Ko je jaci pol?Muskarci ili zene?

Hmmm... ako uzmemo u obzir opsesivnost ljudskog roda, zar zaista mislis da bi na ovoj planeti preziveli muskarci da nisu potrebni zenama, i obrnuto?

Jednostavno, priroda je tako uredila... Nema tu jaceg i slabijeg pola... Nasi najosnovniji instikt je onaj za odrzanje vrste... A to se ne moze bez oba pola...

Zato, zivele dame, a i gospoda :!:
 
Mi možemo bez njih, lako. One bez nas - teško, skoro nikako.
Za nekog ko se nije oženio u narodu se kaže: "Nije hteo da se ženi". Dakle, mogao je da se oženi, ali je zakljucio da mu je ovako lepše. (Na vreme je shvatio ...)
Za neku koja se nije udala kaže se: "Nije uspela da se uda". Jadnica ! Trudila se, tražila priliku, ali nije uspela. I - sad će ceo život da se muči. Bez čoveka svog.
A narod, ipak najbolje zna. Složiće te se. Zar ne ?
 
Milojko Vasic:
Mi možemo bez njih, lako. One bez nas - teško, skoro nikako.
Za nekog ko se nije oženio u narodu se kaže: "Nije hteo da se ženi". Dakle, mogao je da se oženi, ali je zakljucio da mu je ovako lepše. (Na vreme je shvatio ...)
Za neku koja se nije udala kaže se: "Nije uspela da se uda". Jadnica ! Trudila se, tražila priliku, ali nije uspela. I - sad će ceo život da se muči. Bez čoveka svog.
A narod, ipak najbolje zna. Složiće te se. Zar ne ?
E PA DRAGI MOJ MILOJKO MORAM DA TE PODSETIM I NA DRUGU STRANU MEDALJE.

ISTI TAJ NAROD ZA ZENU UDOVICU KAZE :
VIDI JE SPAKOVALA ONOG JADNIKA NA SIGURNO MESTO PA SAD UZIVA, NIGDE KRAJ DA JOJ SE UHVATI.

A ZA MUSKARCA UDOVCA:
POGLEDAJ GA MUCENIK, NEMA KO DA GA OPERE NI ISPEGLA IDE KAO SLEPAC. STA OSTADE OD ONAKVOG COVEKA?

E SAD; MOZDA JA MALO PREUVELICAVAM STVARI ALI IMA ISTINE U OVOME STO NAPISAH. CIM PREDJETE 35 GODINU VI MUSKARCI POSTAJETE KAO MALE BEBE NESPOSOBNE ZA ZIVOT SAME. VALJDA VAS VASE SLATKE MAMICE PUSTE TADA DA KONACNO PROVIRITE ISPOD NJIHOVIH SUKNJICA PA VI ONAKO JADNI I BESPOMOCNI NE UMETE DA SE SNADJETE.

MA VI BRE U NEDOSTATKU ZENA GUZITE JEDAN DRUGOG SAMO DA NE BI BILI SAMI............................

P.S. SMATRAM DA SE SVI ONI KOJI SU PRAVI MUSKARCI NECE PRONACI U OVOME STO SAM NAPISALA. IPAK HAJDE DA VIDIMO KOGA POGADJAJU OVE MOJE RECI?
 
JOVANA77:
E PA DRAGI MOJ MILOJKO MORAM DA TE PODSETIM I NA DRUGU STRANU MEDALJE.

ISTI TAJ NAROD ZA ZENU UDOVICU KAZE :
VIDI JE SPAKOVALA ONOG JADNIKA NA SIGURNO MESTO PA SAD UZIVA, NIGDE KRAJ DA JOJ SE UHVATI.

A ZA MUSKARCA UDOVCA:
POGLEDAJ GA MUCENIK, NEMA KO DA GA OPERE NI ISPEGLA IDE KAO SLEPAC. STA OSTADE OD ONAKVOG COVEKA?

Jeste, DRAGA MOJA JOVANA77, lepotice, u pravu si, kaže se i tako. Narod ipak najbolje zna, zar ne ? Ljubi je Milojko, odmah ona uzvratila !
 
Gazdarica:
Eh Milojko, narod je ovca koja samo slijepo slijedi ovna predvodnika sa zvoncetom... Kud on, tu i oni srljaju, ne razmisljajuci... :?
Eh, to ti je ono: može ovako a može i onako, i jeste i nije, i belo i crno ... Jeste, u pravu si, lupeta narod i slepo sledi ovna predvodnika, ali je ponekad i mudar, taj isti narod ...
Nego, da se ne bisno slizali kao istomišljenici, i ( nedajbože ) složili na kraju, moram nešto da ti kažem.
Baš mi te je žao što si ostala neudata ! Nisi uspela da se udaš, a ? Jesi li probala preko onih agencija za sklapanje brakova ?
 
