Thailand

Gledaj khaosanroad.com/ to ti je ulica sa jeftinimi hoteli i životom.
u pravu je covek. u ovoj ulici u bangkoku mozete da pronadjete jeftinu robu i smestaj. mozete cak i hranu da kupite na ulici. ima dosta turistickih agencija gde mozete da kupite karte za sve destinacije u tajlandu, avionske karte. a i hoteli ih prodaju. mozete da kupite polovne knjige. lonely plant, na engleskom je jako dobar vodic kroz tajland. jeftiniji smestaj moze da se nadje nekoliko minuta pesacenja od khaosanroad-a. pratite turiste. smestaj moze da se nadje po principu, koliko para toliko muzike. ipak, dobar smestaj u opste ne mora da bude skup.
 
cao,
jel bi neko od ljudi koji zive na tajlandu mogao da mi pomogne?
planiram da idem na tajland, tacnije na Puket krajem jula ili u avgustu i zanima me da li bi mogli da mi kazete kakvo je vreme tamo u tom periodu? Jel istina da su tamo konstantne kise i da se ne isplati dolaziti u to vreme?
hvala unapred

Lako mozete pronaci na Google, o vremenu, tj barometar koji pokazuje kakvo je vreme bilo gde i za celu god. Mislim da je tamo najkisovitije April, May i Juni, vec kasnije je manje toga. Licno ja obozavam tu njihovu kisu a i pljuskove. Meni oni aman bas nista nesmetaju i bas mi je lepo ici po pljusku !!! A i kupati se, meni je mnogo lepse kupanje po pljusku, nego po suncu. Gde ja zivim, NIKO se i nekupa po suncu, a kada to cinimo, onda se kupamo s odelom i kacketom ili sesirom !
 
E, onda su stvarno slicni, samo sto imaju kose oci.

"kose oci " - Pa svi bas i nemaju. Po mojim licnim procenama, praaaaavih tailandjana ima ih najmanje. Citava nacija je izmesana, zato i postoje tailandjani beloga tena lica, polucrnoga, i crnoga, zatim s malim i sirokim nosem i s izduzenim nosem, s okruglim ocima i s izduzenim i td., i td., sve su to mesavine, najvise iz Laosa i ispadaju s pljosnatim nosem, a bogami i Kineza je u izobilju od pamtiveka, i zato su mnogi i svetloga tena i td., i td., i td, (Ipak su ti s svetlim tenom OK ljudi, ali sve ovo drugo - uzas i strava na svim frontovima !!!!)
 
Savadee moze li savet? Supruga i ja zelimo da se poreselimo na Tajland, ali smo svasta culi. Jako bi nam koristile informacije nakog naseg ko zivi tamo.

NIJE bas najjednostavnije preseliti se na Thailand, - ustvari bas svugde je slicno, tj. s poteskocama. Najvise zavisi od toga koliko novca imate u banci - treba vam potvrda, ili kolika sigurna mesecna primanja imate za zivot i td.,, a sve je to iz razliga da nebiste drzavi pali na teret i td., sto je i razumljivo. Sledeci nacin je taj, da ukoliko biste tamo registrovali neku firmu - bilo kakvu i koliko malu/veliku tada je jednostavnije za dozvolu boravka, ali u tom slucaju mora i neko ko je Tajlandskog porekla da bude takodjer suvlasnik firme. Zatim i to da osobe starije od 50 god., imaju neke povlastice prednosti, ALI ipak moraju dokazati financije za zivot !!
 
Lakse je preseliti se u Kanadu nego u Tajland. U aziji niko ne moze postati drzavljanin cak i ako se tamo vencate za lokalnog. Preseliti u Tajland se podrazumeva imati radnu vizu a to je tesko dobiti osim ako ne predajete Engleski u nekoj skoli kojih ima na hiljade. Moze se otvoriti firma ali je rizik ogroman. Za to je potrebno imati iksljucivo Tajlandskog partnera koji tamo ima glavnu rec i prevare su jako ceste.

Medjutim..... i pored svega toga meni je Tajland jako drag. U stvari radije bih ziveo tamo nego ovde u Kanadi. Ako ste snalazljivi i umete da se prilagodite kuluri zivot moze biti jako prijatan. Ali cak i kada dobijete vizu za boravak budite spremni na redovno raportiranje imigraciji i cesto prelazenje i ulazenje u Zemlju radi obnove.
 
Da li po hotelima postoje sefovi za cuvanje para i dokumenata. Kakvih problema mogu da imam na Tailandu?

Jel ti mislis da smo mi slepi, ili da ces brze dobiti odgovor ako postujes cetiri puta ista pitanja?

Postoje sefovi po hotelima, da.

Sto se tice problema koje mozes imati, pogledaj ove filmice dole. Ima ih 8, ovo je prvi.

