peta beogradska gimnazija

Ove godine polazem prijemni ispit,i iskreno da vam kazm veoma sam uplasena.Plasi me sama pomisao da razmisljam o srednjoj skoli,inace sam odlican djak sa prosekom 5,00;4,81;i sada u osmom ci vrv biti 5,00.Mene interesuje medicina,medjutim kada pogledam medicinske skole po Beogradu i iz licnih iskustava mojih poznaniika ne preporucuju mi Medicinsku.Zelela bih da upisem 5.beogradsku al se plasim kakvi su tamo profesori jel teraju da se uci sa razumevanjem ili ?Koja je smena bolja?I da li je matematika puno zahtevna na prirodno-matematickom smeru?
Hvalaa svima unapred :-D
 
1. Profesori u Petoj su, kao i u ostalim skolama, ljudi. Dakle, imaju vrline i mane.
2. Ne poznajem nijednog profesora koji ne bi zeleo da ucenik uci sa razumevanjem. Medjutim, postoje stvari koje moraju da se uce napamet (u osnovnoj skoli to si radila sa tablicom mnozenja, nazivima padeza i njihovim pitanjima, vaznim datumima iz istorije itd). Ista stvar je i u daljem skolovanju, tj. u gimnaziji, na fakultetu.
3. Nema vise te podele na bolju (parnu) ili goru (neparnu) smenu. U obe smene imas zahtevnije i manje zahtevne profesore.
4. Zasto bih ti preporucila Petu? Ucenici Pete imaju dobre rezultate na fakultetima. Naravno, ne svi ucenici, ali ogromna vecina - da. O tome mozes da se raspitas kod starijih, ne moras meni da verujes na rec.
5. Sta je "fora" kod Pete? Fora je da pocnes da ucis od prvog dana i da ne dozvolis sebi "luksuz" da ti se gradivo nagomila. Nisam ti otkrila "toplu vodu", verujem da ovo i sama znas.
Na pocetku posta kazes da si veoma uplasena. To je normalno, ali ne dozvoli da te strah sputava. Imas jos vremena da se raspitas o srednjim skolama i gimnazijama. Ukoliko ti je na prvom mestu znanje, idi u Petu. Ukoliko ti znanje nije toliko bitno, vec samo "nabijanje" proseka visokim ocenama, idi u Trecu ili Cetrnaestu.
Zelim ti uspeh na prijemnom i da upises zeljenu skolu.
Pozdrav.
 
Želela bih da znam nekoliko stvari o Petoj gimnaziji. Upisala sam društveno-jezički smer. Kakvi su profesori? Da li su Anica i Eugen na društvenom smeru? Čitala sam da su baš smradovi i da ste srećnici ako ih izbegnete. Želela bih da znam koje predmete predaju. Hvala:worth:
 
Zdravoo, upisala sam se u petu i od septembra sam prva godina. Moze li mi neko reci koje su lektire za prvu godinu? Hvalaa

Meni su obavezne lektire bile:
Ep o Gilgamesu
Ilijada - Homer
Antigona - Sofokle
Rani jadi - Danilo Kis
Dorotej - Dobrilo Nenadic
Romeo i Julija - Sekspir
Nadam se da sam ih sve nabrojala...

Uz to smo cesto imali krace ,,citacke domace zadatke" koje bismo morali da procitamo na vreme, npr. grcki i rimski mitovi, delovi Starog zaveta i Novog zaveta, nekoliko prica iz 1001 noc,...
 
Meni su obavezne lektire bile:
Ep o Gilgamesu
Ilijada - Homer
Antigona - Sofokle
Rani jadi - Danilo Kis
Dorotej - Dobrilo Nenadic
Romeo i Julija - Sekspir
Nadam se da sam ih sve nabrojala...

Uz to smo cesto imali krace ,,citacke domace zadatke" koje bismo morali da procitamo na vreme, npr. grcki i rimski mitovi, delovi Starog zaveta i Novog zaveta, nekoliko prica iz 1001 noc,...
Hvala ti punoo
 
Vise nemam lepo misljenje o petoj...moja skolaska drugarica B J je zavrsila to preko veze i to bez blama mi rekla... da li je je imala problema sa matematikom...

Ali dobro posto je ona dete DBa i rodjaci su joj korumpirani policajci sve mi je bilo jasno

Skolstvo otislo dodjavola
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vise nemam lepo misljenje o petoj...moja skolaska drugarica B J je zavrsila to preko veze i to bez blama mi rekla... da li je je imala problema sa matematikom...

Ali dobro posto je ona dete DBa i rodjaci su joj korumpirani policajci sve mi je bilo jasno

Skolstvo otislo dodjavola
U principu irelevantna 'činjenica', ako je i tako! Oni koji nemaju DB-rođake, svakako trebaju da uče kako bi završili školovanje!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top