Sto se narodnih umotvorina tice, kljuc je u njihovom pravilnom tumacenju i primjeni, tamo gdje joj je i mjesto, a ne u slijepom povodjenju za njima...
A ovo za brak, da li ti to mene ozbiljno pitas...??? :shock: :shock: :shock:
Kako bilo, odgovoricu ti ozbiljno... Meni nije zao sto sam neudata, jer je to moj izbor... Da, imala sam vise bracnih ponuda, od razlicitih muskaraca, a imam ih i sada... No, ja cvrsto stojim na stanovistu da brak ne smije da bude samom sebi svrha... ako nekada sretnem osobu s kojom cu pozeljeti da idem zajedno kroz zivot, naravno da cu se udati... U bilo kom drugom slucaju, NE... Zasto bih to uradila...???
Zato da bih se zvala "udatom"? Zato da bih bila materijalno obezbijedjena...? I tako dalje, ima tih razloga koje bih mogla sad ovdje nabrajati, a koji svakako da nekim osobama sluze kao motiv za sklapanje braka... Hvala lijepo, to mene ne bi moglo uciniti srecnom... A sreca je ono cemu svi mi tezimo, zar ne...
Sad da se vratim na temu, da se cika moderator ne bi ljutio... Podjela na slabiji i jaci pol, rezultat je naravno tradicionalno podijeljenih uloga, jos iz perioda plemenske zajednice, kada su muskarci kao fizicki jaci pol isli u lov, a zene se brinule o domacinstvu... Atavizmi takvog uredjenja i danas su i te kako prisutni... Kazem atavizmi, jer se tradicionalne uloge uveliko mijenjaju...
No, kako bilo, rekla bih da je ipak najvece savrsenstvo spoj ova dva bica, kao dvije polovine, koje se medjusobno trebaju i prozimaju... Ko ce u toj kombinaciji biti "jaci", a ko "slabiji", bar meni, potpuno je nebitno... Ono sto je bitno jeste da se oni razumiju i zajedno funkcionisu na nacin koji ce njihov zivot uciniti bogatijim, ispunjenijim i srecnijim...
 
Ma šalim se Gazdarice, bre ! Samo ne volim kad smo istomišljenici.
A sad da se vratim na temu, ( jer se onaj baš navrzo na mene).
Tema je (ili pitanje) Koji je jači pol ?.
Pa muškarci naravno. I to ne samo fizički. Ali, nije to ništa ružno za žene. Ili, nedajbože, uvredljivo. To je tako, tako je Tvorac odredio da bude. Tako je od davnina do danas. I tako treba da bude. Ima li šta ružnije nego kad vidiš brak u kome je muškarac slabić, i nesposoban i od žene zavistan ? Nemoj mi samo reći da priželjkuješ takvog. A žene vole (priznaj ako hoćeš, ako ne - ne moraš) kad imaju pored sebe nekog jačeg, nekog na koga mogu da se oslone. Nekog pored koga mogu da pokažu svoju slabost.
 
Milojko Vasic:
Ma šalim se Gazdarice, bre ! Samo ne volim kad smo istomišljenici.
A sad da se vratim na temu, ( jer se onaj baš navrzo na mene).
Tema je (ili pitanje) Koji je jači pol ?.
Pa muškarci naravno. I to ne samo fizički. Ali, nije to ništa ružno za žene. Ili, nedajbože, uvredljivo. To je tako, tako je Tvorac odredio da bude. Tako je od davnina do danas. I tako treba da bude. Ima li šta ružnije nego kad vidiš brak u kome je muškarac slabić, i nesposoban i od žene zavistan ? Nemoj mi samo reći da priželjkuješ takvog. A žene vole (priznaj ako hoćeš, ako ne - ne moraš) kad imaju pored sebe nekog jačeg, nekog na koga mogu da se oslone. Nekog pored koga mogu da pokažu svoju slabost.
Neke zene vole muskarce, slabije od sebe... Moja tetka na primjer provede svoj vijek s takvim muskarcem... Ne generalizuj dakle, Milojko...
Nego, da li ti to hoces reci da muskarci nemaju slabosti, ili da ih oni ne smiju pokazivati...??? :?
 

Back
Top