Dilema

n_i_c_k_y

Obećava
Poruka
54
Kritičan odnos je bio 25-og marta, zadnju menstruaciju sam imala 2. marta. Obično imam na 28-30 dana, i u poslednje dve godine mi je bilo redovno. Sinoć
sam uradila test za trudnoću osetljiv već nakon nedelju dana i bio je negativan već nakon pola min. Imam simptome da ću da dobijem već više od 5 dana, ali ništa... Pitam se da li je sve OK, koliko je test verodostojan ... ? Molim za iskrena mišljenja i pomoć. Hvala.
 
ako je 2.mart prvi dan poslednje menstruacije, ciklus 28-30 dana, pocetak plodnog razdoblja pocinje 12.marta, optimim za oplodnju od 15. do 17.marta, kraj plodnog razdobla je 19.mart...znaci od 20.marta su neplodni dani..mada you never know..ako se kojim slucajem desi, desice se pocetkom decembra..mislim porodjaj :P
btw. rano si uradila test.
 
Pa, dok ja ovo pišem, ti si sigurno već dobila...
tako da... sve najbolje... mama! :D

Idi na forum kod :roll: teta dotorice...
jeste... i ona je manijak... :wink:
ali zna više stvari od ovih probisveta! :lol: :lol: :lol:
 
Rekla sam da imam simptome već oko 5 dana, što je 3 dana posle odnosa -> pa i ako su simptomi u pms-u i trudnoći isti, mislim da je malo moduće da su to baš sipmtoni trudnoće(3 dana posle odnosa)? :?: :?: :?: I ako sam rano uradila test (na kome jasno piše "osetljiv već nakon nedelju dana...") , kad nije rano za analizu krvi???
 
n_i_c_k_y:
Rekla sam da imam simptome već oko 5 dana, što je 3 dana posle odnosa -> pa i ako su simptomi u pms-u i trudnoći isti, mislim da je malo moduće da su to baš sipmtoni trudnoće(3 dana posle odnosa)? :?: :?: :?: I ako sam rano uradila test (na kome jasno piše "osetljiv već nakon nedelju dana...") , kad nije rano za analizu krvi???
Jao kako mi je zao sto ovde ne mogu da zakljucavam teme ovog tipa.
Devojko da li ti uopste poznejes osnovnu fiziologiju svog organizma, kao na primer kako izgleda menstrualni ciklus, kad su plodni dani, kad se moze a kad ne ostati u drugom stanju i sta se u takvim situacijama radi.
Sta sad hoces ?Da ti kazemo ne nisi trudna!
Ko moze da ti da takav odgovor majke ti.
Rano je za test, ako bude kasnio ciklus e onda uradi test, ili daj krv na analizu na b hcg...vreme duso, vreme ti je potrebno, a ako jos malo budes nabila tenziju moze da ti kasni i od nerviranja.
Pa ti sad vidi.
 
E bas mi zao sto ne mozes da mi zakljucas temu! Ne mogu da verujem kakav drzak odgovor(jos od moderatora)! Ja sam ovde dosla i postavila temu, jer mi je tesko, zivim u maloj sredini i nemam kome da se obratim... A tek sad vidim da je ovde malo onih koji ce da iznesu svoje najiskrenije misljenje u nadi da ce to nekome pomoci, pa makar ga i samo utesiti... Eto,sad bi mi i uteha dobro dosla,toliko sam ocajna!!!
 
Kažem ja tebi... ovde su sve sami manijaci... :lol: :lol: :lol:

Oš pošteno da ti kažem šta treba da radiš?! 8)

P R O M E N I S R E D I N U
barem na kratko. :wink:
 
n_i_c_k_y:
E bas mi zao sto ne mozes da mi zakljucas temu! Ne mogu da verujem kakav drzak odgovor(jos od moderatora)! Ja sam ovde dosla i postavila temu, jer mi je tesko, zivim u maloj sredini i nemam kome da se obratim... A tek sad vidim da je ovde malo onih koji ce da iznesu svoje najiskrenije misljenje u nadi da ce to nekome pomoci, pa makar ga i samo utesiti... Eto,sad bi mi i uteha dobro dosla,toliko sam ocajna!!!
Ma sta rece, zivis u maloj sredini ...tamo nema lekara, ginekologa, apoteke da se kupi kondom...kontraceptivne pilule...to nista ne postoji u maloj sredini, jeli?
Pa i taj test sto si kupila, na njemu ne pise da se radi ujutro a ne uvece!!!
Briga o sopstvenom zdravlju vazi samo za ove sto zive u velikim gradovima?
Sad si ocajna , a kakva si bila u vreme rizicnog kontakta,ponela te strast jeli,pa si mozak ostavila kod kuce?
Duso moja niko te ne moze sacuvati i brinuti o tebi do tebe same, sto pre shvatis to ces se pre spasiti cestih osecanja ocaja.
 
Dr "dušo", sada ga stvarno prećera! :?
Briga o ljudima ni u gradovima nije nešto bog zna šta, ali ko živi u selendri, a nedaj bože da mu zatreba hitna lekarska pomoć, bolje da se odmah ubije, nego da prepusti lekarima da se brinu o njemu! :x

Lekari, možete vi da branite vašu profesiju i niko vam to ne brani,
ali šta je sa vašim kodeksom i kako on glasi,
da li se sećaš!? :?
 
