Mnogo bolji zvuk muzike... (DFX)

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
DFX je program, zapravo plug-in koji vidno poboljšava kvalitet mp3 ili bilo koje druge muzike na računaru. U početku nisam ni sam verovao, dok ga nisam instalirao. Od tada ni ne pomišljam slušati muziku bez njega. :)
Postoji u varijantama za Winamp (samo verzije 2 i 5), WMP, misicmatch, RealOne i još neke plejere.
Nije besplatan, ali registracija nije neophodna za korišćenje.

scrdfx001.png


http://www.fxsound.com/
 
Lep plug-in, ali realno pitatajte nekog profesionalca shta misli o takvim programima. Ianche DFX je star ja mislim nekih 4, ako ne i 5 godina. Secam se da sam ga probao ranije. Inache bio je jedan slican, manji i skormniji, delo nekog solo autora koji je isto odlicno radio. Pored nekog shatro peglanja zvuka imao je jednu vrlo unikatnu i opasnu foru: basseve, tj. niskofreqventni spektar je prosirivao i ispod praga cujnosti u spektar infra zvuka. Kad se ovo odshrafi na nekim jacim zvucnicima dobijate mnogo mocan utisak. Plug-in se zvao Enhancer i nravno pravljen za Winamp 2. Verovatno ga mozete naci u Winampovoj bazi :wink:
 
Имам га једно месец дана и баш сам задовољан! Читао сам у СК (немојте ме пљувати, другов је)да зависи од квалитета звучника. Као на слабијим зучницима више побољша квалитет (што је и логично, шта можеш урадити на неким пребуџеним). Иначе су моји звучници кинеско *, тако да :D :D :D
 
Ma gde bolji zvuk ljudi sta vam je!!! Svi se lozite jer bassovi gruvaju. Ko zna moze da postigne istu stvar i sa najobicnijim eqvilajzerom. Dobro DFX ima dinamicku kontrolu to mu je kao extra, ali se i ona na neki nacin moze simulirati compressorom.
To vam je ko kad odete u neki domaci klub/diskoteku, gde 90% DJ-eva ne zna svoj posao nego odshrafi bassove i sporane do daske i od cele muzike cujesh samo UC-TUC. A massa se lozi kad OSETI bassove koji plucima udaraju takt disanja - valitet im nije bitan.
Dok ne cujete profesionalnu kvalitetnu opremu i visoko kvalitetne izvore zvuka necete me shvatiti o cemu pricam.
 
Pa ovaj program i jeste namenjen za manje kvalitetne zvučnike, tj. kao što su ovi iz SK-a rekli - 'plastikanere'. :) Zaista nema smisla koristiti ga na kvalitetnijem ozvučenju, pošto tad uobličava zvuk isto kao i običan equalizer.
Ja sam ga probao na nekim šit zvučnicima ('240W' :lol: ), osrednjem 2.1 sistemu i malo kvalitetnijim slušalicama. Na svima je zvuk itekako bolji, i takve stvari se nemogu postići sa običnim equalizerom.
Potrebno je samo namestiti prave vrednosti, recimo kod mene je:

fidelity: 4
ambience: 4
surround: isključen
dinamic boost: 4
hyperbass: 5
music type 2

Dalje podešavanje mi daje preterano izobličen zvuk, što i nije prijatno za slušati.
 
Kad_LupimLupim:
Ma gde bolji zvuk ljudi sta vam je!!! Svi se lozite jer bassovi gruvaju. Ko zna moze da postigne istu stvar i sa najobicnijim eqvilajzerom. Dobro DFX ima dinamicku kontrolu to mu je kao extra, ali se i ona na neki nacin moze simulirati compressorom.
To vam je ko kad odete u neki domaci klub/diskoteku, gde 90% DJ-eva ne zna svoj posao nego odshrafi bassove i sporane do daske i od cele muzike cujesh samo UC-TUC. A massa se lozi kad OSETI bassove koji plucima udaraju takt disanja - valitet im nije bitan.
Dok ne cujete profesionalnu kvalitetnu opremu i visoko kvalitetne izvore zvuka necete me shvatiti o cemu pricam.
Ne lozimo se. I culi smo i znamo kako gruva profesionalna i kvalitetna oprema i kvalitetni izvori zvuka, uostalom takva oprema je dostupna svima nama samo eto mi bandoglavi pa necemo, nego kupujemo njesra...
DFX definitivno poboljsava dinamiku zvuka i ko voli, neka izvoli!
 
Kad_LupimLupim:
Sa ili bez DFX-a bilo kakvi obicni kompjuterski zvucnici su kilometrima od iole profesionalnije opreme.
Ma ajde, odakle ti to?
icon_smile.gif


Sad ozbiljno, šta je s vama? Pa program ima svoju svrhu, hteli vi to prihvatiti ili ne. On zaista poboljšava zvuk na slabijem ozvučenju, koji je tada barem na prihvatljivom nivou.

A šta ćete vi što slušate jazz, blues i reggae? Pa preći na neku drugui vrstu muzike, podrazumeva se. :)
 
hajde da se ne lazemo. onako mali program ne moze da ucini nesto bolje od zvuka nego sto jeste. ipak zavisi od kvaliteta zvucne kartice, tj procesovanja signala. program je u stvari samo jedan od slabijih ekvilajzera. ako slusate zvuk na ionako losoj opremi nista ga ne moze poboljsati. ali sve zavisi kakav je vas kriterijum na zahtev zvuka. tako da onome kome se svidja to je ok.
 

Back
Top