 
Trenutno sam u Bangkoku - po treci put. Obozavam ovaj grad. Sto se tice gore pomenutog filma to je propaganda BBC-a. Na forumima provereno da su neke stvari jako uvelicane radi shok value.
 
Trenutno sam u Bangkoku - po treci put. Obozavam ovaj grad. Sto se tice gore pomenutog filma to je propaganda BBC-a. Na forumima provereno da su neke stvari jako uvelicane radi shok value.

Ne kazem da nije propaganda, ipak treba da pogleda, jer to su sve problemi koji zaista mogu da ga zadese na Tajlandu ako se ponasa kao dosta Britanaca koji dodju tamo da se izivljavaju i ne obracaju nikakvu paznju na zakone koji vaze u toj drzavi.
 
U pravu si. Treba pogledati film cisto radi informacija sta ne raditi u ovoj zemlji. Britanci su najgori "turisti", to je istina. Svi pijani sa tatovazama. Uvek prave probleme.
 
Pozdrav drugari, malo sam ceprkao po internetu i prijatno se iznenadio kada sam video da se apartmani od 30 kvadrata na Tajlandu mogu naci za svega 20-25k eura...Pa mi je odmah sinula na pamet jedna ideja...
Razmisljam da ne bi bilo lose da se uzme jedno 4-5 apartmana na Tajlandu, sto bi ukupno izaslo oko 100-130k eura i da se iznajmljuje mesecno za recimo 400-500 eura...
Evo primera za apartman (stan), na vrlo je zanimljivoj poziciji i predpostavljam da je luksuzan....
http://www.rightmove.co.uk/overseas-property/property-21824076.html?premiumA=true
Zanima me vase misljenje da li bi se to moglo iznajmiti za nekih 300-400 eura mesecno?
sa takva 4 apartmana imao bi preko 1000 eura mesecno ( i u petom bi ja ziveo) ni iz cega....
To je sto se tice nekretnina...


A sada ako moze neko ko je ziveo ili zivi na Tajlandu da mi kaze kolika je cena zivota tamo?
Cuo sam da je dosta dosta jeftino... Tako da bi meni sa 1000 eura mesecno i ostajalo dosta...

I jeli bi se mogao naci posao na recepciji ili konobara ako prethodno imas petogodisnje iskustvo sa broda i znanje engleskog/portugalskog/ sprskog :dash:
i kolika je plata jednog takvog? :)




I sada na kraju malo opustenija pitanja, kakvi su ljudi tamo i kakav je zivot? :))
 
Majstore.... ne zelim da budem donosilac losih vesti ali zar ne mislis da bi se vec neko toga dosetio da to tako moze....

Ali da pocnem od pocetka.

Pataja je jeftino mesto (sa razlogom - puno prostitucije i kriminala). Garsonjere koju si naveo se iznajmljuju za oko $150 evra mesecno... ni blizu cene koju si naveo.

Druga stvar je da ako nisi Tajlandjanin nemas pravo da investiras tako nego moras otvoriti kompaniju sa Lokalnim i mora biti firma 50/50

Trece, ne mozes naci posao na recepciji ili konobara. To su poslovi rezervisani iskljucino za opet lokalne ljude koji sve to rade po mnogo nizim cenama. Jedini posao koji legalno mozes raditi u Tajlandu je biti profesor Engleskog.

Tako da sve to sto si smislio nista ne vazi :)

Inace ja sam Kanadjanin ali poznajem Tajland kao svoj dzep.
 
Mislim da se neslazem sa vladsterom,

Ja sam zivio u Tajlandu, meni je zena tajlandjanka , i uskoro opet idem dole. Moze se uvijek pokreniti svoj posao i firma moze biti 100 % tvoja ako: otvoris obrt ili firmu u svojoj zemlji pa je preneses dole ili ako otvoris farang (stranac firmu) ali su minimalne plate po zaposleniku 1000 eura na koju placas porez itd. Thai firma jest 50/50 ali je i jeftinija, npr otvoris thai firmu sa 2 tajlandjanina, jedan 25% i drugi 26 % jer nemozes biti ti vecinski vlasnik, ali stvar je u tome sta se ta dvojica uopce ne poznaju, ti firmu otvoris bez njih, tako da oni tebe nikako nemogu ugroziti.

Sta se tice apartmana nije lose, ali konkurencija je jako velika, jedina mogucnost je imati hostel sa jako povoljnim sobama, jer jako puno dolazi ljudi koji lovu nebi bas trosili na skupe sobe itd nego na zabavu. npr ja sam prosao 90 % Tajlanda, potrosio sam preko 20 000 eura da saznam kako da zivim dole, i nisam apsolutno nista nasao cime bi imao 500-1000 eura zarade bez velike muke.

Iskreno,moras biti lav da bi se probio i zaradio nesto!
 

Back
Top