su hapsili Zvezdana i SVETU KRAVU - Acu Tomica.
Dakle Kostunije je simpatizer definitivno, i odavno. Treba se samo prisetiti...
:roll:
 
Kazanova:
ancika:
Sta vi mislite o tome? Za mene ce on zauvek ostati jedan od vrhunskih politicara 20.veka.

Sarlatan koji ce uci u legendu zahvaljujuci srpskoj mitomaniji i sklonosti pravljenju mitova i legendi.


Isto smo imali toga i pre u istoriji, zavisi samo od kreatora (zaludjenika) u takve licnosti.

Ja misliti da on biti budala! Neznam sto je njemu trebalo da sebe pravi budalom al je to uspesno odradio i za to mu svaka cast, vala i to treba umeti. O njemu ja ne misliti nista posebno, a kamoli nesto idealizovano. 8)
 
ancika:
LovacBg:
Ma prevarant, pa da zakljucimo temu. Covek je je mrtav, i ajde vise... :roll:
Bar je umro za ideale, mnogi umru ne ostaveci ama bas nikakvog traga iza sebe...

Nadam se da me niko nije pogresno shvatio, to sam rekao u smislu - jeste,jeste i onda je mrmot zamotao cokoladu, i ajde da zakljucimo ovu glupu temu (da ga malo, i konacno puste neki dildoi na ovom forumu - na miru) :wink:
 
LovacBg:
ancika:
LovacBg:
Ma prevarant, pa da zakljucimo temu. Covek je je mrtav, i ajde vise... :roll:
Bar je umro za ideale, mnogi umru ne ostaveci ama bas nikakvog traga iza sebe...

Nadam se da me niko nije pogresno shvatio, to sam rekao u smislu - jeste,jeste i onda je mrmot zamotao cokoladu, i ajde da zakljucimo ovu glupu temu (da ga malo, i konacno puste neki dildoi na ovom forumu - na miru) :wink:
Laka mu zemlja! Valjda i na onom svetu ima Uskrsnjih praznika...pa da mu pozelimo sve najlepse za praznike...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top