Otkad poznavanje sopstvenog ciklusa, znacenje reci plodni dani ,kontracepcija i zasticen odnos spadaju u domen hitne lekarske prakse.
Daj molim te, najlakse je reci ja zivim u maloj sredini, mene je sramota da odem kod ginekologa, ju sta ako me neko vidi i slicne gluposti.Doduse takvog primitivizma imas i u velikim gradovima.
Ima 19 godina, ako je dovoljno zrela da ima odnose onda treba da preuzme i odgovornost za svoje zdravlje a sve to molicu lepo nema veze sa lekarskom profesijom nego sa njenim odnosom prema svom telu.
Nije mi jasno kakve reci utehe ocekuje od ljudi sa foruma, jeli ti znas da li je trudna, to ne znas ni ti ni ja, a bogami ni ona(jos uvek).
A gde je doticni gospodin sa kojim je imala odnos(nema kome da se obrati) zar to nije i njegova briga, zar ne treba svoje strahove da podeli sa njim.

Sve u svemu verovatno ce dobiti, jedna briga manje i nista se nece promeniti do sledece menstruacije, opet ce biti neki rizican odnos i opet ce se tresti da li je trudna i sve tako dok jednom stvarno ne potrefi(trudnoce se uvek desavaju nekom drugom i nece valjda meni- logika je uvek dobitna kombinacija).
 
:shock:
yebo te ja dotorice...
koji si ti kreten... stvarno svašta od tebe...
znači, ti si se zabrinula za dotičnog gospodina?? :?
:roll: O, bože...

Nikita... dete... begaj ti odavde dok je vreme... cmokić za tebe! :D
 
Da, živim u maloj sredini, što ne znači da ne znam šta su kondomi, pilule, kad je ovulacija, da ne poznajem svoje telo i sl... Zvuči neverovatno,ali istinito - ovo je prvi put da sam imala odnos bez zaštite posle godinu dana aktivnog sexa sa stalnim partnerom koji je trenutno u isto teškoj psihičkoj situaciji... I kako da trezveno razgovaram sa njim? Pilule nikad nisam pila,jer mi je doktorka ginekolog rekla da sam još mlada za njih. A ovde nisam došla da bi me neko "solio pamet" , već da čujem mišljenja ozbiljnih ljudi.
 
menstruacija moze da izostane iz vise razloga..s obzirom da si imala odnos za vreme neplodnih dana, mala je verovatnoca da si trudna..smirite se oboje, sacekaj jos par dana i idi kod ginekologa.
 
Pa, ko je sada tu u pravu? Dr ili Ja? :?
A za mene nema izvinjenja? :roll: hm... kao i obično...

E, Nikita... jel vidiš sada sa kakvim sve likovima ja živim na krstarici? :?
ali šta ću... :roll: moram da ih trpim...
 
Nicky,ja sam dosta stariji od tebe ali potpuno te razumem.Velika je verovatnoca da nisi trudna,ali moras razmisljati da se ljudima dogadjaju milion puta gore stvari u zivotu,i to ne njihovom direktnom krivicom.Mada opet svako zasto ima svoje zato.Dr bih rekao da je preterala,niko pa ni ona nema 100%kontrolu nad svojim zivotom svake sekunde 365 dana u godini.Evo ja vozim 15 godina i sinoc umalo da podletim kolima pod kamion mojom krivicom.Sekund nepaznje,a gore je da ti se tako nesto desi nego da ostajes nezeljeno trudna 10 puta.Najvaznije:smiri se,kasnice ti zbog stresa.Za sve ima resenja,sto te ne ubi,to te ojaca.Ubuduce kondom,ali nemoj da pocnes da se plasis sexa zbog moguce trudnoce,imaces probleme...Razmisli i navedi mi jednu stvar koja je sigurna u zivotu.Nema je,ovo ti je mozda prvi veci problem,ali bice i tezih.Treba nauciti ziveti sa tim.
 
Ne bih da te mracim ali... i ja sam jednom pre tri godine (dakle od prilike u isto vreme kada i ti) imala kritican odnos za vreme istih "neplodnih dana" (par dana pred sledeci ciklus) i imala iste simptome menstruacije i radila test koji je bio negativan, a ipak se posle par nedelja ispostavilo da sam zaglavila...
Ne zezaj se, sacekaj ako bas hoces jos par dana, a onda obavezno kod ginekologa (kod koga bi ionako trebala da ides bar jednom godisnje, a bolje na 6 meseci... posto imas redovne odnose).
Ovaj put ti drzim fige, pa ako prodje ok sledeci put pamet u glavu...
BTW, ne znam zasto ne bi koristila pilule, probaj da pitas drugog lekara...
Pozdrav.
 
n_i_c_k_y:
Dobila sam danas, kasnilo mi je par dana (verovatno zbog stresa) i imam bolove, ali u svakom slucaju PRESRECNA SAM i od sad nema odnosa bez zastite!!!
Dobro je da si izvukla pouku iz svega ovoga,a i ja sam srecan zbog tebe sto se jos jedan mladi zivot nije upropastio...
 

Back
Top