grcki na filoloskom

Samo ti misli kako ces da upises...nema veze sto ces kad zavrsis godinama da budes isfrustrirana sto nemas posao i sto nikome ne treba diplomirani filolog grckog jezika i knjizevnosti....ma vazno je da upises ono sta volis!!!

PS Izvinjavam se zbog sarkazma,prosto je bilo jace od mene.... :evil:
 
Pa mislim da je jasno....grcki! Zato sam i napisala sve to u prethodnom postu,naime,tematika mi je vrlo bliska. Sada imam dobar posao,ali definitivno ne bih preporucila upis grckog nikome ko vec sada nema obezbedjen posao tj. sigurnu vezu.
 
Ne zali se! I sama znas koliko je to divan i poseban jezik! Najzad, studira se da ti u glavi budu Elitis i Seferis , i Santorini, i mediteransko sunce...i, znas vec! :wink:
Uzgred, je l' drzis casove ( studentiu starogrckog)?
 
Rukavodilica:
Ne zali se! I sama znas koliko je to divan i poseban jezik! Najzad, studira se da ti u glavi budu Elitis i Seferis , i Santorini, i mediteransko sunce...i, znas vec! :wink:
Uzgred, je l' drzis casove ( studentiu starogrckog)?[/quote

Jeeeste divan jezik :) i slazem se da se studira zbog Elitisa, Seferisa itd.,ali se posle iz istih razloga udara glavom o zid! :twisted:
Skoro da ne drzim vise casove zbog specificnog radnog mesta na kome sam sad. Srecno sa studijama,klasicarko! :D
 
i kako ja sad da drugarici, koja je mjesecima vec unazad mastala kako ce da upise grcki, da kazem da je to smece i da ne treba to da upise! Nadao sam se da je upravo zbog te specificnosti trazen posao! A ne kao engleski! Svi ga sad skoro znaju! Sto da cinim!?
 
Gogash:
i kako ja sad da drugarici, koja je mjesecima vec unazad mastala kako ce da upise grcki, da kazem da je to smece i da ne treba to da upise! Nadao sam se da je upravo zbog te specificnosti trazen posao! A ne kao engleski! Svi ga sad skoro znaju! Sto da cinim!?

Pa reci joj lepo ono sta si saznao. Ima pravo da bude iole pristojno obavestena. E,onda,ako i dalje bude htela sama da udari glevom o zid da se uveri da je tvrd,to je njena odluka,ti si ucinio ono sta je tvoja duznost :wink:
 
Gogash:
i kako ja sad da drugarici, koja je mjesecima vec unazad mastala kako ce da upise grcki, da kazem da je to smece i da ne treba to da upise! Nadao sam se da je upravo zbog te specificnosti trazen posao! A ne kao engleski! Svi ga sad skoro znaju! Sto da cinim!?
Ja znam vise devojaka koje su zavrsile grcki i veoma je problematicno za posao, uglavnom rade kao poslovne sekretarice u nekim gradjevinskim ili spoljnotrgovinskim firmama, a grcki i ne koriste. Sto se tice engleskog, svi samo misle da ga znaju, ali u praksi... Iako je katedra za Anglistiku najveca na filoloskom, ipak ti ljudi najlakse nalaze posao (kakav-takav, bolje nego nikakav).
 

Back
Top