Thailand

aca9020:
ODGOVOR DRAKO ILI KAKO SE VEC ZOVES JA SAM TI GLOBALNI PUTNIK ILI POKUSAVAM TO BITI OBISAO SAM SKORO CELU AZIJU SEM KINE,JAPANA I FILIPINA DAKLE UPOZNAT SAM SA MNOGIM STVARIMA SVE STO ZARADIM DAJEM NA PUTOVANJA MI SMO ISLI OVAKO ISTANBUL-TEHERAN AUTOBUS TI KOSTA 25 DOLARA DA DOBRO SI VIDEO 2700 KM SAMO 25 DOLARA ZASTO PA ZATO STO U IRANU BENZIN JE ZA 1 DOLAR 40 D0 50 LITARA DOBIJES.ZATIM SLEDECE BILISMO TAMO KASPISKO MORE PERZIJSKI ZALIV I TAKO TO E ONDA AVION TEHERAN-BANKOK TI DODJE IZMEDJU 350 I 400 DOLARA SA SVE TAKSAMA I OSTALIM ZEZANCIJAMA I TO POVRATNA SAD NE ZNAM DALI SE CENA PROMENILA ILI NE ALI JA MISLIM DA NIJE JOS NESTO OD ISTANBULA DO TEHERANA SE PUTUJE 2 DANA ALI JE SUPER PRVO VIDIS ISTINSKU TURSKU-KURDISTA,NEMA KICERAJA KAO NA TV NA OBALI U LETOVALISTIMA IVIDIS DOBAR DEO IRANA NE ZNAM STA TE JOS KONKRETNO INTERESUJE PITAJ SLOBODNO POZDRAV IZ RUME
ja sam putovao iz bangkoka do bg za manje od 450e. bangkog-cirih-beograd. ako imas neke studentske kartice moze i jeftinije.
ciatav tajland nije bezbedan. tuzno imaju i oni svoje kosovo. tj probleme sa muslimanima na jugu. njih inace ima 10% stanovnika. nemoj da ides na jug.
takodje, nikako ti ne preporucujem da kupujes sex od tajlandjanki. mozes imati kojekakve probleme. cuvaj se i ako se "zaljube" u tebe.
nisam ni siguran da li je pametno ici na sever tajlanda, kazu da ima malarije.
najbolje je da se drzis turistickih mesta, bilo da su jeftina ili skupa. nije tajland bez veze br. 1 azijska turisticka destinacija. ljudi su divni, a zemlja prelepa.
 
Ivan i Jelena:
Moj suprug i ja bili smo proslog avgusta na Tajlandu.
Tri dana u Singapuru,tri dana u Bankoku i dvadesetak dana na Puketu.Bilo je SAVRSENO!!!!!!!!Raj na zemlji u svakom smislu.Nasa zelja je da odemo tamo da zivimo,jedini problem su vize.Vizu koju dobijas je na tri meseca i nije problem.Samim ulaskom na Tajland dobijas tu vizu,culi smo da nasi ljudi koji zive tamo izlaze do susednih zemalja da bi dobili nove vize naravno na tri meseca,to smara.Zanima nas da li ima nekog od nasih na Ko Samui,ko nezna to je jedno od ostrva mozda najluksuznije.Culi smo da tamo ima dosta nasih.Ako neko zna informaciju vise o tome neka pise.Sto se tice nasih utisaka sa Tajlanda mogla bi da vam pisem tri dana,ako nekog zanima nek se javi. U svakom slucaju sve je pozitivno. Pozdrav svima!
ja sam morao da vadim vizu u tajlandskoj ambasadi u kolombu. vazi tri meseca. ja sam bio na ostrvu ko phangan, to je odmah do ko samuia. o samuiu ne znam mnogo, ali sam u bangkogu sreo decka iz beograda koji je tamo bio mesec, dva.
video sam na forumu da su neki na tajlandu imali problema sa hrvatima. ma to va je kao svugde, zavisi na kakve ljude naletite. ja sam upoznao neki par iz hrvatske i stvarno su ok.
 
