''Đavo je moj drug''

NENSI VOJNOVIC

Početnik
Poruka
9
:evil:
NAJBOLJI PISAC I NJEGOVO NAJBOLJE DELO!!!!!!!!!!!!!!!
''ZIVOT JE KAO VES MASINA.LIKOVI U NJEMU NEKAD ISPIRAJU,NEKAD CENTRIFUGUJU,U SVAKOM SLUCAJU KAD OBRNU CEO KRUG,POCNU IZPOCETKA,A TI ULECES U KUPATILO DA SERES I PISAS I ZATICES VES MASINU U RAZNIM FAZAMA.SVE TE TO TERA DA SE USERES OD STRAHA I POMISLIS DA SMRT NIJE KRAJ I DA BOGA IPAK IMA I DA CE TI JEBATI MAJKU JER SI UHVATIO ZA SISU PREDSEDNICU ODELJENSKE ZAJEDNICE''

''DJAVO JE BIO CRVEN,NABILDOVAN,SA ROGOVIMA I SILJASTIM REPOM I AKO JE POSTOJAO,VEROVATNO JE NEGDE PIZDEO ZBOG TOGA KAKO GA LJUDI ZAMISLJAJU''.......
..................................................
:twisted:
 
Moje knjige su dosta klasicne,lisene svakog histericnog uzbudjenja sto nam servira savremena knjizevnost.
Moje knjige su izdate samo ovde u Skandinaviji:

Christiania.
Barn av år tiden.
Min kjærste by.

I jako veliki broj drama.(Pozoriste u Tromsø)
Ali ne brini,dolazim za SCG pa cu moci da imam direktne kontakte sa svakim ko to bude zeleo.
 
za Dont_Break...

1. Zasto imas nisko misljenje o Pavicu.
2. Zbog cega je lose da moderna knjizevnost donosi uzbudjenje (ili sta si vec naveo) kao sto to radi npr. film, naravno ukoliko to nije njen jedini kvalitet?
 
Iako pitanje nije upuceno meni ja bih da izjavim da ni ja ne volim Pavica i da mi je vise muka od znacajnih dramskih pauza moje okoline kada ovo izjavim!
A, sto se tice Vidojkovica tu smo temu uzduz i popreko obradili poodavno i zdusno dosli do zakljucka da patuljci pojma nemaju...(ko razume,shvatio je!!!)
 
terapeut:
Iako pitanje nije upuceno meni ja bih da izjavim da ni ja ne volim Pavica i da mi je vise muka od znacajnih dramskih pauza moje okoline kada ovo izjavim!
A, sto se tice Vidojkovica tu smo temu uzduz i popreko obradili poodavno i zdusno dosli do zakljucka da patuljci pojma nemaju...(ko razume,shvatio je!!!)

Tako je,a sto se tice detalja o nakazi Pavicu,pa dovoljno je bilo sta procitati od njega,,,,,ili jos gore,,ono sto sam ja doziveo,da ga upoznam,,arogancija,stav kao da je sam Bjørnson ispred mene,i na sve sto je mladje od njega gleda sa nipodastavanjem.
Sve njegove knjige su mene ostavile ravnodusnim,sta vise,procitavsi njega shvatio sam da je umetnost u knjizevnosti umrla.
Jer,on je Pavic,covek na visini,ne bice koje oseca,ne bice koje pise svojom krvlju.
A moderna knjizevnost,ok,priznajem da sam nasao sjajne knjige u modernoj knjizevnosti,ali sam uproscen jezik i teme sa kojima se pisci bave,politika,seks,slobodna ljubav,sve su to price ko zna zasto,prosto nemaju smisla,nemaju umetnickog nista u sebi.
Ja sam pokazao kako se ovde pise krvlju,kako se pise iz srca,i ne stidim se nimalo da razgolitim sebe,a znam da cu to u SCG uraditi jos vise,i ovde su ljudi bili zbunjeni mojim delima.
Ok,postavicu ih opet,jer cu biti na dva fronta,a onda mislite o njima sta god zelite jer moja duznost,moja potreba,moj naboj je da kazem sta osecam,a vi slobodno procenite da li sam ok pisac ili ok osoba ili sam samo neki monstrum koji ne zna da pise.
Ali sam barem pristupacan svima,svima,ko god hoce sa mnom da razgovara,i ovde u Norveskoj,i oni koji me vole i koji ne vole,uvek su dobrodosli.Isto vazi i za SCG.
 
Павић арогантан? Хе, хе...ма он је један фини чикица, смирен и потпуно класичан, од одела до опхођења...Кад ти каже његов студент! :wink:
 
Ja volim Pavica. :)
Znam i zasto ga volim. :wink:
Ako ti se nesto ne dopada-ok!
Ali kad nekog osporavas kao pisca, onda ga osporavaj sa argumentima, mani se psihoanalize. :)
Jel' tako? Tako je! :)

@ The Oath

A kada cu ja imati prilike da procitam neku tvoju knjigu? Zanima me. :)
 
Dont_Break_The_Oath:
...ali sam uproscen jezik i teme sa kojima se pisci bave,politika,seks,slobodna ljubav,sve su to price ko zna zasto,prosto nemaju smisla,nemaju umetnickog nista u sebi...

Pa kad dođe Vidojković u emisiju i priča o svršavanju... Čovek mora da se divi tom čoveku za koga ništa nije tabu.


Inače, zašto bi se ljudi gnjavili sa "teškim" delima? Zašto bi uopšte i čitali kad ima toliko "španskih" serija...
 
teta Hellen,stani Pavicu na crtu kao sto sam ja uradio pa ces videti kako ces proci.
On je iskljucivo akademski pisac,beskrvan,naucio samo da se bavi lepotom,ali nikako smislom recenica.

Divlja,moje knjige ce se,nadam se prevesti na srpski,ako nadjem izdavaca ovde (jeste,The Oath se vratio u SCG da pije krv i da uznemiruje ljude).
Ali ovo podneblje trazi nesto uzbudljivije,tako da sada radim na jednom fantasticnom delu,a sta ce biti,videcemo narednih meseci.
 

Back
Top