MALO PILE:
ja sam vec mesec dana na tajlandu i recicu ti sve st bi trebalo da te zanima...
jako lepa zemlja,ima izlaz na more,ako ces ziveti u bankoku gde sam ja,tu nema mora ali ima u mestu koje je vremenski udaljeno dva sata.temperature su velike.ima 2 godisnja doba letnji i kisni koji se uopste ne razlikuju. na ulicama su ogromne guzve ali nista strasno. sve je jjaaaaaakkkkkkkoooooooooooo jeftino,svuda mozes taxijem da se kreces ukoliko nemas kola,inace vozi se sa leve strane.100evra ti dodje oko 5000 bata. kinezi,iliti tajci su dobri,gostoljubivi...ali glupi. izlasci su do jedan ili u vrh glave dva,ali uvek posle mozes da zavrsis na nekom after partiju.

to ti je ukratko o tajlandu


cuj, malo pile, sta ti znaci ovo da imaju 2 godisnja doba koja se ne razlikuju???
ja bi u augustu na tajland ali me odgovorise zbog navodnih monsunskih kisa i tmurnog vremena???

pozdrav od komsija :roll:
 
bubobubo:
ja sam putovao iz bangkoka do bg za manje od 450e. bangkog-cirih-beograd. ako imas neke studentske kartice moze i jeftinije.
ciatav tajland nije bezbedan. tuzno imaju i oni svoje kosovo. tj probleme sa muslimanima na jugu. njih inace ima 10% stanovnika. nemoj da ides na jug.
takodje, nikako ti ne preporucujem da kupujes sex od tajlandjanki. mozes imati kojekakve probleme. cuvaj se i ako se "zaljube" u tebe.
nisam ni siguran da li je pametno ici na sever tajlanda, kazu da ima malarije.
najbolje je da se drzis turistickih mesta, bilo da su jeftina ili skupa. nije tajland bez veze br. 1 azijska turisticka destinacija. ljudi su divni, a zemlja prelepa.


ako bi bio ljubazan pa da kazes koja to kompanija ide "dzaba" do bangkoka?! imam ja i studentske kartice i volju i sve sta treba samo reci gdje da nadjem kartu za manje od 500eura? :confused:
 
sabajta007:
ako bi bio ljubazan pa da kazes koja to kompanija ide "dzaba" do bangkoka?! imam ja i studentske kartice i volju i sve sta treba samo reci gdje da nadjem kartu za manje od 500eura? :confused:
nisi pazljivo procitao. ja nisam isao iz srbije za tajland. bio sam u sli lanki i odatle sam dosao za tajland. iz tajlanda sam se vracao za srbiju. u bangkoku imas mnooogo agencija za kupovinu avionskih karti. svaka od njih za isti let ima drugacije uslove. neki su trazili vise od 700e. a ako te zanima gde se nalazi ta ulica, to je paralelna ulica sa kao san road, to je neka slepa ulicica koja se zavrsava nekim jevrejskim restoranom. negde na sredini ulice sam kupio kartu.
 
sabajta007:
cuj, malo pile, sta ti znaci ovo da imaju 2 godisnja doba koja se ne razlikuju???
ja bi u augustu na tajland ali me odgovorise zbog navodnih monsunskih kisa i tmurnog vremena???

pozdrav od komsija :roll:
znas, ja sam proveo godinu dana na maldivima. i oni su u istoj regiji, regiji monsuna. i oni imaju 2 godisnja doba. meni je bilo isto cele godine. nisam primetio nikakvu razliku.
blizu su ekvatora i uvek je toplo ako nisi na nekim planinama. ne znam koliko kise pada na tajlandu. sa sam bio nekoliko meseci, period oko nove godine. mislim da kisa nije padala ni jedan dan. ne znam za avgust. probaj da nadjes na netu meteorolosku sluzbu tajlanda.
a i ovde mozes pronaci gomile informacija o solo putovanju kroz ceo svet.
www.lonelyplanet.com
 
Ja planiram da idem krajem avgusta... Ne znam koji je najbolji vremenski interval najbolje da se ide...
Racunao sam trebalo bi mi oko 900 evra za povratnu kartu ... ako neko ima neki savet bio bih zahvalan.

Hvala.

Pozdrav

Nemanja
 
evo sad čujem da lijeva kiša ovih dana, ali sam kupila lonly planet koji je zbilja dobar i kažu tamo da je secondary peak sezone upravo 7. i 8. mj. druga informacija koja me strašno obradovala je da postoji u nekom gradiću na granici nekakav "candle festival" - budistički praznik kad se slavi povlačenje kiše
 
ja i suprug planiramo da idemo na tajland za medeni mjesec u decembru ove godine... da li mozete da voluntirate ili websajt ili knjigu za pocetnike gdje bi mogli da nadjemo odgovore na najprostija od pitanja: kako iz bangkoka da dodjemo do odredjenih destinacija? kako da rezervisemo, i da li se uopste rezervisu bungalow-i na odredjenim ostrvima? itd.. hvala
 
puket07-1.jpg


pozdrav sa Thai-a.....mi smo upravo na Puketu/Patong, iako nije sezona vreme je super oko 30-tog podeoka, povremeno kisa pljusne ko iz kabla svakodnevno ali samo na sat-dva, sve je puno gostiju......uvece je prijatno i suvo barem za sada...:)......ovde kad god da dodjete, necete zazaliti.

Sawatdi...........
 
Untitledthai-1.jpg



kazu ume da bude i ovako, dakle kisa, vetar i talasi.......medjutim danas je predivno vreme za razliku od ovog na slici od pre neki dan......nije naivno, samo surferi, koji cekaju ovakve "talasice" i nas dve koje smo htele malo da se oprobamo ali smo odustale posle ovog talasa koji nas je bukvalno oduvao na obalu........u svakom slucaju racunaj/te na frekventne promene vremena sve do oktobra nakon toga pocinje sezona....
 
sabajta007:
hej, jeste se vratile? jel jeftino kao sto se prica? koliko ste platile smjestaj?
Untitled2-1.jpg


ne,.......ko sto se da videti :)
jeftino, jeftinije ili skupo.......moze biti, zavisno od mogucnosti, ali neki ovde prolaze i sa 100 $ mesecno za hranu i smestaj!!!!!!
mi se hranimo gde stignemo,zavisno od raspolozenja..... od ulicnih tezgi do pristoojnih restorana, i to mu dodje od 20do 500 bahti(za nas dve).......

smestaj ne placamo.......:))
ali sad u vansezoni moze da se nadje u privatnom smestaju ili u motelima nizeg ranga od 300 bahti pa navise za mesec dana...
 
evo sad čujem da lijeva kiša ovih dana, ali sam kupila lonly planet koji je zbilja dobar i kažu tamo da je secondary peak sezone upravo 7. i 8. mj. druga informacija koja me strašno obradovala je da postoji u nekom gradiću na granici nekakav "candle festival" - budistički praznik kad se slavi povlačenje kiše
candle festival? mislim da je to kada pale svece i pustaju ih da plove niz reku.
ma ko zna, oni bas vole da pale svece. za kraljicin rodjendan sam video mnooogo upaljenih sveca, najvece vatromete sto sam video ikad.
a lonely planet moze i da se kupi na tajlandu. moze i polovna knjiga. naravno ako govorite engleski. a ako ne govorite, nek vam je srecno. mada u lp, koliko se secam, uvek imate lepih saveta o aerodromima. koji prevoz da hvatate i koliko sta kosta.
pre mesec dana bio sam u ajjaciu, na korzici. u jednoj prodavnici vidim devojka nosi lp. bas mi je probudilo lepe uspomene.
 

Back
Top